Esileht Sünnitus Väljutusperioodi kestus

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Väljutusperioodi kestus

Postitas:

Mul on olnud 2 sünnitust ja mõlemal juhul on väljutusperiood olnud umbes pool tundi või isegi alla selle, nii on olnud kirjas sünnituse dokumentatsioonis. Juhtusin lugema ämmaemandate sünnitusjuhendit vms taolist dokumenti, kus aga oli kirjas väljutusperioodi pikkuseks esmasünnitaja puhul 3-4 tundi ja korduvsünnitajal 1-2 tundi. Kuidas nii, et mul nii palju lühem see periood? Ämmaemandad pole selle kohta midagi öelnud küll, et mingi eriline turbo oleks olnud. Samas emaka avanemise periood on jälle oluliselt pikem olnud kui normaalne.
Oskate öelda, kui pikad teie väljutusperioodid on olnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmanda lapse väljutusperiood kestis 4,5 tundi, aga olin vist nagu esmasünnitaja, sest esimesed kaksikud sündisid plaanilise keisriga. Väljutusperiood lõppes erakorralise keisriga 🙁
Sel ajal kui ma sünnitustoas piinlesin kõrvaltubades olid kiired sünnitused. Oh õudus, ma vist mittekunagi ei suuda unustada seda “loomulikku sünnitust”.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 14:53; 25.01 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See loomuliku sünnituse puhul on valus ainult emaka kokkutõmbed, mis on kõige valusamad lõpupoole. Muu selle kõrval on köki-möki ja mida selle juures karta üldsegi? Ma esmasünnitajana ei tundnud ei hirmu ega pabinat enne sünnitust ja sünnituse ajal, järgmine päev juba tahtsin uut last. 😀 Valu oli meelest läinud selleks ajaks.
Kuna 7cm kuni 10cm oli minutite küsimus, puusapiirkond valutas ja seepärast uutasin natukene kõvemini, siis võib-olla kuulsid sama “loomulikku sünnitust”. Sünnitus oli 2.5 tundi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

võimalik, et väljutusperioodiks peetakse aega alates täisavatusest kuni sünnini. Osadel kaasnevad enam-vähem kohe ka pressid ja laps sünnibki kiiresti peale täisavatust, teisel jälle võib täisavatus olla pikemalt ilma, et presse tuleks.

Näiteks mul teise lapsega tulid pressid umbes 30 minutit peale seda, kui ämmaemand oli täisavatuse tuvastanud. Esimese lapsega ei teagi ja pole ka epikriisist uurinud,ega silma hakanud, et oleks väljutusperiood märgitud-.

Olles 2 last loomulikult sünnitanud, siisei ole seal midagi hirmsat. jah, valus on muidugi, aga mitte midagi sellist, et nüüd oumaigaad…sa ju tead, et see valu saab otsa kohe, kui laps on sündinud. Ainus mõtestatud valu. Ja kui kuuled karjumisi kõrvalttoast, sisi tihti ei ole need mitte valukarjed, vaid jõu vallandumise karjed, st naine pressib nii tugevasti kaasa, et energia vallandub – just nagu sportlased, odaviskajad, kettahetjad karjuvad mitte valust vaid jõu vallandumisest. Mina sünnitasin teise lapse pressimise ajal karjudes ja just nii oligi, ma ei karjunud valust vaid need karjed ise vallandusid…esimese karje järel ehmusin ise ka ära (esimese lapse sünnitasin vaikides)

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 10:05; 18.03 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väljutusperiood on jah see, kui last välja pressid/hingad. Mul on kõigi kolmega see olnud kuni 30 minutit sõltumata sünnituse üldpikkusest.

Ämmaemanda sõnul on 1,5 tundi pressimisfaasi esmasünnitusel tavaline. Ei kujutaks ise ette, aga olen sünnitoetajana kõrvalt korra näinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

võimalik, et väljutusperioodiks peetakse aega alates täisavatusest kuni sünnini. Osadel kaasnevad enam-vähem kohe ka pressid ja laps sünnibki kiiresti peale täisavatust, teisel jälle võib täisavatus olla pikemalt ilma, et presse tuleks.

Näiteks mul teise lapsega tulid pressid umbes 30 minutit peale seda, kui ämmaemand oli täisavatuse tuvastanud. Esimese lapsega ei teagi ja pole ka epikriisist uurinud,ega silma hakanud, et oleks väljutusperiood märgitud-.

