Esileht Ajaviite- ja muud jutud Välisjalatsitega toas (USA, GB jm)

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 85 )

Teema: Välisjalatsitega toas (USA, GB jm)

Postitas:
Kägu

No ma usun, et seda teevad vist kõik, et kui on näiteks korraks vaja õuest tuppa astuda a’la taskust võtmeid võtma, siis kahe sammu pärast tihti ei võeta jalast ära.
Vaiba peale mina isiklikult ei astu muidugi mitte kunagi välisjalatsiga.

Aga sedasi, et käin kaubanduskeskuses ja turul, autoparklas ja tänaval – ja siis tulen koju, istun diivanile raamatut lugema, samad kingad jalas – no miks?

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sokid haisevad ja higised jalad jätavad rõvedamaid baktereid põrandatele, kui mingi tolm. Suurbritannias on piisavalt selline kliima, et alati hakkavad jalad higistama saabastes-kinnistes kingades.

+2
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

😀 ühesõnaga: jalatseid ei võeta ära sellepärast et jalad higistavad ja haisevad.
Aitäh, see on loogiline! 😀

+24
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suurbritannias on piisavalt selline kliima, et alati hakkavad jalad higistama saabastes-kinnistes kingades.

Ja siis loogilisem on nendes higistavates saabastes istuda?

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ja kui vaadata nn nakkushaiguste statistikat, siis “jalatsiriikides” pole seda sugugi rohkem kui koduses “kingad kohe jalast ära”-riigis.

Kui koroona-viirust pead silmas, on ju suur vahe. Jalatsi-riigid- Itaalia, Hispaania, USA, Suur-Brittannia ja vastukaaluks Skandinaavia ja Baltikum.

+17
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kui vaadata nn nakkushaiguste statistikat, siis “jalatsiriikides” pole seda sugugi rohkem kui koduses “kingad kohe jalast ära”-riigis.

Kui koroona-viirust pead silmas, on ju suur vahe. Jalatsi-riigid- Itaalia, Hispaania, USA, Suur-Brittannia ja vastukaaluks Skandinaavia ja Baltikum.

Ikka nn igapäevasest elust on juttu.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sa lood küll väga meelevaldseid seoseid. Sama hästi võib koroona levikut seostada veiniarmastusega või riigi lipuvärvidega.
Muul ajal soovitaks sul kooli minna ja selgeks õppida, kas kurgede arvukus ja laste sündimine on omavahel seotud või mitte.

+5
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina tean ka, et Itaalias ei võeta jalanõusid jalast ära. Neil muidugi vaipu ei olnud ka maas, vaid plaatidest põrandad, mida lihtne puhastada-pesta. Kuna neil majades küttele väga rõhutud ei ole, siis on põrandad sügiseti-talviti väga külmad, nii et mingid jalanõud jalas tundusid tõesti vajalikud. Suvel jällegi ei too väga mingit mustust sisse, nii et ju pole vahet. Majainimesed käisid botastega toas, korteriinimesed ütlesid, et ise nad võtavad jalanõud kodus ära, aga külalistel on ebaviisakas paluda jalanõud ära võtta, seega seda ei tee nad kunagi. Samamoodi tundus olevat ka teistel Vahemeremaade elanikel. Pärast seda kui ma sain aru, et nad ei võta kunagi ära jalanõusid ka näit. hotellides või rendikorterites (kus tihti on püsivad vaipkatted maas), ei taha ka mina eriti hotellides jalanõusid ära võtta.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hollandis 15a tagasi ei olnud põrandaalused soojustatud. Neis majades ei kannata isegi suvel paljajalu käia, lisaks kivipõrnd ka veel. Käin ise ka jalanõudes. Ülemistele korrustele ei luba aga ka hollandlasi tänavajalatsites.
Aga miks mitte sussid vms., seda ma ei tea. Nende meelest on normaalne, et lastehoius imik on sama põranda peal, kus suuremad lapsed saabastes kõnnivad. Pisikute kohta ütlevad, et see tugevdab organismi. Seepärast ei ole ka üle 6-kuusel eluski kombekaid seljas.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi korraldab kodus pidulikuma sünnipäeva, külalised on viisakalt riides, prouadel soengud ja kleidid, mõnel mehel isegi ülikond ja siis on kõik sokkides-sukkades.

