Esileht Ajaviite- ja muud jutud Väljas söömisest

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: Väljas söömisest

Postitas:
Kägu

Lugesin raiskamisteemast, et päris paljud leiavad, et väljas söömisi võiks vähendada. Sellest tulenevalt hakkas huvitama kui palju on palju? Igapäevaselt? Millistes toidukohtades (mis hinnaklassis) käite? Näiteks kohvik, pubi, restoran, söökla vm. Mis on tavaline hinnaklass korraga, palju läheb kuus väljassöömistele?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina käin nädalas paar korda töökoha kohvikus lõunal (see suht urgas, lõunale kulub siiski oma 4,5-6 eur) + umbes korra nädalas linnas mingis paremas kohas väljas lõunat söömas, siis kulub ca 20 + taksoraha. Pluss 1-2 korda kuus veedan lausa 4-5 tundi mõnes restoranis, sest saan oma tööd teha üldiselt ka kontorist väljas. Ei ole kokku lugenud, palju kuus kokku läheb. Just tegin pikema istumise neljapäeval, viibisin restoranis umbes 4 tundi ja arve oli umbes 75. Pluss 10 teenindajale.

Ja mehega käime õhtuti aegajalt, tegelikult küll rohkem välisreiside ajal. Kodust väga ei raatsi välja minna enam kl 20.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kord väljas söömas käies on tavaliselt 30-40 eurot (kaks inimest kokku), alla selle väga ei lähe ja kui restosse lähme (korra kuus), siis on rohkem. Ja käime niimoodi väljas söömas 1-2 korda nädalas.

Mõttetum kulu on Woltimine koju – seal on kord alates 25 eurost ja üles, samas koha peal süües elamus hoopis suurem ja kodus võiks siis juba ise ka teha. Va kui sushi tellimine on. Seda teeme ka 1-2 korda nädalas nüüd, kunagi tegime rohkem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meie käime (Tallinnas) väljas söömas 3-4x kuus, õhtul või nädalavahetusel. Lisaks ca kord nädalas kohvikus mingi kook & kohv vms.
Tavapärane on 15-20 per face, ja kohtadeks nt Vapiano, Chakra, Ginger, Tokumaru, Attimo, Komeet, F-Hoone, Lendav Taldrik, Moon.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Söön väljas maksimum 1-2 korda kuus, tavaliselt siis, kui tahan kellegagi neutraalsel pinnal kokku saada, süüa ja jutustada korraga või siis 1-2 korda aastas paari sugulasega tähistame mõnd sündmust. Esimesel juhul on arve kahele 30-40 eurot, teisel juhul nt arve neljale 120-150 eurot. Üksi söön väljas siis, kui olen teises linnas komandeeringus, õnneks seda on harva. Mulle ei meeldi Eestis väljas süüa üldiselt, sest tavaliselt teen palju ise süüa, lihtsat ja kvaliteetset toitu ning olen üsna pirtsakas toidukohtade toidu kvaliteedi suhtes, maitseelamust päevastest toidukohtadest reeglina pole väga mõtet oodata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Umbes kord või paar kuus käin väljas söömas kas siis mehe või sõpradega. Arvan, et inimese kohta on arve keskmiselt kuskil 25 eurot. Käin siis kas kohvikus või restoranis, pubis ei käi Eestis kunagi söömas. Mõnikord harvem teeme mehega mingi sellise õhtu ka, kus kulutame rohkem.

Töö juures on söökla, nii et seal söön ka iga päev, aga summa on marginaalne, 2-3 eurot lõuna peale.

