Esileht Pereelu ja suhted Välismaal töötavad emad – kuhu jäävad Teie lapsed?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 66 )

Teema: Välismaal töötavad emad – kuhu jäävad Teie lapsed?

Postitas:
titattahan

Ajendatuna tänasest Postimehest, kus suisa kolm artiklit samal teemal.
Ei oska kahjuks linki aktiivseks teha, äkki keegi aitab?

http://www.tartupostimees.ee/751034/vanemate-kaugele-toole-minek-votab-epideemia-vorme/
http://www.tartupostimees.ee/751040/lapsevanem-moistis-et-raha-polegi-tahtsaim/
http://www.tartupostimees.ee/751036/ema-on-valismaal-ja-isa-ei-olegi/

Aga nüüd küsingi.
See, et isad on välismaal tööl, on sage nähtus ja kedagi enam ammu ei üllata. Aga kui ema peab välismaale tööle minema, sest meest pole, või pole mehel tööd, aga pere tahab toitmist ja maksud maksmist, et kuhu Te lapsed jätate? Kellegi sugulase hoolde? Vanavanemate juurde?Täiskasvanud õe-venna hoole alla? Üksinda?
Ja teine küsimus: kas Teil on sellest ka mingeid probleeme tulenud?
Olen lihtsalt üht juhtu lähedalt pealt näinud ja tundub, et emale tehti ülekohut. Sellepärast tahaks ka teiste samas situatsioonis olevate emade arvamusi. Vabalt võib Käona vastata!

—————–
Postitust muudetud, sest moderaator aitas vastavalt teemaalgataja palvele ja lisas lingid

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Välismaal töötavad emad – kuhu jäävad Teie lapsed?

Laapsed olid vanavanemate juures. Üks ühe ja teine teise juures. Kolm kuud olin ära. Mulle väga raske aeg. Igal õhtul nutsin end magama ja terve päev mõtlesin lastele. Minu eks ei kavatsenudki mind aidata ja ei aita siiani. Hea veel, et vanaema lapsest hoolis. See oli samas ka ainus võimalus. Kui aga tagasi tulin, siis oli mul raha ja peale seda teen juba aastaid sama tööd kodust. Palk hea ja elu korras. Lastel kõik vajalik olemas. Jube raske oli…aga minu jaoks tasus see pingutus ära

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tuttava teismeline elab üksi, teise tuttava 3-aastane vanavanematega. Kurb mõlemale poolele aga kas koos nälgida on parem?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tuttava teismeline elab üksi, teise tuttava 3-aastane vanavanematega. Kurb mõlemale poolele aga kas koos nälgida on parem?[/tsitaat]

Mis takistab emal sellisel juhul lapsi kaasa võtmast? Kas nad töötavad kusagil bordellis või farmis? Kui teevad tavalist tööd 9-17, siis ei peaks olema ju probleem laps kaasa võtta, kooli või lasteaeda panna?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mis mõttes tehti emale ülekohut? kui lapsed jäetakse omapead, siis see on igal juhul lubamatu. mõne täiskasvanud sugulase hoole alla jätmine sõltub konkreetsest inimesest, aga üldiselt on minu jaok ok, kui see töötamine kestab mõne kuu. pikemal äraolekul peaks siiski lapsed kaasa võtma või vähemalt laskma neil ise valida.

neid juhtumeid, kus mingil suvalisel tuttaval lastakse lastel nö silm peal hoida, mina mõista ei suuda

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mis takistab emal sellisel juhul lapsi kaasa võtmast? Kas nad töötavad kusagil bordellis või farmis? Kui teevad tavalist tööd 9-17, siis ei peaks olema ju probleem laps kaasa võtta, kooli või lasteaeda panna?[/tsitaat]

