Esileht Tööelu, raha ja seadused. Välismaalt saadud tulu deklareerimine (arvutimängud)

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Välismaalt saadud tulu deklareerimine (arvutimängud)

Postitas:

Lähisugulane on 16 aastane ja mängib internetis tiimimänge (mitte hasartmänge, vaid action-mänge), kus ta tournamentidel rahalisi auhindu võidab. Need summad tulevad läbi Bitcoin walleti tema pangaarvele, mingeid makse sealt kinni peetud ei ole ja aasta auhinnaraha summa on palju suurem kui tulumaksuvaba miinimum.
Ta ei ole FIE ega OÜ ega muu ettevõtja.
Mõistus otsas, kuidas seda deklareerida.
Kas alaealine saab ise deklareerida? Ja kui, siis kuidas, st milline tululiik?
Stipendium? Honorar? Kingitus? Muu tulu? Tegu ei ole ettevõtlusega, kuid samas ei kvalifitseeru ka nt honorari alla. Kingitused on vist Eestis saajale maksuvabad, aga juhul kui maksja on välismaa juriidiline isik ja seal pole tulumaksu kinni peetud, siis peab saaja Eestis tulumaksu maksma?
Kas piisab tulumaksu maksmisest (miinus tulumaksuvaba miinimum) või tuleb muid makse lisaks tasuda?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saada sama kiri maksuametile ja nad vastavad sulle täpselt, mida ja kuidas teha, millisesse tabelisse summad kirjutada jms.
Aga jah, alaealine saab ise tulusid deklareerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seal on muu ‘välismaalt saadud tulu’ vms lahter
sinna saab kirjutada mis ettevõttest (riik, nimi, reg kood) (arvatavasti maksis seda ju ikka mingi kindel ettevõte?) ja mis summa ja mis rahaühik (usd, eur jne)

mina olen oma välismaalt sadud tulud alati samasse kohta üles loetlenud, kuni on summa õige ja raha ausalt teenitud, ei tule probleemi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 10:04; 17.02 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sinna saab kirjutada mis ettevõttest (riik, nimi, reg kood) (arvatavasti maksis seda ju ikka mingi kindel ettevõte?) ja mis summa ja mis rahaühik (usd, eur jne)

kas eesti tuludeklaratsiooni on võimalik sisestada tulu bitcoinides? miskipärast ma ei usu, et oleks. pigem loetakse, et bitcoinides saadud tulu ei ole enne tulu, kui see klassikaliseks rahaks vahetatakse.

väga huvitav teema, ootan, et keegi vastaks sisuliselt.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 10:12; 17.02 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sinna saab kirjutada mis ettevõttest (riik, nimi, reg kood) (arvatavasti maksis seda ju ikka mingi kindel ettevõte?) ja mis summa ja mis rahaühik (usd, eur jne)

kas eesti tuludeklaratsiooni on võimalik sisestada tulu bitcoinides? miskipärast ma ei usu, et oleks. pigem loetakse, et bitcoinides saadud tulu ei ole enne tulu, kui see klassikaliseks rahaks vahetatakse.

väga huvitav teema, ootan, et keegi vastaks sisuliselt.

seni kuni bitcoin on kontol, bitcoini kujul, ei ole sa midagi teeninud.
teenid sellel hetkel kui müüd selle maha ja vahetad ümber mõne riigi ametliku valuuta vastu.
sama moodi ei pea ma deklareerima palju mul on kusagil kontol aktsiaid, mis sest et nende väärtus on palju kasvanud, – ainult neilt saadud müügisumma või dividenditulu.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 10:04; 17.02 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sinna saab kirjutada mis ettevõttest (riik, nimi, reg kood) (arvatavasti maksis seda ju ikka mingi kindel ettevõte?) ja mis summa ja mis rahaühik (usd, eur jne)

kas eesti tuludeklaratsiooni on võimalik sisestada tulu bitcoinides? miskipärast ma ei usu, et oleks. pigem loetakse, et bitcoinides saadud tulu ei ole enne tulu, kui see klassikaliseks rahaks vahetatakse.

väga huvitav teema, ootan, et keegi vastaks sisuliselt.

seni kuni bitcoin on kontol ei ole sa midagi teeninud.

teenid sellel hetkel kui müüd selle maha ja vahetad ümber mõne riigi ametliku valuuta vastu.

sama moodi ei pea ma deklareerima palju mul on kusagil kontol aktsiaid, mis sest et nende väärtus on palju kasvanud, – ainult neilt saadud müügisumma või dividenditulu.

loogiline, aga kuna bitcoinide eest saab ka tooteid ja teenuseid osta, siis tegelikult jääks see tulu maksustamata, kuna sul ei ole tingimata vaja bitcoine rahaks vahetada.

edit: polnudki vaja pikalt kaevata (ma ise tõesti ei ole teemaga kokku puutunud), et selguks – maksuamet maksustab bitcoinides saadud töö- ja teenustasu täpselt samamoodi nagu rahas saadud töötasu (laekumise päeva kursiga).

https://www.emta.ee/et/eraklient/tulu-deklareerimine/muu-tulu/eraisiku-virtuaalses-valuutaskruptovaluutas-saadud-tulu

tundub, et teemaalgataja küsimusele leiab kõik vastsued maksuameti lehelt.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 10:12; 17.02 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kindlasti jaotis 8 ja siis valida vastav alajaotis, soovitavalt enne maksuametiga konsulteerides.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Välismaalt saadud tulu deklareerimine (arvutimängud)