Loomuldasa on siis daamidel-härradel toakingad kaasas, niisama sukkis-sokkis ülikonna juures ennast ju keegi naeruvääristama ei viitsi hakata.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil ollakse harjunud välisjalanõud toas ära võtma sellepärast, et meil on väljas tihti suht porine ja et seda pori tuppa ei kantaks. Saksamaal on väljas üldiselt nii puhas, et kui tahad jalanõudega tuppa pori kanda, siis pead selle pori kuskilt ostma.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palun selgitage mulle, MIKS ma peaks ära võtma?!

No mina elan suuresti oma toa põrandal. Lapsed veeretavad end põrandal, mängivad põrandal, joonistavad põrandal, mina teen käsitööd põrandal, sest seal on palju ruumi ja põrand on puhas. Kui toit maha kukub, siis võtame üles ja sööme ikka ära, sest põrand on puhas. Mind väga häiriks, kui keegi on eelnevalt ka kuivalt koerakakaselt, urineeritud ja suitsukonideohkelt tänavalt tulnud ja samade jalanõudega minu tuppa asub, me peaksime oma eluviise siis totaalselt muutma hakkama ja kasulikku pinda jäeks meil tunduvalt vähemaks sel juhul. Peenikese kontsaga kontsakingad ei tohi meil ka vahetusjalatsiteks olla, sest need rikuvad puitpõranda totaalselt ära. Muidu ei keela ma külalisel vahetusjalatseid kaasas kanda.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Palun selgitage mulle, MIKS ma peaks ära võtma?!

No mina elan suuresti oma toa põrandal. Lapsed veeretavad end põrandal, mängivad põrandal, joonistavad põrandal, mina teen käsitööd põrandal, sest seal on palju ruumi ja põrand on puhas. Kui toit maha kukub, siis võtame üles ja sööme ikka ära, sest põrand on puhas. Mind väga häiriks, kui keegi on eelnevalt ka kuivalt koerakakaselt, urineeritud ja suitsukonideohkelt tänavalt tulnud ja samade jalanõudega minu tuppa asub, me peaksime oma eluviise siis totaalselt muutma hakkama ja kasulikku pinda jäeks meil tunduvalt vähemaks sel juhul. Peenikese kontsaga kontsakingad ei tohi meil ka vahetusjalatsiteks olla, sest need rikuvad puitpõranda totaalselt ära. Muidu ei keela ma külalisel vahetusjalatseid kaasas kanda.

Põhjamaises kultuuriruumis ÜLDISELT ei elata põrandal. Aga igal kodul omad kombed muidugi.

+1
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Põhjamaises kultuuriruumis ÜLDISELT ei elata põrandal. Aga igal kodul omad kombed muidugi.

Kui sa ajalugu tunneksid, siis teaksid, et nii viikingid kui vanad eestlased kasutasid põrandapinda ikka täiel rinnal. Lapsed näiteks mängisid õlgedega põrandal. Ka magamine toimus põrandal õlekottide peal.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa ajalugu tunneksid, siis teaksid, et nii viikingid kui vanad eestlased kasutasid põrandapinda ikka täiel rinnal. Lapsed näiteks mängisid õlgedega põrandal. Ka magamine toimus põrandal õlekottide peal.

Kui sa ajalugu tunneksid, siis oled tähele pannud, et aeg on edasi läinud.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil ollakse harjunud välisjalanõud toas ära võtma sellepärast, et meil on väljas tihti suht porine ja et seda pori tuppa ei kantaks. Saksamaal on väljas üldiselt nii puhas, et kui tahad jalanõudega tuppa pori kanda, siis pead selle pori kuskilt ostma.