Teismeline ei soovinud kaasa minna. põhikooli lõpu aeg, sai heasse gümnaasiumisse sisse, samas Soome keelt ei oska. Saab hästi hakkama, olin algul negatiivselt meelestatud, kuid sel juhtumil on hoolimata vahemaast emal päris tugev kontroll lapse üle.
3-aastase lapse juhtum on ajutine, ema elas algul ühiskorteris, vahetustega töö, paberimajandus võttis aega. sügisest saab arvatavasti Soome lasteaiakoha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui meie perekonnatuttav Soome tööle läks, käid tema 3 last neljaks kuuks meiega.
Lapsed olid siis kaks lasteaias, üks koolis.
Meil suur maja ja ruumi jagub.
Suvel viis lapsed kaasa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kuhu nad siis jäetakse??ei saa probleemist aru.paljud ju võtavad lapsed soome kaasa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See, et \”kontroll on peal\”, on jamajutt. Kontroll kontrolliks, lapsel (ka suurel) on vaja emotsionaalset sidet, teadmist, et vanem on kasvõi seal teises toas ja olemas. Oma vanemat, kellega usalduslikult rääkida ja kasvõi niisama koos olla.
Olen olnud tunnistajaks 18a noore neiu läbielamistele kui ema läks välismaale tööle ja jättis ta just kooli lõpetamise ajal üksi Eestisse. Oli küll iseseisev ja tubli tüdruk, aga ta elas seda ikka jube rängalt läbi. Tal oli hea õppeedukus ja lootis lõpueksamitelt palju, lõppkokkuvõttes oli hea, et ta suutis üldse need eksamid kuidagi ära teha, ta oli lihtsalt nii suures stressis. Klassijuhataja muretses ja nukrutses ka, ema keeras lapse elu kõige tähtsamal hetkel tuksi. Ja miks… Eestis oli tal korralik töö, palgaga andis ilusasti ära elada, oleks võinud vähemalt need kuud oodata, kuni tütrel kool läbi saab. Aga ei, veri vemmeldas ja oli vaja mehe järel saba seljas välismaale joosta. Sugulased jäid Eestisse kilde kokku korjama. Toetasid tüdrukut nii palju kui suutsid, lõpuks lausa igal hetkel läbi Skype kontaktis olles, innustades ja utsitades ja kooli vedades, et see vähemalt pooleli ei jääks.

Please wait...
Postitas:
aica

Mis takistab emal sellisel juhul lapsi kaasa võtmast? Kas nad töötavad kusagil bordellis või farmis? Kui teevad tavalist tööd 9-17, siis ei peaks olema ju probleem laps kaasa võtta, kooli või lasteaeda panna?[/tsitaat]
Bordell?? Farm?? Misasi see nn. tavaline töö on? Oma sõprusringkonnast– ema sai siin u. 300eur palka, isa – kuidas kunagi mõni kuu 2000/eur-mõni 0/eur. Lapsed 11 ja 3. Vanemad mõlemad EW-s tööl. Nüüd ema Rootsis isa naabermaakonnas. Lapsed mõlemad vanavanemate hoida. Emme 4 nädalat tööl , kaks vaba, issi nädalas 2 päeva kodus. Kuhu need lapsevanemad need lapsed kaasa võtaks sinu arust?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]See, et \”kontroll on peal\”, on jamajutt. Kontroll kontrolliks, lapsel (ka suurel) on vaja emotsionaalset sidet, teadmist, et vanem on kasvõi seal teises toas ja olemas. Oma vanemat, kellega usalduslikult rääkida ja kasvõi niisama koos olla.
Olen olnud tunnistajaks 18a noore neiu läbielamistele kui ema läks välismaale tööle ja jättis ta just kooli lõpetamise ajal üksi Eestisse. Oli küll iseseisev ja tubli tüdruk, aga ta elas seda ikka jube rängalt läbi. Tal oli hea õppeedukus ja lootis lõpueksamitelt palju, lõppkokkuvõttes oli hea, et ta suutis üldse need eksamid kuidagi ära teha, ta oli lihtsalt nii suures stressis. Klassijuhataja muretses ja nukrutses ka, ema keeras lapse elu kõige tähtsamal hetkel tuksi. Ja miks… Eestis oli tal korralik töö, palgaga andis ilusasti ära elada, oleks võinud vähemalt need kuud oodata, kuni tütrel kool läbi saab. Aga ei, veri vemmeldas ja oli vaja mehe järel saba seljas välismaale joosta. Sugulased jäid Eestisse kilde kokku korjama. Toetasid tüdrukut nii palju kui suutsid, lõpuks lausa igal hetkel läbi Skype kontaktis olles, innustades ja utsitades ja kooli vedades, et see vähemalt pooleli ei jääks. [/tsitaat]

