Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Väline lapse pööramine ,

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Väline lapse pööramine ,

Postitas:

Hei, selline mure . Tahtsin küsida, et ehk kellelgil on kogemusi või kokkupuuteid olnud lapse nn välise pööramisega ?? Eile ÄE ütles, et kui beebi ennast paari nädalaga sünniasendisse ei keera siis tuleb teha väline pööramine ja kui see ka ei aita, et siis ei jää midagi muud üle kui keiser . Ühesõnaga mind painab mure, kas selline asi on ikka lapsele täiesti ohutu .
Päikest kõikidele emmedele ja tulevastele emmedele ! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa meelita beebit sinna allapoole taskulambi valgusega ja muusikaga….ta sul juba 33ndast nädalast alates ärkveloleku ajal silmad lahti ja see valgusega meelitamine on minu tutvusringkonnas tulemusi toonud küll. Soovitatakse veel asendit, kus lamad selili ja kuhjad tagumiku alla hunniku patju. Kui tunned, et laps end keerab, võta kohe täiskükk….loodetavasti fikseerib see lapse pea õigesse kohta ära ja väike vigurvänt ei pääse enam pöörlema/keerlema:)
Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohoh, aitähh 🙂
Proovin kindlasti järgi ja siis 24-ndal saame teada kas aitas kaasa 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogemusi nii palju, et mina seda endale teha ei lasknud(poisslaps oli tuharseisus) sest minu günekas(riskirasedana olen ainult arsti jälgimisel) ütles ausalt, et tema seda protseduuri ei soovita üldse teha. Keisrikomisjoni läksin ikka ja sealne arst surus ja pressis seda protseduuri mulle peale. Aga kui ma nägin nö kõrvamõjude ja ohtude lehte, millele pidin nõusoleku andma siis minu käsi sinna allkirja panema ei tõusnud.
Ja tulingi sealt haiglast välja keisriaeg näpus. Laps sündis plaanilise keisriga, kõik oli tipp-topp korras temaga.

Aga ühel sõbrannal algas peale seda protseduuri sünnitustegevus ja laps sündis ära. Nabanöör 3 korda ümber kaela. Tuttaval keeras laps ennast tagasi tuharseisu ja tehti ikkagi keiser. Lapsel oli samuti nabanöör ümber kaela.
Ja paar samalaadset juhtumit on veel minu tuttavate seas.

Jah ega ei saa 100% tõestada, et just selel protseduuri pärast nabanöör ümber kaela oli lapsel mitu korda aga minu arst ütles nii, et kui laps on valinud tuharseisu siis alati on selleks ka mingi põhjus(äkki tal on lühine nabanöör vms ja ümberpööramisel võib see ju ümber kaela minna ja ta poob ennast sellega üles) ja me ei tea mitte kunagi mis see põhjus võib olla. Ainult 5% lastet on sellised, kes on tuhar-ja ristseisus ilma põhjuseta.
Ja ma leian, et ei maksa väliselt torkima seda titat hakata. See on ju üsna väike protsent, et see protseduur õnnestub. Ühel juhul minu tuttavate seas on see õnnestunud ja laps sündis õigel ajal ning kõik oli ok.

Minu jaoks olid riskid liiga suured ja ma oma last torkida ei lasknud. Kui temal oli parem olla tuharseisus siis järelikult see oli tema jaoks kõige parem asend.

