Esileht Pereelu ja suhted Välismaa mees – milleks?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 97 )

Teema: Välismaa mees – milleks?

Postitas:

Kui palju lugusi on sellest, kus naine läks välismaale ja “juhtumisi” leidis kohe armastuse

Küll aga tulevad mehed sealt välismaalt longus tagasi oma eestimaale.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.04 11:26; 02.04 12:17; 02.04 14:26; 02.04 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu välismaa mees võtab mind võrdsena. Kokkame mõlemad, koristame, peseme môlemad pesu jms – st ta ei eelda, et naine peab olema oma mehele ema eest ning peab mehele sokke/pesu/riideid ostma.

“Minu välismaa mees võtab mind võrdsena”. Sa teed nalja. Aasta on 2021. Mis meestega te Eestis küll kokku olete puutunud või mis hoiakutega siis ise olete? Mul on nooruses (90ndad) olnud kolm pikemat suhet: täiesti elementaarne, miinimum, mida suhtelt üldse eeldada, et ollakse võrdsed, töid tehakse ühiselt. Viimane suhe kestab siiani – kooselu 23 aastat.

Ka mu sõprade peredes ja mehe sõprade peredes on naise ja mehe võrdsus baasväärtus. Seepärast kihvatab mul alati sees, kui loen perekoolist järjekordselt(!), et välismaa mees pakub seda kõike, aga eesti mees mitte.

Ja lõpetuseks: vaadake lauseehitust “Välismaa mees “võtab” mind võrdsena”, selle asemel, et naine näeks ennast ja käituks ise mehega võrdsena. Mees on aktiivne pool. Keel kõneleb meist enamat. Muidugi on tore, et kommenteerija leidis mehe, kes naist võrdsena võtab (või natuke iroonilisemalt – kes naise võrdseks teeb), aga ei tasu eesti mehele süüks panna omadusi, mida tal rahvuslikul pinnal ei ole.

Minu meelest me ei hakka kokku eesti ega välismaa meestega, vaid inimestega, kellega meie väärtushinnangud ja muu klapivad.

Jah, ma tean väga hästi, et aasta on 2021, ja loomulikult on selliseid toredaid mehi ka eestlaste seas. Mu oma isa on selline, kes suudab imeliselt vastutust jagada, aga minu suhetes Eesti meestega kippus ikka aastate möödudes nii olema, et mina tundsin end pigem emana mitte naisena. Üks mees ütleski, et “aga naistele ju meeldib koristada”… Nojah, ju ma siis pole piisavalt naine, sest mulle ei meeldi 🙂

Paraku kui ma oma Eesti sõbrannadega räägin, siis kodused kohustused on pigem nende õlgadel (kuigi nii naine kui ka mees käivad mõlemad täisajaga tööl). Sama näen ma ka oma meessoost töökaaslaste pealt: ikka naine on see, kes mehele alati lõunaks toidukarbi kaasa paneb või mehele uued riided ostab. Samas tõden ka, et noorem generatsioon erineb minu omast, ja mul on selle üle vaid hea meel. Ja nt rootslastest sõbrannad ei kujuta ettegi, et nii kodu ja lapsekasvatamine vaid naiste kanda on.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.04 23:29; 02.04 15:17; 02.04 23:37; 03.04 13:37; 06.04 11:43; 06.04 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav on see, et öeldakse, et vahet pole. Küll on aga naistel kõik välismaa mehed ja meestel ma küll ei näeks, et oleks siin välismaa naised.

Päris ilma pole: mul tuleb kohe praegu meelde vähemalt viis eesti mehest tuttavat (enamvähem kõik nõukaaegsed, 40+) kellel on väljamaa naised: soomlanna, rootslanna, sakslanna, ka jaapanlannat ja taivanlannat kohanud. Jätame siit vene/ukraina kui põhimõtteliselt kohalikud kõrvale. Aga jah, naisi kes väljamaale kolinud või siin Eestis mittekohalikuga elavad/elanud leiaksin kindlalt kümme korda rohkem.

