Esileht Ilu ja tervis Valulik menstruatsioon

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Valulik menstruatsioon

Postitas:
Anonymous

Mitte alati, aga aeg-ajalt on mul probleeme esimese menstruatsiooni päevaga. Kirjeldan, kuidas seekord oli.

Võtsin ärgates 2 co-codamoli ja ühe no-spa. WCs nr 2-l käik oli tõeline piin. Mul lööb miskipärast kõhu lahti alati, aga mõnikord ei suuda normaalselt oma häda ära teha. Nüüd oli siis sama asi ja vesi jooksis mööda keha alla, kõrvus kohises. Vahepeal pidin lihtsalt põrandale pikali maha heitma, sest tohutult palav ja paha oli. Nii ma siis lamasin vaheldumisi WC põrandal ja jälle potil. Kohutav nõrkus ja valu sama aeg. Tegelikult ei suutnud sammugi astuda, aga olin sunnitud koeraga õues ära käima. Taarusin kuidagi tuppa tagasi, pilt ees pooleldi kustus, ja heitsin voodisse. Siis hakkas järsku nii külm, nagu oleks kõik aknad pärani olnud. Mul oli kaks tekki peal ja värisesin ülekere. Käed olid jääkülmad ja vappusin niimoodi tükk aega kuni magama jäin. Ärgates u tunni pärast oli kõik jälle korras ja tavapärane menstruatsioonivalu oli.

Sellist asja ei juhtu iga kord ja vahepeal pole õieti arugi saada, et üldse päevad oleks. Verd tuleb väga vähe ja valu polegi. Teinekord aga jälle nagu põrgu. Ma ei saa aru, millest see oleneb. On kellelgi aimu või sarnast kogemust, millega võiks tegu olla? Mul ei ole kogu aeg nii olnud, vaid algas u 2 aastat tagasi. Rasestumisvastaseid vahendeid pole elus kasutanud ega rase olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.02 09:09; 22.02 21:40; 22.02 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole kogemust nii valuliku menstruatsiooniga, kuid sinu kirjeldatud sümptomid on siis kui on olnud hull kõhugripp või toidumürgitus. S.t. sarnane külm higi ja värisemine, mis on viinud kuni minestamiseni. Kuna kirjeldad kõhulahtisust, siis äkki on sul ka see sellega seotud. Päevade algul võib kõhu lahti lüüa küll, kuid et kohe nii hullult… Ehk võiksid proovida mingeid seedimist turgutavaid ravimtaimi enne päevi? Arstile võiks muidugi ka mainida, neil rohkem kogemusi…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka vahel olnud väga valulikud menstruatsioonid, aga peale sünnitust enam aastaid mitte nii hullud kui enne lapsi. Olen ka lihtsalt ulunud põrandal pikali maas valudes, mul vallandasid seda erilist valulikkust tugevalt:
1) külmetamine (kui õigel hetkel sooja sain, jäi valu mõõdukaks, nt aitas kuum jalavann kohe valulikkuse tekkides, samuti, kui jõudsin võtta valuvaigistit ENNE kui pärisvalu pihta hakkas);
2) liigne söömine, täis kõht (tekkiski tugev valulikkus ka pärakupiirkonnas ja soolestiku(?) krambid, tugev vajadus vetsu minna, ilma et sel, ahmm, tulemust oleks tulnud;
3) passiivsed asendid – kui suutsin end sellest valust läbi närida ja liikusin aktiivselt, siis jäi valu mõõdukamaks kui kodus patja nuttes.

Enamasti mul siiski nii hull olukord polnud ja alati möödus valu päevade esimesel päeval mõne tunniga. Kuid need võisid olla üsna põrgulikud tunnid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mul on selline tunne, et valust lähebki kõht lahti. See on nii just esimese päeva esimeste tundide jooksul olnud, seega ei saa mingi haigus olla.