Netis leiab igasugu harjutusi ja nö meelitusvahendeid, kuidas meelitada titat ümber keerama. Proovi neid teha. Kui tita tahab küll ta siis ümber pöörab. Ma tegin väga jüudsalt neid harjutusi ja muid nippe aga kasu ei olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.01 14:14; 10.01 17:22; 10.01 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli laps kogu aeg tuharseisus. Proovisin kõiki nippe, aga tulutult. Käisin välisel pööramisel ka. Ei andnud mitte mingeid tulemusi, sest laps oli vaagnasse juba nii fikseerunud, et ta isegi mitte ei liigutanud… Väline pööramine on üldjuhul suhteliselt ohutu, aga seal võivad olla omad riskid ja see võib panna käima sünnitegevuse. Minul ei juhtunud aga mitte midagi. Sain plaanilise keisri ja olen rahul. Tahtsin ise sünnitada, aga lapse vaatevinklist oli keiser ohutum =).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis nädal sul on, sul võib ka vabalt aega olla. Ise jõudsin ka juba pabistama hakata, kui laps 35 nädala lõpus nüüd ennast ilusatsi õigesse asendisse keeras. Kuna kolmas laps, oleksin välisele keeramisele tuharseisul lapse sünnitamist eelistanud. Õnneks ei pea kumbagi otsust tegema. Töökaaslase laps oli ilusasti kaks kuud peaseisus enne tähtaega ja päev enne sünnitust keeras tuharseisu, tuli erakorraline keiser. Sõbrannal tõi väline keeramine kaasa lapse sünni. Nii et garantiisid ei ole ühelgi juhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 35+1 n. Rasedust. Eks see paista, ehk ikka keerab ennast teistpidi . Samas ei pidanud piigal eriti ruumi enam olema kuna ei pidanud eriti pisike seal kohus enam olema 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul keeras esimene laps alles 37nädalal pea alla.
Ja laps ei olnud just väikese kaaluga(sündis 3900gr).
See hetk,kui ta ennast seal keeras ei olnud just kõige meeldivam,sest beebi oli juba suht suureks kasvanud.
Välistpööramist soovitati ka aga sellega ma ei nõustunud,kuna õesõbrannal oli välinepööramine vahetult ennem mind mis ebaõnnetus(verejooks tekkis ja tehti erakorraline keiser kohe).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ühel tuttaval tehtud, õnnestus, lapse sünnitas hiljem veel kodus. Ega keiser ju vähem ebaloomulik sekkumine pole kui väline pööramine..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina lasin teha loote välist pööramist, esiteks ebaõnnestus, teiseks pani synnitegevuse käima ja kolmandaks kuidas see lootele ikkagi mõjub?
minule ei rääkinud keegi midagi riskidest. ytleme nii,et mina seda teist korda teha ei lase, kuigi nad väga pressivad seda kyll, ju vaja statistiat \”korras\” hoida. teemaalgataja, lähtu oma sisetundest. ja ära sellepärast hakka kyll pabistama, kas keerab end või mitte. uuri, kas sina või su mees on äkki jalad ees syndinud voi end hoopis hiljem õigesse asendusse pööranud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]punane sõstar kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul ühel tuttaval tehtud, õnnestus, lapse sünnitas hiljem veel kodus. Ega keiser ju vähem ebaloomulik sekkumine pole kui väline pööramine..[/tsitaat]

Jah, keiser on samamoodi ebaloomulik sekkumine aga kuni sünnitusena(no kuu aega minu puhul siis) oli mul võimalus iga päev titaga rääkida ja erinevaid vüimlemisharjutusi teha, mis soovitab tita ümber pööramiseks, meelitasin teda lambi ja muusikaga jne.

Aga kuna tema ei soovinud ümber pöörata siis läksin keisri teed.
Eks nii välisel pööramisel kui keisril on omad riskid. Ema enda asi on kaaluda kumbad riskid tema jaoks määravamad on.

Ja keiser ei ole kahjulik lapsele. Ainult ema on see, kes on nö kannatajaks(keisrihaav ja taastumine). Välise pööramine aga võib tekitada drastilise tagajärje nii emale kui lapsele.

Aga siiski, on see iga ema enda otsustada mida ta teeb. Tuleb kuulata oma südant.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.01 14:14; 10.01 17:22; 10.01 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule tehti just kaks nädalat tagasi. Pööre ei ole kindlasti midagi sadistliku ja ohtlikku lapse jaoks. Arsti käed vaid silitavad kõhtu. Eks muidugi oleneb ka arstist. Minule tegi TÜ kliinikumis Dr. Kirss. Kuigi minul pööre ei õnnestunud (sest laps ei vajunud üldse vaagnast välja), siis ma ei kahetse, et käisin proovimas. Vähemalt olen ise midagi ära teinud, et laps loomulikul teel sündida saaks. Keiser on ikkagi operatsioon ja mõjub lapsele halvemini.
Minuga samas palatis oli ka teine naine, kellele tehti pööre pool tundi enne mind. Tal kestis see 30 sekundit ja õnnestus. Naine ise oli ka pärast pööret üli imestunud, et kas nii lihtsalt ja valutult asi käiski.
Kõik naistearstid, ämmaemandad ja muud targad, kellega mina raseduse ajal kokku puutusin ja kellelt infot kogusin, kõik soovitasid seda proovida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 17:57; 11.01 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi oskaks öelda, mis riskid on välja toodud sellel nõusolekuvormil, kuhu allkiri võetakse? Kui minu beebi ennast kuu lõpuks ümber ei keera, siis tahavad ka keerata, kuid ma väga ei ole vaimustusest sellest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Keiser on ikkagi operatsioon ja mõjub lapsele halvemini.
Minuga samas palatis oli ka teine naine, kellele tehti pööre pool tundi enne mind. Tal kestis see 30 sekundit ja õnnestus. Naine ise oli ka pärast pööret üli imestunud, et kas nii lihtsalt ja valutult asi käiski.
Kõik naistearstid, ämmaemandad ja muud targad, kellega mina raseduse ajal kokku puutusin ja kellelt infot kogusin, kõik soovitasid seda proovida. [/tsitaat]

Ooot mismoodi keiser lapsele halvemini mõjub? Peale seljasüsti tegemist oli laps 7 minutiga väljas. Keiser on ikkagi emale raske kuna taastumine on pikk ja vaevarikas. Lapsele keiser küll halvasti ei mõju.