Tõesti, ei õigusta sellist asja kuidaga ja pere peab ikka koos olema, kuid selle mu tuttava laps saab hästi hakkama, emaga suhtleb iga päev Skypes ja ema jäi tal 2 aastat tagasi töötuks, tol hetkel polnud valikut, ja et laps jäi üksi Eestisse, oli samuti läbimõeldud (kindlasti mitte superhea) lahendus. Ja ega see pole kerge ka emale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]aica kirjutas:[/small]

Bordell?? Farm?? Misasi see nn. tavaline töö on? Oma sõprusringkonnast– ema sai siin u. 300eur palka, isa – kuidas kunagi mõni kuu 2000/eur-mõni 0/eur. Lapsed 11 ja 3. Vanemad mõlemad EW-s tööl. Nüüd ema Rootsis isa naabermaakonnas. Lapsed mõlemad vanavanemate hoida. Emme 4 nädalat tööl , kaks vaba, issi nädalas 2 päeva kodus. Kuhu need lapsevanemad need lapsed kaasa võtaks sinu arust?[/tsitaat]
Tavaline töö on näiteks kontoritöö, juuksuritöö, müüjatöö mõnes väikeses poes. Töö pangas, reklaamifirmas- mida iganes. Enamus töökohti on ju sellised, kuhu hommikul minnakse ja õhtul tullakse koju. Siis tuuakse laps lasteaiast ära ja elatakse kuni hommikuni nagu normaalne pere ükskõik missuguses riigis.

Ma küsiks vastu- mis tööd need sellised on, mida tehakse neli nädalal järjest ilma vaba ajata? Millise töö puhul inimene õhtul koju ei tule? Selline asi ei ole võimalik isegi mitte Soomes. Sama lugu selle isaga, kellel nädalas kaks vaba päeva. Ma töötan Eestis ja kujuta ette, mul on ka ainult kaks vaba päeva nädalas, laupäev ja pühapäev nimelt. Pole nagu selle peale tulnudki, et oma laps kellegi teise hoida ja kasvatada anda selle pärast. Päeval on laps lasteaias ja õhtul toon ta sealt kenasti koju. Nädalavahetused veedame perega koos.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tuttav on algklasside õpetaja, praegu 4. klassile. Tema klassis on kolm last, kelle emad on välismaale tööle läinud ja kes siia praktiliselt omapäi on jäetud. Isadest ei räägigi, see on ülilevinud. No formaalselt on neil silm peal jah, vanavanemate või suure õe näol (kes ise 18-aastane alles), kuid see ei kompenseeri ema-isa puudumist. Ja seda on näha nende laste õppeedukuses, käitumises, psüühikas ja probleemides. Need lapsed on pidetud ja toeta. Vanavanematega ei ole sellist emotsionaalset sidet ja lähedust, kui nad pole neid sünnist saati kasvatanud. Nad on alles 4. klassis, aga juba hulguvad, suitsetavad, hängivad kaubanduskeskustes jne.
Ma arvan, et ükski raha ei korva seda, et ühe lapse elu niimoodi õrnas eas ära rikutakse. Ei usu, et need emad siia jäädes päris nälgima oleks pidanud.

Please wait...
Postitas:
aica

[tsitaat] [small]aica kirjutas:[/small]

Tavaline töö on näiteks kontoritöö, juuksuritöö, müüjatöö mõnes väikeses poes. Töö pangas, reklaamifirmas- mida iganes. Enamus töökohti on ju sellised, kuhu hommikul minnakse ja õhtul tullakse koju. Siis tuuakse laps lasteaiast ära ja elatakse kuni hommikuni nagu normaalne pere ükskõik missuguses riigis.

