Esileht Pereelu ja suhted Välismaale elama

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Välismaale elama

Postitas:
Kägu

Olen suure otsuse ees: kas kolida Kesk-Euroopasse paariks aastaks, kus ootab hea töökoht. Olen üksik 38. aastane ja lootsin siiani ikka Eestis pere luua. Siiani pole seda juhtunud ja mingit perspektiivi hetkel ka pole. Lihtsalt välismaale minekuga kustub see lootus/võimalus lõplikult ja eks suur hirm ole ka, et koduigatsus siiski tuleb suur, eriti just igatsus ema ja sõprade järele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võid ju ka välismaal pere luua.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sul siin mingit suhet või suhtemoodi asjagi pole, siis loomulikult mine. Saad seal uusi kogemusi ja kohtud uute inimestega. Igatsus kodu järele on loomulik, arvesta harjumiseks u. aasta ja alati on ju võimalik tagasi tulla. Pole mõtet oma elu ootele panna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa oled naine või mees?

Kui sa oled mees, siis sul see pereloomise vanuseaken on veidi avaram.

Kui sa oled naine, siis praegu üksikuna on nagunii juba üsna hilja hakata peret looma, kui sul just kohe praegu ei ole mehekandidaati varnast võtta. Enne laste saamist peaks VÄHEMALT kaks aastat koos olema, sellest perioodist ühe osa ajast ka koos elama. Palju on selliseid suhteid, kus mees alguses etendab hoopis teist inimest.

Naisena võiksid pigem siis mõelda sellele variandile, et kui kindlasti soovid last saada, siis võid lapse saada ka katseklaasi meetodil. Kui oled rahaliselt kindlustatud, siis miks mitte. Selliseid naisi, kes nii teevad on palju. Minagi tunnen kahte niisugust, mõlemal on kaksikud lapsed.

Välismaalgi võid kedagi kohata, aga ma ei soovita välismaal peret luua, kui asi oleks selline, et last hakkad sünnitama, siis kindlasti Eestis. Niisuguseid lugusid on väga palju, kui naine saab lapse ja jääbki sinna võõrasse riiki kinni. Selliseidki ma tunnen mitut. Üks Hollandis, üks Iirimaal, üks Inglismaal. Arvad küll, et korralikud Euroopa riigid, aga seal pere loomine ja elamine on hea senikaua, kui sul see suhe toimib ja kõik klapib. Kui juhtute lahku minema, siis sa ei saa enam riigist koos lapsega lahkuda niisama vabalt. Hollandis tunnen ka üht sellist paari, kes on koos väga häppid ja rahul, Taanis samuti. Aga sellele on mõlemal juhul eelnenud palju pikem tutvus ja kooselu enne lapsi.

Mina siiski soovitaksin sul minna sinna välismaale. Ainult et ära pereloomist kinnisideeks võta. Pigem planeeri nii, et lapsed saad siis, kui tuled tagasi, olgu siis eestlasega, välismaalasega või katseklaasist. Ja eks Euroopa riikides on ka palju teisi eestlasi, võid enne minemist uurida, missugune on sealne eestlaste kogukond.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindlasti saad neegri või mõne muu lõunamaalase abil eesti genofondile kustumatu panuse anda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soovitan kindlasti minna. Ma näiteks olen pea kõikides punktides absoullutselt vastupidisel seisukohal sellest, kes eespool pika kommentaari kirjutas ja katseklaasilast soovitas. Tean isegi selliseid naisi ja ei mõista seda hukka, aga sellega peab arvestama, et IGA inimese instinkt on teada, kust ta põlvneb ja võib olla väga raske lapsele elada terve elu teadmatuses, kes on ta isa. Keskeuroopas ja nüüd ma räägin oma isiklikust kogemusest, on sul kordades suuremad võimalused kohata korralikku, veel lasteta meest, kes on perele orienteeritud. Muidugi ära endale mehe ledimist kinnisideeks tee, tuleb ikka valida, kellega lapsi saada, aga see sama nõuanne kehtib ka koduses Eestis ainult, et valik on ikka hulga kesisem – tuleneb see lihtsalt sellest, et inimesi pole ju meie väikesel maalapil!
Ise elan keskeuroopas, kolisin umbes samavanusena. Nüüdseks abielus ja plaanime last.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis sind siin kinni hoiab, ema ja sõbrad? Ema vast pole nii vana, et ise endaga (esialgu plaanides aasta-kahe jooksul) hakkama ei saaks (no siuke kõbus 70+).
Kui minna, siis minna selleks, mille jaoks lähed- tööle esmajoones. Harjud eluga, õpid, mida toidupoest osta ja IKEAt väisata tüdimuseni jne. Kui kedagi kohtad või midagi hakkab arenema, siis seda parem ju. Lapsesaamist ei saa niimoodi planeerida (kuigi kui tahad üksikemaks, siis ka “välismaal” on olemas väga head kliinikud).
Pole mingit mõtet siin kudeda, 38a pole siin midagi juhtunud. MIne ja vaata maailmas ringi.
/Kägu, kes elab välismaal, küll iseoma eesti mehega/

