Esileht Pereelu ja suhted Vallalised, kuidas leevendate üksinduse tunnet?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: Vallalised, kuidas leevendate üksinduse tunnet?

Postitas:
Kägu

Kuidas leevandate seda üksinduse tunnet, mis vallalisena kaasneda võib?

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minuarust ei pea alati vallaline olema, et üksindust tunda. Ka halvas suhtes võib end üksildasena tunda. Aga inimestega suheldes vast.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega ikka raske on eriti kevadeti kui armunud noorpaarid vastu tulevad. Aga ega midagi pole teha, tuleb endaga tööd teha tutvusringkonda suurendada. Proovida ka kuskile sisse imbuda peole saada

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kurbus tekib neil, kellel millegi heaga, mis suhtes oli, võrrelda ja lahkuminek polnud oma soov. Ikka on lapsed, lemmikloomad, sõbrad, veresugulased, õppimine, töö, hobiala, niiet ei tohiks kurbus tekkida. Täitsa üksi loodetavasti pole keegi.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kurbus tekib neil, kellel millegi heaga, mis suhtes oli, võrrelda ja lahkuminek polnud oma soov. Ikka on lapsed, lemmikloomad, sõbrad, veresugulased, õppimine, töö, hobiala, niiet ei tohiks kurbus tekkida. Täitsa üksi loodetavasti pole keegi.

Vale puha. Ega siis üksindusetunne ei tule sellest, et pead tingimata olema kogenud head suhet. Ka täiesti suhtetu inimene võib tunda end üksikuna, igatseda kaaslast ja vaadata nukralt käsikäes käivaid paare.

Mina ei igatse ega mäleta möödunud suhte head, samuti soovisin ise ka lahku minna. Aga mis seal salata, tunnen end väga üksikuna ikka vahel. Mida kauem üksi, seda enam. Olen juba mitu aastat üksi olnud ja see on muutunud kohati täitsa rusuvaks. Vahepeal tuleb tõesti pisar silma. Armunud paarikesi on ka kurb vaadata. Olen tahtnud pikemat aega kaaslast leida, aga pole õnnestunud. Igatpidi õnnetu ja lootuse kaotanud.

Üksindust leevendanud Tinderis suvalistega kirjutades, trennis käies, loomadega tegeledes, töökaaslastega tööl suheldes. Aga eks vabal ajal tunnen end ikka üsna igapäevalselt üksikuna. Vähemalt õhtul magama minnes ikka tuleb see nukrus peale. Lähedasi sõpru ka pole nii et eks seda hullem. Töökaaslastega suhtlemine, mõne tuttavaga lävimine ja vahel millegi koos tegemine ning hobidega tegelemine ei asenda seda, mida inimene tegelikult vajab. Lähedust, emotsionaalset side, tunnet, et ta on armastatud ja hoitud ning hoiab ja armastab ka ise.

Aus vastus oleks, et tee, mis tahad, siis eks see üksindusetunne on igapäevaselt siiski kahjuks olemas. Mingid leevendamised ei võta seda ära. Vahel häirib vähem, aga vahepeal on ikka päris õnnetu ja lootusetu olla. Üritan leida endale boonustega sõpra. Varem on olnud ja see aitab päris hästi, kui on olemas ka emotsionaalne lähedus.

+21
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka täiesti suhtetu inimene võib tunda end üksikuna, igatseda kaaslast ja vaadata nukralt käsikäes käivaid paare.

Nii loen välja, et olla kurb neil, kes vaatavad kuumalt suudlevaid noorpaare, aga tegelikult on mitmeid vallalisi, kes käivad vbatahtlikult paaridega kaasas einestamas ja naudivad seltskonda. Ei oska öelda, kas need paarid miilustavad laua teises otsas omavahel, et kas sel hetkel kadeduseuss pureb, aga pigem mitte, võib-olla lihtsalt kummaline tunne. Kevad olla üldse selline aeg, et hakatakse lahkuminekule mõtlema ja lahkuminekute tippaeg olla kevad-suvi, PAKUN, et just sellel põhjusel, et tahetakse vabadust.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis seal ikka teha, tuleb ära kannatada, lootes, et see jälle üle läheb. Või vähemalt järele annab, kui ikka kuidagi ei saa siis mind aitab tegevus, mistahes mis meeldib. Vähemalt tuleb õhtul uni kergemalt.

