Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vallaametniku kohustused

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Vallaametniku kohustused

Postitas:

Tere
Oskab keegi mind aidata ja nõu veidi anda. Kas vallaametnikul on mingi kindel aeg, millal peaks kirjale vastama? Asi siis selles, et kunagi sai tehtud valda avaldus lasteaiakoha saamiseks (2009.a.). Sellel hetkel oli ametnik puhkusel(helistasin ja öeldi) aga sellele kirjale ei tulnudki vastust ja kui 2 kuud hiljem nimekiri avalikustati (uuendati) ei olnud minu last seal kirjas, võtsin uuesti ühendust ja paluti kohale tulla, alles selle kuupäevaga sain lapse järjekorda. See aga tähendab tänase seisuga seda, et laps kukkus 56 kohta tahapoole(vana seisega lause üle 100). Ja lapse aastaid vaadates saab koha alles 5,5 aastaselt. Kas mul on õigus mingi \”kisa\” ülesse tõsta (kirjad alles)? Miks peaks mina mingi ametniku hoolimatu töö pärast nüüd 5x rohkem erahoidu maksma ja elukohta arvestades veel kaugemale viima? Ohh, sain välja elatud. Suured tänud
NB! Miks varem ei tegutsenud? Sest see hetk, kui avaldused lõpuks tehtud said, ei osanud ette näda, et siin nii hull olukord nende kohtadega.
Tänud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 14:28; 13.04 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka on kindel aeg, mille jooksul vastata tuleb – tavaliselt 30 päeva, mingitel eripärastel juhtudel ka vähem või kauem.

KOVid peavad registreerima kõik neile esitatud avaldused – vt https://www.riigiteataja.ee/akt/130122011062?leiaKehtiv §18 p 4. Kui sa saatsid avalduse mailiga ja sul on sellest koopia, siis peaksid kasvõi oma koopiaga lärmi lööma minema. Samas pead kontrollima, et mailiaadress, st adressaat ikka õige oli, et kiri ikka kohale läks. Ametniku puhkus ei loe, kuidas nemad oma tööd korraldavad, on nende asi, sinu kiri/avaldus PEAB registreeritud saama.
Õpetuseks edaspidi: kui saadad olulise avalduse mõne kindla töötaja mailiaadressile, pane alati CC ka üldmailile, see tagab avalduse registreerimise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suured tänud, klopsin mingi kirja valmis. Kui muud ei saa, siis vähemalt hingerahu, et mina olen teinud omalt poolt kõik, et laps saaks omavanustega kasvada, areneda ja aega veeta nagu riik tegelikult on ettekirjutanud :S
Tegelikult peaks ettepaneku kuhugi ülesse panema ja õiguskantslerile ettepaneku tegema seadusmuudatudse, kus KOV on kohustatud lasteaia koha tagama lapse 3a saamisel, mitte ainult aata enne kooli :S

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 14:28; 13.04 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See seadus on ammu olemas (ja mitte 3, vaid 1,5 aastasel lapsel peab olema aiakoht), seda lihtsalt ei täideta. Omavalitsusi on ka kohtusse kaevatud ja lapsevanem on selle kohtuasja võitnud.

Koolieelse lasteasutuse seadus

§ 10. Kohaliku omavalitsuse kohustus
(1) Valla- või linnavalitsus loob kõigile pooleteise- kuni seitsmeaastastele lastele, kelle elukoht on antud valla või linna haldusterritooriumil ning kelle vanemad seda soovivad, võimaluse käia teeninduspiirkonna lasteasutuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kipun arvama, et see kiri tehti omaviletsuses tõesti lahti ja loeti ka läbi ning kuna olukord omaviletsuse jaoks on ebameeldiv siis \”kaotati\” see kiri ära.
Sellised kirjad tuleb alati saata minimaalselt tähitult, veelgi parem kui väljastusteatega!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vallaametniku kohustused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.