Esileht Rasestumine ja lapse ootamine valusad emaka kokkutõmbed

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: valusad emaka kokkutõmbed

Postitas:

Tere!
Mul hakkasid valusad emaka kokkutõmbed 20.nädala paiku.Nad kestavad 1-2 minutit,vahel ka kauem.Kas see on halb märk,kui lööb krampi?Arst arvas,et see pole emakas.Mina aga pikali olles võisin vabalt katsuda täiesti lapse kuju,nii kõvasti tõmbas emakas lapse ümber kokku.Kardan,et see on lapsele ohtlik.Praegu on käimas 23 nädal.Tean,et emakas harjutab sünnituseks,kuid valus ei tohiks ju olla.Arst soovitas võtta no-spad.On kellelgil no-spa ka aidanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 17:51; 03.02 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin al.20 nädalal oli emakas sageli toonuses,eriti just kui pidin autoga sõitma.Mina hakkasin võtma magneesiuit,toonused küll jäid aga ei ole enam valusad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei saa mitte kuidagi 20. nädalal tunda beebi kuju. Ta nii pisi alles. Tunned emaka kuju;) Valusad need aga küll olla ei tohiks, kuid arvan, et see ebamugavustunne, mis sellest tekib ja valu on suhteliselt sarnased ja enda jaoks raske v-o selgeks teha, kas on valus või lihtsalt mega ebamugav:) Aga soovitatakse jah no-spa´d ja ka sooja du¨¨i alla minekut, kui on võimalus. Kui oled ikka mures nende pärast, siis soovitaks teise arsti poole pöörduda või nt erakorralises ära käia:)

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohe erakorralisse!
Valusad toonused on väga ohtlikud. Olin ise vahepeal nendega hädas ja suhtusin sellesse jahedalt. Lõppes asi haiglas tilguti all ja laste jaoks (ootan kaksikuid)tehti kopse ettevalmistav süst ära, sest kardeti, et hakkan nadala jooksul sünnitama. Õnneks allusin ravile hästi ja kõik sai korda. Nädalaid oli siis mul 26+.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.02 18:18; 03.02 18:39; 05.02 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kohe erakorralisse!
Valusad toonused on väga ohtlikud. Olin ise vahepeal nendega hädas ja suhtusin sellesse jahedalt. Lõppes asi haiglas tilguti all ja laste jaoks (ootan kaksikuid)tehti kopse ettevalmistav süst ära, sest kardeti, et hakkan nadala jooksul sünnitama. Õnneks allusin ravile hästi ja kõik sai korda. Nädalaid oli siis mul 26+.[/tsitaat]
Tundub,et see kõik on seotud ka lapse tugevate löökidega,ta rahmeldab väga tugevalt.Vahel lööb nagu noaga ribidesse,ise alles nii väike.
Tegelikult oli asi nii,et kui külje peal hakkas kõht tugevalt toonusesse minema,siis pöörasin selili.Ja laps oleks nagu püsti seisnud .Siis ta hakkas liigutama ja kõht vajus piklikuks.Kõhul istus pirnikujuline emakas.Ma ei oska seda lahti seletada.Las siis see jääda.Aga proovin ikkagi no-spad.Tänan!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 17:51; 03.02 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Justnimelt VALUSAD toonused on ohtlikud. Esimese kahe rasedusega saanud lisaks nospale, magneesiumi süstidele ka liskas gyniprali-mis ka aitas!
Mina käiksin ka erakorralises (saad vähemalt teise arsti arvamuse-ikkagi sinu laps ja seisa ta eest juba nüüd!
Edu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on vähegi võimalik, siis mine kohe täna erakorralisse ja lase arstil olukord üle vaadata. Toonused ei tohi kindlasti valusad olla, sest see võib aktiveerida enneaegse sünnitegevuse. No-Spa on ajutine valu leevendus, kuid ei ole probleemile lahendus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.02 18:18; 03.02 18:39; 05.02 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleks võtta kindlasti gyniprali. Minul oli rasedus väga toonusterohke ja ilma sellest kahjuks ei saanud. 19 nädalal läksin valusate kokkutõmmetega erakoralisse kust mind tagasi saadeti, et pole piisavalt no-spad söönud. 2 päeva hiljem läksin siiski arstile ja sealt kohe uh-sse. Emaka sisesuue oli juba avanenud.
Kindlasti jah erakorralisse, ütle, et oled piisavalt seda no-spad söönud (peaks sööma siis päeva peale kokku vähemalt 6 tabletti). Parem karta kui kahetseda.
Minul oli terve rasedus oht enneaegsele sünnitusele. Kuid lõpus kandsin kauaoodatud lapse hoopis 10 päeva üle 🙂