Peaks katsetama sellega, et piimatooteid üldse enne ei tarbi. Ma tegelikult ei kannatagi neid eriti, aga viimati patustasin natuke. Ei osanudki sellist asja kahtlustada, nii et kindlasti ei tee paha järele proovida, kas on mingit vahet. Ja võtan järgmine kord enne tsinki ja magneesiumit ka, loodetavasti on abiks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.02 09:09; 22.02 21:40; 22.02 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole siin mingid piimatooted süüdi ja kõht ei lähe ka valust lahti. Emaka kokkutõmbeid tekitavad neid sümptomeid. Minul on alati olnud kõht lahti päevade alguses ja külmavärinad ka. See koledus, mida sa kirjeldad, on küll kraad kangem kui minul, aga muidu väga sarnane. Talvel külmaga on tõesti kole, eriti kuna mul olid töö juures külmad ruumid. Nii nagu sul, on ka olnud. See juhtus siis, kui mu rasedus peetus ja pidin minema tabletipuhastusele. See mis järgnes oli nagu mingi menstruatsioon kuubis, kõik see valu nr 2 ajal, nõrkus, emaka krambitamine teeb seda. Ma olen 40 a vana ja kogu elu olen kuulnud arstidelt, et see on teie eripära, võtke hormoonitablette või võtke valuvaigisteid. Jah, tablettidega, kui oli anovulatoorne menstruatsioon, ei olnud häda midagi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kirjeldus tundus tõesti pigem olevat kõhugripi moodi. Mul on olnud selline kõhugrippp, et vetsus kordagi ei käinud, midagi ei tulnud kuskilt välja, lihtsalt külmavärinad, iiveldus. Magasin 3 h ja oli läinud. Veider. Tean, et kõhugripp, sest teistel oli ka.

Loodetavasti oli sul ikka lihtsalt halbade juhuste kokkulangevus.

