Esileht Ajaviite- ja muud jutud Välisjalatsitega toas (USA, GB jm)

Näitan 22 postitust - vahemik 61 kuni 82 (kokku 82 )

Teema: Välisjalatsitega toas (USA, GB jm)

Postitas:
Kathryyne

Palun selgitage mulle, miks paljudes maades ei võeta välisjalatseid esikus ära?

Millega seda põhjendatakse?

Eeskätt on see ju ebahügieeniline. Jalgadel on palav. Ja kas nendes peredes, kus keegi vahepeal soovib jalast ära võtta, käib siis paljajalu või sokkidega samas kui teine pereliige näiteks saabastega?

Kas näiteks Suurbritannias ei võta keegi ära? Või on see nii, et osad pered võtavad alati ja teine osa on neid kes ei võta?

Elan jm riigis – siin samuti ei vöeta ära.

Esiteks – mul pole esikust.

Teiseks – pole vajadust ära vötta.

Kolmandaks …

Neljandaks

0
-13
Please wait...

Postitas:
Kathryyne

Viimasele karjatusele vastuseks just hüüataks vastu – miks ei peaks ära võtma?

Väga mõnus on olla ju paljajalu, või vähemalt sokkis. Jalad vabad, hingavad, põrandad ka puhtad.

Põrandatest räägiti juba palju, aga ma keskenduks sellele, et ilma jalanõudeta on ju palju mugavam olla. Kodust väljas veedetakse niigi palju aega, saab kingi, saapaid kanda küll.

Kui jäetakse pikemalt koju, siis muidugi vôetakse ära.

Hommikul ärgates ka ei panda kohe kingi jalga.

0
-2
Please wait...

Postitas:
ninja

skandinaavias (minu kogemuse järgi) ei stressata. üldiselt siiski tuppa tulles võetakse ära, mis minu meelest on ka mugavam, aga üldiselt keegi ei lähe endast välja, kui jalanõud jalga jäävad. vahel olen ise ka jätnud, eriti kui visiit on pigem lühem.

kodus käitun samamoodi. kui tean, et varsti jälle minek, siis kõnnin rahumeeli tossudes ringi. ei pahanda ka, kui mõni külaline välisjalatsites on.

keegi siin enne mainis tänavate puhtust. on ikka vahe küll. kui eestis käimas olen, on jalatsid ühe päevaga nagu pasakäkid.

+2
-14
Please wait...

Postitas:
podisodi

Meelde on jäänud jutt sellest, USA lasteaias pidid lapsed ka jalanõudega magama. Põhjendus see, et maavärinaoht ja kui midagi juhtub, siis saavad lapsed kohe välja tormata – kui nad seda paljajalu teeksid, on oht, et astuvad pinnu või klaasikillu jalga ja siis on kaebavad lapsevanemad lasteaia kohtusse.

0
-4
Please wait...

Postitas:
sokisahtel

Mäletan Rootsis ühte pidulikku vastuvõttu, see oli 90a, kus Eesti inimesed ülikondades ja peokleitides sokkides/sukkades ringi liikusid ja ülejäänud seltskond neid kui imelikke vaatas, osa rootslastest võtsid ka jalatsid ära sest oli nii piinlik.  Ma ise ka mõtlen et milleks see hüsteeriline komme näiteks pidulikeil juhtudel? Pidulikus kleidis naine sukkades ja mees ülikonnas sokkides pole just kõige soliidsem nähtus.

+5
-12
Please wait...

Postitas:
Punkar

Minu jaoks ka kõige võikam see, et ma ju astun sageli voodist wc- sse minnes põrandatele, käin hommikul voodi ja köögi vahet jne, Seejärel jälle tagasi voodisse, vahel lausa teen põrandal käsitööd vms. Ma ei kujuta ette, et ronin voodisse jalgadega, mis käivad samal pinnal, kus on väljaheited, sülg, toidujäätmed, betoonitolm, raskemetallid, õlijäätmed, bituumen jne. Nii puhtaid tänavaid, millel seda kõike ei ole (mikroskoopiliste kogustena kasvõi) ei ole olemas.

+22
0
Please wait...

Postitas:
ninakaru

Mäletan Rootsis ühte pidulikku vastuvõttu, see oli 90a, kus Eesti inimesed ülikondades ja peokleitides sokkides/sukkades ringi liikusid ja ülejäänud seltskond neid kui imelikke vaatas, osa rootslastest võtsid ka jalatsid ära sest oli nii piinlik. Ma ise ka mõtlen et milleks see hüsteeriline komme näiteks pidulikeil juhtudel? Pidulikus kleidis naine sukkades ja mees ülikonnas sokkides pole just kõige soliidsem nähtus.