Aga see on küll hea tähelepanek, et ka suhtes võib end üksikuna tunda, nii et vähemalt, kui tunnen end üksikuna siis seda õigustatult, üksi olles 🙂

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tunne üldse kurbust, sest ma pole meeleheitel, ei taha enda jaoks vale partnerit. Õige partneri leidmine võtab aga aega ja see on täiesti normaalne. Paljud käivad meeleheite ja ühiskonna survestamise pärast mingite tolvanitega ja ei ole nii või naa õnnelikud. Ja kui mingi (ilus) paar vastu tuleb, siis tekitab see pigem õnnetunnet – nii ilus kui kenad inimesed on teineteist leidnud!

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas leevandate seda üksinduse tunnet, mis vallalisena kaasneda võib?

Muutuda ja areneda ise enda jaoks nii huvitavaks inimeseks, kellega on mõnus ka üksi olla 🙂

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahepeal tuleb tõesti pisar silma. Armunud paarikesi on ka kurb vaadata. Olen tahtnud pikemat aega kaaslast leida, aga pole õnnestunud. Igatpidi õnnetu ja lootuse kaotanud.

Need armunud paarikesed meenutavad sinu enda katkisi suhteid läbi nostalgia ja igatsuse prisma. Enne pead emotsioonid kontrolli alla saama, vastasel juhul saab iga suhe otsa. Õpi eelmistes suhetes tehtud vigadest.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otsisin kaua õiget ja raske oli olla üksi, kui sõbrannad abiellusid. Leidsin kaasa 27 aastaselt ja siis nägin öösiti unes et olen ikka veel üksi, ärgates oli hea meel, et see oli vaid uni.

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas leevandate seda üksinduse tunnet, mis vallalisena kaasneda võib?

Müksan vanu peikasi, mõni ikka reageerib. Saab vähemalt paar tundi chatis kahemõtteliselt flirtida, kui midagi muud ei juhtu … 😉

Meestega on selles osas lihtne ja saab kohe aru, kas pakun jätkuvalt pinget ning kas ta on valmis ka omalt poolt sammu vastu astuma.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otsisin kaua õiget ja raske oli olla üksi, kui sõbrannad abiellusid. Leidsin kaasa 27 aastaselt ja siis nägin öösiti unes et olen ikka veel üksi, ärgates oli hea meel, et see oli vaid uni.

Sul on vedanud. Enamus naisi, kui on mõned aastad elukaaslast kannatanud, siis hakkavad nägema und, et hoopis vallalised on. Iga ärkamine toob kaasa valuliku äratundmise jätkuvast troostitusest

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see oleneb vanusest. Mina olen 50+ ja üksindust ei tunne ning mingit kaaslast ei otsi ega soovi, väga meeldib üksinda elada, et kellegagi arvestama ei pea. Aga mul mitukümmend aastat kooselu selja taga ka. Noorena oleksin kindlasti õnnetu olnud, kui peret poleks olnud. Siis pidanuks rohkem sõpru soetama, eriti selliseid, kes ka üksikud ja vaba aega rohkem käes.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahepeal tuleb tõesti pisar silma. Armunud paarikesi on ka kurb vaadata. Olen tahtnud pikemat aega kaaslast leida, aga pole õnnestunud. Igatpidi õnnetu ja lootuse kaotanud.

Need armunud paarikesed meenutavad sinu enda katkisi suhteid läbi nostalgia ja igatsuse prisma. Enne pead emotsioonid kontrolli alla saama, vastasel juhul saab iga suhe otsa. Õpi eelmistes suhetes tehtud vigadest.

Jälle täitsa mööda jutt. Nagu ütlesin, siis ka täielikult ilma suheteta olnud inimesed igatsevad ju suhet, seda ette kujutada ja tunda nukrust nähes armunud paarikesi. Kui näen selliseid paare, siis ei igatse ega nostalgitse ma midagi seoses möödunud suhetega. Ei mõtle möödunud suhetele, vaid sooviksin uut suhet ja armunud paarikeste õnn näitab kogu seda rõõmu ja õnne, ühtsustunnet, mis suhtega kaasneb.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahepeal tuleb tõesti pisar silma. Armunud paarikesi on ka kurb vaadata. Olen tahtnud pikemat aega kaaslast leida, aga pole õnnestunud. Igatpidi õnnetu ja lootuse kaotanud.

Need armunud paarikesed meenutavad sinu enda katkisi suhteid läbi nostalgia ja igatsuse prisma. Enne pead emotsioonid kontrolli alla saama, vastasel juhul saab iga suhe otsa. Õpi eelmistes suhetes tehtud vigadest.