Mul on raske nii esimene kui ka viimane päev, pean võtma max annuse valuvaigistit kohe siis, kui õrna päevade valu tundma hakkan. Valu täiesti ära ei kao, siis leevendan kuumakotiga.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kõhugripp pole mul kunagi oksendamiseta möödunud ja tunne on ka jälle teistmoodi halb. Ma ei seostaks neid kahte asja omavahel. See “paha olla” on pigem selline, nagu vererõhk oleks väga madalal. Paraku ma ei saa kindlalt öelda, sest nendel hetkedel pole olnud võimalik seda mõõta. Muidu googeldades leidsin seoseid küll, mis klappisid osaliselt minu sümptomitega. Samas see värisemine oli imelik ja sellisel kujul pole mul seda kindlasti varem olnud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.02 09:09; 22.02 21:40; 22.02 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kirjeldus vastab täpselt sellele, mida aastaid kogenud olen. Samamoodi vahelduva eduga käisid päevade esimesel või teisel päeval sellised hood peal. Mul kulus erinevate arstide juures käimise peale rohkem kui 10 aastat, kui viimaks diagnoositi endometrioos. Nende aastate jooksul lisandus aegamööda kaebusi – ebamäärased põievaevused, kõhupuhitus, valulik vahekord ja günekoloogiline läbivaatus, vähenev verevool, määrimine enne päevi ja viimastel menstruatsioonipäevadel. Arstid midagi ei leidnud, ütlesid vaid et keha eripära, võta valuvaigisteid, antibeebipille, stressist jne. Kui menstruatsiooni ajal on ikka nii paha, et võtab vannitoa põrandale pikali, siis on midagi kindlasti korrast ära. Samas ka tavaline munasarjatsüst võib anda sarnaseid sümptome. Endometrioosi tuvastamine võtab tavaliselt aastaid, sest enne, kui 3.-4. staadium käes, pole ultraheliga midagi näha. Enamikul naistel avastatakse haigus viljakusprobleemide tekkel, kuna endometrioos võib tekitada viljatust, olenevalt sellest, kus kolded kasvama hakkavad, mistõttu võivad sümptomid suuresti erineda või isegi puududa. Mul õnnestus hoolimata kaugelearenenud endometrioosist loomulikul teel rasestuda. Arstid peavad seda omamoodi imeks. Hetkel olen 7. kuud lapseootel ja olen kõikidest sümptomitest esimest korda nii pikalt prii. Raseduse ajal on haigus pausil, sest menstruatsiooni ei toimu. Seetõttu määrataksegi n-ö raviks sageli antibeebipillid, et haiguse kulgu peatada ja seega ka sümptomeid vähendada. Mul näiteks oli hormoonravi vastunäidustus ja seda võimalust kasutada ei saanud. Mõnel naisel leevenevad või isegi kaovad sümptomid pärast rasedust. Haigus on väga levinud – arvatakse, et iga kümnes naine maailmas põeb seda, kuid on tugevalt aladiagnoositud. Enne rasedust aitas mul sümptome olulisel määral leevendada Vahemere dieet (väga tähtis osa kvaliteetsel neitsioliiviõlil – loomulik valuvaigisti, ka põletikuvastastel omega-3-hapetel – pähklid-kala). Ka No-spa, kuumaveepudel on abiks olnud, aga toitumise muutumisel polnud enamasti neidki vaja, rääkimata valuvaigistititest, mida muidu võtsin alati, et esimene või teine menstruatsioonipäev kuidagi üle elada. Igal juhul soovitan leida naistearst, kes menstruatsiooniaegseid kaebusi tõsiselt võtab.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 13:13; 23.02 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kirjeldus vastab täpselt sellele, mida aastaid kogenud olen. Samamoodi vahelduva eduga käisid päevade esimesel või teisel päeval sellised hood peal. Mul kulus erinevate arstide juures käimise peale rohkem kui 10 aastat, kui viimaks diagnoositi endometrioos. Nende aastate jooksul lisandus aegamööda kaebusi – ebamäärased põievaevused, kõhupuhitus, valulik vahekord ja günekoloogiline läbivaatus, vähenev verevool, määrimine enne päevi ja viimastel menstruatsioonipäevadel. Arstid midagi ei leidnud, ütlesid vaid et keha eripära, võta valuvaigisteid, antibeebipille, stressist jne. Kui menstruatsiooni ajal on ikka nii paha, et võtab vannitoa põrandale pikali, siis on midagi kindlasti korrast ära. Samas ka tavaline munasarjatsüst võib anda sarnaseid sümptome. Endometrioosi tuvastamine võtab tavaliselt aastaid, sest enne, kui 3.-4. staadium käes, pole ultraheliga midagi näha. Enamikul naistel avastatakse haigus viljakusprobleemide tekkel, kuna endometrioos võib tekitada viljatust, olenevalt sellest, kus kolded kasvama hakkavad, mistõttu võivad sümptomid suuresti erineda või isegi puududa. Mul õnnestus hoolimata kaugelearenenud endometrioosist loomulikul teel rasestuda. Arstid peavad seda omamoodi imeks. Hetkel olen 7. kuud lapseootel ja olen kõikidest sümptomitest esimest korda nii pikalt prii. Raseduse ajal on haigus pausil, sest menstruatsiooni ei toimu. Seetõttu määrataksegi n-ö raviks sageli antibeebipillid, et haiguse kulgu peatada ja seega ka sümptomeid vähendada. Mul näiteks oli hormoonravi vastunäidustus ja seda võimalust kasutada ei saanud. Mõnel naisel leevenevad või isegi kaovad sümptomid pärast rasedust. Haigus on väga levinud – arvatakse, et iga kümnes naine maailmas põeb seda, kuid on tugevalt aladiagnoositud. Enne rasedust aitas mul sümptome olulisel määral leevendada Vahemere dieet (väga tähtis osa kvaliteetsel neitsioliiviõlil – loomulik valuvaigisti, ka põletikuvastastel omega-3-hapetel – pähklid-kala). Ka No-spa, kuumaveepudel on abiks olnud, aga toitumise muutumisel polnud enamasti neidki vaja, rääkimata valuvaigistititest, mida muidu võtsin alati, et esimene või teine menstruatsioonipäev kuidagi üle elada. Igal juhul soovitan leida naistearst, kes menstruatsiooniaegseid kaebusi tõsiselt võtab.