Kusjuures selle pööramise protseduuri kohta olen mina hoopis muud kuulnud, et pidi just olema valus protseduur. Aga eks inimeste valulävi ole ka erinev ja arstide metoodika samuti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.01 14:14; 10.01 17:22; 10.01 18:49;
To report this post you need to login first.

Kindlasti on keisril lapsele oma riskid. Juba see, et loomuliku sünnituse käigus surutakse lapse kopsud looteveest tühjaks. Keisri puhul võib tekkida nö \”wet lung\” e. märja kopsu sündroom. See on võimalikest tüsistustest ehk olulisim. On ka muid. Eestis ei räägita eriti keisri ohtudest lapsele, sest meil reeglna ei saa sünnitusviisiks valida keisrit, kui pole meditsiinilist näidustust. See ei tähenda et riske pole. Muidugi on ka loomulikul sünnitusel riske, aga neid saab suures osas maandada ema ise. Keisri puhul ei saa.

Minul on tuttavaid, kellel on 1. lapse pööramine õnnestunud, mõlemad 3 loomulikult sündinud emad. Aga oleks võinud olla 3 keisrit. Igale emale ei ole see OK, lisaks on keiser kõhuõõne operatsioon ja ka emal võivad olla tüsistused. Ise tean väga hästi, kui keeruline võib olla jõuda keisrijärgselt loomuliku sünnituseni.

Ja on tuttavaid, kelle lastel ei ole pööramine õnnestunud. On vähemalt proovitud. Tartus nt. dr. Kirss on väga kogenud ja ilmaasjata ei piina, näeb kohe ära, kas saab või ei.

Tarku otsuseid soovides.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin eile arsti juures ja laps on risti. Järgmisel teisipäeval tahetakse teha välimist pööramist. Kuna lootevett on liiga palju, on karta, et neiu võib enast uuesti keerata kui keeramine peaks õnnestuma. Kuna on rasedusdiabeet, siis nagunii läheb sünnitamiseks hiljemalt 39-dal nädalal. Mind ei lubata last lõpuni, kuni tähtajani kanda. Eile oli oletatav lapse kaal 2900 grammi, nädalalid 37+2
Niiet kui siin kirjutatakse, et väline pööramine võib kutsuda esile sünnitegevuse, siis ma ei tea, ma olen sellega ka nõus, peaasi, et ei pea keisrit tegema. Kõige rohkem olen keisri vastu just sellepärast, kuidas tuimestus tehakse. Ma talun üldnarkoosi suurepärselt aga seda alakeha tuimestamise varianti kasutati minu puhul neerukivi eemaldamisel ja ma sain pärast kaks atakki ja sellest välja tulemine oli nii raske ja vaevaline. Kuna kolm last olen ise sünnitanud, siis ma ei kujuta ettegi, et peaksin nüüd lapse keisriga saama. Samas arst hoiatas, et kuna ma just ei ole modellimõõtu, on pärast keisrit väga tõenäoline, et haava paranemine võib olla vaevaline ja kergesti põletikuliseks minna, kopsakamate naiste tüüpiline probleem pärast keisrit.
Ei teagi, mida teha. Olen esimest korda eilsest alates tõsiselt läbi ja mures. Et mis oleks see parim variant.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas keegi oskaks öelda, mis riskid on välja toodud sellel nõusolekuvormil, kuhu allkiri võetakse? Kui minu beebi ennast kuu lõpuks ümber ei keera, siis tahavad ka keerata, kuid ma väga ei ole vaimustusest sellest.[/tsitaat]