Olles 2 last loomulikult sünnitanud, siisei ole seal midagi hirmsat. jah, valus on muidugi, aga mitte midagi sellist, et nüüd oumaigaad…sa ju tead, et see valu saab otsa kohe, kui laps on sündinud. Ainus mõtestatud valu. Ja kui kuuled karjumisi kõrvalttoast, sisi tihti ei ole need mitte valukarjed, vaid jõu vallandumise karjed, st naine pressib nii tugevasti kaasa, et energia vallandub – just nagu sportlased, odaviskajad, kettahetjad karjuvad mitte valust vaid jõu vallandumisest. Mina sünnitasin teise lapse pressimise ajal karjudes ja just nii oligi, ma ei karjunud valust vaid need karjed ise vallandusid…esimese karje järel ehmusin ise ka ära (esimese lapse sünnitasin vaikides)

Inimeste valulävi on erinev. Ei ole mõtet üldistada, et “ei ole midagi hirmsat”. Minu jaoks oli sünnitus nii kohutavalt kirjeldamatult valus, et ma ei saa vist elu lõpuni üle. Karta ma ei osanud, nii et selles ei saanud probleem olla. Lihtsalt oli kohutavalt valus ja ma olen lugenud väga palju sünnilugusid, kelle jaoks on ka sünnitus olnud uskumatult valus. Tore, et sul nii valus ei olnud 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin esmasünnitaja ja mul kestis see tund.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

võimalik, et väljutusperioodiks peetakse aega alates täisavatusest kuni sünnini. Osadel kaasnevad enam-vähem kohe ka pressid ja laps sünnibki kiiresti peale täisavatust, teisel jälle võib täisavatus olla pikemalt ilma, et presse tuleks.

Näiteks mul teise lapsega tulid pressid umbes 30 minutit peale seda, kui ämmaemand oli täisavatuse tuvastanud. Esimese lapsega ei teagi ja pole ka epikriisist uurinud,ega silma hakanud, et oleks väljutusperiood märgitud-.

Olles 2 last loomulikult sünnitanud, siisei ole seal midagi hirmsat. jah, valus on muidugi, aga mitte midagi sellist, et nüüd oumaigaad…sa ju tead, et see valu saab otsa kohe, kui laps on sündinud. Ainus mõtestatud valu. Ja kui kuuled karjumisi kõrvalttoast, sisi tihti ei ole need mitte valukarjed, vaid jõu vallandumise karjed, st naine pressib nii tugevasti kaasa, et energia vallandub – just nagu sportlased, odaviskajad, kettahetjad karjuvad mitte valust vaid jõu vallandumisest. Mina sünnitasin teise lapse pressimise ajal karjudes ja just nii oligi, ma ei karjunud valust vaid need karjed ise vallandusid…esimese karje järel ehmusin ise ka ära (esimese lapse sünnitasin vaikides)

Inimeste valulävi on erinev. Ei ole mõtet üldistada, et “ei ole midagi hirmsat”. Minu jaoks oli sünnitus nii kohutavalt kirjeldamatult valus, et ma ei saa vist elu lõpuni üle. Karta ma ei osanud, nii et selles ei saanud probleem olla. Lihtsalt oli kohutavalt valus ja ma olen lugenud väga palju sünnilugusid, kelle jaoks on ka sünnitus olnud uskumatult valus. Tore, et sul nii valus ei olnud ????

Täiesti õige, olen suure valulävega, kuid sünnitus oli jube 24 h jooksul. Ei unusta minu kolmandat sünnitust mis lõppes erakorralise keisriga mittekunagi!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 14:53; 25.01 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli esimese kahe lapsega 3 pressi ja kolmanda lapsega 1 press, nii et igasuguseid asju juhtub. Esimene sünnitus kestis ka alla poole tunni kokku, teine tund aega ja kolmas 2 tundi. Ütleks, et pool tundi oleks ikka päris karm värk.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teine sünnitus kestis esimesest tunnusest kuni lapse sünnini kokku 1,5h. 40min peale lootevee tulekut oli laps käes. Sellest väljutusperiood oli 10min. Kiire sünnitusega kaasnes ka meeletu verejooks. Valud olid 10x hullemad kui esimese sünnituse ajal. Esimese sünnituse ajal oli väljutusperiood pikk, sest mul olid pressid nõrgad. Peale esimest sünnitust lootsin, et teine tuleb kiire. Aga no see oli ikka liiga kiire. Mul õnneks on kõrge valulävi, sest see oli tõesti hulluks ajav valu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

võimalik, et väljutusperioodiks peetakse aega alates täisavatusest kuni sünnini. Osadel kaasnevad enam-vähem kohe ka pressid ja laps sünnibki kiiresti peale täisavatust, teisel jälle võib täisavatus olla pikemalt ilma, et presse tuleks.

Näiteks mul teise lapsega tulid pressid umbes 30 minutit peale seda, kui ämmaemand oli täisavatuse tuvastanud. Esimese lapsega ei teagi ja pole ka epikriisist uurinud,ega silma hakanud, et oleks väljutusperiood märgitud-.