Kas need põievaevused esinesid sul kogu aeg või menstruatsiooni ajal? Mul on ka eluaeg olnud menstruatsiooni ajal valud, aga mitte midagi sellist nagu teemaalgatuses kirjeldatu. Enamasti küll võtan valuvaigistit, kuna kõhuvalu on vastik. Olen pidanud seda normaalseks, kuna menstruatsiooni ajal ikka paljudel naistel esineb kõhuvalusid.

Nüüd viimasel ajal olen täheldanud, et enne menstruatsiooni algust on ka aeg-ajalt kuidagi veidrad sümptomid. Eelmise aasta lõpus oli ikka päris häiriv, kuskil 1-2 nädalat enne menstruatsiooni algust tundsin põiepiirkonnas pidevat pakitsustunnet ja kui pissihäda tekkis, siis oli vaja kohe minna, selline tunne, et muidu tuleb püksi ja kui vetsu läksin, siis reaalselt midagi erilist ei tulnud. Kahtlustasin juba põletikku või suguhaigust(kuigi pole põhjust kahtlustada), käisin arstil ja võttis põletikutekitajatele proovid, aga need olid korras ja UH-ga vaadates ütles samuti, et kõik ilus. Need sümptomid kadusid päevade algusega ära, aga nüüd eelmine kuu enne päevade algust tundsin taas paar korda põiepiirkonnas pakitsustunnet/kihelust. See kuu pole olnud, nüüd kohe peaks ka päevad algama.. Määrimine viimastel päevadel on ka tekkinud, aga seda peetakse ka üldiselt normaalseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli palju aastaid tagasi pikk mitmekuine periood, kus põiepõletikule osutavad tunnused eriti häirivaks muutusid. Oli samuti pakitsus ja tunne, et ei jõua õigel ajal tualetti. Jõudes siiski suurt midagi ei tulnud. Põletikku ega muid haigusi ei leitud ja põhjuseks arvati olevat stress (oli ka pingeline aeg elus). Viimastel aastatel on esinenud seda palju harvem (kord-paar aastas) ja leebemal kujul, pigem vaid pakitsusena, kuid ikkagi põletikku ei leita. Mul olid need sümptomid rohkem pidevalt nädalate kaupa, aga enne päevi ja esimesel päeval oli vaja küll sagedamini tualetis käia. Endometrioosi diagnoosimisel leiti mul aga endometrioosikolle põiel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 13:13; 23.02 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere tulemast klubisse 🙂
Ma tean täpselt, millest sa räägid. Minul reaalselt kukubki sel hetkel vererõhk alla. Ükskord sain ära mõõta ja 70/54. Üle keha külm higi, isegi küüned ajavad vett välja, püsti olla ei saa, sest kohe kaob pilt eest, käsi-jalgu ei tunne, sest need on nii nõrgad, näost lumivalge ja meeletu iiveldus. Ja see valu! Tungiv vajadus teha nr 2 häda, aga midagi ei tule ja istuda potil ei saagi, sest keha ei suuda olla püstiasendis.
No-spa ei aita mul midagi. Ainult valuvaigisti ja Espumisan. Ja niikaua väänled valudes kuni mõjuma hakkavad ja lõpuks saad häda tehtud. U 2h hiljem polekski nagu midagi olnud ???? lippad ringi nagu noor põder. Kergelt hell on ainult seestpoolt.
Minul on selline asi ainult u 2x aastas. Ennetavalt ma midagi ei võta kuna iga kord selliseid “hoogusid” ei esine. Aga nii kui esimene märk tuleb, et nüüd läheb asi halvaks, siis kohe tabletid sisse. Kiiremini taastub ära. Ühesõnaga ei lase asjadel hulluks minna.
Ükskord töö juures lükkasin tableti võtmist edasi. Töökaaslased tahtsid kiirabi kutsuda, sest päriselt ka arvasid, et nüüd ongi minek. Nii hull oli asi lihtsalt välja näinud ???? mis ma kiiraabile oleksin öelnud? Et mul hakkasid päevad? ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Ilu ja tervis Valulik menstruatsioon