Kummaline küll. Jäin mõtlema, et kas see võis olla talvel ja aeg oli siis nii vaene, et ei olnud võimalik muid kingi kaasa võtta, kui ilmtingimata peeti vajalikuks saapad ära võtta.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
K4gu

Märtsikuises Hollandis vahetusõpilasena käinud eestlane oma reisivideos imestas,

et välisjalatsitega käiakse kodus. Võõrustajad olevat naernud ja tema ukse juurde jäetud jalatsitest pilti teinud kui väga veidrast sündmusest…

Kusjuures Hollandi peaks just olema piirkond, kus maapind on vesine ja talumehed on ajalooliselt oma puukotad alati ukse juurde jätnud…

+3
0
Please wait...

Postitas:
Ragne

Mina ei kujuta ette, kuidas saab õhtul duši all käimata magama minna… Aga välisjalanõudes käimisest saan isegi aru. Kui algul surid Itaalias jm riikides koroonasse inimesed nagu kärbsed (ja välisjalanõudega toas käimine ilmselgelt aitas sellele kaasa), siis praegu on nad tänu bakteritega kooselamisele palju tugevamad ja viirus vohab hoopis meil, kes me neid baktereid nii hirmsasti kardame. Ka beebidele ei tee paha rohkemate bakteritega harjuda, muidugi mitte eluohtlikega.

+1
-14
Please wait...

Postitas:
K4gu

Koroona on viirushaigus, mitte bakteriaalne.  Levib piisknakkusega, mitte ei nakka pindadelt.

+11
0
Please wait...

Postitas:
krokodill

Mäletan Rootsis ühte pidulikku vastuvõttu, see oli 90a, kus Eesti inimesed ülikondades ja peokleitides sokkides/sukkades ringi liikusid ja ülejäänud seltskond neid kui imelikke vaatas,

Huvitav, et kui eestlane toas sokkis käib, siis “vaadatakse teda kui imelikku”, aga kui jaapanlane sama teeb, siis suhtutakse sellesse respektiga, sest see on tema kultuur?

+17
0
Please wait...

Postitas:
krokodill

Palun selgitage mulle, MIKS ma peaks ära võtma?!

Ega sa vist koju jõudes käsi ka ei pese? Riideid ilmselt nagunii ei vaheta ja lesid õhtul heledal diivanil samades riietes, millega päeval metroos istusid jm?

+11
-1
Please wait...

Postitas:
troll

Palun selgitage mulle, MIKS ma peaks ära võtma?!

Sest sa tuled jalatsitega väljast, kus tänaval on tuvisitt, koerakusi, vihm/lum/pori.

Sul on jalas enamasti kinnised jalatsid või saapad.

MIKS peavad jalad hauduma ja see saast olema mu vaipadel, diivanitel või parketil? Mis on see hea põhjus, MIKS ma ei võta jalatseid jalast. Ausalt, ma ei oska välja mõtelda.

Kerid mõnusalt pleedi sisse telekat vaatama, saapad jalas?

Mina käin kodus eranditult valgete sokkidega. Põranda puhtus on minu jaoks väga oluline kui muu puhtusega võrrelda. Tolm raamaturiiulil ei häiri. Kui mingi pudi on jala all, häirib tohutult.

Põhjendus, et siis on rohkem baktereid, millega kohaneda, on minu jaoks enam kui veider. No mida veel?

+16
0
Please wait...

Postitas:
Ragne

Koroona on viirushaigus, mitte bakteriaalne.  Levib piisknakkusega, mitte ei nakka pindadelt. Rate this item:Submit Rating+40

On jah viirus, ometi püsib ka viirus pindadel, erinevatel pindadel erineva aja. Levib ka aerosoolina õhus (nii et erilist efekti ei anna mingi 2 m hoidmine).

0
-1
Please wait...

Postitas:
RebaseMaie

Palun selgitage mulle, miks paljudes maades ei võeta välisjalatseid esikus ära?

Millega seda põhjendatakse?

Eeskätt on see ju ebahügieeniline. Jalgadel on palav. Ja kas nendes peredes, kus keegi vahepeal soovib jalast ära võtta, käib siis paljajalu või sokkidega samas kui teine pereliige näiteks saabastega?

Kas näiteks Suurbritannias ei võta keegi ära? Või on see nii, et osad pered võtavad alati ja teine osa on neid kes ei võta?

Kusjuures USAs oleneb see ka täiesti piirkonnast. Kus soe ja kuiv, seal tõesti pigem ei võeta – aga keegi ei käi seal ju ka paksude poriste saabastega ringi. Seda enam, et enamasti sõidetakse nagunii autoga uksest ukseni.

Ise elasin tiba kehvema kliimaga kohas ja seal oli vast umbes pooleks (või isegi äravõtmise kasuks), kes võtsid ja kes ei võtnud. Omavahel said pered ikka kokkuleppele (saabastega küll kedagi oma kodus liikumas ei näinud, ikka kingad/sandaalid/tennised), samuti külalistega. Üldjuhul käituti ikka nii, nagu pererahval kombeks.

Aitäh Sulle!

