Esileht Ajaviite- ja muud jutud Valus löök

Näitan 15 postitust - vahemik 61 kuni 75 (kokku 75 )

Teema: Valus löök

Postitas:
Kägu

Vot on Eestis (ja tegelikult kogu maailmas) selliseid inimesi, kes tahavad aidata süüdimõistetud inimesi, harju ära.

Äkki tood Eestist näiteid, millal on süüdimõistetud kurjategija jaoks kogutud annetusi. Hetkel ei meenu.

No kasvõi seesama Tarandi juhtum, kuid see pole üldse oluline, sa ei saa poindile pihta- tahan öelda, et see on annetaja otsustada, kellele ta annetab, mitte ei käi see asi nii, et sina vaatad, et see annetuse saaja pole annetust väärt, järelikult polegi tegemist annetusega, vaid lihtsalt mingi ülekandega. See on täielik sonimine.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vale ülekandega on tegemist juhul, kui midagi on ülekande juures valesti, misiganes see siis ei ole, sõltub konkreetse juhtumi tingimustest. Antud juhul tuli siis tagantjärele välja, et Tarandi jaoks oli selleks invalideerivaks asjaoluks oli vale allikkonto ja paraku sai ta legaalset tuge sellest, et ka makse selgitus oli ebamääraselt sõnastatud.

Aga kes otsustab, et midagi on valesti? Tellid internetipoest kauba, maksad kauba eest ära, saad kauba kätte ja siis esitad pretensiooni, et andke raha tagasi, ma tegin ülekande valelt kontolt?

Pealegi soovis Tarand annetada taevast sülle kukkunud raha heategevuseks. Kui mõni suvaline jorss kannaks mulle raha selgitusega “sigade ette loopimine” või “intiimteenust eest”, siis ma samuti kasutaks raha oma äranägemise järgi. Ise olid loll ja pahatahtlik.

Esiteks polnud see mingi taevast süllekukkunud raha, vaid kohtu otsusega määratud hüvitis, mille kohta Tarand otsustas, et see pole see hüvitis, kuna pole korrektselt vormistatud ja lubas tagasi kanda, kui need 2 peksjat korrektselt oma makse teevad- kuid ei kandnud. Internetipoe võrdlus on jälle täiesti mööda tekst, näen, et sa isegi ei ürita, no las siis jääda, ei pea ju siin lolli mängima.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kogu selles pikas lõimes on kõlanud ainult 1 argument, mis korral ma mõistaks Tarandi tegevust ja isegi kiidaks heaks- kui tema hinnangul üritas Varro Tarandi juhtumist mingit oma PR-kampaaniat teha ning selle trollimisega ta ei lasknud sel juhtuda. Kuid see on ainult oletus, ta ise pole midagi sellist mu teada väitnud ja mulle tundub, et see on pelgalt Tarandi fännide soovmõtlemine. Ja isegi sel juhul ma arvan, et Tarand pigem feilis, sest praegu tegi ta omale ikkagi varga mainet.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kasvõi seesama Tarandi juhtum, kuid see pole üldse oluline, sa ei saa poindile pihta- tahan öelda, et see on annetaja otsustada, kellele ta annetab, mitte ei käi see asi nii, et sina vaatad, et see annetuse saaja pole annetust väärt

Ma leian, õigupoolest olen veendunud, et kriminaalkurjategijad ei vaja annetusi, vähemalt ausate inimeste poolt mitte. Pätid loomulikult toetavad pätte, neil on selleks olemas isegi “ühiskassa” nimeline “fond”. Kuid väärikas inimene pätile annetust ei tee, olgu pätiks kas varas, vägistaja, peksja või mõrtsukas. Kui inimene rahastab kurjategijat, on ta ise samasugune jätis.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Esiteks polnud see mingi taevast süllekukkunud raha, vaid kohtu otsusega määratud hüvitis, mille kohta Tarand otsustas, et see pole see hüvitis, kuna pole korrektselt vormistatud ja lubas tagasi kanda