Kui reisin (6-8 korda aastas), siis loomulikult on kõik söögikorrad väljas, sel juhul tulevad mängu nii kohvikud, pubid kui restoranid, sõltuvalt asukohast ja hinnaklassist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle ei meeldi üldse väljas söömas käia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Umbes korra kuus käime mehega restoranis söömas ja siis tavaliselt 200 eurot kahepeale või ka rohkem. Eelroog u 10, põhiroog u 20, magustoit u 8. U 96 kahepeale. Üks šampanja min 70, aga võib-olla ka 140, kui need odavamad ei isuta või on sellised, et neist juba isu täis joodud. Vahel veel lisaks pokaal või ka kaks punaveini, kui sööme lihaga põhirooga. Kohvid-veed maksavad ka nipet-näpet. Arve tuleb seega tavaliselt 180-220 kanti.
Aga väljas söömist ma ei pea liigseks kuluks. See on meie kvaliteetaeg mehega ja meie ühine hobi. Ega me ei käi kõhtu täitmas, me käime elamusi kogumas. Võib-olla ükskord oleme vanad ja haiged, ei pääse kodunt väljagi. Siis on vähemalt midagi meenutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No näiteks, kui mina lähen koos oma viieliikmelise perekonnaga suširesorani ja sööme kõhu tõepoolest täis, siis tuleb arve enamasti 50 euri. Arvestades, et meie tavapärane igakuine kulu toidule on 400 euri (ma ei koonerda teadlikult, vaid lihtsalt on kombeks toorainetest kokata ja seetõttu on kulu väike), siis lihtsalt see üks väljas einestamine kuus juba tähendab täiesti olulist lisakulu, ehk siis on 1/4 tavapärasest kogu kuu toidukulust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle ei meeldi üldse väljas söömas käia.

miks ei meeldi? kas pole häid söögikohti läheduses, või mingi muu põhjus?
Lihtsalt uurin. Mu oma isale ka ei meeldi, tema leiab et see on jube kallis (“tass kohvi terve paki hinnaga!”…) ja ilmselt pole ka harjumust. 80+.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No näiteks, kui mina lähen koos oma viieliikmelise perekonnaga suširesorani ja sööme kõhu tõepoolest täis, siis tuleb arve enamasti 50 euri.

Palun vihjet, kus sellise hinnaga sushit saab süüa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei käi pisikutefoobia pärast väljas söömas, ei taha, et keegi näperdab mu sööki või köhib mu söögi sisse. Kokkuhoid on boonuseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ei käi üks naistuttav seepärast väljas söömas, et tema meelest on lausa üle mõistuse, et naisterahvas üksi restorani läheks ja partnerit tal pole. Minu meelest nii naljakas (mitte see partneri osa muidugi, see osa, et üksi olevat imelik süüa).

Teine naistutttav ei käi, sest tema meelest on see peenutsemine ja peenutsemist ta ei armasta. Lausa koomilise piirini vihkab. Tema sünnipäeval oli viimasel aastal praetud sardell ketšupiga ja nuga ei antud, sest see oleks peenutsemine. Ei, ta ei ole vaene.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No näiteks, kui mina lähen koos oma viieliikmelise perekonnaga suširesorani ja sööme kõhu tõepoolest täis, siis tuleb arve enamasti 50 euri. Arvestades, et meie tavapärane igakuine kulu toidule on 400 euri (ma ei koonerda teadlikult, vaid lihtsalt on kombeks toorainetest kokata ja seetõttu on kulu väike), siis lihtsalt see üks väljas einestamine kuus juba tähendab täiesti olulist lisakulu, ehk siis on 1/4 tavapärasest kogu kuu toidukulust.

Matemaatikaga on sul lood viletsavõitu – 50 on 400 eurost siiski ainult 1/8.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No näiteks, kui mina lähen koos oma viieliikmelise perekonnaga suširesorani ja sööme kõhu tõepoolest täis, siis tuleb arve enamasti 50 euri.

Palun vihjet, kus sellise hinnaga sushit saab süüa.

