Esileht Ilu ja tervis Valu ja ibukas

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Valu ja ibukas

Postitas:
Kägu

Mis liiki valusid ibumetin ära ei võta? Mul on aegajalt pöidlas mingi korralik valu, iga liigutus teeb haiget, aga ibukas valu ära ei võta, mitte vähimatki mõju pole. Mis valu see selline olla saaks, millele ibukas ei mõju?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui on pöidla luumurd siis loomulikult Ibumetiin ei aita.Tegemist võib olla ka algava podagraga.Pead vereanalüüsi andma et selgitada kusihappe taset veres.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ibuprofeen vähendab põletikku – põletik on mõnikord valus. Läheb põletik väiksemaks, läheb ka valu väiksemaks. Ibuprofeen ei ole valuvaigisti, vaid põletikust tingitud valu vähendaja.

Paratsetamool on valuvaigisti, ei vähenda põletiku.

Ibuprofeen ja paratsetamool on erinevat tüüpi valude jaoks.

Kõige ideaalsem oleks muidugi tuvastada, mis on valu põhjus ja seda ravida.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ibuprofeen on mittesteroidne, põletikuvastane valuvaigisti; paratsetamool on pigem palavikualandaja ja nõrga valu võtja.

Kuid paratsematool kombineeritud kodeiini ja kofeiiniga on aga väga efektiivne tugeva peavalu kõrvaldaja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis liiki valusid ibumetin ära ei võta? Mul on aegajalt pöidlas mingi korralik valu, iga liigutus teeb haiget, aga ibukas valu ära ei võta, mitte vähimatki mõju pole. Mis valu see selline olla saaks, millele ibukas ei mõju?

Luu ja liigese valude puhul on tõhus diklofenak.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui on pöidla luumurd siis loomulikult Ibumetiin ei aita.Tegemist võib olla ka algava podagraga.Pead vereanalüüsi andma et selgitada kusihappe taset veres.

Luumurd loomulikult ei ole. Aga podagra … sellel peaks ju ometi mõni muu sümptom ka olema? Liigesed turses, midagigi? Mul ei ole midagi näha ega katsudes teistmoodi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

liigesed võivad hullult valutada ka ägeda borrelioosi korral. tõhus abi sel juhul vaid antibiootikumikuurist.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ibuprofeen vähendab põletikku – põletik on mõnikord valus. Läheb põletik väiksemaks, läheb ka valu väiksemaks. Ibuprofeen ei ole valuvaigisti, vaid põletikust tingitud valu vähendaja.

Paratsetamool on valuvaigisti, ei vähenda põletiku.

Ibuprofeen ja paratsetamool on erinevat tüüpi valude jaoks.

Kõige ideaalsem oleks muidugi tuvastada, mis on valu põhjus ja seda ravida.

Aga kas sa oskad selgitada, mis põletik pingepeavalu tekitab? Selle puhul on mul küll alati ibukast kasu. Mingid kaelalihased on põletikulised?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ibuprofeen vähendab põletikku – põletik on mõnikord valus. Läheb põletik väiksemaks, läheb ka valu väiksemaks. Ibuprofeen ei ole valuvaigisti, vaid põletikust tingitud valu vähendaja.

Paratsetamool on valuvaigisti, ei vähenda põletiku.

Ibuprofeen ja paratsetamool on erinevat tüüpi valude jaoks.

Kõige ideaalsem oleks muidugi tuvastada, mis on valu põhjus ja seda ravida.

Aga kas sa oskad selgitada, mis põletik pingepeavalu tekitab? Selle puhul on mul küll alati ibukast kasu. Mingid kaelalihased on põletikulised?

Ma kahjuks ei oska täiesti seletada. Kui üks neist rohtudest mõjub, siis on hästi 😀

Üks peavalu põhjustest võib mõnikord olla hoopis pinges ja valusad kaelalihased. Nt iseendale tehtav kaela mudimine kummaltki poolt kaela lülisammast vähendab kaelalihaste pinget.

Peavalul võib muid põhjuseid ka olla, nt väga kõrge vererõhk.

Ma päris kõiki peavalude põhjuseid siiski ei tea. Võib-olla äkki midagi surub kaela või pea närvide peale ja see annab valu ning ibu äkki võtab survet vähemaks?

 

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas sa oskad selgitada, mis põletik pingepeavalu tekitab? Selle puhul on mul küll alati ibukast kasu. Mingid kaelalihased on põletikulised?

Ibuprofeen aitab põletiku JA valu JA palaviku vastu. St ei pea põletik olema, et ibukas aitaks. Kuigi jah, kaelalihase põletik tekitab kohe kindlasti ka peavalu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ibuprofeen ei ole valuvaigisti, vaid põletikust tingitud valu vähendaja.

Palun kas sa oleksid nii kena ja ei kirjutaks siia lauslollust,et Ibuprofeen ei ole valuvaigisti.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on aegajalt pöidlas mingi korralik valu, iga liigutus teeb haiget, aga ibukas valu ära ei võta, mitte vähimatki mõju pole.

Kui kanget ibumetini ja kui mitu korda päevas võtate? Kas see valu tekib peale teatud tegevusi, mille tulemusena tekib ülekoormus? Siis võib olla tekkinud põletik ja soovitatav on ka lisaks  tabletile (3x päevas) peale määrida põletikuvastast salvi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ibuprofeen vähendab põletikku – põletik on mõnikord valus. Läheb põletik väiksemaks, läheb ka valu väiksemaks. Ibuprofeen ei ole valuvaigisti, vaid põletikust tingitud valu vähendaja.

Paratsetamool on valuvaigisti, ei vähenda põletiku.

Ibuprofeen ja paratsetamool on erinevat tüüpi valude jaoks.

Kõige ideaalsem oleks muidugi tuvastada, mis on valu põhjus ja seda ravida.

Aga kas sa oskad selgitada, mis põletik pingepeavalu tekitab? Selle puhul on mul küll alati ibukast kasu. Mingid kaelalihased on põletikulised?

https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2020/11/02/poletik-kui-protsess

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kanget ibumetini ja kui mitu korda päevas võtate?

Täiskasvanu annus on 1 x 400mg, vajadusel iga nelja tunni tagant ja mitte rohkem kui 1200mg ööpäevas. Väiksem annus täiskasvanul valu ära ei võta ja tunduvalt suurem annus võib põhjustada maksa- ja neerutalitluse häireid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui valu on ainult lokaalne ja ühte piirkonda puudutav, siis tabletineelamise asemel võid proovida lokaalseid salve või valuplaastreid, neid on nii ibumetiini kui diklofenaki baasil ja mõni veel. Ibuprofeenist tõhusam on uuem ketoprofeen, eestis kaubamärk Dolmen, seda on tableti ja graanulitena.

Äkki on mingi nihestus, äkki on karpaalkanalisündroom, võimalikke põhjusi on päris palju.  Või äkki tuleks kasuks mingi tugilahas käele, kas ülepingutusega puhkuse andmiseks vms.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

neid on nii ibumetiini kui diklofenaki baasil

Toimeained on ibuprofeen ja diklofenak. Ibumetin on kaubamärk. Nagu ka Diclofenac.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toimeained on ibuprofeen ja diklofenak. Ibumetin on kaubamärk. Nagu ka Diclofenac.

Õigus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ibuprofeenist tõhusam on uuem ketoprofeen, eestis kaubamärk Dolmen, seda on tableti ja graanulitena.

Ketoprofeeni müüakse Eestis Keto nime all enamasti, Dolmen on deksketoprofeen, see ei ole sama asi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Ilu ja tervis Valu ja ibukas