Olles 2 last loomulikult sünnitanud, siisei ole seal midagi hirmsat. jah, valus on muidugi, aga mitte midagi sellist, et nüüd oumaigaad…sa ju tead, et see valu saab otsa kohe, kui laps on sündinud. Ainus mõtestatud valu. Ja kui kuuled karjumisi kõrvalttoast, sisi tihti ei ole need mitte valukarjed, vaid jõu vallandumise karjed, st naine pressib nii tugevasti kaasa, et energia vallandub – just nagu sportlased, odaviskajad, kettahetjad karjuvad mitte valust vaid jõu vallandumisest. Mina sünnitasin teise lapse pressimise ajal karjudes ja just nii oligi, ma ei karjunud valust vaid need karjed ise vallandusid…esimese karje järel ehmusin ise ka ära (esimese lapse sünnitasin vaikides)

Inimeste valulävi on erinev. Ei ole mõtet üldistada, et “ei ole midagi hirmsat”. Minu jaoks oli sünnitus nii kohutavalt kirjeldamatult valus, et ma ei saa vist elu lõpuni üle. Karta ma ei osanud, nii et selles ei saanud probleem olla. Lihtsalt oli kohutavalt valus ja ma olen lugenud väga palju sünnilugusid, kelle jaoks on ka sünnitus olnud uskumatult valus. Tore, et sul nii valus ei olnud ????

Ilmselt ei ole küsimus mitte valulävendis, vaid psühholoogias. Kuidas sa selle valuga toime tuled? Ei ole kellelgi sünnitus mingi meelakkumine, et köh-köh ja laps vulpsaski välja. Oli valus, vägagi valus. Kõige hullem hetk, kui lapse pea kõige laiema kohaga jalgevahel on, no nagu kuumade tangidega kõrvetaks. Aga ma ei oiga seda nüüd elu lõpuni, et oli valus. M aju ise otsustasin lapse saada. Küsimus ei olegi valus suuruses, vaid kuidas sa emotsionaalselt valuga toime tuled.

Ma lihtsalt huupi pakun, et kui psühholoogid uuriksid, võiks vabalt avastada seoseid selles, kuidas naised suhtuvad tagantjärele sünnitusvaludesse ja kui vastuvõtlikud nad ka muidu stressile ja depressioonile on.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 10:05; 18.03 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, mul on väga lühikesd väljutusperioodid olnud – esimesel lapsel vist 10 min ja teisel- kolmandal 7 min. Olen ise väikest kasvu (160cm pikk, tavakaalus 50kg) ja ka lapsed on olnud väikesed, alla 3kg. Tugevad pressid ja kiire väljutus on olnud ka emapoolsel vanaemal, emal, õel (kõik väikest kasvu naised).

Kõige valusamad on olnud viimased avanemisvalud enne esimest pressi. Presside ajal on olnud juba kergem, ei ole väga valus olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps ja väljutusperiood kestis 2,5 tundi (sünnitus kestis toonuste algusest kokku 18.5 tundi). See oli jube! Enne oleks toonuste käes olnud need tunnid kui väljutanud. Ma olin lõpuks nii läbi sellest pressimisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapsega oli väljutus 1,5 tundi (kokku sünnitus 18,5 tundi).
Teise lapsega oli 4 pressi, 10 min vast. Sünnitus ise 3h45min.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapsega oli presside periood umbes 30 min, teise lapsega 10 minutit. Seetõttu olid minu jaoks pressid köki-möki. Nendele eelnenud 3 tundi intensiivseid avanemisvalusid olid õudsed. Olin terve aeg voodis looteasendis, sest jalad ei kandnud enam. Pressid olid ebamugavad, aga mitte eriti valusad, nii et suutsin kenasti koostööd teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teine sünnitus kestis esimesest tunnusest kuni lapse sünnini kokku 1,5h. 40min peale lootevee tulekut oli laps käes. Sellest väljutusperiood oli 10min. Kiire sünnitusega kaasnes ka meeletu verejooks. Valud olid 10x hullemad kui esimese sünnituse ajal. Esimese sünnituse ajal oli väljutusperiood pikk, sest mul olid pressid nõrgad. Peale esimest sünnitust lootsin, et teine tuleb kiire. Aga no see oli ikka liiga kiire. Mul õnneks on kõrge valulävi, sest see oli tõesti hulluks ajav valu.

Minul oli umbes samamoodi. Teine sünnitus oli aga veelgi kiirem, kokku kuskil 40 minutit ja terve sõidu kiirabiga haiglasse pidin presse tagasi hoidma, et haiglasse jõuaks. Täiesti hullumeelne oli ja valud olid vahepeal tõesti sellised, et mõistus hakkas kaduma. Väljutus võis kesta vaid 10 minutit, kui sedagi. Esimene sünnitus, mis kestis 8 tundi, sellest väljunud umbes 1,5 tundi, oli ikka parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Sünnitus Väljutusperioodi kestus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.