Jälle täitsa mööda jutt. Nagu ütlesin, siis ka täielikult ilma suheteta olnud inimesed igatsevad ju suhet, seda ette kujutada ja tunda nukrust nähes armunud paarikesi. Kui näen selliseid paare, siis ei igatse ega nostalgitse ma midagi seoses möödunud suhetega. Ei mõtle möödunud suhetele, vaid sooviksin uut suhet ja armunud paarikeste õnn näitab kogu seda rõõmu ja õnne, ühtsustunnet, mis suhtega kaasneb.

Kõigis suhetes ju pole õnne ega ühtsustunnet.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav. Minul pole uue suhte järgi mingit huvi ega vajadust. Kõik huvilised peletan eemale, et saaks vaid üksik edasi olla. Mõte uuest suhtest tundub õudne ja igav, tüütu kohustus. Olen vastupidi väga õnnelik, et saan olla vallaline ja ei kujutaks iial ette end uuesti suhet looma, abiellumas vms. Üksindust samuti ei tunne.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu ütlesin, siis ka täielikult ilma suheteta olnud inimesed igatsevad ju suhet, seda ette kujutada ja tunda nukrust nähes armunud paarikesi. Kui näen selliseid paare, siis ei igatse ega nostalgitse ma midagi seoses möödunud suhetega. Ei mõtle möödunud suhetele, vaid sooviksin uut suhet ja armunud paarikeste õnn näitab kogu seda rõõmu ja õnne, ühtsustunnet, mis suhtega kaasneb.

Ja mis sind takistab suhet loomast ja armunud paarina promenaadil jalutamast?

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otsisin kaua õiget ja raske oli olla üksi, kui sõbrannad abiellusid. Leidsin kaasa 27 aastaselt

See oli tõesti kauaaegne üksiolek, kui alles 27-aastaselt abiellusid. 😀

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kurbus tekib neil, kellel millegi heaga, mis suhtes oli, võrrelda ja lahkuminek polnud oma soov. Ikka on lapsed, lemmikloomad, sõbrad, veresugulased, õppimine, töö, hobiala, niiet ei tohiks kurbus tekkida. Täitsa üksi loodetavasti pole keegi.

Vale puha. Ega siis üksindusetunne ei tule sellest, et pead tingimata olema kogenud head suhet. Ka täiesti suhtetu inimene võib tunda end üksikuna, igatseda kaaslast ja vaadata nukralt käsikäes käivaid paare.

Mina ei igatse ega mäleta möödunud suhte head, samuti soovisin ise ka lahku minna. Aga mis seal salata, tunnen end väga üksikuna ikka vahel. Mida kauem üksi, seda enam. Olen juba mitu aastat üksi olnud ja see on muutunud kohati täitsa rusuvaks. Vahepeal tuleb tõesti pisar silma. Armunud paarikesi on ka kurb vaadata. Olen tahtnud pikemat aega kaaslast leida, aga pole õnnestunud. Igatpidi õnnetu ja lootuse kaotanud.

Üksindust leevendanud Tinderis suvalistega kirjutades, trennis käies, loomadega tegeledes, töökaaslastega tööl suheldes. Aga eks vabal ajal tunnen end ikka üsna igapäevalselt üksikuna. Vähemalt õhtul magama minnes ikka tuleb see nukrus peale. Lähedasi sõpru ka pole nii et eks seda hullem. Töökaaslastega suhtlemine, mõne tuttavaga lävimine ja vahel millegi koos tegemine ning hobidega tegelemine ei asenda seda, mida inimene tegelikult vajab. Lähedust, emotsionaalset side, tunnet, et ta on armastatud ja hoitud ning hoiab ja armastab ka ise.

Aus vastus oleks, et tee, mis tahad, siis eks see üksindusetunne on igapäevaselt siiski kahjuks olemas. Mingid leevendamised ei võta seda ära. Vahel häirib vähem, aga vahepeal on ikka päris õnnetu ja lootusetu olla. Üritan leida endale boonustega sõpra. Varem on olnud ja see aitab päris hästi, kui on olemas ka emotsionaalne lähedus.

Aga miks sa leevendad tinderis niisama KIRJUTADES. Saage kokku ja tegutsega. Arvuti taga kirjutades ja unistades ei juhtugi midagi

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otsisin kaua õiget ja raske oli olla üksi, kui sõbrannad abiellusid. Leidsin kaasa 27 aastaselt

See oli tõesti kauaaegne üksiolek, kui alles 27-aastaselt abiellusid. ????

Äkki 22 viimane taks? Nüüd enam ei kiirustata, aga lahutuste protsent ikka suur.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

 

Väga nõus,  parem olen üksi üksi kui suhtes üksi.

