Esileht Tööelu, raha ja seadused. Välismaalasest üürnikud

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Välismaalasest üürnikud

Postitas:

Kas nendega on rohkem risk et kui ei maksa, jäädki rahast ilma, st lähevad kodumaale? On kellegil häid või halbu kogemusi?

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 08:47; 06.05 09:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohalik inimene ei või otsustada ühel hetkel, et enam ei maksa, ära kolida jne? Kõik sõltub ju siiski inimesest endast ja see, et kellelgi on mingi suvalise üürnikuga (olgu ta siis kohalik või mitte) hea või halb kogemus, ei tähenda, et sulle samasugune satub või et kõik sama päritolu inimesed ühtmoodi käituvad.

Kui just keelebarjääri ei ole, siis ei ole põhjust välismaalasele ust näidata lihtsalt sellepärast, et ta välismaalane on.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Välismaalase suhtes ei saa algatada maksekäsu kiirmenetlust kui Eestist lahkub ja üürivõlg jääb?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 08:47; 06.05 09:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

MIna rendin üht oma kinnisvara ainult välismaalastele juba üle 20 aasta ja pole probleeme kunagi olnud.

Aga üldistada ei saa, eks see sõltub üürniku maksejõulisusest.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtad suurema tagatisraha, n 3kuud.

Lepingus on üür n ö ette st kuu viimasel kuupäeval järgmise kuu eest/kuu esimesel kuupäeval käesoleva kuu eest. Esimese võlgnevuse järel lõpetad kohe üürilepingu. Siis on 3k ette teatamist kaetud tagatisrahaga.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lepingus on üür n ö ette st kuu viimasel kuupäeval järgmise kuu eest/kuu esimesel kuupäeval käesoleva kuu eest. Esimese võlgnevuse järel lõpetad kohe üürilepingu. Siis on 3k ette teatamist kaetud tagatisrahaga.

Päris nii ei käi, loe VÕS-i. Erakorraliselt võib üürilepingu üles öelda, kui on 3 kuud järjest maksmata jäetud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese võlgnevuse järel lõpetad kohe üürilepingu.

Ei lõpeta sa midagi. Alles kui kolm kuud maksmata, saad kuskile kaebamise peale hakata mõtlema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Välismaalasega on see jama, et kui mingi probleem tekib ja ta lahkub, siis otsid tuult väljal. Lisaks võib tulla nö kultuurilisi probleeme – alustades teatud asjade mitte päris sihtpärasest kasutusest (WC, köögivarustus) kuni vängete võõraste toidulõhnadeni maja koridoris.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 10:45; 06.05 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Välismaalasega on see jama, et kui mingi probleem tekib ja ta lahkub, siis otsid tuult väljal. Lisaks võib tulla nö kultuurilisi probleeme – alustades teatud asjade mitte päris sihtpärasest kasutusest (WC, köögivarustus) kuni vängete võõraste toidulõhnadeni maja koridoris.

Nii see kahjuks on. Minu kogemus Bangladeshist pärit üürnikuga oli just selline. Pärast teda tuli teha täisremont, kuigi ta üüris korterit vaid 4 kuud ja siis otsustas, et tehnikaülikoolis maksatakse ikka liiga vähe (tuli sinna tööle), liiga külm on jne. Korter oli täiesti ära lagastatud, vetsu- ja vannitoa puhtusest polnud ta ilmselt kuulnudki. Lisaks olid tal veel igasugu nõudmised, kuigi üürikuulutuses juba oli täpselt kirjas, mis korteris olemas on ja ka üürileping oli üsna täpne. Kogu aeg pommitas kirjadega, et tal oleks vaja seda ja teist (sellised väikesed tarbeesemed, mille endastmõistetavalt iga inimene ise ostab). Rohkem pole ma välismaalastele üürimisega riskinud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks võib tulla nö kultuurilisi probleeme – alustades teatud asjade mitte päris sihtpärasest kasutusest (WC, köögivarustus) kuni vängete võõraste toidulõhnadeni maja koridoris.

Hmmm, miks eeldatakse automaatselt, et välismaalasest üürnik on teisest kultuuriruumist?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks võib tulla nö kultuurilisi probleeme – alustades teatud asjade mitte päris sihtpärasest kasutusest (WC, köögivarustus) kuni vängete võõraste toidulõhnadeni maja koridoris.

<p style=”text-align: left;”>Hmmm, miks eeldatakse automaatselt, et välismaalasest üürnik on teisest kultuuriruumist?

Kirjutasingi, et võib, mitte et tuleb. Tegelikult on meie kultuuriruumi välismaalasi maailmas vähemik. Olen elanud Indias ja Hiinas ja näinud, mida uskumatut võivad need inimesed nö lääne elamisega korda saata. Mis ei pea alati tähendama, et see juhtub, aga risk on suurem.</p>

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 10:45; 06.05 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Välismaalasega on see jama, et kui mingi probleem tekib ja ta lahkub, siis otsid tuult väljal. Lisaks võib tulla nö kultuurilisi probleeme – alustades teatud asjade mitte päris sihtpärasest kasutusest (WC, köögivarustus) kuni vängete võõraste toidulõhnadeni maja koridoris.

Minu korterist tuleb ka koguaeg vängeid võõraid toidulõhnasid (katsetan koguaeg eksootilisi retsepte 😀 ).