Mu oma naise suvekallimad on kah välismaalased, poolakad (vist) valdavalt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.04 20:53; 02.04 18:31; 03.04 11:57; 04.04 23:16; 06.04 09:34; 06.04 09:56; 07.04 01:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kaks kolleegi on välismaa mehed, abielus Eesti naistega. Elavad Eestis. Minu mees on ka välismaalane, ei valinud teadlikult välismaalast, lihtsalt armastus langes kaela 🙂

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 23:27; 06.04 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea, need rootsi ja skandinaavia mehed võivad kodus ja lastega küll toimekad olla, aga mind hullult häirib, et neist on võrdsustamise tuhinas igasugune härrasmehelikkus ka välja juuritud. Nad trügivad enne sind uksest sisse, ei märka su rasket kohvrit, oh ära unistagi, et sind restos või teatris mantliga abistatakse ja ära looda, et kunagi saad tähelepanu, mis sind tõelise naisena tundma paneb. Oled talle nagu mingi motikaringi buddy. Kodutöid teevad vist ka pigem selleks, et naine liigse tähelepanu üle ei kurdaks. Kunagi noorena sai jututubades käidud ja seal olid need svenssonid küll iharad ja otsisid armukesi, kuigi endal lapsed. Aga ma saan neist meestest aru. Mu viisakas mees pakkus mitmeid kord Norras ühistranspordis eakatele daamidele istet ja need alati keeldusid istumast. Pigem surevad hambas ristis kui lubavad end daamina kohelda. Saksamaal kargasid kõik noored püsti, kui vanem inimene trammi astus – lugupeetud eakale antakse suisa võimalus kohta valida.

Armukesi otsitakse kuskil Tinderis ka, ei ole need rootslased suuremad armukesepidajad kui eestlased. Mina tunnen end tõelise naisena kui mees mind väärtustab – st ei pea seda enesestmõistetavaks, et kodutööd või lastekasvatamine naise teha on. Raske kohvri või poekoti märkamine või abivajajale istme pakkumine on minu arust pigem empaatia küsimus ning see ei sõltu enam soost või rahvusest.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.04 23:29; 02.04 15:17; 02.04 23:37; 03.04 13:37; 06.04 11:43; 06.04 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei iial enam. Skandinaavia mehed on kuidagi memmekad ja saamatud, räägivad küll palju (no soomlased vast mitte) ja on kuidagi väsitavad.
Eesti mees on mõnus, kodune ja turvaline valik, räägib minuga maailma ilusamas keeles.

Kui eksootikat tahan, lähen reisile koos eesti mehega.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvamus arvamuseks, aga Aafrikas on siiski 54 riiki, mitte 3 ning needki riigid on niiöeda vägivaldselt loodud – rahvuste ja kultuuride arv on kordades ja kordades suurem.

Ja kõik need on arenenud, kõrge elatustaseme ja suure SKTga riigid – tänu nende rahvaste töökusele ja võimekusele?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 01:23; 05.04 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti meeste puhul sõltub vanusest. 45+ mehed, ehk siis nö nõukaaja mehed, ei oska enamasti enda eest hoolitseda, näevad kulunud ja suvalised välja ning on parajad shovinistid. Mis teha, teisel ajajärgul sündinud ja kasvanud… Noored Eesti mehed on teistsugused, avatumad, stiiliteadlikumad ja kohtlevad naisi hoopis teisiti.

Olles nõukaaja mees ma küsiks selle kohta. Suvaline väljanägemine on harjumuse asi: muidugi mustade juuste ja nahaga tüüp on eksootiline ja ebatavaline. Võibolla täna enam isegi nii ei ole enam. Näiteks kui Hispaanias vaatan ringi siis siin on kõik mehed täpselt ühte nägu, ka kuidagi suvalised ja tavalised. Samas on soeng, habe ja riided korralikult sätitud, esmapilgul arvad et geid on kõik, aga ilmselt pole. Naised ausaltöelda tunduvad kuidagi suvalisemad ja vähem end üleslöövad isegi (nagu kuked ja kanad). Ilmselt kui väljamaa mees Eesti tüdrukut näeb siis see tundub ka juba eksootilisuse pärast põnev (lisaks blondid juuksed tekitavat mingit ürgset tõmmet, hoolitsusvajadust)  ja siis ta alguses vähemalt ekstra pingutab, et vähemalt voodisse saada. Eks mõni läheb sealt edasi ka.