Kui lähed pöördele, siis antakse Sulle infovoldik + arst ise räägib väga väga põhjalikult. Mina igatahes sain Kirss’i käest küsida kõike, mis muret tekitas ja huvi pakkus. Olin muidugi ka ise selle kohta eelnevalt korraliku uurimustöö teinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 17:57; 11.01 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind kutsuti poisiga ka välisele keeramisele. Kui kabineti ukse taga ootasin, siis ikka rääkisin mõttes pojaga, et keera ikka ise jne. Ja keeraski. Saadeti koju ja soovitati bandaazi kanda. 38.nädalal oli ämmakas, poiss jälle tuharseisus. Ja ta keerutas mul ikka mitmeid kordi veel. Viimase pöörde tegi vahetult enne sündimist. Nii et lootus ei ole kadunud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli teine laps ka tuharseisus. Tegin harjutusi, rääkisin, lasin muusikat allapoole, aga ei midagi. Ilmselt takistuseks kahesarvega emakas. Kuigi esimene laps pööras õigeal ajal ise ümber ja sündis õigeaegselt. Arst pakkus välist pööramist (kuna laps pisike, siis ruumi oli ja vett ka piisavalt, niiet midagi takistavaks asjaoluks polnud). Proovisime siis 37+2…aga laps ei keeranud..lasi ainult poole peale ennast tõsta, kuid pea seisis liikumatult. Minu jaoks ei olnud protseduur valulik, kui siis natuke ebameeldiv. Olin valmis ka sünnituseks. Paar päeva olin ja tegutsesin igaks juhuks rahulikumalt. 39+4 oli plaaniline keiser, milles selgus, et lapsel nabanöör 2 korda ümber kaela. Kahju oli, tahtsin ise sünnitada, aga minu puhul oli keiser ilmselt lapse päästja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ükski arst ei hakka ema retsima kui välispidiseks pöördeks läheb. Nad on ju väljaõppinud inimesed ja teavad kuidas võib. Minul käis see ümberpööramine sekundiga.
Jahh – hiljem tuli välja, et nabanöör oli ümber kaela, aga väga suur protsent lastest ongi nabanööriga ümber kaela. See ei ole ka midagi mida peaks paanitsedes kartma.
Mina ei oska nõu anda, et mida valida – kas pööramist või plaanilist keisrit – igal inimesel on oma lapseootuse ja sünnituse lugu. Lihtsalt ei tohiks otsuseid teha mingite külajuttude põhjal vaid ikka võiks enda jaoks asjad selgeks teha ja otsus teha samas sisetundest lähtuvalt. Emal on tegelikult väga tugevad instinktiivsed teadmised – tuleb lihtsalt osata neid endas tähele panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ükski arst ei hakka ema retsima kui välispidiseks pöördeks läheb. Nad on ju väljaõppinud inimesed ja teavad kuidas võib. Minul käis see ümberpööramine sekundiga.
Jahh – hiljem tuli välja, et nabanöör oli ümber kaela, aga väga suur protsent lastest ongi nabanööriga ümber kaela. See ei ole ka midagi mida peaks paanitsedes kartma.
Mina ei oska nõu anda, et mida valida – kas pööramist või plaanilist keisrit – igal inimesel on oma lapseootuse ja sünnituse lugu. Lihtsalt ei tohiks otsuseid teha mingite külajuttude põhjal vaid ikka võiks enda jaoks asjad selgeks teha ja otsus teha samas sisetundest lähtuvalt. Emal on tegelikult väga tugevad instinktiivsed teadmised – tuleb lihtsalt osata neid endas tähele panna. [/tsitaat]

Mina olen kohe, kui arst teatas, et läheb keisriks, kui pööramine ei õnnestu, mõelnud, et olen enne tõesti selle pööramisega nõus. Ma ei taha seda keisrit mitte mingil juhul. Kui tõesti enam muudmoodi ei saa, siis pole midagi teha, aga ma olen nõus enne kõik läbi proovima. Sest mina tahan ise sünnitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]minni ja manni kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mina olen kohe, kui arst teatas, et läheb keisriks, kui pööramine ei õnnestu, mõelnud, et olen enne tõesti selle pööramisega nõus. Ma ei taha seda keisrit mitte mingil juhul. Kui tõesti enam muudmoodi ei saa, siis pole midagi teha, aga ma olen nõus enne kõik läbi proovima. Sest mina tahan ise sünnitada. [/tsitaat]

Sina tahad. Aga mida laps võiks tahta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]minni ja manni kirjutas:[/small]

Sina tahad. Aga mida laps võiks tahta?[/tsitaat]

Sinu arvates tahaks laps kangesti keisrilõike abiga siia ilma sündida?
Võin sulle nüüd vastata, mida minu laps võiks tahta. Tundub, et ta tahab siia ilma sündida siiski loomulikul teel. Sest täna hommikul haiglas enne välist pööramist UH-s oli meie kõigi rõõmuks näha, et neiu oli end vabatahtlikult peaseisu keeranud. Väline pööramine jäi ära ma saan ise sünnitada. Niiet tundub, et mina ja laps siiski kokkuvõttes soovime sama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Väline lapse pööramine ,

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.