Esileht Ajaviite- ja muud jutud Valjud mänguasjad ei kuulu avalikku ruumi!

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Valjud mänguasjad ei kuulu avalikku ruumi!

Postitas:
Kägu

Kallid lapsevanemad, palun arvestage teistega ning ärge võtke oma lastele avalikkesse kohtadesse kaasa häält tegevaid mänguasju. Nagu te kindlasti teate, teie lapsed on juba ilma igasuguste abivahenditeta suhteliselt valjud – kui sellele veel lisada nt politsei sireeniga mänguauto, siis muudate olustiku teiste inimeste jaoks lausa talumatuks. Eriti ebaviisakas on selline käitumine kohtades, kus viibimise eest on raha makstud, mitte ainult etendused ja kontserdid, vaid ka nt restoranid. Aitäh.

+42
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks sa siin kirjutad? Mine ja ütle otse lapsevanemale, et tema käitumine on täiesti sobimatu. Piisab mõnest korras korralikust peapesust ja tuleb mõistus pähe. Kui sa ei reageeri õigel ajal, oled kaasosaline, etjärgmine kord on kõik samamoodi. Mind mänguasjad ei häiri, aga kui sind häirivad, mine ja ütle. Või kutsu politsei, kui seadust rikutakse.

+13
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust on just hea, et ta seda siia kirjutas. Siin näevad seda ouliselt rohkem inimesi ja ehk mõni jätab nüüdsest mänguasja koju.

+34
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu arust on just hea, et ta seda siia kirjutas. Siin näevad seda ouliselt rohkem inimesi ja ehk mõni jätab nüüdsest mänguasja koju.

See on lootusetu üritus perekool mingiteks debiilide peldikuseinaks kujundada.

Tõesti, kui teid häirib, mine ja öelge sellele ühele, aga jätke ülejäänud 10000 inimest oma jamaga rahule.

Ühe rohkem tekib neid lollakaid, kel seal koha peal on suu paksult vett täis, aga kui pärast koju jõuavad, siis on kõik kõvad teematajad.

Suhetes kiunus üks, et talle löövad spordimehed jooksuvõistlustel külge ja esitas hüüdlauseid, et see pole õige koht! jne.

Nüüd siin teine samasugune.

+7
-33
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõesti, kui teid häirib, mine ja öelge sellele ühele, aga jätke ülejäänud 10000 inimest oma jamaga rahule.

Ühe rohkem tekib neid lollakaid, kel seal koha peal on suu paksult vett täis, aga kui pärast koju jõuavad, siis on kõik kõvad teematajad.

Suhetes kiunus üks, et talle löövad spordimehed jooksuvõistlustel külge ja esitas hüüdlauseid, et see pole õige koht! jne.

Miks sa arvad, et ma ei suuda seda inimesele öelda? Muidugi ma ütlen, aga ma ei saa aru, miks ma peaksin seda ütlema üldse. Inimestel võik endal nii palju oidu olla, et ei tee nii.

Ja milline oleks õige koht? Mida siin siis rääkida võib?

+21
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd juba näritakse laste mänguasjade kallal. Kui läbi inimeste närvid saavad olla?
Tänan keelamst, aga mu laps mängib avalikus kohas (park, õueala jms) ka edaspidi mänguasjadega, mis võivad muuhulgas ka heli esitada.

+4
-36
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd juba näritakse laste mänguasjade kallal. Kui läbi inimeste närvid saavad olla?

Tänan keelamst, aga mu laps mängib avalikus kohas (park, õueala jms) ka edaspidi mänguasjadega, mis võivad muuhulgas ka heli esitada.

Aga park ja õueala ei olegi häiriv, see on loomulik, vähemalt minu jaoks. Küll aga kui ma olen kuskil väljas söömas, kus on muidu rahulik ja mõnus, siis on ikka häriv küll, kui häälitsevate mänguasjadega hakatakse mängima.
Näiteks, ma olin Ruhe-s söömas ja üks ema andis oma lastele mingi Elsa mänguasja kätte, mis laulis seda “let it be” lugu. Ja see ketras ja ketras oma jubeda heliga üsna pikka aega. Ja see oli häriv, ning seda ma ka antud emale ütlesin. Muidugi viisakalt palusin selle ära panna. Emal oli mokk viltu, aga pani ära. Siis sai meeldivalt edasi süüa.

+24
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, ma arvan, et nt kohvikusse ja restorani (rääkimata tõesti kohtadest, kuhu on ostetud pilet) ei tohiks selliseid asju võtta, aga niisama õue (randa, mänguväljakule, tänavale, ka parki) võib minu poolest küll, sest seal on niigi palju erinevaid lärmajaid, nii et pole põhjust nt lapsele häälega mänguasja keelata, kui sealt samas kõrvalt sõidab mööda mootorrattur vms. Alles ükspäev käisin rannas ja seal päevitasid kaks naisterahvast, kellel kahepeale kokku oli kaasas kolm last ning nad karjusid mitu tundi järjest üle ranna, mänguauto oleks olnud selle asemel muusika mu kõrvadele (käisin ise ka lastega).