No mõni sakslane elab ju maal ka, talus näiteks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Isegi Saksamaal võib tuvi tänavale sittuda ja koer pissida, isegi Saksamaal lohistab kodutu oma rõvedat käru…
Linnaasustus on alati räpane ja mitte iial nii puhas, et selle sees jalatsitega käies oleks normaalne sellega selle põranda peale tulla, kus sa tõenäoliselt ka paljajalu kõnnid.
Lisaks kui võrrelda seda, mis on su enda jalale hea: kas olla jalatsis või olla ilma jalatsita, siis ilmselgelt on tervislik olla ilma jalatsita.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

tfw käin kodus ainult paljajalu ja isegi saiapuru on vastuvõetamatu. Kuivad toataimelehed samas võivad vahest jääda – mulle meeldivad.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kultuuriruum on endiselt sama.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elan perega Walesis ja siin oleneb ka perest – meie enda kodus on jalatsid sees keelatud sest pidevalt sajab ja on valged vaibad igas toas. Kui aus olla, siis suurem osa meie tuttavatest paluvad jalatsid ära võtta, just selle pideva pori jne pärast. Samas on ka sõpru kelle juurde minnes on parem jalatsid jalas hoida kui oma sokke rikkuda 😀 Mulle on jäänud mulje, et kui on elutoas või köögis puit või parkettpõrand siis käiakse jalatsitega ning kui püsivaibad siis pigem ilma. Beebid roomavad ringi mõlemas variandis, see omaette teema 😀 Küll on imikud talvel paljaste varvastega ja mütsita õues ning lapsed lühikeste pükste ja t särkidega nii kui 12+ kraadi ja päike.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kultuuriruum on endiselt sama.

Siis on enamus siinse kultuuriruumi elanikest väärarenguga.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saksamaal ei kaka linnud maha, ei urineerita tänavale purjus peaga, ei kaka koerad, ei sülita keegi, ei visata konituhka maha jne? Julgen kahelda, vähemalt suur immigrantide hulk teeb seda kõike kindlasti.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Inglismaalt: Jalanõude kandmisega toas on nii ja naa; osades peredes võetakse ära, teiste vahest võetakse ja teine kord mitte, kolmandas….Ühesõnaga, peresid on igasuguseid. Kuid isegi vahel käin jalanõudes ringi kuna elu käib autost tööle ja vastupidi. Tänavad on tõesti Eestiga võrreldes kuivad ja puhtad.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saksamaal ei kaka linnud maha, ei urineerita tänavale purjus peaga, ei kaka koerad, ei sülita keegi, ei visata konituhka maha jne? Julgen kahelda, vähemalt suur immigrantide hulk teeb seda kõike kindlasti.

Immigrantlinnud ja immigrantkoerad?
Nats paneks muidugi lindudele ka piirid kinni kui saaks.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Ariadne ja Mart

Palun selgitage mulle, miks paljudes maades ei võeta välisjalatseid esikus ära?

Millega seda põhjendatakse?

Eeskätt on see ju ebahügieeniline. Jalgadel on palav. Ja kas nendes peredes, kus keegi vahepeal soovib jalast ära võtta, käib siis paljajalu või sokkidega samas kui teine pereliige näiteks saabastega?

Kas näiteks Suurbritannias ei võta keegi ära? Või on see nii, et osad pered võtavad alati ja teine osa on neid kes ei võta?

Kusjuures USAs oleneb see ka täiesti piirkonnast. Kus soe ja kuiv, seal tõesti pigem ei võeta – aga keegi ei käi seal ju ka paksude poriste saabastega ringi. Seda enam, et enamasti sõidetakse nagunii autoga uksest ukseni.

Ise elasin tiba kehvema kliimaga kohas ja seal oli vast umbes pooleks (või isegi äravõtmise kasuks), kes võtsid ja kes ei võtnud. Omavahel said pered ikka kokkuleppele (saabastega küll kedagi oma kodus liikumas ei näinud, ikka kingad/sandaalid/tennised), samuti külalistega. Üldjuhul käituti ikka nii, nagu pererahval kombeks.

Aitäh Sulle!

Mind huvitab, kuidas igapäevane põrandate puhastamine välja näeb? Kas iga päev tõmmatakse tolmuimejaga, kui tihti vaipu pestakse? Kas tellitakse teenus firmast või on see nt  mehe/naise töö? Kas vaibad vahetatakse täiesti välja kord aastas vms?

Katsun oma peas elavalt ettekujutada, kuidas töö ja pere kõrvalt jõuab selliselt puhtust hoida (USAS teatavasti on pikad vahemaad tööle ja koju tavalised, kuidas nad jõuavad?).