Ma küsiks vastu- mis tööd need sellised on, mida tehakse neli nädalal järjest ilma vaba ajata? Millise töö puhul inimene õhtul koju ei tule? Selline asi ei ole võimalik isegi mitte Soomes. Sama lugu selle isaga, kellel nädalas kaks vaba päeva. Ma töötan Eestis ja kujuta ette, mul on ka ainult kaks vaba päeva nädalas, laupäev ja pühapäev nimelt. Pole nagu selle peale tulnudki, et oma laps kellegi teise hoida ja kasvatada anda selle pärast. Päeval on laps lasteaias ja õhtul toon ta sealt kenasti koju. Nädalavahetused veedame perega koos.[/tsitaat]
Kujuta siis endale ette—- isa teeb pilliroost katuseid, ta on oma ala spets( äkki tellid ka)? Ei saa ju neid teha ainult oma maakonna piirides ja kui peaksid veel näiteks resideeruma Hiiumaal, siis ei tuleks ju kõne allagi , et iga päev praamiga koju sõidaks? ( loomulikult võid ju sõita ka, kui meeldib 1,5 h praamil istuda ja järgmine hommik samuti ja laevakompaniile pileteid maksta….kahjuks ta ei ehita katust Toompeale, et saaks kuluhüvitisena tagasi nõuda)..
Väide et enamus töökohti on selliseid et hommikul minnakse ja õhtul tullakse ??? no come’ on , kui ka oleks 50/50…siis teine 50 ei käi näiteks 9-17-00.
Et sellest aru saada oleks vaja ikka laiemat silmaringi… isegi riigikogulased käivad 24/7….mis siis veel näiteks arstidest rääkida.. Või arvad et riigikogulased on sulle vajalikumad , kui med.töötajad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu tuttavad on lapsed kaasa võtnud

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kujuta siis endale ette—- isa teeb pilliroost katuseid, ta on oma ala spets( äkki tellid ka)? Ei saa ju neid teha ainult oma maakonna piirides ja kui peaksid veel näiteks resideeruma Hiiumaal, siis ei tuleks ju kõne allagi , et iga päev praamiga koju sõidaks? ( loomulikult võid ju sõita ka, kui meeldib 1,5 h praamil istuda ja järgmine hommik samuti ja laevakompaniile pileteid maksta….kahjuks ta ei ehita katust Toompeale, et saaks kuluhüvitisena tagasi nõuda)..
Väide et enamus töökohti on selliseid et hommikul minnakse ja õhtul tullakse ??? no come’ on , kui ka oleks 50/50…siis teine 50 ei käi näiteks 9-17-00.
Et sellest aru saada oleks vaja ikka laiemat silmaringi… isegi riigikogulased käivad 24/7….mis siis veel näiteks arstidest rääkida.. Või arvad et riigikogulased on sulle vajalikumad , kui med.töötajad? [/tsitaat]

Ei aitäh, mul on funkmaja. Sellele esiteks rookatus ei sobi ja teiseks pole nagu vaja veel vahetada, maja on uus.
See, et sa Toompea-jutu nii nõmedas võtmes sisse tood, räägib muidugi iseenese eest. Kui nad sul nii risti hambus on kõik, siis lase ennast ise järgmisse Riigikogu koosseisu valida ja uuri järgi, kuidas seal tegelikult elatakse.

See isa, kes rookatuseid teeb, võiks ehk hoopis teha konsultatsioonifirma, kus ta õpetab kohalikke neid katuseid tegema. Siis oleks ta kogu aeg konkreetses kohas ja saaks elada normaalset elu- õhtul tuleb töölt koju ja lapsed ei pea kannatama.

Sa ei vastanud selle pere ema kohta- mis tööd tema siis ometigi teeb neli nädalat järjest?

Anna andeks, ma ei tunne ühtegi sellist inimest, kes töötaks kuid järjest. Tunnen üsna mitmeid arste- isegi kui nad teevad kuus teatud arvu öövalveid, ei pea nad selle pärast veel lastest loobuma. Jagavad lihtsalt teise vanemaga need päevad ära, mil teine peab kindlasti kodus olema, et laste eest hoolt kanda.

Ka sinu mainitud perekond saaks ehk teha nii, et kui isa juba niigi välismaal töötab, siis ema jääb lihtsalt lastega Eestisse ja kasvatab neid. Raha ei saa elus olla nii oluline, et selle pärast oma laste elu täiega pekki keerata. Ära tule mulle ütlema, et kolmeaastane ei nuta ega igatse oma vanemaid, isegi kui vanavanemad teda hästi hoiavad!

Please wait...
Postitas:
aica

[tsitaat]Minu tuttavad on lapsed kaasa võtnud[/tsitaat]
Et siis kuhu? Kui isa Somaalias ja ema Austraalias, siis kuidas jagati 3 last? Ja kuidas oli võimalik , et riigis mis siseneb kohe Euroopa rikaste riikide TOP-FIVE-i , üldse selline äraminek vaesematesse piirkondadesse toimus?
See pole lihtsalt võimalik, sa kindlasti valetad..sest A.Ansip räägib meedias koguaeg, et ainult sellises kriisis eestlased elaksidki..