+22
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle on hoopis teismelised ja täiskasvanud närvidele käinud sellega, et keeratakse oma nutividinast muusika põhja ja siis näiteks sõidetakse nii rattaga terviserajal, kus võiks hoopis linnulaulu nautida. Sama seltskond ilmselt käib ka Tallinna parkides perega grillimas, muusika lärmab ja siis seltskond püüab sellest üle karjuda.

+23
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest ta ema ei saa aru, mis on ok ja mis mitte. Selge.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina näiteks tunnistan ausalt, et minust ei ole riidlejat ja korralekutsujat. Esiteks, ma ei soovi saada üldsuse tähelepanu (mis väga tõenäoliselt võib sellises olukorras juhtuda). Teiseks, ma pelgan korralekutsutava reaktsiooni. No ausalt, ei taha sattuda sõnavahetusse, mis on ka väga võimalik. Ma ju ei tunne ju inimest, kellele märkuse teen. Äkki on mingi äkiline, kes reageerib agressiivselt? Kolmandaks, ma ei taha olla ka mingi mölisev vanamoor. Sest olgem ausad, selliseid olukordi, kus keegi käitub valesti, on ikka väga palju. See aga tähedaks seda, et ma koguaeg sekkuks ja õiendaks. Ma ei taha selline nõid olla.

Pigem talun ära ja pärast kobisen perekoolis. Lootuses, et ehk asjaosaline tunneb end ära ja juhtub lugema. Või saab keegi teine enda kohta teha mingi järelduse. See muide toimib ka vastupidiselt – selliseid teemasid lugedes saan teada, mis teisi inimesi närvi ajab. Ja sellest lähtuvalt tähele panna, et ma ise mingisuguste tegudega kedagi ei häiriks.

+10
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas siin teemas ei pakutagi mõistmist? Sageli esinevat mõistmist perekoolis kellegi häiriva käitumise kohta.
Nt et aga äkki ta just sai selle mänguasja ja nüüd soovib nii väga sellega kohe mängida. Või et äkki on see ta lemmikmänguasi

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Absoluutselt nõus. Samuti tuleks ühistransporti paigaldada sildid või teatama valjuhääldist, et oma telefonist kuulatakse muusikat, saateid jm AINULT kõrvaklappidega.
Kuidas tuleb üldse mõte avalikus ja eriti veel suletud ruumis midagi ilma klappideta kuulata? Debiilsete kasvatamatute inimeste osakaal ainult tõuseb.

Kui kõik oma repertuaari niimoodi kuulaks tuleks sellest korralik kakofoonia.

+19
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täpselt samasugune tuututaja oled sa ise. Veedad suure osa ajast foorumis targutamisega, aga päriselus on õigel ajal suu vett täis. Miks sa loed perekooli teemasid, kui sulle ei meeldi sisu? Enamus neist on vastava alatooniga ja küsimustega, kas, miks, kuidas, milleks jne.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pange oma telefonid ka hääletu peale. Mind väga häirib kui kellegi telefon üle ruumi helisema hakkab. Mõnel on maksimaalse valjuse peale veel pandud. Arvan, et avalikus kohas võiks üldse heli maha võtta.

+3
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Debiilsete kasvatamatute inimeste osakaal ainult tõuseb.

Ma ei tea, kas asi on isegi kasvatamatuses, pigem ikka mina-mina-mina inimtüübis. Mind ei kasvatanud keegi selles osas, täitsa ise tulin selle peale, et oma muusikat tahan ainult mina ise kuulda.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei ole lastel kaasa võtta lubanud suuri mänguasju (mis teevad häält või muidu kolisevad, kilisevad) küll aga olen lubanud võtta kaasa mõne väikse mänguasja. Võiks ju olla siis neis kohvikutes vms mingi pilt mõne pliiatsiga laual, et lapsel oleks tegevust ja sujuks kõik kenasti, mõnes kohas tuuaksegi kõige pealt lapsele pliiatsid ja paber et saaks joonistada.
Peab ütlema, et mind häirib ka teine kord, kui nt kohvikus on välis terrass ja oleme perega seal einestamas ja keegi kõrval lauas hakkab suitsetama nagu korsten. Kõik kohad on suitsu haisu täis, võiks ju sama moodi arvestada, et seal on ka lapsi ja võiks on pläru mujal kimuda. Kajakate moodi naervad sõbranna seltskonnad on ka üsna tüütud, terve kohviku täis ei pea kuulama nende klubi seiklustest ja mitme kutiga öösel korraga oldi..

+8
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga ta ju ei julge kohapeal.
Seal ta lihtsalt kortsutab kulmu ja kallutab pead.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimese lause järgi otsustades on närvid läbi hoopis tsiteeritud kommenteerijal endal.

