Esileht Sünnitus “Väljutusjõudude nõrkus” – kellel olnud?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: “Väljutusjõudude nõrkus” – kellel olnud?

Postitas:
Kägu

Olen sünnitanud 2 last, esimene sünnitus oli kohutav ja lõppes vaakumiga. Teine läks paremini, pressisin jõuga lapse siiski ise välja. Pressid hakkasid mõlemiga ammu enne täisavatust ja mäletan, et see oli selline lõputu agoonia…
Mõlemi haigusloos on kirjas “väljutusjõudude nõrkus”. Enam pole kelleltki küsida ka, et mis see täpsemalt tähendab, pressid ju olid. Kellel veel on haigusloos see kirjas olnud, kuidas teie sünnituse lõpu osa kulges? Ja kas teate, miks sellise diagnoosi saite?

Please wait...
Postitas:
Kägu

vahemärkusena
mulle, esmasünnitajale ütles ämmaemand, et “nii kehv press – et selle eest hinne 2”. ju siis mul oli sama.
aga ma siis imestasin ämmaemanda sõnade peale – minu teada pole emakas tahtele alluv lihas ning lapse surub välja siiski emakas, mina olen pressimises vaid pealtvaataja…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul vist oli ka selline asi sünnitusloos kirjas. Aga mind küll keegi ei süüdistanud sellepärast ega hinnanud hindega 2 (päris ebameeldiv). Mul tulenes see tõenäoliselt sellest, et oli looteveeliigsus ja emakas liiga väljaveninud, seega ei töötanud see lihas nii nagu vaja. Sünnitus oli esilekutsumisega (mis mitu päeva ei mõiganud), mitte loomulikult alanud. Lõppes erakorralise keisriga ehk siis teisisõnu ei saanudki väljutamisega hakkama ja mulle oleks võinud hindeks lausa 1 või 0 panna 😀 :S

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul oli sama diagnoos, esimesed kaksikud sündisid plaanilise keisriga. Kolmanda lootsin ise sünnitada, sünnitus kestis ööpäeva, lõpus prooviti aidata vaakumiga ja siis lõppes keisriga. Ise olen väike ja laps kaalus 4100, minu jaoks liiga suur. Diagnoosiks pandi väljutusjõudude nõrkus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli kahe lapsega. Press ei olnud nii tugev, et lükanuks lapse välja. Pidin toore jõuga kaasa aitama. esimese lapse väljutus kestis 3 tundi ja teisel 1,5 tundi. Sain tohutut hematoomid ja hemorroidid allaotsa. Kolmandal olid pressid nagu õpikus ja laps sündis kahe või kolme valuhoo ja pressiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

vahemärkusena

mulle, esmasünnitajale ütles ämmaemand, et “nii kehv press – et selle eest hinne 2”. ju siis mul oli sama.

aga ma siis imestasin ämmaemanda sõnade peale – minu teada pole emakas tahtele alluv lihas ning lapse surub välja siiski emakas, mina olen pressimises vaid pealtvaataja…

Ei, sa ei ole pealt vaataja. nagu ka potilkäigu puhul, sina pigutad kõhulihaseid et asjale kaasa aidata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

vahemärkusena

sellepärast saidki hindeks 2, et arvasid, et oled pealtvaataja. Sa ikka pead ise ka kaasa pressima, suunama last allapoole. Kui press tuleb peale, kas sa siis ise ei tunne vajadust kaasa pressida? See on loomulik vajadus…ma pole kunagi aru saanud neist juttudest ja teooriatest, et laps lihtsalt välja hingata – see on justkui kehaga võitlemine, keha tahab prssida, aga mingi teooria ei luba, peab hingama