Please wait...
Postitas:
aica

Ei aitäh, mul on funkmaja. Sellele esiteks rookatus ei sobi ja teiseks pole nagu vaja veel vahetada, maja on uus.
See, et sa Toompea-jutu nii nõmedas võtmes sisse tood, räägib muidugi iseenese eest. Kui nad sul nii risti hambus on kõik, siis lase ennast ise järgmisse Riigikogu koosseisu valida ja uuri järgi, kuidas seal tegelikult elatakse.

See isa, kes rookatuseid teeb, võiks ehk hoopis teha konsultatsioonifirma, kus ta õpetab kohalikke neid katuseid tegema. Siis oleks ta kogu aeg konkreetses kohas ja saaks elada normaalset elu- õhtul tuleb töölt koju ja lapsed ei pea kannatama.

Sa ei vastanud selle pere ema kohta- mis tööd tema siis ometigi teeb neli nädalat järjest?

Anna andeks, ma ei tunne ühtegi sellist inimest, kes töötaks kuid järjest. Tunnen üsna mitmeid arste- isegi kui nad teevad kuus teatud arvu öövalveid, ei pea nad selle pärast veel lastest loobuma. Jagavad lihtsalt teise vanemaga need päevad ära, mil teine peab kindlasti kodus olema, et laste eest hoolt kanda.

Ka sinu mainitud perekond saaks ehk teha nii, et kui isa juba niigi välismaal töötab, siis ema jääb lihtsalt lastega Eestisse ja kasvatab neid. Raha ei saa elus olla nii oluline, et selle pärast oma laste elu täiega pekki keerata. Ära tule mulle ütlema, et kolmeaastane ei nuta ega igatse oma vanemaid, isegi kui vanavanemad teda hästi hoiavad!

[/tsitaat
Isa ju ei tööta välismaal!!!!! Kui käid vabariigi piires teises maakonnas katuseid tegemas, ei tähenda ju seda et käid välismaal tööl–ELEMENTAARNE…. Ja emal ei ole ju mõtet Stocholmist nädalavahetuseks Hiiumaale lennata..Ta käibki seal ainult 4x palgavahe pärast. Kas sa arvad, et näiteks poemüüja , kes saab EW-s EUR 300 , saab seda ka SWERIGES?
Isa kohta weel, see sinu konsultatsiooni firma idee—GET A REEL LIFE!!!!, omal ajal ta käis ühe sellise juures koolitusel , aga see sama vend teeb tänapäeval ka ise katuseid… et ennast elatada… või on sul äkki sõpru/tuttavaid/töötuid keda sinna koolitusele suunata?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen samuti viimasel ajal vaadanud kahte tuttavat naist, kes mõlemad välismaal, aina postitatakse pilte, et elu kui lill. Samas on neil mõlemal naisel kooliealised lapsed ja mina aru ei saa, kus need siis see aeg on, kui ema uut elu naudib, kellele need sünnitati ja kes neid kasvatavad siis? Mäletan aega kui ise olin koolilaps ja vanavanemate juures hoida, mul oli küll suur emaigatsus. nende naiste profiilidel pole isegi lastest pilte enam, ikka uued sõbrad, töö ja kallimad. Minu mõistus ei võta?

Oma lapse ema

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et siis kuhu? Kui isa Somaalias ja ema Austraalias, siis kuidas jagati 3 last? Ja kuidas oli võimalik , et riigis mis siseneb kohe Euroopa rikaste riikide TOP-FIVE-i , üldse selline äraminek vaesematesse piirkondadesse toimus?
See pole lihtsalt võimalik, sa kindlasti valetad..sest A.Ansip räägib meedias koguaeg, et ainult sellises kriisis eestlased elaksidki..[/tsitaat]
Mine metsa, aica! Sellised inimesed, kes oma elu vussiminemises riiki süüdistavad, on mömmid!
Kuidas üldse tuleb ühes perekonnas selline idee, et üks vanematest läheb ühte ja teine teise välisriiki tööle, kui selles peres on LAPSED, keda kumbki kaasa võtta ei saa? Kui tõesti majanduslik olukord on nii kehv, siis läheb üks ja saadab sealt perele koju raha. Siiajääja õpib endale parema ameti, käib ülikoolis või otsib lihtsalt töö, mis teda siin paremini toidaks. Lapsed ei ole asjad, keda aastateks üksi jätta või kellegi kaela peale sokutada!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[/tsitaat
Isa ju ei tööta välismaal!!!!! Kui käid vabariigi piires teises maakonnas katuseid tegemas, ei tähenda ju seda et käid välismaal tööl–ELEMENTAARNE…. Ja emal ei ole ju mõtet Stocholmist nädalavahetuseks Hiiumaale lennata..Ta käibki seal ainult 4x palgavahe pärast. Kas sa arvad, et näiteks poemüüja , kes saab EW-s EUR 300 , saab seda ka SWERIGES?
Isa kohta weel, see sinu konsultatsiooni firma idee—GET A REEL LIFE!!!!, omal ajal ta käis ühe sellise juures koolitusel , aga see sama vend teeb tänapäeval ka ise katuseid… et ennast elatada… või on sul äkki sõpru/tuttavaid/töötuid keda sinna koolitusele suunata?[/tsitaat]

