Esileht Beebi ja mitmikud valmis püree vs ise tehtud

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: valmis püree vs ise tehtud

Postitas:
KM

miks jälle see teema? Just see tõttu, et hakkasin mõtlema, et meie eesti pärast ja puhast toorainet on hetkel väga vähe saada. Ma alles alustan nüüd lisatoiduga ja mõtlen, et millest siis alustada? Paljud soovitavad suvikõrvitsat, kuid kas ta on ka nö. puhas köögivili? Või äkki siiski laste purgi toit on nö. paremast toorainest? Aga keegi ei garanteeri seda vist? Kas on keegi seda asja uurinud juba ja teadlik tooraine puhtusest mida kasutatakse purgitoidus? võib- olla oleks siis mõistlik alustada porgandist ja kartulist, mis on reegilina suht puhas eestimaine tooraine… ökopoodi ei ole kohe võimalik joosta- elan Tallinnast väljapool ja igapäev linnas ei käi…

Please wait...
Postitas:
zy

RE: valmis püree vs ise tehtud

Teil on veel aega ka alustamisega. Ei pea sugugi haarama esimest kättejuhtuvat asja ja võid oodata kuni Tallinnasse satud.

Kui aga valida tavapoodides müügiloleva vahel, siis soovitan eelistada külmutatud aedvilju letilolevatele võõramaistele.
Porgand on II etapi toit – väga suure talumatuseriskiga ja lapse maksale koormus. Seda võiks ka edaspidi anda vaid paaril korral nädalas ja mitte iseseisva toiduna, vaid ülejäänud püree maitsestamiseks natuke.

Suvikõrvits on samamoodi ohutu kui kõrvits, sest säilib ka ilma pritsimata väga hästi. Mul endal aiamaal kasvatatud suvikõrvitsad praegu keldris seismas. Täiesti korralikud. Samuti ei ole neil kahel mingeid kasvades kahjulikke putukaid, keda tõrjuda oleks vaja. Need kaks köögivilja on sellised, mida julgen osta ka välismaist.

Purgipüreedes ei ole ohuks mitte köögivilja päritolu vaid see, et köögivilja osakaal on väike. Tihti on lisatud pool kogusest vett ja seda omakorda püree tegemiseks paksendatud riisi- või maisitärklisega. Viimased aga on beebile täiesti ebavajalikud.

Please wait...
Postitas:
KM

Zy, suurimad tänud vastamast. Ja ongi asi lahendatud 🙂

Päikest Sulle

Please wait...
Postitas:
Kägu

tõesti, sul pole ju kuskile joosta tarvis – kui linna saad, astu ökopoest rahulikult läbi, osta tükk kõrvitsat ja hakka vaikselt peale. vahepealset aega võiksid enda harimiseks kasutada

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul samad probleemid praegu, aga ega selle kõrvitsaga kuigi kaua ju ei purjeta. Ja valik nendes ökopoodides on suht kasin – kõrvits, pastinaak, peet…

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul samad probleemid praegu, aga ega selle kõrvitsaga kuigi kaua ju ei purjeta. Ja valik nendes ökopoodides on suht kasin – kõrvits, pastinaak, peet…[/tsitaat]

Peeti alla-aastasele ei tohi üldse anda, nii et see jääb kohe kõrvale.

Teemaalgatajale aga vastaks nii, et lõpuks saab laps ikka mõlemat – kodust püreed ja poe oma, sest ikka tuleb ette olukord ja päevi, kui ei jõua püreed valmis keeta ja on lihtsam purgi oma võtta. Nii et see mure, et kust ja millest ja kuidas on alguse asi, varsti hakkad asja kergemini võtma 🙂

Enda jaoks lahendasin asja nii, et kõrvits ja suvikõrvits on oma aia saadused (panin sügisel kuubikud karpidega sügavkülma, püreed valmis ei teinud), lillkapsa ja brokkoli olen poest külmutatud ostnud, porgand on ka oma aiast. Poepüreedest olen andnud \”öko\” märgisega püreesid ja selliseid, kus kartulit sees ei ole (kartuliga läheb lapsel kaka mürkroheliseks).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Valmistoitudest on kahtlemata Hippi purgitoidud kõige puhtamad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Valmistoitudest on kahtlemata Hippi purgitoidud kõige puhtamad.[/tsitaat]
millega võrreldes ja mis testidele toetud

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Beebi ja mitmikud valmis püree vs ise tehtud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.