Please wait...
Postitas:
Kägu

vahemärkusena

sellepärast saidki hindeks 2, et arvasid, et oled pealtvaataja. Sa ikka pead ise ka kaasa pressima, suunama last allapoole. Kui press tuleb peale, kas sa siis ise ei tunne vajadust kaasa pressida? See on loomulik vajadus…ma pole kunagi aru saanud neist juttudest ja teooriatest, et laps lihtsalt välja hingata – see on justkui kehaga võitlemine, keha tahab prssida, aga mingi teooria ei luba, peab hingama

See on ideepoolest loomulik vajadus jah, KUI kõik toimub plaanipäraselt, ja sageli on vist pigem tegemist niipidi, et tahaks ilgelt pressida, aga veel ei tohi. Samas mõnedel juhtudel ei tulegi seda korralikku pressitunnet peale. Minul nt ei tulnud. Üritasin küll ise pressida, aga laps ei liikunud paigast. Ja kui kõht on juba nii väljaveninud, siis ei pruugi korralikult toimida ei emakalihased ega ise enam tunnetada oma kõhulihaseidki. Mina peale rasedust läksingi Kõhukliinikusse, et füsioterapeudi abiga uuesti oma kõhulihaseid kasutama õppida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul oli sama diagnoos esimesel sünnitusel. Ise olin noor, polnud väga valmistunud sünnituseks. Ämmaemand oli pigem võimukas ja kärkiv, kui toetav ja ma ei saanud aru, kuidas ja mida peab tegema. Lisaks kardsin meeletult. Sünnitustegevus kippus vaibuma ja pandi tilka mitu korda. Kirurg käis juba ukse vahelt vaatamas, aga lõpuks sündis ikka ise. Laps oli väga suure peaga ka.

Teiseks sünnituseks olin ise juba targem ja ämmaemand oli väga sõbralik ning toetav, seletas ja näitas, mida ning kuidas tegema peab. Olin ise aktiivselt osaline ja kohal ning kõik läks üsna ladusalt. Pidin ikka ise kaasa pingutama päris kõvasti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul sama ja meie pere naistel paljudel. Tuhude vahed on väikesed, tuhud nõrgad, pressid nõrgad. Pole midagi teha, keha lihtsalt ei tee oma tööd. Sünnitus kulgeb raskemini, sest tavaliselt peaks emakas lapse välja lükkama ja ema kaasa aitama, aga minu puhul on nii, et pean kogu töö ise ära tegema ja emakas veits soodustab protsessi. Suutsin lapse pea pooleldi välja pressida, siis võeti vaakumiga otsast kinni, et ta tagasi ei vajuks. Kokkuvõttes edulugu, sest kogu see sünnitus karjus esimesest hetkest peale KEISER, KEISER. Arstid ja ämmaemand olid väga toetavad. Kiitsid mind, et nii vapralt vastu pidasin ja kesistes oludes lapse ise ukseni sain.
Ämmaemand lohutas hiljem, et vb oli laps lihtsalt viimasel 2 nädalal kiiresti kasvanud (seda ta tõesti tegi) ja emakalihased välja venitanud ja järgmine sünnitus sama asi ei kordu. Ehk lohutab see sindki.
Vihale ajavad ülemised kommentaarid, kus keegi on öelnud kehv sünnitaja vms. Ma saan aru, et sellistes olukordades on emad oimetud, aga tegelikult peab neile ütlema, et minuga ei või niimoodi rääkida. Te olete kohatu ja ebaviisakas. Jääge vait! See on emotsionaalne ahistamine ja vägivald, mida peaks registreerima ja esitama ütlejatele ja haiglatele kirjaliku noomituse/kaebuse. Mitte keegi ei tohi raskes seisundis olevat inimest mõnitada, naeruvääristada või alandada. Mitte ükski ema, kes on lapse ilmale toonud pole kehv ega vasta hindele kaks. Täpselt samamoodi, nagu keha veab meid alt muudes olukordades, võib ta seda teha sünnitusel ja sünnitaja ei saa sinna midagi parata.

Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Sünnitus “Väljutusjõudude nõrkus” – kellel olnud?