StocKholm. SVerige. ReAl. Ärme kasuta sõnu, mida me kirjutada ei oska.
Vastutustundlikus peres ei lähe üks vanem välismaale, kui teine ka ei saa kodus laste eest hoolitseda! Mingu siis isa oma rookatustega Rootsi ja teenigu seal neli korda rohkem, aga olgu ema kodus laste juures.

Lisaks: ma ei ole kuulnud, et Rootsi lastega minna ei tohi. isegi Stockholmis olen lapsi kohanud. See, et ema seal tööl käib ei saa ju tähendada seda, et ta ei saa seal laste eest hoolitseda! Kui isa Hiiumaal ei saa hoolitseda, siis võtab ema lapsed Rootsi kaasa. Ja ära tule siin keeleprobleemist rääkima! Ma ise õppisin keskkooliealisena nelja kuuga rootsi keele täiesti arvestataval tasemel ära- sain hakkama igas elusituatsioonis. Nii et saaks ka need kõnealused lapsed kiirelt keele suhu!

Räägi mis räägid, su tuttava perekonna peamine probleem on see, et nad ei tahagi oma laste elus osaleda. Võid ainult ette kujutada, kui katkised lapsed sellest perest tulevad.

P.S: mul ei ole ühtegi töötut sõpra ega tuttavat. Nagu mul pole ka tuttavaid, kes oma lapsed Eestisse oleks jätnud ja ise välismaale putku pannud. Õnneks.

Please wait...
Postitas:
aica

Huvitav kas SwERIGE on sama suur kirjaviga kui Eesti Wabariik? Ja miks peaks nad oma lapsed Rootsi viima , kui nad on eestlased? Kas ainult sellepärast , et EV(W-s ei suuda/ eitaha tööandja oma inimestele , kes on erasektoris tööl ,norm . palka maksta?
Mingu isa oma rookatustega Rootsi???— Sa äkki koos oma ministeeriumi või mis iganes ametiga t.gumisse auku ei taha käia?
Räägid äkki lähemalt millises firmas ise töötad või on riik sulle leivaisa… kel raha nii sinusuguste umbluuajajate jaoks kui kreeka kõrgepalgaliste jaaoks…. aga kodumaal panevad rahapuudusel tuletõrjedepoosi kinni…..

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] Huvitav kas SwERIGE on sama suur kirjaviga kui Eesti Wabariik? Ja miks peaks nad oma lapsed Rootsi viima , kui nad on eestlased? Kas ainult sellepärast , et EV(W-s ei suuda/ eitaha tööandja oma inimestele , kes on erasektoris tööl ,norm . palka maksta?
Mingu isa oma rookatustega Rootsi???— Sa äkki koos oma ministeeriumi või mis iganes ametiga t.gumisse auku ei taha käia?
Räägid äkki lähemalt millises firmas ise töötad või on riik sulle leivaisa… kel raha nii sinusuguste umbluuajajate jaoks kui kreeka kõrgepalgaliste jaaoks…. aga kodumaal panevad rahapuudusel tuletõrjedepoosi kinni…..[/tsitaat]
Jah, on kirjaviga. Sellist riiki nagu Swerige ei ole olemas. Kas Eesti riik on süüdi, et erasektor ei taha palka maksta? Kas üldse riik on süüdi, et inimene piirdub vaid müüjatööga külapoes? Äkki oleks võinud pereema rohkem õppida, saaks nüüd teha midagi väga spetsiifilist ja kõrgepalgalist? Oleks õppinud IT-d ja teeks praegu oma kodus \”appe\” Apple’ile? Paneks ühe tüki eest taskusse teise inimese aastapalga?