Aga mida see enda eest hoolitsemise õige tase ja kulumine konkreetsemalt meeste puhul tähendab või milles väljendub? Äkki mõni praktiline soovitus? 🙂

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.04 20:53; 02.04 18:31; 03.04 11:57; 04.04 23:16; 06.04 09:34; 06.04 09:56; 07.04 01:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mida see enda eest hoolitsemise õige tase ja kulumine konkreetsemalt meeste puhul tähendab või milles väljendub? Äkki mõni praktiline soovitus? ????

Minu jaoks hoolitsetud mees on tervislikus kehakaalus ning käib regulaarselt juuksuri juures (ja hoiab ka oma habet korras, kui see tal on).  Kui juuksekasvuga õnnistatud pole, siis on pigem kiilas, mitte ei hoia kinni oma paarist juuksekarvast. Tegeleb oma hambamuredega, kui neid on, nii et ei häbeneks naeratada, sest hambad puudu. Omab riideid erinevateks situatsioonideks ning spordijopega restorani või teatrisse ei lähe. Riided puhtad ja aukudeta. Prillid on kaasaegsed, mitte sama mudel, mis tal oli juba põhikoolis.

Minu jaoks hoolitsetud mees:

Hoolitsemata:

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.04 23:29; 02.04 15:17; 02.04 23:37; 03.04 13:37; 06.04 11:43; 06.04 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mida see enda eest hoolitsemise õige tase ja kulumine konkreetsemalt meeste puhul tähendab või milles väljendub? Äkki mõni praktiline soovitus?

Soovitused…

1. No vaadata, mida ikkagi selga panna. Nagu ka naised, võiks mehed teada, mis riietus rõhutab nende tugevusi ja mis toob esile nõrkusi. Konsulteerida mõne kõrvalseisjaga ei ole patt, olgu selleks rõivapoe müüja, sõber, kelle maitset usaldad või kasvõi ise püüad end peeglist kriitilisema pilguga vaadata. Riided ikka teevad vägagi palju inimese. Ja sobilikud mehelikud aksessuaarid. Riietumiskood on olnud sama vana kui tsivilisatsioon.

2. Puhtus. Närakad pesemata juuksed, räpakalt habetunud nägu ja higihais ei ole nüüd kuidagi ligitõmbav. Muide, ülelõhnastamine on sama karm kui higihais. Puhas ja hooldatud nahk – ka meeste nahk on siiski nahk ja tahab niisutavaid kreeme, korralikku väljamagamist ning mitmekülgset tervislikku toitumist.

3. Taktitunne. Ära tee ega ütle seda, mida sa ise ei tahaks teiste öeldu või tehtuna enda pihta saada.

Muud kunsti polegi.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.04 21:14; 03.04 13:37; 05.04 09:17; 06.04 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitused… 1. No vaadata, mida ikkagi selga panna. Nagu ka naised, võiks mehed teada, mis riietus rõhutab nende tugevusi ja mis toob esile nõrkusi. Konsulteerida mõne kõrvalseisjaga ei ole patt, olgu selleks rõivapoe müüja, sõber, kelle maitset usaldad või kasvõi ise püüad end peeglist kriitilisema pilguga vaadata. Riided ikka teevad vägagi palju inimese. Ja sobilikud mehelikud aksessuaarid. Riietumiskood on olnud sama vana kui tsivilisatsioon.

Ainult tühised inimesed hindavad teineteist kaltsude järgi. Inimene saab aferistilt lüpsta ja pärast räägib tuttavatele, et no nii ilus mees oli. Lausa kompu, ilusti ülikonnastatud, moekas lips ees ja puha.

Kunagi üks keskealine abielus mees Hiiu suguhaiguste dispanseris juures ka nuttis, et kuda ma selle süüfilise küll sain. Nii ilus tütarlaps oli teine, hoopid kenam kui mu oma naine

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 02:12; 04.04 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen olnud suhtes USA mehega ja hispaanlasega. Abikaasaks valisin siiski eestlase. Kuidas nüüd öeldagi…..kui oled käinud, näinud ja teinud, siis tegelikult oskad kodu ja kodumaist väga hinnata. Ja oskad ka meeste hulgast terad sõkaldest eraldada. Olgu need mehed siis nigeerlased, hispaanlased või usakad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oo, see on minu teema 🙂

Räägin siis lähemalt oma välismaa meestest. Nad kõik olid väga targad ja huvitavad, maailma näinud, mitmekesiste huvidega. See oli erinevus Eesti meestega. Aga lõppkokkuvõttes sõltuvad suhted ju isikuomadustest, mitte huvidest või haridusest. Toon näited pikemate suhete kohta, ehk ca aasta.