 

 

Mis seal ikka teha, tuleb ära kannatada, lootes, et see jälle üle läheb. Või vähemalt järele annab, kui ikka kuidagi ei saa siis mind aitab tegevus, mistahes mis meeldib. Vähemalt tuleb õhtul uni kergemalt.

Aga see on küll hea tähelepanek, et ka suhtes võib end üksikuna tunda, nii et vähemalt, kui tunnen end üksikuna siis seda õigustatult, üksi olles ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahepeal tuleb tõesti pisar silma. Armunud paarikesi on ka kurb vaadata. Olen tahtnud pikemat aega kaaslast leida, aga pole õnnestunud. Igatpidi õnnetu ja lootuse kaotanud.

Need armunud paarikesed meenutavad sinu enda katkisi suhteid läbi nostalgia ja igatsuse prisma. Enne pead emotsioonid kontrolli alla saama, vastasel juhul saab iga suhe otsa. Õpi eelmistes suhetes tehtud vigadest.

Jälle täitsa mööda jutt. Nagu ütlesin, siis ka täielikult ilma suheteta olnud inimesed igatsevad ju suhet, seda ette kujutada ja tunda nukrust nähes armunud paarikesi. Kui näen selliseid paare, siis ei igatse ega nostalgitse ma midagi seoses möödunud suhetega. Ei mõtle möödunud suhetele, vaid sooviksin uut suhet ja armunud paarikeste õnn näitab kogu seda rõõmu ja õnne, ühtsustunnet, mis suhtega kaasneb.

Kõigis suhetes ju pole õnne ega ühtsustunnet.

Ja mis siis. Sellepärast ei maksagi luua suhet endale sobimatu inimesega ning hoida kinni suhtest, kus seda ühtsustunnet ja õnne pole. Loomulikult unistan ikka heast suhtest, kus kogeda peamiselt häid emotsioone. See, et inimesed püsivad suhetes, kus õnne ja ühtsust pole, on nende endi viga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu ütlesin, siis ka täielikult ilma suheteta olnud inimesed igatsevad ju suhet, seda ette kujutada ja tunda nukrust nähes armunud paarikesi. Kui näen selliseid paare, siis ei igatse ega nostalgitse ma midagi seoses möödunud suhetega. Ei mõtle möödunud suhetele, vaid sooviksin uut suhet ja armunud paarikeste õnn näitab kogu seda rõõmu ja õnne, ühtsustunnet, mis suhtega kaasneb.

Ja mis sind takistab suhet loomast ja armunud paarina promenaadil jalutamast?

Nagu see oleks nii lihtne. Kerge targutada. Takistab see, et pole kohanud sobivat inimest – lihtne ja loogiline ju. Igaühega ei hakka suhet looma, et saaks end üksikuna tunda mingis fiktiivses suhtes, mil pole sisu. Parem olla üksi kui ebasobivas suhtes.

Tinderis kohtunud ka, aga kuskile see viinud pole. Kirjutamine selleks, et esialgu niisama tutvuda, mis inimestega tegu. Seal suhtematerjali väga ei leidu, pole ka mõtet kohtumisele aega raisata. Aga vähemalt leevendab see suvaline suhtlus ja tähelepanu pistuki üksindust.

 

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui me nüüd päris ausad oleme, ega kõik abielus naised pole suhtes oma unistuste mehega. Väga paljud on, et lihtsalt oleks keegi ja poleks üksi ja lapsi tahaks ka. Mõnele naisele see “käib kah” mees, kellele mõeldakse kuldne kuu selga, ei sobi. Nimetage seda liiga kõrgeks latiks või liigseks ülbuseks, aga mul endalgi on sõbrannasid, kes absoluutselt keelduvad latti allapoole toomast. Kusjuures see latt pole kunagi peamiselt välimuses kinni. Peamine latt on ikkagi käitumises, hariduses, kasvatuses, huumorimeeles, taiplikuses, headuses.
Mul küll vedas, et leidsin väga hea mehe, aga pidin ka ausalt öeldes pingutama, sest ise olen alla keskmist just välimuselt. Aga kui sõbranna ei leia, siis ma mõistan vägagi teda. Ise ma ka mitte mingil juhul poleks nõustunud suhet looma mingi laiskvorstist pooliku haridusega, kasvatamatu, labase kõnepruugiga mehega. Eneseuhkust peab ju ka olema. Vallalised sõbrannad aga on leidnud omad hobid ja neil on palju sõpru. Näiteks meie pere suuremad peod näevadki välja nii, et lauas on külalistena vast mõned abielupaarid ja siis 5-8 vallalist naist. Neist rõhuv enamus ei taha mingit aseainet ja soovijaid on neil olnud ikka mitmeid. Sest iseseisvus tõmbab.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu see oleks nii lihtne. Kerge targutada. Takistab see, et pole kohanud sobivat inimest – lihtne ja loogiline ju. Igaühega ei hakka suhet looma, et saaks end üksikuna tunda mingis fiktiivses suhtes, mil pole sisu. Parem olla üksi kui ebasobivas suhtes.