Park ja mänguväljak ei olegi probleemiks, aga ühistranspordis, vabaõhuetendustel, söögikohtades ja ka ametiasutustes, kuhu lapsed vahel kaasa võtta on vaja, võiks mänguasja heli küll kinni vajutada või kui see pole võimalik, siis seda asja sel päeval üldse mitte kaasa võtta. On ju palju muid mänguasju, millega on võimalik lapse tähelepanu tõmmata nii, et see ei segaks teisi inimesi teie ümber.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Peab ütlema, et mind häirib ka teine kord, kui nt kohvikus on välis terrass ja oleme perega seal einestamas ja keegi kõrval lauas hakkab suitsetama nagu korsten. Kõik kohad on suitsu haisu täis, võiks ju sama moodi arvestada, et seal on ka lapsi ja võiks on pläru mujal kimuda.

Suitsetaja ei peaks arvestama mitte ainult laste, vaid kõikide teiste kohvikukülastajatega.

Minu mäletamist mööda on sellest juttu olnud, et järgmises tubakaseaduse versioonist jääb tõenäoliselt välja lause, et peale söögikoha suitsetamisruumi on suitsetamine lubatud ka väljaspool siseruume asuval hooajalisel laiendusel. Siis peaks see teema lahenema. Praeguses sõnastuses oleks söögikoha välialal lauas istudes justkui suitsetamine lubatud.

Tegelikult on eriti kole vaadata seda, kui söögikohas, pargis, rannas vms kohas on lastega perekond ja vanemad sealsamas laste kõrval tossavad. Eks selliste laste jaoks ongi tulevikus teiste keskel suitsetamine normaalsus.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pange oma telefonid ka hääletu peale. Mind väga häirib kui kellegi telefon üle ruumi helisema hakkab. Mõnel on maksimaalse valjuse peale veel pandud. Arvan, et avalikus kohas võiks üldse heli maha võtta.

Telefonile reeglina vastatakse, nii et see helin sind väga kaua häirida ei saa. Aga see, et mõnel on kombeks telefoniga rääkida kõvasti ja kiljudes, on tõesti matslik. Ja ma ei pea silmas kõnet poolkurdi vanatädiga, vaid ikka neid “kalla, kus oled”, “musi, mis teed” ja “p…i, ma enam ei või” kõnesid, mida vahel bussis, kinos või söögikohas kõik ligiduses olijad pealt kuulata võivad.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga siis ei vaata mind näiteks koeraomanikuna pahase pilguga, kui loom mõne mööduva linnu peale haugub vms. Ja ei tule üks mokakobin ka, kui ma oma kõlari panen meeldivat (minu jaoks) muusikat mängima – park õueala jms.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Peab ütlema, et mind häirib ka teine kord, kui nt kohvikus on välis terrass ja oleme perega seal einestamas ja keegi kõrval lauas hakkab suitsetama nagu korsten. Kõik kohad on suitsu haisu täis, võiks ju sama moodi arvestada, et seal on ka lapsi ja võiks on pläru mujal kimuda.

Suitsetaja ei peaks arvestama mitte ainult laste, vaid kõikide teiste kohvikukülastajatega.

Minu mäletamist mööda on sellest juttu olnud, et järgmises tubakaseaduse versioonist jääb tõenäoliselt välja lause, et peale söögikoha suitsetamisruumi on suitsetamine lubatud ka väljaspool siseruume asuval hooajalisel laiendusel. Siis peaks see teema lahenema. Praeguses sõnastuses oleks söögikoha välialal lauas istudes justkui suitsetamine lubatud.

Tegelikult on eriti kole vaadata seda, kui söögikohas, pargis, rannas vms kohas on lastega perekond ja vanemad sealsamas laste kõrval tossavad. Eks selliste laste jaoks ongi tulevikus teiste keskel suitsetamine normaalsus.

Esigaretti võib tõmmata, see ei häiri küll kedagi.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esigaretti võib tõmmata, see ei häiri küll kedagi.

E-sigaretist tulevad (üldjuhul magusad) lõhnad päris paljudele siiski ei meeldi. Rääkimata sellest, et koos lastega olles ei peaks ka seda tõmbama.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei ole lastel kaasa võtta lubanud suuri mänguasju (mis teevad häält või muidu kolisevad, kilisevad) küll aga olen lubanud võtta kaasa mõne väikse mänguasja. Võiks ju olla siis neis kohvikutes vms mingi pilt mõne pliiatsiga laual, et lapsel oleks tegevust ja sujuks kõik kenasti, mõnes kohas tuuaksegi kõige pealt lapsele pliiatsid ja paber et saaks joonistada.

Peab ütlema, et mind häirib ka teine kord, kui nt kohvikus on välis terrass ja oleme perega seal einestamas ja keegi kõrval lauas hakkab suitsetama nagu korsten. Kõik kohad on suitsu haisu täis, võiks ju sama moodi arvestada, et seal on ka lapsi ja võiks on pläru mujal kimuda. Kajakate moodi naervad sõbranna seltskonnad on ka üsna tüütud, terve kohviku täis ei pea kuulama nende klubi seiklustest ja mitme kutiga öösel korraga oldi..

Aga sa võta ise oma lapsele värviraamat ja pliiatsid kaasa. Ja endale mõni põhikooli eesti keele õpik.

+7
-3
Please wait...

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Valjud mänguasjad ei kuulu avalikku ruumi!