Sakslane – kaugsuhteks väga hea, aga pikemalt koos olla ei kannatanud, sest tal puudus mehelik pool. Voodis oli hea, selles polnud küsimus. Iseloom lihtsalt selline naiselik ja seetõttu kippus esialgne ligitõmbavus kaduma. Mehelik olemus on teistsugune, kui naiselik. Tahan olla mehega, mitte teise naisega. Homo ta polnud, aga lihtsalt selline tavapärane lääne meeste abitus. Näiteks käisime kalafarmis ja ta hakkas värisema ja keeras pilgu ära, kui kalale nuiaga pähe virutati. Jätsin ta maha-

Soomlane – Ideaalne suhe minu jaoks.  Ideaalne mees. Voodis täiuslik, samuti intellektuaalselt, käitumiselt ja emotsionaalselt. Kahjuks jättis ta mu maha, sest ta laps eelmisest abielust ei aktsepteerinud mind. Järgmisena oli tal soome naine ja siiamaani koos. Laps ka aktsepteerib uut soome naist.

Inglane 1 ja inglane 2 – erinevalt sakslasest ja soomlasest, kes ka olid edukad ja majanduslikult väga heal järjel, oli inglastel mõlemil mingi rikkuse kompleks. Maailm ja naised kuuluvad neile! Mõlemad inglased olid ka voodis väga viletsad ja käitumiselt tänu suurele egole üpris matsid. Mõlemiga saime suht samal ajal aru, et me ikka ei sobi. Läksime sõbralikult lahku.

Belglane –  Voodis hea ja võimsa varustusega. Emotsionaalselt ka väga hea klapp. Aga rääkida millestki polnud, sest erinevalt teistest mu suhetest oli ta üpris rumal. Mulle meeldib mees, kellelt mul on midagi õppida ja kellele millegi eest tänulik olla. Temast olin ma targem ja kuna ta oli ka veidi kitsarinnaline, ei tahtnud ma seda suhet enam. Jätsin ta maha. Siiamaani jaurab ja püüab ühendust saada, kuigi tükk aega möödas.

Rootslane- kooner ja see on kõige ebamehelikum omadus üldse. Ei viitsi jännata sellistega. Olen ise majanduslikult väga heal järjel ja olen ka sõprade ja pereliikmetega helde. Teen neile välja jne. Aga kui mees hakkab kohvikus kohvi ja koogi arvet pooleks saagima, siis minu silmis on ta lihtsalt rott. Ei taha sellist.

Norrakas – praegune suhe. Esialgu on 8 kuud olnud igat tore ja midagi halba pole häirima hakanud. Loodan, et nii jääbki.

Kõige rohkem on mul aga hinge jäänud kõige esimene Eesti mees, kellega oli ülikirglik ja super suhe. Kahjuks meie teed läksid lahku. Võibolla on ka nii, et mida vanemaks saad, siis seda kirglikkust jääb ka vähemaks ja võibolla seetõttu tundus see esimene mees kõige ägedam. Ei tea.

Mulle meeldivad mehed, olgu kohalikud või välismaalased, mingit vahet tegelt pole, sest inimene ei pea olema kinni selles kohas, kus ta juhuslikult sündinud on. Samas ma põhimõtteliselt ei tee mitte mingit tegemist moslemitega. Sest sealt on kõige suurem tõenäosus saada ülivastikuid üllatusi. Juba tulenevalt sellest, et ma usklik pole ja koraan (olen seda lugenud) on kõige rumalam ja vägivaldsem raamat, õhutades mehi uskmatute ja naiste vastu halb olema. Eks suhte alguses on ka moslemid kindlasti megemehed, kuniks naine käpa all… 😀 Tänan EI!

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toon näited pikemate suhete kohta, ehk ca aasta.

Mis kompleks sul endal on, et üle aasta kellegiga vastu ei pea?

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.04 20:53; 02.04 18:31; 03.04 11:57; 04.04 23:16; 06.04 09:34; 06.04 09:56; 07.04 01:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üle-eelmisele – loetelus ainult eurooplased, rassistlikud-religioossed eelistused sul. Mida eksponeerid?  Kui ikka neegrit ei ole proovinud, ei maksa sõna võtta.

