Esileht Ilu ja tervis Valu paremas käes ja abaluu taga.

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Valu paremas käes ja abaluu taga.

Postitas:
Kägu

Kellel olnud närvivalu abaluu taga,kiirgunud selt edasi õlga ja paremasse kätte. Omal juba antud probleem pikemat aega ja abi kuskilt ei saa.Käidud perearsti juures, kirjutas välja ravimi, mille toimeaineks Gabapentin.Kahjuks ravimit võtta ei kannata,kuna tekkivad tugevad kõrvalnähud ja segavad tööl käimist.Perearsti poole uuesti pöördudes, tõstis käed üles ja ütles tuleb kannatad ja tarvitada edaspidi paratsetamoli 2 tbl 3xpäevas,mis kahjuks valu ei leevenda.
Ootan asjalike soovitusi ja nõuandeid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pöördu neuroloogi juurde. Tõenäoline on, et tema soovitab peale uuringuid ja põhjuse väljaselgitamist füsioterapeudi juurde kui asi lihaspinges. On harjutused mis probleemi leevendavad ja massaaž. Kui muu põhjus siis selgitab juba neuroloog edasi mis ja kuidas. Ega ei saa igavesti valuvaigisteid krõbistama jääda.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Selle kontrolli alla saamine on pikem protsess. Ise olen aasta jooksul saanud nüüd nii kaugele, et kui just ise harjutustega pikemat pausi ei tee, siis on valu vähe või vahepeal ka üldse mitte. Algas kõik isegi 2 a tagasi, kui aeg-ajalt olid närvivalud õlas, käes, abaluu kandis. Aasta tagasi saatis perearst neuroloogi juurde, sest siis oli valu ka juba kaelas, parem pool oli täiesti rivist väljas. Neuroloog saatis taastusraviarstile, sain elektriravi, seejärel füsioteraapia. Nüüd teen regulaarselt harjutusi, mis füsioterapeut õpetas ja olukord hakkab normaliseeruma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Neuroloog saatis taastusraviarstile, sain elektriravi, seejärel füsioteraapia.

Kas sind massaži ei soovitatud? Mind saadeti sinna, el. ravi ei määratud, massaaž aitas väga hästi.
Aga TA alusta siiski neuroloogist, sellisel valul võib olla mitu põhjust.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sind massaži ei soovitatud? Mind saadeti sinna, el. ravi ei määratud, massaaž aitas väga hästi.

Massaažis olin neuroloogi aega oodates juba käinud. Neuroloog ütles sama, mida tegelikult ka massöör, et kui ei tegele valu põhjusega (minu puhul sundasend tööl), siis massaazˇi mõju on lühiajaline ja käingi nagu tulekahju kustutamas. Püsivama efekti on ikkagi andnud füsio ja kodus ise samade harjutuste regulaarne tegemine.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Massaažis olin neuroloogi aega oodates juba käinud. Neuroloog ütles sama, mida tegelikult ka massöör, et kui ei tegele valu põhjusega (minu puhul sundasend tööl), siis massaazˇi mõju on lühiajaline ja käingi nagu tulekahju kustutamas. Püsivama efekti on ikkagi andnud füsio ja kodus ise samade harjutuste regulaarne tegemine.

siis küll, minul on pigem harjunud ja mugav asend probleem. Kipun end laua taga istudes vasakule käele kogu kehaga toetama.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

siis küll, minul on pigem harjunud ja mugav asend probleem. Kipun end laua taga istudes vasakule käele kogu kehaga toetama.

Ega minulgi see sundasend halb ei tundu 😀 Aga päev otsa arvuti ääres on aastate jooksul paremale käele ja õlale põntsu pannud, siis tekkis ka mingi aeg närvipõletik paremale poole ja pärast seda ongi ainus toimiv viis valuta elada päeva jooksul sirutada-venitada, harjutusi teha. See pidev ühtemoodi asendis olemine, ilma vahepeal lihaseid teistmoodi tööle panemata või lõdvestamata pikapeale kogu selle probleemi põhjustaski.

Nõustun täiesti eespool kirjutaga, et valuvaigistite võtmine ei ole lahendus. Valuvaigistitega saab hullemast üle, aga see on ajutine, valu tuleb tagasi, kui põhjusega ei tegele.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen teema algataja.Olen üritanud siiani Gabapentiini võtta 1tbl 3xpäevas.Vahepeal enesetunne talutav ja siis jälle mega halb (pearinglus, jalad nõrgad, iiveldus jne). Kui kaua olete Gabapentiini võtnud enne kui kõrvalnähud kaovad. Kas peale ravimi lõpetamist tekkivad jälle tugevad kõrvalnähud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Olen teema algataja.Olen üritanud siiani Gabapentiini võtta 1tbl 3xpäevas.Vahepeal enesetunne talutav ja siis jälle mega halb (pearinglus, jalad nõrgad, iiveldus jne). Kui kaua olete Gabapentiini võtnud enne kui kõrvalnähud kaovad. Kas peale ravimi lõpetamist tekkivad jälle tugevad kõrvalnähud.