Milleks ma peaks ütlema kus ja kellena ma töötan? Ei ole riigiametnik, küll aga olen vaeva näinud hariduse omandamise ja keeleõppega. Nüüdseks naudin selle vaeva vilju- teenin palka, mis laseb Eestis kenasti ära elada. Kui peaksin tõesti kunagi välismaale tööle minema, siis ainult ajutiselt, maksimaalselt kuueks kuuks ja tööle, mis minu kvalifikatsiooni tõstaks, et tagasi tulles oleksin siin veel edukam. Laps jääks Eestisse oma koju koos isaga niikauaks.

Ausalt, kes ja miks peaks kõvasti maksma inimesele, kellest lausa purskub sallimatust ja kelle kirjakeel ei kannata mingitki kriitikat?

Please wait...
Postitas:
aica

Jah, on kirjaviga. Sellist riiki nagu Swerige ei ole olemas. Kas Eesti riik on süüdi, et erasektor ei taha palka maksta? Kas üldse riik on süüdi, et inimene piirdub vaid müüjatööga külapoes? Äkki oleks võinud pereema rohkem õppida, saaks nüüd teha mindagi väga spetsiifilist ja kõrgepalgalist? Oleks õppinud IT-d ja teeks praegu oma kodus \”appe\” Apple’ile? Paneks ühe tüki eest taskusse teise inimese aastapalga?

Milleks ma peaks ütlema kus ja kellena ma töötan? Ei ole riigiametnik, küll aga olen vaeva näinud hariduse omandamise ja keeleõppega. Nüüdseks naudin selle vaeva vilju- teenin palka, mis laseb Eestis kenasti ära elada. Kui peaksin tõesti kunagi välismaale tööle minema, siis ainult ajutiselt, maksimaalselt kuueks kuuks ja tööle, mis minu kvalifikatsiooni tõstaks, et tagasitulles oleksin siin veel edukam. Laps jääks Eestisse oma koju koos isaga niikauaks.

Ausalt, kes ja miks peaks kõvasti maksma inimesele, kellest lausa purskub sallimatust ja kelle kirjakeel ei kannata mingitki kriitikat?[/tsitaat]
Tõid 3 grammatilist viga ja ütled et kirjakeel ei kannata kriitikat. Ja kas n.ö. külapoe töötaja, on ta siis müüja või juhataja, ei taha norm. palka saada? Kuule kas sa streikivatele õpetajatele ütled ka, et minge õppige IT-d???
Et tegelikult peaks terve vabariigi väiksepalgalised hoopis IT-d õppima??
Ära solvu aga, kas Sinul ikka on kõrgharidus , et sa selliseid väiteid tood?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõid 3 grammatilist viga ja ütled et kirjakeel ei kannata kriitikat. Ja kas n.ö. külapoe töötaja, on ta siis müüja või juhataja, ei taha norm. palka saada? Kuule kas sa streikivatele õpetajatele ütled ka, et minge õppige IT-d???
Et tegelikult peaks terve vabariigi väiksepalgalised hoopis IT-d õppima??
Ära solvu aga, kas Sinul ikka on kõrgharidus , et sa selliseid väiteid tood?
[/tsitaat]
Kolm kirjaviga ühes postituses on suhteliselt märkimisväärne. Või sinu meelest ei ole? Vaata, külapoe müüja peab aru saama sellest, et ta ei saa juba oma töö lihtsuse tõttu saada sama suurt palka kui saab geeniteadlane. Aga tal on alati võimalus õppida geenitehnoloogiat, kui ta oma madala palgaga rahul ei ole. Miks julgustada madalapalgalisi jääma madalalt kvalifitseeritud inimesteks ja samas nõudma võrdset palka südamekirurgi või advokaadiga?

Kas kõrgema palga saamiseks on ainult kaks võimalust- streik ja välismaale kolimine? Et nagu mingit muud varianti ei ole? Masendav.

Ja mis sa ise arvad, kuidas ma sulle siis nüüd tõestan oma magistrikraadi olemasolu? Skännin diplomi sisse ja riputan siia või?