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen suure otsuse ees: kas kolida Kesk-Euroopasse paariks aastaks, kus ootab hea töökoht. Olen üksik 38. aastane ja lootsin siiani ikka Eestis pere luua. Siiani pole seda juhtunud ja mingit perspektiivi hetkel ka pole. Lihtsalt välismaale minekuga kustub see lootus/võimalus lõplikult ja eks suur hirm ole ka, et koduigatsus siiski tuleb suur, eriti just igatsus ema ja sõprade järele.

Njaa – olin natuke noorem kui sina, aga ka kolmekümnendates ja sellised mõtted peas, et kui nüüd välismaale lähen, siis ju luhtub Eestis pere loomise võimalus üldse. Kuna mul oli veel aega, siis jätsin jonnakalt välismaale tööle minemata ja võtsin vastu töökoha Eestis. Ja ennäe – kohtusingi mehega, lõime pere.

Sinu olukorras (kuna oled 38 ja ainult kaks aastat 40-ni läheb üliruttu – ükskõik, kas Eestis või välismaal elades) kaaluksin üldse doonorspermaga viljastamist. Ükskõik, kas võtad selle välismaa töö vastu (siis läheks sündiv laps peale lapsepuhkust välismaal hoidu nagu kõigi töölkäivate naiste lapsed seal ja sina ise tööle tagasi ning edasi vaatate, kas jääte sinna või tulete kodumaale tagasi) või jääd siia.

Koos lapsega on ju ka veel võimalus 40-te alguses pere luua. Kui peaks minema nii, et kohtad meest Eestis/välismaal. Siis kasvaksite koos sinu last (lääneriikide mehed on üldiselt kasulapse osas tolerantsemad – suhtuvad, et laps on laps) ja paremal juhul saaksite ühise juurdegi. Aga üks laps oleks siis vähemalt olemas juhuks, kui ei kohtagi kedagi või kohad toredat meest, aga enam ei rasestu. Tean neid lugusid, kus naine on lõppude lõpuks mehe leidnud, aga ei rasestu enam ja kui eelnevalt lapsi poleks olnud, siis…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mine kindlasti. Seda Eestis pere loomise võimalust võid ootama jäädagi, pealegi tegelikult on ‘välismaal’ mehe leidmise võimalus suuremgi, inimesi rohkem lihtsalt.
Ja kui meest ei leia, saad vähemalt elukogemuse, muiddu kopitad siin surmani ja pärast mõtled, et oleks võinud vähemalt selle välismaa kogemusegi saada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas sa oled naine või mees?

Kui sa oled mees, siis sul see pereloomise vanuseaken on veidi avaram.

Kui sa oled naine, siis praegu üksikuna on nagunii juba üsna hilja hakata peret looma, kui sul just kohe praegu ei ole mehekandidaati varnast võtta. Enne laste saamist peaks VÄHEMALT kaks aastat koos olema, sellest perioodist ühe osa ajast ka koos elama. Palju on selliseid suhteid, kus mees alguses etendab hoopis teist inimest.

Naisena võiksid pigem siis mõelda sellele variandile, et kui kindlasti soovid last saada, siis võid lapse saada ka katseklaasi meetodil. Kui oled rahaliselt kindlustatud, siis miks mitte. Selliseid naisi, kes nii teevad on palju. Minagi tunnen kahte niisugust, mõlemal on kaksikud lapsed.