Tänan!

+9
0
Please wait...

Postitas:
annianni

Elan perega Walesis ja siin oleneb ka perest – meie enda kodus on jalatsid sees keelatud sest pidevalt sajab ja on valged vaibad igas toas. Kui aus olla, siis suurem osa meie tuttavatest paluvad jalatsid ära võtta, just selle pideva pori jne pärast. Samas on ka sõpru kelle juurde minnes on parem jalatsid jalas hoida kui oma sokke rikkuda 😀 Mulle on jäänud mulje, et kui on elutoas või köögis puit või parkettpõrand siis käiakse jalatsitega ning kui püsivaibad siis pigem ilma. Beebid roomavad ringi mõlemas variandis, see omaette teema 😀 Küll on imikud talvel paljaste varvastega ja mütsita õues ning lapsed lühikeste pükste ja t särkidega nii kui 12+ kraadi ja päike.

Eks ole, emad samas saabaste ja soojade ülerõivastega:)

walesist ma ei tea, aga sama kultuuriruum ju – iirimaal ka ei võeta has enamustel veel ülepõrandavaip, jõle, mis mustus neis peitub

+3
0
Please wait...

Postitas:
nimetamats

Hollandis 15a tagasi ei olnud põrandaalused soojustatud. Neis majades ei kannata isegi suvel paljajalu käia, lisaks kivipõrnd ka veel. Käin ise ka jalanõudes. Ülemistele korrustele ei luba aga ka hollandlasi tänavajalatsites.

Aga miks mitte sussid vms., seda ma ei tea. Nende meelest on normaalne, et lastehoius imik on sama põranda peal, kus suuremad lapsed saabastes kõnnivad. Pisikute kohta ütlevad, et see tugevdab organismi. Seepärast ei ole ka üle 6-kuusel eluski kombekaid seljas.

Oleneb vist ikka perest ? Olin Hollandis rahvatantsrühmaga.Meid majutati kodudesse.võtsime ka ikka kogu aeg jalanõud viisakalt sisenedes ära.ise nad käisid kogu majas välisjalatsites ja iga hommikul kui ärkasime olid meie jalanõud kõik ilusti teisele korrusele ukse taha ritta pandud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
jarv

Massiivses majas on täiesti normaalne käia alumisel korrusel jalanõudega ka Eestis. Ülemine korrus on erasfäär ja sinna minnes lähed garderoobituppa ja vahetad riided-jalanõud ära, seal ülakorrusel käid oma vannitoas paljajalu jne. Alumine korrus on suure maja (ja suure leibkonna) puhul nagu väga ühiskasutatav, avalik ruum. Paljajalu või täitsa poolpaljalt sobib ikka olla oma magamistoas ja vannitoas või privaatsemas ülakorruse peretoas.

Kõik oleneb majast. Enamus neid USA filme on lavastatud hiigelsuurtes ja meie mõistes juba mõisates. (Nagu näiteks üksinda kodus maja). Tundub ju isenesest mõistetav “mõisas” elades kanda jalanõusid, samas kui ühetoalisesse korterisse see ei sobi.

+2
-13
Please wait...

Postitas:
piilur

Olen hetkel oma maakodus. Meil on selline elu- ja köögiala, kus tõesti olen hetkel nende kalossidega, millega õue peal kakerdasin, lastel tossud. Kui päriselt tuppa jääme, siis võtame ära. Siis oleme rohkem ka magamistubade alas.

Õu on kuiv.

maakodus siis muruplatsi ega peenramaad pole? kõik ilusti asfalteeritud?

+2
-6
Please wait...

Postitas:
piilur

mind ka häirivad need kombed. käisin austraalias tuttaval külas ja terve maja vaipkatete all ja ise õuejalatsitega seal peal. magamistoas on veel vaiba peale vaip pandud – aga ikka vaja kingade ja tossudega sinna peale minna. uurisin millal seda vaipkatet vahetati, tuli vastus et 10 aastat tagasi. iuuu:((

muus osas ei ole räpased inimesed.

+11
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 85 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Välisjalatsitega toas (USA, GB jm)