Miks mul on tunne, et sa ise oledki see Rootsis resideeruv külapoe müüja. Miks muidu sa nii põlema lähed? Ha det så bra i Sverige! Kom inte tillbaka till Estland, vi behöver dig inte här verkligen.

Please wait...
Postitas:
aica

Kolm kirjaviga ühes postituses on suhteliselt märkimisväärne. Või sinu meelest ei ole? Vaata, külapoe müüja peab aru saama sellest, et ta ei saa juba oma töö lihtsuse tõttu saada sama suurt palka kui saab geeniteadlane. Aga tal on alati võimalus õppida geenitehnoloogiat, kui ta oma madala palgaga rahul ei ole. Miks julgustada madalapalgalisi jääma madalalt kvalifitseeritud inimesteks ja samas nõudma võrdset palka südamekirurgi või advokaadiga?

Kas kõrgema palga saamiseks on ainult kaks võimalust- streik ja välismaale kolimine? Et nagu mingit muud varianti ei ole? Masendav.

Ja mis sa ise arvad, kuidas ma sulle siis nüüd tõestan oma magistrikraadi olemasolu? Skännin diplomi sisse ja riputan siia või?

Miks mul on tunne, et sa ise oledki see Rootsis resideeruv külapoe müüja. Miks muidu sa nii põlema lähed? Ha det så bra i Sverige! Kom inte tillbaka till Estland, vi behöver dig inte här verkligen.[/tsitaat]
Ei , sul ei ole lihtsalt võimet saada aru erinevatest olukordadest. Sinujaoks on siiamaani olnud ainult üks rida… -õpi hästi , hakka geeniteadlaseks või riigikogulaseks või Sandor Liiveks või IT-speciks kes Apple-le kaastööd teeks.
Samas tundub et näiteks maakonnakeskuse suurim pood on sinuarust näiteks külapood….no what a fuck??
Mina katsun siin selgeks teh, et ka need inimesed, kes ei ole ei geeniteadlased, ega SandorLiived ega riigikogulased…, ka need peavad/tahavad hakkama saada. Ja huvitaval kombel naaberriikides tööl käies, võib palgavahe erineda kordades. KUI SA POLE VEEL ARU SAANUD, SIIS ISEGI RIIGIKOGU LIIGE KES ELAB TARTUS, SAAB IGA PÄEV RIIGI RAHA EEST (KULUHÜVITIS) TÖÖL/KODUS KÄIA, KUIGI PALK U. 3,800EUR.
Sest vähemaga jääks lihtsalt nälga vist..
Ja mida enam ma su eneseõigustusi loen , tundub mulle, et erasektoris sa küll hetkel tööd ei tee..

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]titattahan kirjutas:[/small]
[tsitaat] Aga kui ema peab välismaale tööle minema, sest meest pole, või pole mehel tööd, aga pere tahab toitmist ja maksud maksmist, et kuhu Te lapsed jätate? [/tsitaat]

kui isa ei ole, on üks asi. aga kui isal pole tööd, siis jäävad lapsed muidugi isaga ju?

Ma ei käi küll selles mõttes välismaal tööl, aga mul on tihti pikaajalisi komandeeringuid, nt järgmine kuu on nädal Inglismaal ja siis kohe otsa 3 nädalat USAs. Lapsed elavad oma normaalset elu edasi, isa on ju olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

12. kl poiss elab põhimõtteliselt üksi. Isa Soomes, ema nädala sees linnas tööl. Nädalavahetuseks tuleb koju.
Õnneks on kõrvalt naaber poisi onu pere. Iga päev käib seal, saab süüa, suhelda ja nõu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes tahab, see leiab võimaluse, kuidas lapsed kaasa võtta.
Hiinas-Jaapanis sõidavad paljud iga päev 2h tööle ja 2 tagasi.
Kuidas nemad jaksavad sõita?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen olnud neli kuud Suurbritannias komandeeringus ja olen ühe kuu veel. Lapsed on isaga kodus Eestis ja elavad oma normaalset elu. Korra kuus käin neil külas ka. Kui järgmisel korral oleks vaja pikemaks minna, siis enam ilma lasteta ja meheta ei läheks, kuigi mehe pehmeksrääkimine ei saa ilmselt väga lihtne olema, sest ka tal on Eestis kõrgepalgaline ja meeldiv töö.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 66 )

Esileht Pereelu ja suhted Välismaal töötavad emad – kuhu jäävad Teie lapsed?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.