Esileht Tööelu, raha ja seadused. Väljakirjutamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Väljakirjutamine

Postitas:

Mis saab sellisel juhul, kui olen sisse kirjutatud ema koju, aga tema mind välja pole nõus kirjutama, liiga keeruline ja sada häda. Enda üürikorterisse ka ei saa omaniku tõttu. Kas on võimalik sissekirjutuseta olla? Ei leidnud kuskilt infot, et kuidas ma saaksin end ise välja kirjutatud sealt ilma uude kohta sisse kirjutamisega?

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sul on üldse vaja end välja kirjutada? Mis see sulle annaks?

Miks sa üürikorterisse end sisse ei saa kirjutada? pole kehtivat üürilepingut?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul on ametlik üürileping? Võtad selle näppu, lähed kohaliku omavalitsuse vastavasse osakonda ning soovid oma elukoha registreerida. Omanik ei saa teadagi ja tal pole ka õigus seda keelata.

+14
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 09:09; 15.06 15:08; 17.06 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega omamik ei kirjuta sind sisse.
Võtad üürilepingu ja lähed KOV-i ja kirjutad sisse.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 09:10; 15.06 09:21; 15.06 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elukoha märget ise ära kaotada ei saa, peab uues kohas registreerima, siis muutub.
Kui on üürileping olemas, siis nagu soovitati, saad ise KOV-s enda elukoha registreerida.
Omanik ei saa takistada, temale keegi infot ei saada, et sinul on üürikorter elukohana registreeritud.

Kui ema teavitaks KOV-i, et sa tema korteris enam ei ela, siis jääd tõesti registreeritud elukohata.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks omanik sind ei ole nõus sisse registreerima, see ei muuda ju midagi?
Mulle saadeti KOV palve kinnitada, et olen nõus: see-ja-see elavad antud aadressil ja mul ei võta tükki küljest see digiallkiri anda. Minu teada ilma omaniku teadmata-nõusolekuta seda nii lihtsalt teha ei saa.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 09:10; 15.06 09:21; 15.06 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

väljakirjutada ei ole võimalik. on võimalik ainult uude kohta sissekirjutada, siis toimub eelmisest kohast “väljakirjutus”.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks omanik sind ei ole nõus sisse registreerima, see ei muuda ju midagi?

Mulle saadeti KOV palve kinnitada, et olen nõus: see-ja-see elavad antud aadressil ja mul ei võta tükki küljest see digiallkiri anda. Minu teada ilma omaniku teadmata-nõusolekuta seda nii lihtsalt teha ei saa.

Üürileping ongi omaniku nõusolek.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kov tahab üürilepingust koopiat ilma selleta jah ei saa.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 09:10; 15.06 09:21; 15.06 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis saab sellisel juhul, kui olen sisse kirjutatud ema koju, aga tema mind välja pole nõus kirjutama, liiga keeruline ja sada häda. Enda üürikorterisse ka ei saa omaniku tõttu. Kas on võimalik sissekirjutuseta olla? Ei leidnud kuskilt infot, et kuidas ma saaksin end ise välja kirjutatud sealt ilma uude kohta sisse kirjutamisega?

Kõigil Eesti elanikel on kohustus hoolitseda selle eest, et nende elukohaandmed rahvastikuregistris oleksid õiged. Elukoha registreerimine tähendab inimese elukoha andmete kandmist rahvastikuregistrisse. Te olete kohustatud esitama oma andmed rahvastikuregistrisse pärast uude elukohta kolimist, rahvastikuregistrist valede andmete leidmisel või elukoha andmete puudumisel.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.eesti.ee/et/eluase-ja-keskkond/eluasemega-kaasnevad-teenused/elukoha-registreerimine/&ved=2ahUKEwiPqe-ploPqAhWoy6YKHSgEC4EQFjAAegQIAhAB&usg=AOvVaw1NgE8ygvH42frmD-wI9O18&cshid=1592201943378

Kle neljandik inimesi ei ela seal kuhu nad on sisse kirjutatud, vaid on sisse kirjutatud nt sugulase juurde (nt ma ise), et saada last linna kooli jne.

+3
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu ema ei peagi sind välja kirjutama, piisab, kui ise end kusagile mujale sisse kirjutad ja automaatselt oled eelmisest kohast välja kirjutatud. Uue sissekirjutusega peab nõustuma uue elukoha omanik.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elamispinna omanik peab andma nõusoleku sissekirjutuseks. Keegi eespool ütles, ka et KOV küsis. Küsibki ja üürilepingust ei pruugi piisata, kui lepingus pole sissekirjutuse teemat käsitletud.
Ema võib su välja kirjutada (see tähendab, ise eesti.ee-s või KOV-s taotleda, et sind eemaldada talle kuuluva kinnisvara sissekirjutuste hulgast), siis jääd valla või linna täpsusega.

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elamispinna omanik peab andma nõusoleku sissekirjutuseks. Keegi eespool ütles, ka et KOV küsis. Küsibki ja üürilepingust ei pruugi piisata, kui lepingus pole sissekirjutuse teemat käsitletud.

