Esileht Pereelu ja suhted Välismaal elav isa, kes ei maksa alimente

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Välismaal elav isa, kes ei maksa alimente

Postitas:
Kägu

Kohtu poolt määratud alimendid. Kuna isa ei maksa, pöördusin kohtutäituri juurde. Soovitati pöörduda ministeeriumi poole. Anti aga mõista, et see protsess väga kallis ja aeganõudev. Pean kohtumääruse laskma ära tõlkida, siis edasi saatma. Pidi minema umbes paar aastat, et asi liikuma läheks, kas sellel on tõepõhi all?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Välismaal elav isa, kes ei maksa alimente

Kas sa tead, mis riigis mees täpselt pesitseb? Kas mees on teadlik kohtuotsusest?

Mees mässib end hetkel suure supi sisse…kahju! Põhimõtteliselt on lahenduseks : Kui mees ikka hoidub sihilikult alimnetide maksmisest kõrvale, siis tuleb ta alimnetide mittemaksmise eest uuesti kohtusse kaevata.

Sel juhul maksab riik alimendid emale ise ning nõuab kunagi hiljem mehelt alimendid sisse, seda koos viivistega..

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Pool aastat ja kauemgi läheb. Nii et rahulikult võid oodata.
Jah, tölked lähevad maksma ja apostillida ka võibolla vajalik.
Aga välisministeeriumi poole, kui tead kus riigis, kus elab jne. Siis peaks välisministeerium sellega edasi tegelema

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas mees elab EL? kui jah – siis on see on vähemalt soome puhul tasuta ja võtab aega 4-5 kuud. Pead pöörduma otsuse teinud kohtusse, et nad annaksid sulle kinnituse ja tõlgitud otsuse ning selle saadad justiitsministeeriumi. Soome puhul tõlgiti ja tehti see kõik tasuta. uuri sealt kohtust, kust otsuse said

Please wait...
Postitas:
Kägu

tegelikult kohtuotsuse koopia saab küsida ka ingliskeelset ja see on tasuta, edasi jh välisministeeriumi kaudu ja see ka ei lähe maksma midagi ja aega läheb kuni pool aastat ja alimente nõutakse ikka vastavalt kohtuotsusele ehk tagantjärgi ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kui palju sa ise teenid?
Ma tean üht ema, kes teenib 2700¤ kätte + võtab aastas ca 20tuh¤ dividende. Ajab ka lapse isa 130¤ pärast taga. Ammugi mitte selleks, et ta sellest 130¤ puudust tunneks. Talle lihtsalt hirmsasti meeldivad intriigid, klaarimised ja tülid. Kogu aeg otsib, kus saaks kellegiga vaielda ja tõestada. Pole talle enam ühtegi sõpra jäänud ja ükski mees ta kõrval ei püsi. Tööl on vastik ülemus ja lojaalseid töötajaid pole enam jäänudki.

Sageli on nii, et saad rikkamaks, kui raha ära annad. Mitte siis kui raha taga ajad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga kui palju sa ise teenid?
Ma tean üht ema, kes teenib 2700¤ kätte + võtab aastas ca 20tuh¤ dividende. Ajab ka lapse isa 130¤ pärast taga. Ammugi mitte selleks, et ta sellest 130¤ puudust tunneks. Talle lihtsalt hirmsasti meeldivad intriigid, klaarimised ja tülid. Kogu aeg otsib, kus saaks kellegiga vaielda ja tõestada. Pole talle enam ühtegi sõpra jäänud ja ükski mees ta kõrval ei püsi. Tööl on vastik ülemus ja lojaalseid töötajaid pole enam jäänudki.

Sageli on nii, et saad rikkamaks, kui raha ära annad. Mitte siis kui raha taga ajad. [/tsitaat]

mis puutub siia naise sissetulek? et kui see kohe vabastab mehe lapse ülalpidamise kohustustest?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mis puutub siia naise sissetulek? et kui see kohe vabastab mehe lapse ülalpidamise kohustustest? [/tsitaat]Kui mehel pole õigusi, siis ei saa olla ka kohustusi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui mehel pole õigusi, siis ei saa olla ka kohustusi. [/tsitaat]