Samas pead sa ise kindlasti aru saama millest siis valu on. Kas lapse löögist või on see emakas. Seda ei saa omavahel sassi ajada. Emakatöö on ikka tuntav ka lapse löökide vahelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli sama lugu, tekkisid valusad toonused. Läksin erakorralisse, sest toonused tekkisid nii kindla ajavahemikuga, kohe pandi mind ka haiglasse sisse ja tilguti alla. Kardeti, et laps hakkab sündima, kuigi nädalaid oli ainult 20 nädalat. Õnneks läks kõik kenasti. Raseduse ajal pidi olema igal trimestril periood, mis on eriti ohtlikud. Teisel trimestril ongi 19-22 nädalat ja kolmandal 28-32 nädalat. Arst veel luges sõnad peale- nii kui tunnen valusaid toonuseid, siis kohe haiglasse!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tõesti on ka valu, mitte ainult ebamugavus, siis mine erakorralisse.

[small]Kaarmela kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kindlasti jah erakorralisse, ütle, et oled piisavalt seda no-spad söönud (peaks sööma siis päeva peale kokku vähemalt 6 tabletti).[/tsitaat]
No valetama pole küll mõtet hakata. Kui ikkagi no-spast peaks piisama, siis pole ju mõtet gyniprali ja muid kangemaid rohtusid võtma hakata. Ehk tehakse veel suures hirmus kopse ettevalmistavad süstid ka ära- ja ainult sp, et \”no-spa ei aita.\”

Ise olin 29. ja 32. nädalal enneaegse sünnituse ohuga haiglas, sain samuti gyniprali (+ veropomil vms) ja kopse ettevalmistavad süstid, seega tean, mida need rohud endast kujutavad ja millised on kõrvaltoimed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Beginner 26 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui tõesti on ka valu, mitte ainult ebamugavus, siis mine erakorralisse.

[small]Kaarmela kirjutas:[/small]

No valetama pole küll mõtet hakata. Kui ikkagi no-spast peaks piisama, siis pole ju mõtet gyniprali ja muid kangemaid rohtusid võtma hakata. Ehk tehakse veel suures hirmus kopse ettevalmistavad süstid ka ära- ja ainult sp, et \”no-spa ei aita.\”

Mina seekord käituksin tõenäoliselt nii, sest mind eelmine kord vastuvõtule ei võetudki. Oleneb muidugi haiglast, et kas vaatavad üle v mitte. Ega ükski arst ei hakkaks niivõi teisiti gyniprali määrama. Minule määrati juba seetõttu, et sisesuue oli avanenud. Kuid jah, neid gyniprali kõrvaltoimeid tean minagi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka mõlema rasedusega olnud valusad toonused, alates umbes 20.-ndast nädalast, esimesega isegi varem.
Mõlemal juhul kohe gyniprali ravi määratud ja esimesega olin lausa haiglas, omaarust polnud nagu hullu, aga tegelikult oli suur oht enneaegseks sünniks, isegi kopse ettevalmistavad süsti tehti igaksjuhuks ära.

Niiet mina soovitan igaljuhul arsti poole pöörduda ja kiiresti, see pole naljaasi. Sünnitegevus võib pihta hakata ja siis juba palju raskem midagi teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul oli esimese rasedusega 20-40.-nädalani toonused mis olid suht valusad aga arst ütles,et senikaua kui lapse südamelöögid korras(ja toonused ebakorrapärased) pole vaja muredseda.30-nädalast läks asi nii hulluks et saadeti iga nädal korra sünnitama:)Aga ikkagi sünnitasin õigel päeval.Minu mure oli lihtsalt selles et ise olen päris väike ja poja oli sündides 4kg minu kohta ikka suur laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kas käisid kontrollis ja kuidas täna enesetunne?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.02 18:18; 03.02 18:39; 05.02 15:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine valusad emaka kokkutõmbed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.