 

 

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 22:37; 05.04 08:47; 06.04 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitused… 1. No vaadata, mida ikkagi selga panna. Nagu ka naised, võiks mehed teada, mis riietus rõhutab nende tugevusi ja mis toob esile nõrkusi. Konsulteerida mõne kõrvalseisjaga ei ole patt, olgu selleks rõivapoe müüja, sõber, kelle maitset usaldad või kasvõi ise püüad end peeglist kriitilisema pilguga vaadata. Riided ikka teevad vägagi palju inimese. Ja sobilikud mehelikud aksessuaarid. Riietumiskood on olnud sama vana kui tsivilisatsioon.

Ainult tühised inimesed hindavad teineteist kaltsude järgi. Inimene saab aferistilt lüpsta ja pärast räägib tuttavatele, et no nii ilus mees oli. Lausa kompu, ilusti ülikonnastatud, moekas lips ees ja puha.

Sina muidugi vaatad kaltsudes haisvat habetunud kodanikku kaaslaseks, sest need ju ei peta, valeta ega varasta. On hingelt nii ilusad ja usaldusväärsed.

Jeah, kellele sa seda mullikest puhud?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.04 21:14; 03.04 13:37; 05.04 09:17; 06.04 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks asi, mis mulle ka Eesti meeste puhul ei meeldi, on see, et omavanuseid naisi maha tehakse. See näitab samuti hoiakuid. Arenenud maades on naine partner, mitte lihakeha, mis tuleb keskeakriisis välja vahetada. Skandinaaviamaades kohtab sellist suhtumist palju vähem.

Ühelgi mehel pole põhjust joosta noorema naise juurde kui naine täidab enda suhte ülesandeid. Hoolitsus mehe eest ehk toit laual, kodu korras, regulaarne seks. Samuti ei virise ning on meeldiv. Kui need tingimused on täidetud siis mees ei jookse kuhugi.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta tõi rootslase näite – mina tõin eestlase.

Ja minu tutvusringkonnas on kõik normaalsed mehed, aga võibolla on see põlvkondade vahetusest. Mina olen alles 30ndate alguses. Keskealisi ma ei tea, selle kohapealt ma kommenteerida ei oska.

Tead, mina olen keskea alguses. Ja mina (kuna ma sain lapsed hilja) kasvatan lapsi nüüd koos teie põlvkonnaga.

Tõesti, lähiminevikus (ehk siis minu kahekümnendates) oli hoopis rohkem levinud see, et mehed arvasid, et kui last on vaja lasteaiast ära tuua, siis ega tema ei pea ju ometi tööd katkestama – sest ta on mees ja selleks on ju naised; et naiseks olemise juurde käib kindlasti meigitud ja kontsastatud olemine ja naine on ka külma ilmaga vähem riietatud (et seksikus välja paistaks), mis siis, kui see naisele endale ebamugav on – kui naisena sündis, siis neelaku need ebamugavused alla; et naistele ju meeldibki koristamine jne.  Sellise mõtteviisiga isikuga suhte loomne ei tundunud üldse ahvatlev.

Aga just nüüd, praegusel ajal, ma tunnen ennast alles mugavalt – kuna mulle nii meeldivad ja sobivad need suundumused, mis praeguses 30+ põlvkonna perekonnaelus/lastekasvatuses ilmnevad. (Mees ei ole mul tegelikult minust noorem ega ka välismaalane – lihtsalt trehvas üks veidi “noorema põlvkonna moodi” isend, kellega on võimalik perekonnaelu elada.) Mulle meeldib olla mugava välimusega ja et ei pea nii kohutavalt varjama, et inimene jääb aastate jooksul ka vanemaks ning et mees aktsepteerib mind sellisena. Mulle meeldib see, et kui laps on vaja lasteaiast ära tuua, siis mees katkestab töö ja läheb ega tee sellest üldse mingit numbritki ega mõtle, et miks mina peaks – selleks on ju naised. Et ei aja mingit “aga naistele ju meeldibki koristada ja kui ei meeldi – siis järelikult pole piisavalt naine” juttu (koristatakse selleks, et korras oleks – aga see ei pea olema  terve soo kaasasündinud huvi ja hobi).

