Esileht Sünnitus Valu ja meeltesegadus sünnitusel

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Valu ja meeltesegadus sünnitusel

Postitas:

Huvi pärast lihtsalt tahaksin muljeid kuulda. Ma olen kuulnud naisi väitmas, et sünnituse mingis staadiumis olid nad juba täiesti \”omadega segi\”, \”reaalsustaju kaotanud\” või niisama taltsutamatus paanikas, samas kui valu polnud üldse nii hull, et oleks pidanud kontrollimatult röökima. Mul endal oli valu erakordselt suur – polnudki muud võimalust kui tõmmelda, väänelda ja kriisata nagu kuri vaim – isegi tuhude vaheajad olid parajalt valusad (see pidi olema esilekutsutud sünnituste eripära). Aga ma ei mäleta mingit meeltesegadust. Tuhude vahepeal püüdsin ämmaemandaga vaielda ja esitasin enda meelest loogilisi argumente, miks keisrilõige oleks mulle parem. 🙂 Kas siis valu tugevuse ja meeltesegaduse vahel polegi seost?

Teine, praktiline küsimus on mul veel: need kellel oli väga valus esimene sünnitus, kas teie seas on neid, kellel järgmine polnudki enam eriti valus? Ma tean küll, et uus sünnitus on tõenäoliselt lühem, aga on ta ka valutum? Mul on järgmine kohe tulemas ja epiduraaltuimestust ei saa mulle enam teha (kuna emakas on keisrilõikearmiga). :-/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla meeltesegaduse ja amneesia vahel on seos? 🙂

Mul oli ka valus, aga reaalsustaju ei kaotanud, meeltesegadust ei olnud. Püüdsin just koguaeg hetkes kohal olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Minu teada pidi mingi \”hämarolek\” vahetult enne väljutusperioodi algust täitsa normaalne olema. Selle kohta oli isegi mingi meditsiiniline termin. Äkki mõni teadjam meenutab siin.
Mul on endal 4 mõõdukate valudega loomulikku sünnitust selja taga ja seda hämarat olekut esines kolmel korral (viimane oli nii kiire, et siis tuli kogu aeg toimekas olla:)).
Suht kummaline tunne, mitte meeltesegadus, aga lihtsalt nagu ükskõik on kõigest, tahaks ära. Mõned naised pidavatki umbes sel ajal deklareerima, et mina siin rohkem ei sünnita, sünnitage ise edasi, kui tahate 😛 vms.
See läheb üle, kui pressid peale hakkavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka 1. esile kutsutud, sünnitus oli kohutav selles mõttes, et oli pikk ja valude vahed peaaegu puudusid nagu sa isegi kirjeldad. Ja mis kõige hullem, kõik tulid ütlema, et ei ole mul valus midagi, ärgu ma hädaldagu. 😀 Teine läks libedalt, ja kolmas veelgi kergemini. Sünnitusjärgsed perioodid läksid järjest hullemaks (emaka kokkutõmbevalud), aga sünnitused kergemaks. Usun, et see ongi sellest, et olid loomulikud sünnitused järgmised, ei mingit survet, tundsin ennast nagu kala vees. Aga valud – need olid ikka, aga no ei midagi sellist nagu esimesel korral. Mina nt kolmandal korral läksin presside alguses täiesti paanikasse, ja see ei olnud otseselt valust, senimaani ei tea mis see oli… ma nagu mingi hetk ei tundnud presse ja kuna mul oli ktg küljes, siis vaatasin sinna ekraanile ja mäletan et mingi hetk hüüdsin – mul polegi presse, kuna ekraan oli kinni pandud, ma ei saanud enam mitte millestki aru. Ämmakas siis ütles, et see juba välja lülitatud, ma siis vastu, et ahhaaa ja siis tundsin ka presse. 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene pikem, avanemisel tuhud enam-vähem talutavad. U 2h oli raskemat aega, aga sellest suutsin ka üle saada. Jaksasin nö valu enda jaoks ohjes hoida.