Kust sa võtad, et õigusi pole?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kust sa võtad, et õigusi pole?[/tsitaat]Harilikult ei ole.
Ma toon sulle näite. Oletame, et sa saad mingi jeemeni või iraagi jorsiga kuskil kolmandal maal lapse, lähed tülli ja see mees põgeneb lapsega oma kodumaale. Sa veendud varsti, et väga tõenäoliselt sa seda last enam kunagi ei näe, ta kasvatatakse üles selle ühiskonna reeglite järgi ja sul pole lapsega enam isegi ühist keelt.
Oletame, et see on nii ja sind sunnitakse sellega leppima.
Nüüd aga on sul peo vahel selle kolmanda riigi määrus, mis sunnib sind maksma iga kuu üsna suure summa selle lapse isa pangaarvele. Kas sa maksaksid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laste isa eestlane ja elab Soomes. Nagu ma aru sain, siis ei lähe ma tõlkebüroosse nende kohtupaberitega vaid kohtusse?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kui issike ei käigi ametlikult tööl? Siis pole talt ju midagi võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Laste isa eestlane ja elab Soomes. Nagu ma aru sain, siis ei lähe ma tõlkebüroosse nende kohtupaberitega vaid kohtusse? [/tsitaat]
mine kohtu kantseleisse ja selgitada, et tahad saata Justiitsministeeriumisse täitmiseks. on vaja täita avaldus ja võlgnevuse suuruse kohta paber – palud neid ja lisa kohtuotsus. Sulle saadetakse tõlgitud otsus koos mingite paberitega ja need saada Justiitaministeeriumi

Please wait...
Postitas:
rlv

[tsitaat]Harilikult ei ole (õigusi).
Ma toon sulle näite. Oletame, et sa saad mingi jeemeni või iraagi jorsiga kuskil kolmandal maal lapse, lähed tülli ja see mees põgeneb lapsega oma kodumaale. Sa veendud varsti, et väga tõenäoliselt sa seda last enam kunagi ei näe, ta kasvatatakse üles selle ühiskonna reeglite järgi ja sul pole lapsega enam isegi ühist keelt.
Oletame, et see on nii ja sind sunnitakse sellega leppima.
Nüüd aga on sul peo vahel selle kolmanda riigi määrus, mis sunnib sind maksma iga kuu üsna suure summa selle lapse isa pangaarvele. Kas sa maksaksid?[/tsitaat]Ja see on sinu meelest mingi HARILIK juhtum? Kuidas, kurat, on see näide üldse võrreldav olukorraga, kus isa on läinud Soome ja keeldub oma lapsele elatist maksmast? Millised õigused käesolevas teemas käsitletud isal puuduvad?

Samuti on ikka väga kahtlane väita, et vastu ema tahtmist Jeemenisse viidud lapse korral emal õigused puuduvad – nii Eesti kui ka rahvusvaheliste seaduste järgi on tal need õigused kindlasti olemas, väga tõenäoliselt on need tal ka Jeemeni seaduste järgi. Iseasi, kui õiguste realiseerimine tundub hirmutav, sest selleks tuleb ju sinna kohale minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]rlv kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ja see on sinu meelest mingi HARILIK juhtum? Kuidas, kurat, on see näide üldse võrreldav olukorraga, kus isa on läinud Soome ja keeldub oma lapsele elatist maksmast? Millised õigused käesolevas teemas käsitletud isal puuduvad?

Samuti on ikka väga kahtlane väita, et vastu ema tahtmist Jeemenisse viidud lapse korral emal õigused puuduvad – nii Eesti kui ka rahvusvaheliste seaduste järgi on tal need õigused kindlasti olemas, väga tõenäoliselt on need tal ka Jeemeni seaduste järgi. Iseasi, kui õiguste realiseerimine tundub hirmutav, sest selleks tuleb ju sinna kohale minna.[/tsitaat]Jeemeni seaduste järgi ei ole mittemoslemil mingeid õigusi ja naine on mehe omand. Naisel on samapalju õigusi kui külmkapil.
Kas külmkappi pandud õlu kuulub külmkapile või kappi panijale?

Eestis on lugu täpselt vastupidine. Lapse isal pole mingisuguseid õigusi peale õiguse persse minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]rlv kirjutas:[/small]
Jeemeni seaduste järgi ei ole mittemoslemil mingeid õigusi ja naine on mehe omand. Naisel on samapalju õigusi kui külmkapil.
Kas külmkappi pandud õlu kuulub külmkapile või kappi panijale?