Mistõttu ma saan ka aru, miks osa minu aastakäigu naisi ei viitsinud nende aegade saabumist Eestisse ära oodata ja hakkas juba aastakümneid tagasi välismaalaste poole vaatama.

Mis puutub aga abi pakkumisse – siis ma selles midagi taunitavat ei näe ja arvan, et skandinaavlased näevad ahistamise tonte vahel ka seal, kus ei peaks. Ma arvan, et näit. pakkide kandmine jaguneb paaride või ka töökaaslaste vahel ikka kuidagi mõistlikkuse põhimõttel. Imelik on nii see, kui füüsiliselt nõrgemalt võtab mingi koorma venitamine kauem aega, aga ta ei luba sealsamas kõrval jõude oleval füüsiliselt tugevamal ennast aidata  (“Ahistab!”) – kui ka teine äärmus, kus näit. mehel on käed täis ja asjad kipuvad juba maha kukkuma, aga tühjade kätega naine pmst abi ei paku, midagi enda kätte ei võta (sest ta on liiga daam).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üle-eelmisele – loetelus ainult eurooplased, rassistlikud-religioossed eelistused sul. Mida eksponeerid? Kui ikka neegrit ei ole proovinud, ei maksa sõna võtta.

Kust sa selle rassi välja lugesid, polnud küll ühegi suhte juures mainitud?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 01:23; 05.04 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka välismaa mees, varsti 10a. Väga õnnelik. Mees tark, kena, südamlik, töökas. Lastel mitu keelt suus, lai maailmapilt. Saan pühenduda perele, ei ole otseselt vaja tööl käia. Kindlasti on Eestis ka selliseid häid mehi, aga ma ei leidnud, kuigi otsisin hoolega. Olin 30ndates kui abiellusime.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus ma siin välismaal pikalt elades eesti mehe leiaks?!

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea, need rootsi ja skandinaavia mehed võivad kodus ja lastega küll toimekad olla, aga mind hullult häirib, et neist on võrdsustamise tuhinas igasugune härrasmehelikkus ka välja juuritud. Nad trügivad enne sind uksest sisse, ei märka su rasket kohvrit, oh ära unistagi, et sind restos või teatris mantliga abistatakse ja ära looda, et kunagi saad tähelepanu, mis sind tõelise naisena tundma paneb. Oled talle nagu mingi motikaringi buddy. Kodutöid teevad vist ka pigem selleks, et naine liigse tähelepanu üle ei kurdaks. Kunagi noorena sai jututubades käidud ja seal olid need svenssonid küll iharad ja otsisid armukesi, kuigi endal lapsed. Aga ma saan neist meestest aru. Mu viisakas mees pakkus mitmeid kord Norras ühistranspordis eakatele daamidele istet ja need alati keeldusid istumast. Pigem surevad hambas ristis kui lubavad end daamina kohelda. Saksamaal kargasid kõik noored püsti, kui vanem inimene trammi astus – lugupeetud eakale antakse suisa võimalus kohta valida.

Vähe teemast mööda aga vastan siiski.
Märkasin ka Soome kolides seda, et soomlased ei ole meie mõistes härrasmehed. Rääkisin ühe kohalikuga sellest ja tema rääkis, et see on feministliku ühiskonna süü. Naised ise on endale selle nö võrdsuse välja võidelnud, et tahavadki olla meestega samal tasemel-kõik võrdsed olenemata soost. Ja tänu sellele hakkab hääbuma noorte seas ka meie mõistes elementaarne viisakus paraku. Kole muidugi öelda aga soome mehed on hästi naiselikud ja naised see-eest mehelikud. Ongi kõik nagu kesksoolised siin, tihti ei saagi kaugelt aru, et tegu on naisterahvaga. Meeste puhul ikka eristad sugu veel.

Enda poegadele ikka õpetan, et bussis pakutakse vanadele istet, poekotte tassivad ikka mehed ja naised sisenevad enne, kui mehed. Õnneks mul mees on neile kenaks eeskujuks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina nendest hätrasmehelike žestide igatsemisest aru ei saa. Feminismiga pole siin mingit pistmist, vaid ma tõesti ei saa aru, milleks teatud puhkudel seda lollimängimist vaja on. Lapsest saadik õpetatakse kõiki end ise riietama ja siis mingitel teatriõhtutel või restoranist lahkudes üritab mees mantlit selga aidata, samas hommikuti koos uksest välja astudes, et tööle-poodi minna, teeb naine rahumeeli selle väikese asja ise ära. Või aitab teil mees siis ka jope selga?