Teine esilekutsutud, lühike, kiire ja nö ei suutnud hästi tuhudega sammu pidada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin ka valust ja väsimusest nii sassis, et viimased 5-6 tundi (sünnitus kestis 24 tundi) olin täiesti endast ära. St ma mäletan üsna hästi sünnitust ja ei olnud teadvust kaotamas, aga mul polnud iseenda ega lapsega enam mingit kontakti, oli lihtsalt mõõtmatu valu ja tahtmine, et see valu lõppeks.

Natuke selline tunne, nagu mu hing(? või no see teadlik ja mõtlev ja TUNDEV ja unistav ja lootev osa minust, mis teebki minu; seesama osa, mis terve raseduse aja unistas lapsest ja armastas kõhus olnud tegelast ja mõtles talle nimesid, see osa, mis käis joogas ja õppis õigesti hingama ja ei kartnud sünnitust ABSOLUUTSELT) – see osa minust oli valu tõttu kehast täiesti välja tõrjutud ja oligi ainult viimse piiri peal valutav keha ja külmalt kalkuleeriv mõistus järel.

Arvan siiani, et olin sünnituseks hästi ettevalmistunud, õigesti häälestatud (ei olnud hirme, läksin õhinaga sünnitama) ja ka füüsiliselt läkski kõik selles mõttes hästi ja loomulikult, et laps sündis ilma meditsiiilise tagantkiirustamiseta ja jäime mõlemad terveks, aga atuke hirmutav on järgmisi võimalikke sünnitusi arvestades see, et kogu sellest õigest ettevalmistusest ja eeldustest polnud mingit tolku, sest see osa minust, mis oleks neid ettevalmistusi võinud sünitusel edukalt ära kasutada, lihtsalt ei toiminud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese sünnituse ajal oli nö reaalsustaju kadumist. Enda arvates sünnituse ajal tajusin kõike mis toimus aga vahetult peale sünnitust ämmaemanda, arsti ja mehe sõnade järgi panin kokku kohati teise pildi:) Valu oli korralik, möirgamist jagus. Mõtlesin ka sel hetkel, et \”ma ei taha sünnitada\” aga väidetavalt sõnades seda ma polnud öelnud. Ümbritsevast oli küll selles mõttes ükskõik: kuidas ma olen, kas päike paistab, kas ämmaemandal on ilusad prilliraamid, mis kell on jms kõrvalised küsimused:) Sünnitus kestis ca 5 tundi.

Teine sünnitus oli 3 korda kiirem aga vähem valusam, ei olnud vajadust möirata ning dialoogiks ruumis viibijatega jagus energiat. Mõtteis tõdesin vaid \”nojah, jälle ma olen siin ja sünnitan\”.

Ma nimetaks seda seisundit reaalsustaju kadumiseks. Olin oma selges maailmas, kus protsess toimis. Reaalsustaju aga eeldab ju ülejäänud taustasüsteemiga kontaktis olemist, seda ma kindlasti ei olnud iga kell.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain aru, et taltsutamatu paanika on see, mis valu tekitab, mitte vastupidi. Hirm ajab keha krampi ja siis tekibki valu. Kui ma ei oleks kartnud, poleks mul ka valus sünnitada olnud.
Hämarolek oli enne valusid, see oli isegi meeldiv tunne. Selline sügav enesele keskendumine. Võibolla tuli see sügavast sisse-välja hingamisest, aga võibolla millestki muust. Väga äge oli, nägin isegi nägemusi jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui korralikult hingata ja lõdvestuda, siis ei ole asi nii hull. Aga kui pinges karjuda ja hinge kinnihoides piinelda, siis võib katus ära sõita küll.
Ja kui ikka korralikult hingad ja puhud, siis tekib selline \”pilves olek\” ja siis valu ei tundugi nii suur. Tekib selline effekt nagu siis, kui kummimadratsit täis puhkuda. Pea hakkab ringi käima ja reaalsustaju kipub ära kaduma. Sellise meetodiga on tuhusid palju kergem üle elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui hästi korralikult sisse ja välja hingata, no ikka sügavalt, siis võib hakata küll katus sõitma, täitsa narkouima vist võib sattuda. Noh, see tohutu hapnik teeb midagi ajus, ma ei oska asjalikult seletada. Samas aga see aitab ju kõik sünnitustegevusele kaasa ja lõdvestada jne.
Kui krampis olla ja karjuda (siis tekitatakse õhupuudus hoopis), siis jälle teistpidi hakkab katus sõitma…