No ei olnud tegemist kohtu otsusega määratud hüvitisega, mida sa valetad. Kohtuotsus nägi ette kindlad kriteeriumid, millele hüvitis peab vastama. Kui kriteeriumid on täitmata, siis on tegemist suvalise rahaga.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mis korral ma mõistaks Tarandi tegevust ja isegi kiidaks heaks- kui tema hinnangul üritas Varro Tarandi juhtumist mingit oma PR-kampaaniat teha ning selle trollimisega ta ei lasknud sel juhtuda

Just nii oligi. Polnud absoluutselt Varro asi toppida oma nina sellesse teemasse ega algatada mingeid kampaaniaid. Kurjategija peab ise täitma oma kohustused, mitte Varro kurjategija eest. Kurjategijad isegi ei palunud abi Varrolt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esiteks polnud see mingi taevast süllekukkunud raha, vaid kohtu otsusega määratud hüvitis, mille kohta Tarand otsustas, et see pole see hüvitis, kuna pole korrektselt vormistatud ja lubas tagasi kanda

No ei olnud tegemist kohtu otsusega määratud hüvitisega, mida sa valetad. Kohtuotsus nägi ette kindlad kriteeriumid, millele hüvitis peab vastama. Kui kriteeriumid on täitmata, siis on tegemist suvalise rahaga.

Ma ei valeta mitte midagi, pole kordagi siin lõimes sõnagi valetanud. Vaevalt, et kohtuotsus nägi ette, et raha peab tulema just lööja kontolt. Lihtsalt kuna raha tuli nö “kolmanda osapoole” kontolt ja selgitus oli ka piisavalt ebaselge, siis see andis Tarandile võimaluse väita, et ta ei tea, mis raha see selline on ja nõudis “üheseltmõistetavat” kannet, et pätid ise kannaks. Sisuliselt on kõigile selge, et see oli valuraha, kuid Tarandil tekkis selle vormistusliku vea tõttu võimalus see topelt sisse nõuda. See on lapselegi selge ja ma arvan, et see on ka sulle selge, kuid oma poolevalikus oled otsustanud olla ebaobjektiivne, st valelik.
Ja Varro võib oma nina toppida sinna kuhu tahab, kui see on legaalne ja vähemalt üks pool sellest juhtumis ilmselt oli nõus sellega. Pättidel on õigus valida omale nõustajaid ja rahastajaid, kuigi seekord juuraharidusega Varro tegi naiivse vea.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin see vahutav ekrevihkaja ja mõned tema vähesed pooldajad ei saa ise ka aru, mida nad räägivad. Selline võigas tõeväänamine on omane üldse vasakpoolsetele, aga eriti võigas on see, et nad on ilmselt siirad oma vihkamises.

Mis see sinu asi on, vihakägu, kes kelle võlad maksab? Kui su sõber jääb elektriarve võlgu ja sa maksad TEMA EEST selle kinni, kas siis on EEnergial õigus elekter ikkagi välja keerata, sest raha ei tulnud õigelt arvelt. Ah, on või? Seleta, hädapätakas! Või pistaksid kisama, et pole oluline, kes maksis, peaasi, et on makstud?

Sa oled lihtsalt veriselt kade, et Tarandil ei ole poolehoidjaid ega toetajaid, ja tema nn peksjatel on. Hull peksmine muidugi, varbaga sümboolne vops pehme koha peale. Hädapätakad, poevad või nahast välja, et ühte omasugust puhtaks pesta. Ega ikka ei pese küll.

Veel oled sa kade, et Varro on aus ja õiglane mees, kes oma naiivsuses ei osanud ette kujutada, milliseid moraalseid värdjaid on olemas. Ega mina ka poleks kujutanud. Muide, Objektiivil on vabatahtlikest annetustest juba pea sada tuhat koos, kuigi küsisid 60 tuhat. Kui palju LGBT-ühing vabatahtlike käest kokku saaks?