Eestis on lugu täpselt vastupidine. Lapse isal pole mingisuguseid õigusi peale õiguse persse minna. [/tsitaat]

olen sinuga täiesti nõus. juhul kui mees on mitte-EL kodanik, tasub koos lapsega lihtsalt tema silmapiirilt kaduda. eesti keskmine naine on kasvanud sisuliselt heaoluühiskonnas ja ei kujuta ette, kuivõrd õigusteta ja nähtamatud on kristlastest naised moslemiühiskonnas. jah, mingid seadused nagu oleksid, millele toetuda, aga kas neid tegelikult sihtriigis täidetakse, on väga kaheldav. selliseks enamasti ausaks asjaajamiseks nagu meie seda ette kujutame, on vaja tihti rämedalt pappi ja rahvusvahelisi tutuvusi.

selles mõttes peaks eesti riik tegema lausa teavituskampaania meie sinisilmsetele naistele, kes arvavad, et väga tsill on lõuna-maalastega või moslemimeestega voodisse hüpata. mul on küll siiralt kahju sellest naisest, kes on kaotamas oma last itaallasest mehele, aga tegelikult on seda nn näidispoomist hädasti vaja eesti naistele hoiatuseks. see peaks veel toimuma avalikult ja võimalikult suure kajaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kas sa tead, mis riigis mees täpselt pesitseb? Kas mees on teadlik kohtuotsusest?

Mees mässib end hetkel suure supi sisse…kahju! Põhimõtteliselt on lahenduseks : Kui mees ikka hoidub sihilikult alimnetide maksmisest kõrvale, siis tuleb ta alimnetide mittemaksmise eest uuesti kohtusse kaevata.

Kas saaksid viidata mõnele seadusele või artiklile. Ja kuidas see asi siis käib. Mul ka lapse isa töötab Soomes, mitteametlikult. Raha tal on, kuid sihilikult alimente ei maksa. Võlgu juba päris palju, aga seda ei teadnud ma enne et kohtusse võin anda, tean et ikka kohtutäituri kätte tuleb anda. ei ole ma ka kursis sellega et riik maksab võla kinni ja nõuab siis lapse isa käest välja? Kuidas seda teha või mis?
Sel juhul maksab riik alimendid emale ise ning nõuab kunagi hiljem mehelt alimendid sisse, seda koos viivistega..
[/tsitaat]

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kas sa tead, mis riigis mees täpselt pesitseb? Kas mees on teadlik kohtuotsusest?

[/tsitaat]

Kas saaksid viidata mõnele seadusele või artiklile. Ja kuidas see asi siis käib. Mul ka lapse isa töötab Soomes, mitteametlikult. Raha tal on, kuid sihilikult alimente ei maksa. Võlgu juba päris palju, aga seda ei teadnud ma enne et kohtusse võin anda, tean et ikka kohtutäituri kätte tuleb anda. ei ole ma ka kursis sellega et riik maksab võla kinni ja nõuab siis lapse isa käest välja? Kuidas seda teha või mis?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

hmmm, tegin siis õigesti, et ei hakanud oma lapse välismaal redutavalt isalt elatist mitte nõudmagi – ma ei teadnud siis isegi, kus riigis ta on ja kus ta praegu on, pole mul ka aimu. odavam on vist ise hakkama saada kui teda jahtida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elatisabi seadus võimaldab last üksi kasvataval vanemal taotleda riigilt elatisabi tingimusel, et ta algatab elatise saamiseks kohtumenetluse vanema vastu, kes lapse ülalpidamiskohustust ei täida.

Seaduse kohaselt maksab riik üksikvanemale elatisabi 90 päeva jooksul. Elatise taotlemise eeltingimuseks on kohtusse pöördumine ja esialgne kohtulahend (määrus) elatist nõudva vanema kasuks. Vanemal on võimalik valida maksekäsu kiirmenetluse ja tavalise hagimenetluse vahel.

Pärast elatisvaidluses tehtud kohtuotsuse jõustumist elatist nõudva vanema kasuks nõuab riik võlgnikult tagasi talle üleläinud elatisabi summa.

Seaduse üheks eesmärgiks on lapse ülalpidamine olukorras, kus üks vanematest oma ülalpidamiskohustust ei täida ja elatise saamiseks algatatud kohtumenetlus ja sundtäitmine ei veel andnud soovitud tulemusi.

Justiitsminister Rein Langi sõnul on seaduse teiseks ja väga oluliseks eesmärgiks ärgitada vanemaid senisest aktiivsemalt elatisnõuetega kohtusse pöörduma. \”Täna lepivad paraku paljud üksikvanemad elatise mittemaksmisega ega püüagi oma lapse õigust elatisele kohtus maksma panna,\” ütles Lang.