Või see restoranis mees pakub istet ja siis istub ise, samas kodus söögilaua taga saavad kõik ise istumisega hakkama.

Või ukse avamine…

Kõik need on nii sisse kulunud liigutused ju naisel, mida tuleb päevas kordi ja kordi ise teha, et täiesti jabur on mingites olukordades äkki oodata, kas mees ikka teeb autoukse lahti või aitab mantli selga.

Milleks sellist lollimängimist vaja on?

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.04 21:14; 03.04 13:37; 05.04 09:17; 06.04 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletan, kuis kunagi sain võimaluse koos sõbrannaga osaleda rahvusvahelises noortelaagris. See oli 1992. aastal ja olin just lõpetanud keskkooli.

Laagris olime täiesti jahmunud, kui toredad olid välismaa noormehed! 🙂 Nad olid kuidagi… elusad. Neil oli olemas hing. Üks Hollandi kutt rääkis, et tal on oma aialapp, kus ta kollektsioneerib erinevaid tulbisorte ja näitas oma aiast fotosid, teine maalis ägedaid pilte, kolmas oli muidu lõbus ja lahe. Neil ei kukkunud käed küljest ära, kui märkasid laual musta salatitaldrikut, nad viisid selle kööki mitte ei jätnud koristamist tüdrukutele! Märkasid aknalaual kuivanud lille, tõid vett ja kastsid?! Kui põrandal oli praht, siis ei jäädud töllil näol ootama, et nüüd naised koristagu, vaid toodi naeratades hari ja tõmmati siuh-säuh üle! Nad olid nagu… inimesed?!

Olime sõbrannaga ikka tõeliselt võlutud ja arutasime, et miks need väljamaa poisid on nii erinevad eesti omadest, et eesti poistel (siis neil, keda meie tundsime) ei olnud eriti mitte mingeid hobisid peale lõputu arvuti taga tulistamismängude mängimise, suhelda nad ka ei osanud, ainult mühisesid tigedalt või üleolevalt omaette nurgas. Andke andeks, aga need olid kahe 18-aastase eesti neiu hinnangud 1992. aastal 🙂

Lõpuks abiellusime me mõlemad siiski eesti poistega. Mul on supertore ja täitsa kodumaine abikaasa. Aga mõned meie klassist võtsid kaasa välismaalt. Miks mitte – igaüks elab oma elu nii nagu parimaks peab.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.04 09:16; 06.04 09:49; 06.04 23:19; 07.04 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laagris olime täiesti jahmunud, kui toredad olid välismaa noormehed! ???? Nad olid kuidagi… elusad. Neil oli olemas hing.

Tegu oli nõukogude korra viljastavate tingimustega. Need kes meil aktiivsed ja arukad olid kas pagesid sõja ajal, viidi siberi või koolitati ümber. Ja vastavat mitmekülgset haridust ei antud niikuinii. Pealegi kui üldine tase oli madal siis polnud ka konkurentsi mis sunniks pingutama. Nüüdseks on see ehk paranenud?

Muidu selle härrasmehelikkusega on tõestisündinud lugu, et eestlane lasti Taani firmast lahti sest ta avas ust naisterahva ees, ja teine oli ülemus. Seal loetakse abistusšestid ühemōtteliselt meeste šovinistlikeks jõupositsiooni demonstratsioonideks. Mida need ongi, lihtsalt osadele (tõelistele) naistele sobib näida mõnes kohas abitu, et teises kohas olla jälle sellevõrra tugevam. Feministid oma lihtsa maailmapildiga seda dünaamikat aga ei mōista, sunnivad naised meesteks ja vastupidi, ideaal on täielikult vōrdne kesksugu.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.04 20:53; 02.04 18:31; 03.04 11:57; 04.04 23:16; 06.04 09:34; 06.04 09:56; 07.04 01:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegu oli nõukogude korra viljastavate tingimustega. Need kes meil aktiivsed ja arukad olid kas pagesid sõja ajal, viidi siberi või koolitati ümber. Ja vastavat mitmekülgset haridust ei antud niikuinii. Pealegi kui üldine tase oli madal siis polnud ka konkurentsi mis sunniks pingutama.