Kadedus on see. Roheline mürgine kadedus. Ära ära lämbu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Õudne kiun meedias ja mujal kui üks purjus ja laamendav töll sai pehme kuid alandava vopsu tagumikku. Kui oleks kaine olnud, poleks käpuli kukkunudki.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ei valeta mitte midagi, pole kordagi siin lõimes sõnagi valetanud. Vaevalt, et kohtuotsus nägi ette, et raha peab tulema just lööja kontolt. Lihtsalt kuna raha tuli nö “kolmanda osapoole” kontolt ja selgitus oli ka piisavalt ebaselge, siis see andis Tarandile võimaluse väita, et ta ei tea, mis raha see selline on ja nõudis “üheseltmõistetavat” kannet, et pätid ise kannaks. Sisuliselt on kõigile selge, et see oli valuraha, kuid Tarandil tekkis selle vormistusliku vea tõttu võimalus see topelt sisse nõuda. See on lapselegi selge ja ma arvan, et see on ka sulle selge, kuid oma poolevalikus oled otsustanud olla ebaobjektiivne, st valelik.

Kohtuotsus oli kirjas, et raha peavad maksma vägivallatsejad. Kui laekub mingi suvaline raha suvaliselt isikult suvalise selgitusega, siis on kohtuotsust rikutud. On oluline, et karistuse kannaksid õiged isikud. Kujutaksid sa omale ette, et sind mõistetakse süüdi naabrinaise vägistamises, sina aga saadad vanglasse karistust kandma oma abikaasa ja venna? Tundub normaalne?

Ja Varro võib oma nina toppida sinna kuhu tahab, kui see on legaalne ja vähemalt üks pool sellest juhtumis ilmselt oli nõus sellega. Pättidel on õigus valida omale nõustajaid ja rahastajaid, kuigi seekord juuraharidusega Varro tegi naiivse vea.

Ei, see ei ole ühestki otsast legaalne, nagu eespool selgitasin.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui su sõber jääb elektriarve võlgu ja sa maksad TEMA EEST selle kinni, kas siis on EEnergial õigus elekter ikkagi välja keerata, sest raha ei tulnud õigelt arvelt. Ah, on või? Seleta, hädapätakas! Või pistaksid kisama, et pole oluline, kes maksis, peaasi, et on makstud?

EE võlgu jäämine pole kriminaalkuritegu.

Veel oled sa kade, et Varro on aus ja õiglane mees

Varro ei ole aus ja õiglane mees, kui ta kogub raha krimipättidele. Pättide kasuks tegutsemise eest saadab jumal ta põrgusse.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kohtuotsus oli kirjas, et raha peavad maksma vägivallatsejad. Kui laekub mingi suvaline raha suvaliselt isikult suvalise selgitusega, siis on kohtuotsust rikutud. On oluline, et karistuse kannaksid õiged isikud. Kujutaksid sa omale ette, et sind mõistetakse süüdi naabrinaise vägistamises, sina aga saadad vanglasse karistust kandma oma abikaasa ja venna? Tundub normaalne?

Ei, see ei ole ühestki otsast legaalne, nagu eespool selgitasin.

Natuke hapnikku ehk? Palderjani?
Aga võib-olla teeksid natuke ausat tööd, teeniksid välja inimeste lugupidamise ja siis aidatakse ka sind, kui sul vaja on ja oled tubli inimene?
Mõtle lihtsalt veidi järele, miks sinul sõpru ei ole.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga võib-olla teeksid natuke ausat tööd, teeniksid välja inimeste lugupidamise ja siis aidatakse ka sind, kui sul vaja on ja oled tubli inimene?

Kas need kohtus süüdi mõistetud vägivallatsejad on kellegi arvates lugupeetud ja tublid inimesed? Selge on muidugi see, et kaaskriminaalide hulgas võib isegi Ustimenko-sugune sarimõrvar olla lugupeetud isik. Pättidel on pättide reeglid.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas need kohtus süüdi mõistetud vägivallatsejad on kellegi arvates lugupeetud ja tublid inimesed? Selge on muidugi see, et kaaskriminaalide hulgas võib isegi Ustimenko-sugune sarimõrvar olla lugupeetud isik. Pättidel on pättide reeglid.

No mõne arvates on ka Tarand väga lugupeetud isik. Pole parata. Pättidel pättide sümpaatiad.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No mõne arvates on ka Tarand väga lugupeetud isik. Pole parata. Pättidel pättide sümpaatiad.

Eks Tarandil on oma puudused,  kuid võrreldes nende peksjatega on ta ingel!

+1
-2
Please wait...

Näitan 15 postitust - vahemik 61 kuni 75 (kokku 75 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Valus löök