Mind huvitab, kuidas igapäevane põrandate puhastamine välja näeb? Kas iga päev tõmmatakse tolmuimejaga, kui tihti vaipu pestakse? Kas tellitakse teenus firmast või on see nt mehe/naise töö? Kas vaibad vahetatakse täiesti välja kord aastas vms?

Ma küll täiesti tavaline eestlane (ja toas käin sussidega), aga kui meil siin on robottolmuimejad, miks siis neil ei peaks olema? Vaibad muidugi teine asi, aga tavalise põranda koristab robot igati kenasti ära (meil 2 korda nädalas peseb ka – loomulikult pole korralik nühkimine, aga kui nii tihti teha, siis mulle sellisest kergest tõmbamisest piisab ka). Aga meil ainult paar vaipa kogu elamise peale, siis pole probleemi neid enne pesuaegu ära korjata.

0
-5
Please wait...

Postitas:
tooni

Aga kas siis inimesed ise ei taha jalgu vabaks saada jalatsitest?

+7
0
Please wait...

Postitas:
Saksa tihane

Mina ei näinud oma ämma tema enda kodus kahekümne aasta jooksul mitte kunagi kingadeta. Saksamaal. Ma ei suutnud ära imestada, et kas jalad tõepoolest puhata ei taha. Minu mees võtab aga esimese asjana kingad jalast.  Ju ta on siis eestlaste kombed üle võtnud.

+5
0
Please wait...

Postitas:
jeerum

kkk

Mina jällegi ei tahaks et inimesed oma higistanud sokkidega minu juures kodus ringi kondavad. Parem olgu külalistel kingad jalas.

Ma ei ela muidugi ka Eestis, kui vahel Eestist külalised on siis nemad kiirustavad jah kohe kingi jalast vòtma.

Ise kàin kodus sussidega, vahel ka paljajalu. pòrandaid ikka peseme, mingeid jubedaid ùle elamise vaipkatteid ei oma.

0
-5
Please wait...

Postitas:
kolja

Nähtavalt võib mu esikust leida liiva või muud mustust väljast, samuti võib rohkem sodi täheldada ka terrassi ukse juures. (Ja robot käib igal ööl need kohad üle.) Minul on igatahes ilmselge, miks peab jalanõud ära võtma ja seni olen pidanud seda mainima vaid ühele paarile (austraallane ja ta Hollandist pärit elukaaslane). Kui suvel ikka juhtub, et mingi asja järele lähen korraks tuppa välisjalanõudes, siis sügisel, talvel ja kevadel seda nii lihtsalt ei tee. Ausalt öelda pole siin midagi arutada, siinses kliimas on põhjus ilmselge, ei ole meil ju ainult kuivad ilmad.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Punkar

No siin  näiteks räägitakse, et kindataldadega kannad sa tuppa u. 421000 erinevat bakterit (lisaks seened, algloomad jne). Sokkide ja higiga tuppa kantav bakteri- ja seenekooslus on tunduvalt vähem liigirikas. Koduloomade poolt tuppa kantud bakterikooslus on ka väga mitmekesine. Paljud neist õuest tupa toodud liikidest on  näiteks urinaaltrakti infektsioone põhjustavad liigid, või hingamisteede hädasid põhjustavad liigid.

Tegelikult muidugi ei peagi meeleheitlikult kartma, sest bakterite-seentega kohanemine on loomulik elu osa ja ka vajalik. Küll aga sellisel perioodil, mil su immuunsüsteem on niigi mingil põhjusel nõrgestatud, on vähempuhtas kodus suurem tõenäosus haigestuda. Tegelikult on tervisele hea, kui elamine ei ole ei liiga puhas ega liiga must.

Minu jaoks on lihtsalt põrandapinna eluks mitte kasutamine asjatu ruumi raiskamine. Eriti väikelastega koos on põrandal tunduvalt stressivabam ja ohutum tegutseda. Samuti on minu jaoks põrandal istumine mugavam kui toolil. Ilmselgelt keegi ei paneks oma välisjalanõusid toidulauale. Kui kasutad oma põrandat elupinnana, kus sa reaalselt toimetad, mitte ei kõnni sealt vaid üle, siis ongi ilmselt veidi teine lähenemine välisjalatsitega toas käimisele.

+3
0
Please wait...

Postitas:
JennyBro

Vahetan jalatseid, sest jalad tahavad puhata. Meriinosokkidega jalad ei higista ja kellegi puhast põrandat ei rüveta ka.

0
0
Please wait...

Postitas:
Viiviann

Elan Belgias, meil kodus on eraldi toajalanõud ja välisjalanõud. Külalistel laseme olla välisjalatsites ja ise külas olles ka jalatseid ära ei võta kui just pole mingid porised saapad, keegi pole palunud ka, pigem öeldakse, et jätke jalga.

0
0
Please wait...

Näitan 22 postitust - vahemik 61 kuni 82 (kokku 82 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Välisjalatsitega toas (USA, GB jm)