Esileht Imetamine väljas käimine ja imetamine

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: väljas käimine ja imetamine

Postitas:

Tere, olen suht algaja kogu selles imetamiasjas. Sünnitasin 2 nädalat tagasi. Imetan ainult pikali olles. Kasutan ka nibukaitset, kuna haiglast juba soovitati kuna mul pidavat nibud natuke sissepoole hoidma. Siiani olen 3 korda temaga väljas jalutamas käinud, aga kuidas nt edaspidi kuskil väljas käia. Nt sõbranna pool, arsti juures vms, ta rahuneb ainult rinda saades. Siit ka mu küsimus kas imetadagi püsti olles või peaks hakkama kaasa pumapama? Kui ta ikka kisa tõstab kuskil siis kuidas teda rahustada? Või peaks hakkama lutti proovima?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tere! Väga tore, et kirjutasid.
Rõõm kuulda, et imetamine on kenasti käima läinud. Nüüd aga esimese asjana soovitaksin loobuda nibukaitsmest, tõenäoliselt ei ole selleks ka enam mitte mingit vajadust, laps on juba nibud väljapoole imenud. Pealegi ei tule piim lapsele nibust, piima saamiseks peab haarama suure suutäie nibu ümbritsevast pigmenteeritud alast ning nibukaitse takistab laia haarde saamist.
Mida väiksem on laps, seda lihtsam nibukaitsmest loobumine on, laps õpib kiiresti ümber.
Lapsega väljas käimiseks on kõige parem tekitada imetamiseks nii lihtsaid lahendusi, kui võimalik. Kõige lihtsam kahtlemata on kaasa võtta pleed või tekk küljealuseks, mille saab maha laotada pargis või pargipingil. Teinekord sobib pikali imetamiseks auto tagaiste. Sõbranna pool ei ole küll mittemingit probleemi, sõbranna saab kindlasti korraldada sulle sobiva aseme (voodi, diivani) imetamiseks. Ka arsti juures, kui soovid last näiteks enne ära minemist imetada, küsi luba lamades imetamiseks, sageli on võimalik kasvõi õe kõrvalruumis imetada arsti vastuvõttu segamata.
Aga väljas käimine on veel lihtsam siis, kui õnnestub ka istudes imetada. Kui see praegu on veel raske, siis lapse kasvades õpite mõlemad. Esialgu oleks vaja istudes imetades kasutada lapse kõrgemale tõstmiseks patja. Istudes saab imetada kõikjal ning lisaks on paljudes kaubanduskeskustes ka ema-lapse toad.
Pumpamine ja kogutud piima kaasa võtmine on kahtlemata võimalik, kuid palju tülikam, kui imetamine. Kui piim kauaks seisma jääb, siis tekivad juba probleemid, samuti rikub lutipudelist imetamine lapse imemisvõtet.
Lutiga võiks veel oodata, eriti kui plaanis on hakata ilma nibukaitmeta imetama. Esimene kuu on selline paika loksumise aeg, mil lutti võiks mitte anda. Kui hiljem kaaluiive on korras ja imetamisega probleeme pole, siis muidugi võid anda, aga üldises plaanis ei ole lapse üleskasvatamiseks ka lutt eriti vajalik.
Jõudu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pudel ja väljapumbatud piim, väga mugav, eriti vastu talbve, sest pole vaja otsida tooli igasse kohvikusse, et siis seal salaja imetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Imetamine väljas käimine ja imetamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.