Mina lasin silmadega ühe suvalise sushiresto menüü läbi: kõige tavalisemad makid 7.30-7.80. Ümaralt siis 8€. 8*5=40. Joogid juurde, saabki 50.
Kohta ei saa ju mainida, aiis on kohe reklaami tegemine.😒
A-tähega algas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mcdonaldsis vms mitu korda kuus. Ma ise käiks harvem, aga abikaasale meeldib ja tal pidevalt kõht tühi kui kuhugi sõidame. Päris restoranis käime paar korda aastas äkki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käime u 2 korda kuus perega või mehega kahekesi väljas söömas. Kuna kodukohas söögikohti on vaid paar tükki, siis enamasti sisaldab välja sööma minek ka sõitu Tallinnasse või Pärnusse. Väga tihti seda ette võtta ei viitsi. Kodualevi söögikohast ostan kord-paar nädalas suppi või mingit salatit tööle lõunaks kaasa, kui pole kodus eelmisest õhtust midagi järgmiseks päevaks kaasavõtmiseks jäänud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tööpäeval käin väljas söömas 2-3-4 korda nädalas, siis läheb ca 5 eurot kord. Perega käime söömas reede õhtul või siis laupäeval – arv jääb alla 30 euro. Kahekesi käime väljas harva, võibolla 4-5 korda aastas, siis on arve 70-80 eurot. Ei loe väljas söömiseks reisil olemist, siis on see paratamatus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleneb täiesti kuust, mõnikord 200, teinekord 500. Sööklas ega pubis ei käi, pigem restoranid ja kohvikud. Paremas restoranis koos jookidega läheb mingi 100-150 kahepeale ikka. Niisama suvaline einestamine jääb vast 50 euro piiridesse. Tihti käime väljas hommikusöögil, brunchil, see on ka vast 30 eurot ikka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Umbes korra kuus käime mehega restoranis söömas ja siis tavaliselt 200 eurot kahepeale või ka rohkem. Eelroog u 10, põhiroog u 20, magustoit u 8. U 96 kahepeale. Üks šampanja min 70, aga võib-olla ka 140, kui need odavamad ei isuta või on sellised, et neist juba isu täis joodud. Vahel veel lisaks pokaal või ka kaks punaveini, kui sööme lihaga põhirooga. Kohvid-veed maksavad ka nipet-näpet. Arve tuleb seega tavaliselt 180-220 kanti.

Aga väljas söömist ma ei pea liigseks kuluks. See on meie kvaliteetaeg mehega ja meie ühine hobi. Ega me ei käi kõhtu täitmas, me käime elamusi kogumas. Võib-olla ükskord oleme vanad ja haiged, ei pääse kodunt väljagi. Siis on vähemalt midagi meenutada.

Issand, kui kahju, et peate kvaliteetaega söömisele kulutama. Söömine pidavat olema inimese pōhivajadusi. Peaksite oma elutegevuse üle vaatama, et söömine kvaliteetaega ei raiskaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on kujunenud nii, et mehega käime korra kuus kallimas kohas ja iganädalaselt korra odavamas kohas söömas. Lapsed on täiskasvanud, nendega koos käime korra kuus,tavaliselt mõnes hiinakas.
Kallimates kohtades on arve kahele umbes 150.-. Veinisõbrad me pole, pigem võtame kumbki ühe kokteili. Odavamates kohtades jääb arve alla 100 euro kindlasti.
Reisidel sööme alati väljas, nii odavamates kui kallimates kohtades. 10-päevase reisi sööma-aegade kuluks arvestame umbes 800.-, mõnikord jääb ülegi. Tihti võtame kõik-hinnas hotelli, tuleb odavam kui ise söömas käia.
Kodus olen mina kõva kokkaja, aga nii hea on end kenasti riidesse panna ja välja sööma minna. Saame terve õhtu olla ainult teineteise jaoks – ei telekat ega telefoni 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma söön väljas peaaegu igapäevaselt – tööpäeviti mõnes töökohalähedases kohas päevapakkumist (kulu keskmiselt 5-6 eurot) ning nädalavahetusel käime korra kogu perega väljas, kas siis ühendame selle looduses käimisega või teeme pühapäevase pannkoogihommiku. 4-liikmelise pere väljas söömise eelarve koos jookidega on ca 25-30 eurot. Lisaks kohtume nii mina kui mees sõpradega õhtuti nädalas korra-paar kuskil kohvikus, kulu ca 10 eurot kord. Kui nüüd juurde arvata ka mehe tööpäevased lõunad ja laste lasteaiasöögid, on kulud väljas söömisele ligi 700 eurot kuus, aga ega koduski väga palju odavamalt pääseks. Lisaks olen ma juba kahe igapäevase toidukorra väljanuputamisest ja valmistamisest sedavõrd tüdinenud, et üks kord päevas väljas süüa tundub absoluutne miinimum.