\”Üksikvanemad ei tea ja ei taha teise poole suhtes kohtuasju algatada, kuna juba eos lüüakse käega, et ega ma niikuinii midagi kätte ei saa. See ei ole aga kindlasti nii – tegelikult suhtuvad kohtud elatiste väljamõistmisse täie tõsidusega ja ka kohtutäiturid on järjest enam motiveeritud nende asjadega tegelema,\” kinnitas Lang.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lisan elatisabi taotluse lingi 🙂

http://www.ensib.ee/elatisabi-blanketid/

Please wait...
Postitas:
Kägu

Helistasin kohtusse, ma pean ikka ise need paberid laskma ära tõlkida. Aga üks imelik imestus tuli sealtpoolt, et miks kohtutäitur pole ise pöördunud Soome poole? Kusjuures küsisin seda ka kohtutäiturilt paar aastat tagasi. Kui ma ei eksi, siis tema vastus oli, et see kulukas ja aeganõudev protsess ja nemad välisriikidega ei suhtle.
Oskab keegi mulle öelda, palju umbeski see tõlkimine mulle maksma läheb?

Please wait...
Postitas:
Kägu

http://www.juristaitab.ee/kusimused-vastused/perekonnasuhted/elatis-lapsele/kuidas-elatist-taotleda-teises-euroopa-liidu-liikmesriigis

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui anda kohtutäiturile teda ,et mees elab välismaal.saadab kohtutäitur välismaale vastavad signaalid ja ka seal saab ta endale samsugused kinnipidamised kaela palgast nagu Eeestiski.
Tekst 01.veebruari SL Õhtulehest.
Oksana Kut¨mei lisas, et kui sissenõudja või kohtutäitur saab infot, et võlgnik käib tööl välismaal, siis on võimalik läbi Justiitsministeeriumi pärida Soome registrites infot tema Soome elukoha kohta ning sissenõudjal on võimalik paralleelselt algatada täitemenetlust ka Soome täituri juures. \”Sel juhul on tavaline, et võlgnik üsna pea ilmub ka Eesti täituri juurde sooviga maksta võlga osade kaupa või pakkudes muid kokkuleppeid, oleks ainult Soomes käiv täitemenetlus lõpetatud või peatatud. Sest kaotada on tal Soomes rohkem kui Eestis.\”

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Helistasin kohtusse, ma pean ikka ise need paberid laskma ära tõlkida. Aga üks imelik imestus tuli sealtpoolt, et miks kohtutäitur pole ise pöördunud Soome poole? Kusjuures küsisin seda ka kohtutäiturilt paar aastat tagasi. Kui ma ei eksi, siis tema vastus oli, et see kulukas ja aeganõudev protsess ja nemad välisriikidega ei suhtle.
Oskab keegi mulle öelda, palju umbeski see tõlkimine mulle maksma läheb?[/tsitaat]
väga kummaline, võib olla 1st jaanuarist on tõlkekulud kokkutõmmatud, sest augustis oli tasuta

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma sain siis kergelt. Isa pages Aasiasse, pöördusin otse saatkonda, ja hoplaa leiti issi kiiresti üles ja pandi fakti ette, kas maksab või on kohe tagasi! Kuna tal oli palju kaotada, hakkas maksma. Aega kulus vaid paar kuud.
See oleneb ikka igast riigist ja nende seadustest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]rlv kirjutas:[/small]

Eestis on lugu täpselt vastupidine. Lapse isal pole mingisuguseid õigusi peale õiguse persse minna. [/tsitaat]
soomes on küll lapse isal isaõigused täiesti olemas!!! ja nenede õiguste eest ka seistakse, kui isa vähegi asjalik on ja endale pähe istuda ei lase!
olen soomes elanud 10 a ja kahe eesti/ soome lapse ema, lahutatud

Please wait...
Postitas:
Alfonss

mul on küll siiralt kahju sellest naisest, kes on kaotamas oma last itaallasest mehele, aga tegelikult on seda nn näidispoomist hädasti vaja eesti naistele hoiatuseks. see peaks veel toimuma avalikult ja võimalikult suure kajaga. [/tsitaat]

mul ei ole kahju ei sellest naisest ega lapsest. Laps on oma perekonna juures Itaalias ja naine oleks võinud tõesti enne mõelda, kellega lapse saab.

Itaallased ei ole sellised jooksikud nagu eestlased, neil on traditsioonid ja nemad on kodus. laps saab kindla perekonna liikmeks, keda aidatakse jne.

Please wait...
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Esileht Pereelu ja suhted Välismaal elav isa, kes ei maksa alimente

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.