Ema võib su välja kirjutada (see tähendab, ise eesti.ee-s või KOV-s taotleda, et sind eemaldada talle kuuluva kinnisvara sissekirjutuste hulgast), siis jääd valla või linna täpsusega.

Piisab küll. Isegi, kui KOV-is ütelda, et tegelikult omanik nõus ei ole, siis üürilepingu alusel teevad kande ära. Omanikule isegi ei teatata.

Omaniku nõusolekut küsitakse, kui üürilepingut ei ole.

P.S. Mingeid sisse- ja väljakirjutusi enam ei eksisteeri. On ametlik elukoht rahvastikuregistris.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elamispinna omanik peab andma nõusoleku sissekirjutuseks. Keegi eespool ütles, ka et KOV küsis. Küsibki ja üürilepingust ei pruugi piisata, kui lepingus pole sissekirjutuse teemat käsitletud.

Ema võib su välja kirjutada (see tähendab, ise eesti.ee-s või KOV-s taotleda, et sind eemaldada talle kuuluva kinnisvara sissekirjutuste hulgast), siis jääd valla või linna täpsusega.

Mingit linna või vallatäpsusega registreerimist ei ole enam lubatud teha. Ja kohustuslik on registreerida oma tegelik elukoht. Omanikul pole siin õigus seda keelata. Kui ise eesti.ee’s teha, siis peab jah omanik kinnitama. Aga kui seda teeb üürilepingu alusel ametnik, siis see leping ongi onaniku kinnitus.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 09:09; 15.06 15:08; 17.06 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul millegipärast helistati KOVist ja küsiti, kas olen nõus, et üürnik minu elukoha-aadressile registreeritakse. Üürnik käis üürilepinguga KOVis.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa üürid kuhugi, ära sa ilma lepinguta küll kuhugi mine. Kaitse oma õigusi. Jah maksad rohkem ehk, aga sinu õigused ja turvalisus ka maksavad midagi. Kõik lepingud kuhu alla kirjutada LOE enne korralikult mitu korda läbi. Vajadusel pea nõu. .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul millegipärast helistati KOVist ja küsiti, kas olen nõus, et üürnik minu elukoha-aadressile registreeritakse. Üürnik käis üürilepinguga KOVis.

aktiivseid ja seadust mitte tundvaid tädisid jagub igasse ametisse
kui üürileping on olemas, siis sellest piisab elukoha registreerimiseks

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leping paberil nüüd küll kedagi ei aita ja kaitse.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa üürid kuhugi, ära sa ilma lepinguta küll kuhugi mine. Kaitse oma õigusi. Jah maksad rohkem ehk, aga sinu õigused ja turvalisus ka maksavad midagi. Kõik lepingud kuhu alla kirjutada LOE enne korralikult mitu korda läbi. Vajadusel pea nõu. .

Kas mõni siis üürib ilma lepinguta?

Aga KOV-ist saadeti minu üürnik lepinguga tagasi, et ma kirjutaks nõusoleku, et ka tema abikaasa võib end mu korterisse regada. Kuigi abikaasat võib majutada ilma üürileandja nõusolekuta ometigi ning lepingus seda ära ei märgi.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 20:29; 17.06 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul millegipärast helistati KOVist ja küsiti, kas olen nõus, et üürnik minu elukoha-aadressile registreeritakse. Üürnik käis üürilepinguga KOVis.

aktiivseid ja seadust mitte tundvaid tädisid jagub igasse ametisse

kui üürileping on olemas, siis sellest piisab elukoha registreerimiseks

paraku võib üürileping ka võltsitud olla, eriti tallinna eliitkoolide lähiümbruses.

KOV esindajatel on lihtsam see üks telefonikõne omanikule teha, kui hiljem hakata riigi rahade eest kohtus käima, kui omanik, kes oma korteris vaid oma perega sees elab aegade algusest peale, ühel hetkel avastab, et mingi KOV tädike on võltsitud üürilepingu alusel tema 2-toalisesse korterisse lisaks omaniku perele mingi 7-liikmelise võhivõõra “pere” sisse kirjutanud, ja KOV tädikestelt selgitusi nõuab.

“Usalda, aga kontrolli, et endale pärast jama kaela ei tuleks” on sellise käitumise nimi.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 20:57; 29.06 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elamispinna omanik peab andma nõusoleku sissekirjutuseks. Keegi eespool ütles, ka et KOV küsis. Küsibki ja üürilepingust ei pruugi piisata, kui lepingus pole sissekirjutuse teemat käsitletud.

Ema võib su välja kirjutada (see tähendab, ise eesti.ee-s või KOV-s taotleda, et sind eemaldada talle kuuluva kinnisvara sissekirjutuste hulgast), siis jääd valla või linna täpsusega.