Positiivse poole pealt see, et alkoholile ei kulu meil peaaegu üldse raha. Vilets lohutus, aga ikkagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

4-liikmelise pere väljas söömise eelarve koos jookidega on ca 25-30 eurot. Lisaks kohtume nii mina kui mees sõpradega õhtuti nädalas korra-paar kuskil kohvikus, kulu ca 10 eurot kord.

sa küll eestis ei ela.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Umbes korra kuus käime mehega restoranis söömas ja siis tavaliselt 200 eurot kahepeale või ka rohkem. Aga väljas söömist ma ei pea liigseks kuluks.

See on liigne kulu.
Küsimus laiale ringile, kuidas pirtsakad perekoolikad, kes kunagi ei taha magada võõras voodis ja võõraste linade vahel, mida tuhanded inimesed enne neid on kasutanud (hotellides või isegi tuttavate pool ööbides), suudavad süüa toitu (restoranides), mille on keegi teine valmis teinud ja süüa nugade, kahvlitega, mida sajad tuhanded inimesed on peale nende kasutanud? Kuidas ollakse valmis ainuüksi toidule või anonüümsele toiduvamistajale mitmekümneid eurosid peale maksma? 😀 Meenub, kuidas keegi ei suutnud süüa isegi oma vanaema tehtud toitu, sest tal olevat komme oma näppe vahepeal limpsida. Kust te teate, et kokad seda ei tee või toateenijad ei jäta puhtana näivat voodilina alles? 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ülbetele kõige kallal vinguvatele perekooli memmdele kokad/ettekandjad lausa sülitavad toidusse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kobige”Kodunurka” oma söömiseteemaga. K….t, muust pole enam kirjutada, kui palju kulutate vōi palju raiskate ja 100 ajupestut muudkui kaagutavad kaasa ühte ja seda sama laulu. Mina maksan, mina olen tegija. Ei mina hoian kokku ise teen ja ise söön. Kas tōesti on intelligents nii madalaks langenud, et ei suuda enam sarnasust eristada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

4-liikmelise pere väljas söömise eelarve koos jookidega on ca 25-30 eurot. Lisaks kohtume nii mina kui mees sõpradega õhtuti nädalas korra-paar kuskil kohvikus, kulu ca 10 eurot kord.

sa küll eestis ei ela.

Äkki võtavad 4 päevakat. Sinna antakse vesi tasuta kõrvale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei käi pisikutefoobia pärast väljas söömas, ei taha, et keegi näperdab mu sööki või köhib mu söögi sisse. Kokkuhoid on boonuseks.

Sama siin, neid kokki ja ettekandjaid, kes peput näpivad ja mulle leiba lõikavad seejärel, on küll ja veel. Restos töötamise kogemus olemas, seega tean, mis kulisside taga toimub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sama siin, neid kokki ja ettekandjaid, kes peput näpivad ja mulle leiba lõikavad seejärel, on küll ja veel. Restos töötamise kogemus olemas, seega tean, mis kulisside taga toimub.

See oli küll mingi vinge resto siis, kus töötasid 😀 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

30 euroga saab söödud hiinakas, eriti kui peres on lapsed – piisab riisist, nuudlitest + 2 kastet juurde. Jääb ka jookide jaoks raha.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Väljas söömisest