Esileht Kodunurk Väljaveninud tomatitaimed

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Väljaveninud tomatitaimed

Postitas:

Ma olen alles suhteliselt algaja aiandushuviline. Loen pidevalt väljaveninud tomatitaimede kohta, aga ei ole siiani veel aru saanud, milline näeb välja üks väljaveninud taim.

Mille järgi seda otsustatakse? Äkki on minu taimed ka väljaveninud, aga ma ise ei saa arugi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.05 22:10; 13.05 09:21; 13.05 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nt sellel pildil (ja \”grupipildil\” vasakult esimene) https://www.osta.ee/tomatitaim-27378244.html on ikka juba üsna pikaks ja nääpsuks veninud, viimane aeg maha istutada.
Kui tomat ise enam püsti seista ei jõua, siis on välja veninud (ja tõenäoliselt üleväetatud). Maha istutada saab neidki.
Aga sellest venimisest pole midagi hullu, tomati istutad siis sellevõrra sügavamale, et kuni esimeste lehtedeni maa sisse (nt poolviltu)- see teeb talle ainult head, varre küljest kasvavad lisajuured.

Sealt kõige viimased pildid on ilusad tomatid http://taimetark.blogspot.com/2011_05_01_archive.html (muidugi oleneb ka sordist, viinamarjatomat ongi pikem ja kiitsakam taim kui rõdutomat).

Kui tomati alumine vars juure juures on tugev ja karvane, siis on taim tugev ja juurestik on hea.
Ja praegu on küll juba aeg taimed ära istutada, pikalt lubab ju sooja. Tartus nt on taimed juba 2 ndl kasvuhoones (esialgu küll küünlaga ja kattelooriga öösiti).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Feryal kirjutas:[/small]
[tsitaat]No nt sellel pildil (ja \”grupipildil\” vasakult esimene) https://www.osta.ee/tomatitaim-27378244.html on ikka juba üsna pikaks ja nääpsuks veninud, viimane aeg maha istutada.
Kui tomat ise enam püsti seista ei jõua, siis on välja veninud (ja tõenäoliselt üleväetatud). Maha istutada saab neidki.
Aga sellest venimisest pole midagi hullu, tomati istutad siis sellevõrra sügavamale, et kuni esimeste lehtedeni maa sisse (nt poolviltu)- see teeb talle ainult head, varre küljest kasvavad lisajuured.

Sealt kõige viimased pildid on ilusad tomatid http://taimetark.blogspot.com/2011_05_01_archive.html (muidugi oleneb ka sordist, viinamarjatomat ongi pikem ja kiitsakam taim kui rõdutomat).

Kui tomati alumine vars juure juures on tugev ja karvane, siis on taim tugev ja juurestik on hea.
Ja praegu on küll juba aeg taimed ära istutada, pikalt lubab ju sooja. Tartus nt on taimed juba 2 ndl kasvuhoones (esialgu küll küünlaga ja kattelooriga öösiti).[/tsitaat]Tänan, selle järgi selgub, et mul on siis ilusad taimed. Kõik seisavad ilusti püsti ja ei ole ülearu pikad ja kõhnad.

Samas, väike loogikanihe on minu jaoks siiski. Kas taime väljavenivust hinnatakse vaid enne kasvuhoonesse istutamist? Taim ju peabki pikaks kasvama. Lõpuks on ju taimed kasvuhoones peaaegu laeni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.05 22:10; 13.05 09:21; 13.05 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Feryal kirjutas:[/small]
Tänan, selle järgi selgub, et mul on siis ilusad taimed. Kõik seisavad ilusti püsti ja ei ole ülearu pikad ja kõhnad.

Samas, väike loogikanihe on minu jaoks siiski. Kas taime väljavenivust hinnatakse vaid enne kasvuhoonesse istutamist? Taim ju peabki pikaks kasvama. Lõpuks on ju taimed kasvuhoones peaaegu laeni.[/tsitaat]

Noh väga viljatus mullas või pimedas ilmselt saavad tomatitaimed ka mujal välja venida, kui potis. Aga põhimõte on siiski see, et potis on taimel väike ruum ja kui on valedes tingimustes hoitud, siis venivad välja. Seega pigem kasutatakse väljavenimist potitaimede kohta siiski. Kasvuhoones hakkab pigem see jama peale, et enamik inimesi lasevad oma tomatid võsasse kasvada….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Potis venib taim siiski valguse puudusest ja toitainete vaesusest välja. Asi on proportsioonis 😛 Ilma lisavalguseta peavad olema head päiksepaistelised aknalauad, et taimi ilusaks kasvatada. See, kui kõrgeks talle on antud kasvuhoones pärast kasvada, on juba täitsa teine asi, seal on loomulik valgus ja siis on päevad juba pikemad. on kasvult väikseid, poolkõrgeid, kõrgeid tomateid.
Aga jah rookida tuleb neid mehiselt (võsusid ja ülearuseid lehti siis).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõudu tööle!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Feryal kirjutas:[/small]
[tsitaat]Potis venib taim siiski valguse puudusest ja toitainete vaesusest välja. Asi on proportsioonis 😛 Ilma lisavalguseta peavad olema head päiksepaistelised aknalauad, et taimi ilusaks kasvatada. See, kui kõrgeks talle on antud kasvuhoones pärast kasvada, on juba täitsa teine asi, seal on loomulik valgus ja siis on päevad juba pikemad. on kasvult väikseid, poolkõrgeid, kõrgeid tomateid.
Aga jah rookida tuleb neid mehiselt (võsusid ja ülearuseid lehti siis).[/tsitaat]Küsiks siis ka selle \”rookimise\” kohta.

Et neid ülearuseid võsusid tuleb ära näpistada, seda tean. Kuidas peaks lehti vähemaks võtma? Kas on mingi reegel ka? Saan aru, et ära võetakse alt alustades, aga kui sageli ja kui palju kokku peaks neid eemaldama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.05 22:10; 13.05 09:21; 13.05 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On reegel- korraga üks ja altpoolt hakkad pihta 🙂 siin on head nõuanded http://aiandus.ee/vaata.php?id=5042

lehele jäta lõigates 2cm jupike ja võsusid peab jääma max 2. Kuskil augusti keskel lõigatakse tomatil latv maha, sest see sunnik kasvab muidu kogu aeg pikkusesse ja siis kasutab oma jõudu rohkem tomatitele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Kodunurk Väljaveninud tomatitaimed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.