Esileht Ilu ja tervis valus seespool

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: valus seespool

Postitas:

Tere, ma ei teagi, ma mõtlen,et äkki on selline asi kellegi olnud. Ja oskab nõu anda.
Põen refluksi ja kasutan ravimit Nexium. See aitab hästi ja probleeme ei ole olnud. Nüüd mõtlesin, et teen vahe ja proovin üle paari päeva seda rohtu võtta.
Eile aga korraga hakkas rinnus valutama, üle ei lähe. selline tunne, et sure ära.
Öösel olin üleval, jälle sees samasugused valud. Siis võtsin juba no- spad ja tavalist valuvaigistit. Pärast nelja tundi ülevalolekut, sai lõpuks magama jäädud.
Ja täna hommikul jälle platsis. Õudne, võtsin siis Nexiumit ja valuvaigistit ja läks üle. Nüüd aga hakkab jääe tunda andma. Hommikust on saanud muidugi lõuna ka.
Kuid kas see kõik on tõesti refluksiga seotud? Valus ja põleb sees.
Palun nõuandeid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 14:15; 23.05 14:48; 23.05 22:30; 25.05 07:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes sul selle refluksi diagnoosis, kas käisid perearsti või gastroenteroloogi juures? Kas gastroskoopia ka tehti ikka? Kui perearst diagnoosis, siis palu ikka saatekirja gastroenteroloogi juurde ka. Ja see refluks annabki ennast öösel just eriti tunda. Kuidas sul söögiisuga lood on ja kas iiveldust,kõrvetisi ka on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

gastroenteroloogi juures ei ole käinud. häälega olid probleemid ja vaadati hoopis häälepaelu ja seal häälearst dr. kalling nägi,et mul refluks. gastroskoopiat ei ole tehtud, sest asi tundus ju kontrolli all:)
täna pole julgenud üldse süüa.süüa nagu tahaks aga lihtsalt ei julge. olen teed joonud.iiveldust on veidi, mitte märgatavalt.kõrvetisi ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 14:15; 23.05 14:48; 23.05 22:30; 25.05 07:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui refluks on, siis ilmselt on see maosisu kõrvetanud söögitoru, mis väljendubki rinnus valuna. Tõsta ööseks padi kõrgemale, külasta gastroenteroloogi kindlasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama probleem mul.Käisin perearstil ja panime aja mõõga neelamiseks.Võivad olla ka maohaavad pikema refluksi põdemise tagajärjel.Refluksi ravitakse 1-2kuud vähemalt.Mul peegliga kõri sisse vaadates öeldi,et nii tulipunane on siis pole ime,et valus neelata.Magan pool istuvas asendis.Valuvaigistit pole ka mõistlik võtta see ärritab magu ja õige toitumisega kiirendad ravi tulemusi.Kindlasti ära söö paar tundi enne magamaminekut.
Kuidas sa rohtu võtad?Minule apteegist öeldi,et hommikul tühja kõhu peale,aga täna arst ütles hoopis ,et õhtul enne magama minekut ja raskema haiguse puhul ka kaks korda päevas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 16:24; 24.05 08:41; 25.05 09:00; 25.05 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

võtan juba Nexiumit ja see tegelikult aitab hästi.
nüüd on õhtu käes ja vist on nagu parem olla.
midagi eriti söönud ei ole aga ei taha ka:)
Mõõka küll neelata ei tahaks…prrrr.
Nexiumit(40g) võtan 1x päevas, hommikuti.enne sööki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 14:15; 23.05 14:48; 23.05 22:30; 25.05 07:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]võtan juba Nexiumit ja see tegelikult aitab hästi.
nüüd on õhtu käes ja vist on nagu parem olla.
midagi eriti söönud ei ole aga ei taha ka:)
Mõõka küll neelata ei tahaks…prrrr.
Nexiumit(40g) võtan 1x päevas, hommikuti.enne sööki.
[/tsitaat]
Kas sa oled proovinud õhtul võtta,sest refluks pidi just öösiti kõige rohkem avalduma.Mina praegu võtan õhtul ja ka hommikul ja võiks öelda ,et oli parem olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 16:24; 24.05 08:41; 25.05 09:00; 25.05 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas sa oled proovinud õhtul võtta,sest refluks pidi just öösiti kõige rohkem avalduma.Mina praegu võtan õhtul ja ka hommikul ja võiks öelda ,et oli parem olla.[/tsitaat]

ei ole proovinud õhtul võtta. arst ei lubanud Nexiumit (40g) võtta rohkem kui 1x päevas, kui tarbiksin Nexium (20g) siis võiks seda 2x päevas võtta.
tänasega tunnen end paremini. veidi juba söön. kuid väldin raskeid asju (rasvaseid, gaasilisi). hommikul vee joominegi tekitab raskustunnet.
sain apteegist veel mingi rohu ja kui päeval tunda annab, võtan seda siis. seda võib võtta 2 tk.
https://www.arst.ee/et/Andmebaasid/Ravimid/view_drug/id=3125/pantoprazol-ratiopharm-20mg ja tundub,et pole viga. saan magada ja elada:)
tänan kõiki, kes aitasid:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 14:15; 23.05 14:48; 23.05 22:30; 25.05 07:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ei ole proovinud õhtul võtta. arst ei lubanud Nexiumit (40g) võtta rohkem kui 1x päevas, kui tarbiksin Nexium (20g) siis võiks seda 2x päevas võtta.
tänasega tunnen end paremini. veidi juba söön. kuid väldin raskeid asju (rasvaseid, gaasilisi). hommikul vee joominegi tekitab raskustunnet.
sain apteegist veel mingi rohu ja kui päeval tunda annab, võtan seda siis. seda võib võtta 2 tk.
https://www.arst.ee/et/Andmebaasid/Ravimid/view_drug/id=3125/pantoprazol-ratiopharm-20mg ja tundub,et pole viga. saan magada ja elada:)
tänan kõiki, kes aitasid:)[/tsitaat
No jah minul on 20mg ja siis saan võtta nii hommikul kui ka õhtul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 16:24; 24.05 08:41; 25.05 09:00; 25.05 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No jah minul on 20mg ozzion retseptiga ja saan võtta nii hommikul kui ka õhtul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 16:24; 24.05 08:41; 25.05 09:00; 25.05 09:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Ilu ja tervis valus seespool

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.