Sa teed ju nalja või pole sa ajalootundides käinud? Mainisin oma kirjas 2 korda, et jutt oli 1992. aastal 18-a noortest. Selleks ajaks oli küüditatutele (1948) juba ammuilma uus põlvkond peale kasvanud. Elasime juba isegi Eesti Vabariigis.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.04 09:16; 06.04 09:49; 06.04 23:19; 07.04 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegu oli nõukogude korra viljastavate tingimustega. Need kes meil aktiivsed ja arukad olid kas pagesid sõja ajal, viidi siberi või koolitati ümber. Ja vastavat mitmekülgset haridust ei antud niikuinii. Pealegi kui üldine tase oli madal siis polnud ka konkurentsi mis sunniks pingutama.

Sa teed ju nalja või pole sa ajalootundides käinud? Mainisin oma kirjas 2 korda, et jutt oli 1992. aastal 18-a noortest. Selleks ajaks oli küüditatutele (1948) juba ammuilma uus põlvkond peale kasvanud. Elasime juba isegi Eesti Vabariigis.

Ma olin ka siis 18 🙂 Ega see nōuka korra lõpp siis inimesi päeva pealt muutnud, juba vanemate geneetiline materjal oli sattunud vastavasse suunda (geenid olla 50 % meist), algharidus oli meil kõigil alanud Brežnevi ajal jne.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 01.04 20:53; 02.04 18:31; 03.04 11:57; 04.04 23:16; 06.04 09:34; 06.04 09:56; 07.04 01:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või see restoranis mees pakub istet ja siis istub ise, samas kodus söögilaua taga saavad kõik ise istumisega hakkama.

Muidugi saab, aga restoranis ju ka kelnerid teenendavad, mitte ei raba endale ise toitu ette… Minule meeldib aeg-ajalt proua olla, nagunii on igapäevane tegelikkus see, et pidevalt kasid mõne abituma järel ja pead ise hakkama saada. Nii mõnus on vahete-vahel end lõdvaks lasta ja tunda end erilisena, kelle eest hoolitsetakse 🙂

Aga jah, ma tean naisi, kes endale ka kodus mantlit selga ei saa, sest mees või pojad on ju ometi olemas, kes sõidavad ainult taksoga (või teeb neile mees taksot), kes alati end oodata lasevad jne, jne.  Mina ei viitsiks nii, aga kui nad nii elatud saavad, siis pole minu asi. Mind neid ei teeninda.

Teemaväliselt:

abistusšestid

žestid

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 23:27; 06.04 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidu selle härrasmehelikkusega on tõestisündinud lugu, et eestlane lasti Taani firmast lahti sest ta avas ust naisterahva ees, ja teine oli ülemus. Seal loetakse abistusšestid ühemōtteliselt meeste šovinistlikeks jõupositsiooni demonstratsioonideks. Mida need ongi, lihtsalt osadele (tõelistele) naistele sobib näida mõnes kohas abitu, et teises kohas olla jälle sellevõrra tugevam. Feministid oma lihtsa maailmapildiga seda dünaamikat aga ei mōista, sunnivad naised meesteks ja vastupidi, ideaal on täielikult vōrdne kesksugu.

Mulle tundub ise, et su arusaam feminismist on väga pealiskaudne ning omavoliliselt tõlgendatud. Feminism ei tee ühestki naisest meest ega mehest naist. Feminism peitubki valikus – kui sa tahad olla kodune pereema, siis see on ok. Kui sa tahad olla karjääriinimene, siis see on ka ok. Sa oled vaba seda valikut tegema, mitte nagu vanasti, kus naise elu oli ainult Kinder, Küche, Kirche.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.04 23:29; 02.04 15:17; 02.04 23:37; 03.04 13:37; 06.04 11:43; 06.04 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Feminismi ja dildode areng on üksteisega tugevas korrelatsioonis.

Mida enesekindlam naine, seda vägevam dildode park sahtlis.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 22:37; 05.04 08:47; 06.04 11:59;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 97 )


Esileht Pereelu ja suhted Välismaa mees – milleks?