Olen ise mitmes erinevas kultuuriruumis üürnik olnud ja mis mujal on suhteliselt levinud, aga Eestis haruldane, on see et kui midagi vajab korteris tegemist, siis üürnik helistab üürileandjale ja ei tee ise ega kuluta sentigi. Prantsusmaal tegin nii nagu Eestis olin harjunud, et kui pirn läbi läheb, siis ostan ja vahetan ise, samuti kui toru oli umbes, siis helistasin omanikule et kust ma hea torumehe saaks. Selle kõne peale sain ainult ahh ja ohh, et misasja mina üldse muretsen, tema ajab korda. Minu mure oligi ainult maksta ja oma asjad lahti-kokku pakkida. Oleks ta samas majas elanud, oleks prügi ka välja viinud vist. Sama suhtumine oli Portugalis, Hiinas ja Austraalias. Eestis on kuidagi nii et sina maksad, sina ostad kõik vajamineva ja hiljem remondid uueks ka sina, et saaks uue lolli leida. Seetõttu on Eestis igal juhul mõttekam osta. Välja arvatud nendel vaestel välismaalastel 🙂

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väike

Lepingus on üür n ö ette st kuu viimasel kuupäeval järgmise kuu eest/kuu esimesel kuupäeval käesoleva kuu eest. Esimese võlgnevuse järel lõpetad kohe üürilepingu. Siis on 3k ette teatamist kaetud tagatisrahaga.

Päris nii ei käi, loe VÕS-i. Erakorraliselt võib üürilepingu üles öelda, kui on 3 kuud järjest maksmata jäetud.

2 kuud, mitte 3.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris nii ei käi, loe VÕS-i. Erakorraliselt võib üürilepingu üles öelda, kui on 3 kuud järjest maksmata jäetud.

Ei lõpeta sa midagi. Alles kui kolm kuud maksmata, saad kuskile kaebamise peale hakata mõtlema

Te ei saanud tema pointist aru!
Eelnes ka soovitus võtta 3 kuud tagatisraha. Kui jääb võlgu 1 kuu, öelda leping üles korraliselt, mitte erakorraliselt. Selle jaoks etteteatamise tähtaeg VÕS-i järgi 3 kuud, mille üüri katab (vajadusel) tagatisraha, nagu Kägu selgitas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

välismaalastest üürnikega on olnud head kogemused. rahvuslastest üürnikega mitte nii väga-praegugi istub mul korteris üks “eestimaa vabaks sõitja” , üürimaksed on juhuslikud, korterit kontrollima ei luba, kommunaalide osas kaebab, et sellised kulud pole võimalikud.

oeh-oleks ma enne teadnud, et jekretiiniga tegu, ma poleks teda eluski uksest sisse lasknud. inimesed olge ettevaatlikud ja googeldage enne kellega tegu. kui ekre korteris, siis enam jagu ei saa, jauravad oma õigustest ja politseriigist.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina elasin vahepeal Soomes välismaalastele mõeldus ühikas ja seal anti üürnikule 6 lk õpetusi kaasa, mida ja kuidas tuleb oma elamist koristada (seinad pritsmetest puhtaks, pott eest, tagant, prilllaua alt, madratsikate pesta jne), enne kui saab üürilepingu lõpetada ja kui on ära lagastatud maksad kinni koristusteenuse arve. Seal oli palju Aasiamaadest pärist tudengeid ja paljud neist (eriti mehed) ei olnud kunagi kokku puutunud vajadusega potti pesta.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise olnud välismaalasest üürnik ühes Euroopa riigis. Korteris oli enne sissekolimist tehtud hooldusremont ja suurpuhastus ja meie välja kolides tehti uuesti. Teoreetiliselt oli luba panna pilte seina ja värvida oma soovi järgi aga seda ma ei teinud. Iga probleem sai kiire lahenduse.
Eestlasena Eestis üürikast välja kolides peeti tagatisrahast osa kinni, sest aknad polnud piisavalt puhtad ja esiku valgel seinal oli halle jälgi (no kus inimesed tagumiku v käe vastu seina toetasid, et jalatseid jalga panna…).

No läks veidi teemast mööda a inimesi on igasuguseid nii kohalike kui väljamaalaste hulgas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

korterit kontrollima ei luba, kommunaalide osas kaebab, et sellised kulud pole võimalikud.

Miks sa seda kontrollima pead? Mul on osades korterites 15-17 aastat samad üürilised ja pole kordagi seal midagi kontrollimas käinud. Ei käi iial üheski oma korteris midagi kontrollimas. Sama loogiline, nagu ei näita potentsiaalsetele uutele, kui eelmine sees elab. Elementaarne viisakus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

välismaalastest üürnikega on olnud head kogemused. rahvuslastest üürnikega mitte nii väga-praegugi istub mul korteris üks “eestimaa vabaks sõitja” , üürimaksed on juhuslikud, korterit kontrollima ei luba, kommunaalide osas kaebab, et sellised kulud pole võimalikud.

oeh-oleks ma enne teadnud, et jekretiiniga tegu, ma poleks teda eluski uksest sisse lasknud. inimesed olge ettevaatlikud ja googeldage enne kellega tegu. kui ekre korteris, siis enam jagu ei saa, jauravad oma õigustest ja politseriigist.

Ütle, et korter läheb müüki ja koligu välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Välismaalasest üürnikud