Tinderis kohtunud ka, aga kuskile see viinud pole. Kirjutamine selleks, et esialgu niisama tutvuda, mis inimestega tegu. Seal suhtematerjali väga ei leidu, pole ka mõtet kohtumisele aega raisata. Aga vähemalt leevendab see suvaline suhtlus ja tähelepanu pistuki üksindust.

Kõik värsked armunud on kvaliteetinimesed või mida see ei leidu tähendab? Tean naisi, kes käinud kümnete ja kümnetega kohtamas enne sobiva leidmist. Vahet pole, kelle saad, liblikad mööduvad nagunii. Ise tuleb pingutada ja mitte lasta pettumusel eelmistest suhetest ja deitidest võitu saada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui me nüüd päris ausad oleme, ega kõik abielus naised pole suhtes oma unistuste mehega. Väga paljud on, et lihtsalt oleks keegi ja poleks üksi ja lapsi tahaks ka

Unistuste inimesi pole olemas ja meie pole selgeltnägijad, äkki on härra õige mingist teisest kohast pärit, vbla on hoopis eskimo. Inimene seda ei saa teada ja kuu mõeldakse selga sellele, kes juhuslikult ette tuleb.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui me nüüd päris ausad oleme, ega kõik abielus naised pole suhtes oma unistuste mehega. Väga paljud on, et lihtsalt oleks keegi ja poleks üksi ja lapsi tahaks ka

Unistuste inimesi pole olemas ja meie pole selgeltnägijad, äkki on härra õige mingist teisest kohast pärit, vbla on hoopis eskimo. Inimene seda ei saa teada ja kuu mõeldakse selga sellele, kes juhuslikult ette tuleb.

Jah, ja siis luuakse Perekool, kus saab oma pettumust oma halvasti valitud mehest välja elada. Sest too sattus ette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ja siis luuakse Perekool, kus saab oma pettumust oma halvasti valitud mehest välja elada. Sest too sattus ette.

Alati on võimalus üldse mitte kedagi võtta või lahku minna. Positiivne on see, et lisaks halbadele aegadele on palju ilusaid aegu olnud ja elu polegi mingi tõusvas joones ülesmäge minek, ette tuleb halbu aegu. Isegi üksi olles tuleb halbu aegu ette, sest elu on karm ja kahjuks juhus suuresti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahepeal tuleb tõesti pisar silma. Armunud paarikesi on ka kurb vaadata. Olen tahtnud pikemat aega kaaslast leida, aga pole õnnestunud. Igatpidi õnnetu ja lootuse kaotanud.

Need armunud paarikesed meenutavad sinu enda katkisi suhteid läbi nostalgia ja igatsuse prisma. Enne pead emotsioonid kontrolli alla saama, vastasel juhul saab iga suhe otsa. Õpi eelmistes suhetes tehtud vigadest.

Jälle täitsa mööda jutt. Nagu ütlesin, siis ka täielikult ilma suheteta olnud inimesed igatsevad ju suhet, seda ette kujutada ja tunda nukrust nähes armunud paarikesi. Kui näen selliseid paare, siis ei igatse ega nostalgitse ma midagi seoses möödunud suhetega. Ei mõtle möödunud suhetele, vaid sooviksin uut suhet ja armunud paarikeste õnn näitab kogu seda rõõmu ja õnne, ühtsustunnet, mis suhtega kaasneb.

Kõigis suhetes ju pole õnne ega ühtsustunnet.

Ja mis siis. Sellepärast ei maksagi luua suhet endale sobimatu inimesega ning hoida kinni suhtest, kus seda ühtsustunnet ja õnne pole. Loomulikult unistan ikka heast suhtest, kus kogeda peamiselt häid emotsioone. See, et inimesed püsivad suhetes, kus õnne ja ühtsust pole, on nende endi viga.

Ise sa ju väitsid, et kõik teised suhtes olijad on maru õnnelikud ja ühtehoidvad oma suhtes. Mina püüdsin vaid välja tuua, et paljudel nii pole, kuigi nad on suhtes. Sina ju ei otsigi suhet, kui kirjutad vaid Tinderis.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )


Esileht Pereelu ja suhted Vallalised, kuidas leevendate üksinduse tunnet?