Esileht Koolilaps Välismaal elavad eestlased, kuidas õpetate eesti keelt?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Välismaal elavad eestlased, kuidas õpetate eesti keelt?

Postitas:

Pean silmas just neid, kel lapsed juba koolis käivad.

Kas olete ostnud õppematerjalid ja lisanud keele õpetamise teiste ainete hulka või kasutate ainult netimaterjale või ei õpeta üldse?

Esimese lapsega ei õpetanud eraldi, ent omavaheline suhtlus vaid eesti keeles.

0
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud

Pole kunagi spetsiaalselt õpetanud, ent olen lapsega sünnist saadik vaid eesti keeles rääkinud ja lapse eesti keele tase on väga kõrge. Laps on nüüd juba 18.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 12:25; 30.03 12:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei usu, et vaid rääkides on võimalik korraliku eesti keelt rääkida. Isegi Eestis elades ja lapsi 12 aastat õpetades, ei tähenda see seda, et keel veel täielikult suus oleks.

Kui laps ei loe eesti keeles, siis on sõnavara ikka väga piiratud ning mingi aeg hakkab üldse kaduma. Ilma korraliku keelekeskkonnata sõnavara ju ei arene. Millest kodus räägitakse- Kas süüa tahad ning mis täna tegid?

Minu laps käib kahes koolis korraga, ehk siis on Eestis koduõppel. Lihtsalt fantastiline lahendus peredele, kes tahavad, et nende lapsed õpiksid koos eestlastega.

Teiseks, ei jända mingite väliseestlaste laagritega vaid käib suvel olles kõik päevased ning ka nädalased laagrid Eestis läbi. Lisaks eestikeelsed DVD, ETV jne. Pean ütlema, et eesti keele hoidmine on minu jaoks nagu töö kuid hästi tasustatud :).

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mina ei usu, et vaid rääkides on võimalik korraliku eesti keelt rääkida. Isegi Eestis elades ja lapsi 12 aastat õpetades, ei tähenda see seda, et keel veel täielikult suus oleks.

Kui laps ei loe eesti keeles, siis on sõnavara ikka väga piiratud ning mingi aeg hakkab üldse kaduma. Ilma korraliku keelekeskkonnata sõnavara ju ei arene. Millest kodus räägitakse- Kas süüa tahad ning mis täna tegid?

Minu laps käib kahes koolis korraga, ehk siis on Eestis koduõppel. Lihtsalt fantastiline lahendus peredele, kes tahavad, et nende lapsed õpiksid koos eestlastega.

Teiseks, ei jända mingite väliseestlaste laagritega vaid käib suvel olles kõik päevased ning ka nädalased laagrid Eestis läbi. Lisaks eestikeelsed DVD, ETV jne. Pean ütlema, et eesti keele hoidmine on minu jaoks nagu töö kuid hästi tasustatud :).

Kui sina ei usu, on see sinu probleem. Minu jaoks on see imelik, kui kodus räägitakse lapsega vaid teemadel, kuidas koolis läks ja kas süüa tahad. Meie pere vestlusteemad on oluliselt laiemad. Ja ma ei kirjutanud kuskil, et laps ei loe eesti keeles. Loomulikult olen talle ostnud alati eestikeelseid raamatuid, samuti DVD-sid. Kirjutamises on ta ka üsna hea, sageli kirjutab ta Messengeris vanavanemate ja eesti tuttavatega. Aastas korra veedame 2-3 nädalat Eestis ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 12:25; 30.03 12:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Koolilaps Välismaal elavad eestlased, kuidas õpetate eesti keelt?