Välismaalgi võid kedagi kohata, aga ma ei soovita välismaal peret luua, kui asi oleks selline, et last hakkad sünnitama, siis kindlasti Eestis. Niisuguseid lugusid on väga palju, kui naine saab lapse ja jääbki sinna võõrasse riiki kinni. Selliseidki ma tunnen mitut. Üks Hollandis, üks Iirimaal, üks Inglismaal. Arvad küll, et korralikud Euroopa riigid, aga seal pere loomine ja elamine on hea senikaua, kui sul see suhe toimib ja kõik klapib. Kui juhtute lahku minema, siis sa ei saa enam riigist koos lapsega lahkuda niisama vabalt. Hollandis tunnen ka üht sellist paari, kes on koos väga häppid ja rahul, Taanis samuti. Aga sellele on mõlemal juhul eelnenud palju pikem tutvus ja kooselu enne lapsi.

Mina siiski soovitaksin sul minna sinna välismaale. Ainult et ära pereloomist kinnisideeks võta. Pigem planeeri nii, et lapsed saad siis, kui tuled tagasi, olgu siis eestlasega, välismaalasega või katseklaasist. Ja eks Euroopa riikides on ka palju teisi eestlasi, võid enne minemist uurida, missugune on sealne eestlaste kogukond.

Pühajumal mis neid kinni hoiab seal Hollandis ja Iirimaal? Kui imelik jutt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa oled lapsed saanud välismaalasega tema kodumaal, kus on isa ja temapoolne suguvõsa, aga sina üksi emana, siis ei ole lahku minnes Eestisse tulek eriti võimalik, tuled kas üksi (kui lapsed on nt suured või jäävad isaga) või jääd sinna, et olla lastele lähedal, sest nt laste isa pole laste elukoha muutmisega võõrasse riiki nõus. Mis seal imelikku on, nii on, koos lastega oled palju rohkem sellesse riiki aheldatud, lapsed on ju rohkem muud rahvust kui eestlased (heal juhul õpetab ema neile eesti keele selgeks ja käivad Eestis mõni kord aastas, halvemal juhul ei sedagi).

Aga ma arvan, et teemaalgataja keskendugu esialgu tööle. Muud asjad, mees ja lapsed- tuleb see, mis tulema peab, kas kohtad kedagi või saad lapse (kui sa seda üldse tahad).

Ema ja sõprade jaoks on olemas tänapäeval facetime ja fb ja telefon jnejnejnejne, suhtle kasvõi iga päev.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mine kindlasti! Sellist võimalust ei pruugi enam kunagi tulla ja nooremaks ei jää meist ju keegi. Naudi elu, tuleb see, mis tulema peab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinu vanused vabad mehed on Eestis enamasti ossid või siis muidu vana mehe välimusega. Ma ei usu, et siit midagi leiad. Mujal maailmas näeb 38aastane mees veel noor välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina läheks. Ema ei tohiks sul nii väga vana olla, et veel hakkama ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

38? Pere loomise rong on ju juba läinud. Saad elada terve ülejäänud aja vallalise elu, et läheks küll. Oodata polegi nagu midagi enam, rongid läinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole ta midagi läinud, saab veel 1 lapse ilusti, suurt peret ei jõua enam vast luua jah. Kui ta tahab lapsi. Aga praegusel hetkel on rohkem elumuudatuses küsimus, ta ei lähe ju sinna last saama vaid tööle. Kui aasta-paari jooksul kohtab kedagi, miks mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole ta midagi läinud, saab veel 1 lapse ilusti, suurt peret ei jõua enam vast luua jah. Kui ta tahab lapsi. Aga praegusel hetkel on rohkem elumuudatuses küsimus, ta ei lähe ju sinna last saama vaid tööle. Kui aasta-paari jooksul kohtab kedagi, miks mitte.

Vanuse poolest oleks isegi 3 last võimalik saada (rääkimata kahest), kui väga tahaks. Iseasi, kes see 38-aastaselt enam 3 last tahab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

38 jõuab veel mitu last saada. Kõrgemas eas tõuseb ka kaksikute tõenäosus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Läheks välismaale kindlasti. Isegi aasta annab kogemusi ja avardab silmaringi. Seal oled 38aastaselt veel noor kui eestis loetakse vanaks.
Meenub ise kui olin sama vana ja tundus et noh küll leian veel selle õige kellega laps saada-noh ei leidnud ja pere jäi loomata.
Välismaal teeni raha ja soovitan ka doonoriga laps saada hiljemalt 40selt.

Please wait...
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Esileht Pereelu ja suhted Välismaale elama