Üldse pole tbl võtnud, hakkan kohe tegutsema, võimlema ja massaaži. Seda ravimit ma ei tarvitaks üldse, tal on palju ja sagedased vastikud kõrvaltoimed, tegemist on päris äkilise asjaga.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seda ravimit ei ole võtnud. Perearst soovitas teha nädalase ibukakuuri, aga selle peale tekkisid mul kõrvetised. Neuroloog kirjutas kaks retseptirohtu, mingi põletikuvastase ja tugevama valuvaigisti, ühte pidin võtma nädal aega, teine oli 10-päevane kuur. Sel ajal, kui ta need rohud kirjutas, oli mul olukord ikka päris hull, kael oli ühelt poolt turses ja nii valus, et ei saanud puudutadagi, turjal oli õlal lihaspingest tuntav sõlm jne. Praegu ikka üritan võimlemisega ja füsioterapeudi näidatatud harjutustega ennast nii palju liikumas hoida, et valuvaigistite peal elama ei peaks. Kui vahepeal tundub, et ikka ei kannata, olen kasutanud ka plaastreid (capsicam, stavi-flexin, üsna kallid, aga leevendavad ka lihaspingevalu).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tavalisem pipraplaaste jääb nõrgaks? Välismaa omad on nõrgad, aga see selveris müüdav Kaigert rohelises pakendis ikka soojendab ka (Medrulli oma on nõrgem). Kui mul õnnestub järjekordselt oma kael ja õlg ära külmetada, niiet närvivalu pärast liigutada ei saa, siis pikapeale Voltaren jt, pipraplaaster ja kõrge kraega kampsun/sall/soojas hoidmine ikka aitab.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tavalisem pipraplaaste jääb nõrgaks? Välismaa omad on nõrgad, aga see selveris müüdav Kaigert rohelises pakendis ikka soojendab ka (Medrulli oma on nõrgem). Kui mul õnnestub järjekordselt oma kael ja õlg ära külmetada, niiet närvivalu pärast liigutada ei saa, siis pikapeale Voltaren jt, pipraplaaster ja kõrge kraega kampsun/sall/soojas hoidmine ikka aitab.

Nõrgaks ei jää ilmselt, ma ise ka alguses panin pipraplaastri mõned korrad, aga siis nahk enam ei kannatanud, tekkis lööve. Aga tagantjärele tarkus on see, et ei olnud mul endal vaja lasta lihaspingetel nii hulluks minna, et sõlmed ja valu ning turse tekkisid. Lihtsam on ennetavalt võimelda, sundasandist pause teha jne, kui tagajärgedega tegeleda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kellel olnud närvivalu abaluu taga,kiirgunud selt edasi õlga ja paremasse kätte. Omal juba antud probleem pikemat aega ja abi kuskilt ei saa.Käidud perearsti juures, kirjutas välja ravimi, mille toimeaineks Gabapentin.Kahjuks ravimit võtta ei kannata,kuna tekkivad tugevad kõrvalnähud ja segavad tööl käimist.Perearsti poole uuesti pöördudes, tõstis käed üles ja ütles tuleb kannatad ja tarvitada edaspidi paratsetamoli 2 tbl 3xpäevas,mis kahjuks valu ei leevenda.

Ootan asjalike soovitusi ja nõuandeid.

Väga sarnane minu probleemiga. Mul oli ka alguses valu ainult abaluu taga, siis hakkas paremasse kätte kiirgama ja hiljem jalga, kuni ükskord parem jalg lihtsalt tundetuks muutus. Tormasin perearstile, kes ei osanud midagi teha, käskis massaazi teha ja valuvaigisteid süüa. Sain ka ise aru, et niimoodi ei saa. Hakkasin probleemi lahendamiseks võimlemas käima, alguses see aitas, hiljem probleem süvenes. Pöördusin neuroloogi poole, kes peale kõikvõimalike uuringute tegemist teatas, et mul ei ole midagi viga. Hoolimata sellest, et mina järjest hullemates valudes piinlesin, kabinetis tuli lausa nutt peale. Õnneks suunas ta mind edasi reumatoloogi juurde, kes diagnoosis liigesepõletiku. Sain vastavat ravi, mis olukorda tunduvalt leevendas. Loomulikult treenin end iganädalaselt, et tagada enda üldfüüsiline korrasolek, sest ilma võimlemiseta tulevad tugevad valud suht kiiresti tagasi. Nüüdseks olen leppinud sellega, et tõenäoliselt endist tervist tagasi ei saa ja loomulikult olen edasise arsti pideva jälgimise all.
Loodan, et sul nii hulluks ei lähe. Soovitan leida endale meelepärane treening, näiteks minul oli pilatesest tohutult abi. Ravimid on muidugi halb variant, sest kõik ravimid, mis mulle arstide poolt kirjutati, tekitasid igasugu ebameeldivaid kõrvalnähte.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Gabapentini võiks siis proovida võtta pärast tööd, päris paljud võtavad õhtul, et oleks võimalik magada ja et päeval ei teeks uimaseks. Samas see aitab ainult kindlat tüüpi närvivalu korral.
Kui paratsetamoolist jääb väheks, saab perearst kirjutada veel Paratsetamooli kodeiiniga või pikatoimelist tramadoli.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mis harjutused need soovitati? oleks ka vaja

0
0
Please wait...

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Ilu ja tervis Valu paremas käes ja abaluu taga.