Teine sünnitus on kiirem, aga ka valusam. Samas, nii palju, kui mina tean, valiks enamus alati teise sünnituse, sest esimene võtab ikka päris läbi (juhul, kui on mega pikk).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teise sünnituse ajal hingasin keskendunult sisse-välja ning säilitasin erksuse ja kontrolli kuni lõpuni. Mälestus on jäänud kui väga ilusast sünnitusest. Ühe korra läks kontroll käest ära ning siis oli küll tunne, et kui tagasi ei saa, siis läheb asi käest ära nagu oli esimese sünnituse ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olin täiesti ära omadega esimesel sünnitusel…See oli nii jube valu, et ma olin täiesti apaatne juba. Kuskilt läbi kuma vaadates aknast kaugusse mõtlesin endamisi, et oi, inimsed juba lähevad tööle ja väljas on valge…siis kuulsin läbi kuma arsti suust tulevat lauset \”laps läheb ära\” ja siis mul tuli reaalsus tagasi. Andsin endast viimase, et kõik ei läheks nii nagu ma just kuulnud olin…Nüüd uue rasedusega on rasedaraamatusse kirjutatud eelmise sünnitsue juurde: nõrkus sünnitusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese ajal vist lõi korra pildi tasku, sel hetkel, kui ämmakas lahklihalõike tegi ja laps välja tuli. Teisel korral olin täie mõistuse juures, küsisin ämmakalt igasuguseid asju, katsusin, kus maal pea on jne. Mees ütles pärast, et ma oleks nagu tööl olnud:D Laps sündis kolme pressiga, nii et polnud eriti aega paanitseda ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne epiduaraali oli nii valus et lihtsalt röökisin nagu ratta peal. Peale seda läks kohe paremaks. 1,5h oli väljutusperiood. Selle ajaga tuli meeleheide, et see ei lõppe kunagi. Raske oli, valus niiväga polnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina sain aru, et taltsutamatu paanika on see, mis valu tekitab, mitte vastupidi. Hirm ajab keha krampi ja siis tekibki valu. Kui ma ei oleks kartnud, poleks mul ka valus sünnitada olnud.
Hämarolek oli enne valusid, see oli isegi meeldiv tunne. Selline sügav enesele keskendumine. Võibolla tuli see sügavast sisse-välja hingamisest, aga võibolla millestki muust. Väga äge oli, nägin isegi nägemusi jne.[/tsitaat]

Kahjuks pole nõus selle väitega. Mul on olnud metsikult valusad sünnitused ja ma ei arva, et ma oleksin kuidagi eriliselt kartnud või pinges olnud, ausalt öeldes peale valu millestki muust mõelda ei suutnudki, isegi mitte hirmu tunda. Kusjuures olen alati proovinud nö üle hingata, aga see pole olnud võimalik selle valu juures. Tore, et osadel nii hästi läheb, et kui ei karda, pole ka valus.

Olen kolme sünnituse kogemuse ja paljude sünnilugude kuulmise järel jõudnud tõdemusele, et sünnitusvalu on väga erinev inimestel. Mõnel on tõesti vaid mõõdukas valu, paljudel siiski mõistustviiv valu. See, kui võrreldakse ja öeldakse, et polnudki ju nii hull, teeb alati haiget.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Sünnitus Valu ja meeltesegadus sünnitusel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.