On tõesti nii, üürileandjana arvasin ka alguses, et piisab, ometi pidin eraldi paberi saatma linnavalitsusse. Nüüd olen üürilepingusse pannud juurde – et üürileandja annab nõusoleku üürniku ja tema perekonnaliikmete elukohaks registreerimiseks (nimed ja isikukoodid ka kirjas).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis pagana sisse- ja väljakirjutamine? Keegi ei ole kusagil sees ega väljas. Igal inimesel on kohustus teatada rahvastikuregistrile oma põhielukoha kontaktandmed. Selle põhjal suunatakse sellesse omavalitsusse inimese maksud ning sellele aadressile tulevad valimiskutsed jmt. Omanik ei puutu kuidagi asjasse – kui ta on juba elukoha üürile andnud, siis seadusest tulenevalt ta ka teab, et üürnikul on kohustus see aadress oma elukohana registreerida ja see registreering ei anna mingeid õigusi ega kohustusi omaniku kinnisvara suhtes.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks KOVid kontrollivad lisaks lepingule on ka see, et üürilepingus tavaliselt ei ole lõppkuupäeva ning piisavalt on olnud juhtumeid (eeskätt Tlnas) kus juba lõppenud lepinguga on sissekirjutust taodeldud, et saada linnas kooli või sõimekohta sest uues elukohas nt sõimekohti v eliitkoole pole. Omanik saab sel juhul esitada vastuväite nt. Lepingu lõpetamise teatise vms dokumendi, mis tõendab et registreerimiseks pole enam alust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks KOVid kontrollivad lisaks lepingule on ka see, et üürilepingus tavaliselt ei ole lõppkuupäeva ning piisavalt on olnud juhtumeid (eeskätt Tlnas) kus juba lõppenud lepinguga on sissekirjutust taodeldud, et saada linnas kooli või sõimekohta sest uues elukohas nt sõimekohti v eliitkoole pole. Omanik saab sel juhul esitada vastuväite nt. Lepingu lõpetamise teatise vms dokumendi, mis tõendab et registreerimiseks pole enam alust

Taotletud on see sõna.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 20:29; 17.06 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks KOVid kontrollivad lisaks lepingule on ka see, et üürilepingus tavaliselt ei ole lõppkuupäeva ning piisavalt on olnud juhtumeid (eeskätt Tlnas) kus juba lõppenud lepinguga on sissekirjutust taodeldud, et saada linnas kooli või sõimekohta sest uues elukohas nt sõimekohti v eliitkoole pole. Omanik saab sel juhul esitada vastuväite nt. Lepingu lõpetamise teatise vms dokumendi, mis tõendab et registreerimiseks pole enam alust.

Aga kuidas kontrollitakse, et omanik ei valeta?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 09:09; 15.06 15:08; 17.06 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks KOVid kontrollivad lisaks lepingule on ka see, et üürilepingus tavaliselt ei ole lõppkuupäeva ning piisavalt on olnud juhtumeid (eeskätt Tlnas) kus juba lõppenud lepinguga on sissekirjutust taodeldud, et saada linnas kooli või sõimekohta sest uues elukohas nt sõimekohti v eliitkoole pole. Omanik saab sel juhul esitada vastuväite nt. Lepingu lõpetamise teatise vms dokumendi, mis tõendab et registreerimiseks pole enam alust.

Omanik saab endale kuuluvast elupinnast inimesi nö välja kirjutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.06 22:45; 29.06 17:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elamispinna omanik peab andma nõusoleku sissekirjutuseks. Keegi eespool ütles, ka et KOV küsis. Küsibki ja üürilepingust ei pruugi piisata, kui lepingus pole sissekirjutuse teemat käsitletud.
Ema võib su välja kirjutada (see tähendab, ise eesti.ee-s või KOV-s taotleda, et sind eemaldada talle kuuluva kinnisvara sissekirjutuste hulgast), siis jääd valla või linna täpsusega.

Aga kas peab ikka sõna võtma, kui täpselt asja ei tea? Miks sa jagad valeinfot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omanik saab endale kuuluvast elupinnast inimesi nö välja kirjutada.

omanikul pole mitte ühestki allikast isegi mitte teada saada, kes tema pinnale sisse on kirjutatud, va juhul, kui läheb KOV mingit toetust taotlema, alles siis saab teada, et “sorry, lisaks teile, teie lapsele ja pensionärist vanaemale, on teie korterisse veel 8 inimest sisse kirjutatud, nii et mingit toetust teil õigust saada pole, küsige raha neilt, kellega koos elate”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 20:57; 29.06 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omanik saab endale kuuluvast elupinnast inimesi nö välja kirjutada.

omanikul pole mitte ühestki allikast isegi mitte teada saada, kes tema pinnale sisse on kirjutatud, va juhul, kui läheb KOV mingit toetust taotlema, alles siis saab teada, et “sorry, lisaks teile, teie lapsele ja pensionärist vanaemale, on teie korterisse veel 8 inimest sisse kirjutatud, nii et mingit toetust teil õigust saada pole, küsige raha neilt, kellega koos elate”

KOVist on võimalik teada saada vähemalt seda, mitu inimest on selle eluaseme oma elukohana märkinud.
Lisaks – omaniku teadmata ei saa enda elukohaks märkida teisele inimesele kuuluvat eluruumi. Ka üürilepingu on omanik ju teadlikult sõlminud.
Omanik saab need suvalised isikud nn välja kirjutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Väljakirjutamine