Esileht Ilu ja tervis Valusööstud parandatud hambas.

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Valusööstud parandatud hambas.

Postitas:
Kägu

Tere.

Käisin eile hambaarstil, sest ühel hambal oli äärest täidis murenenud. Selgus, et all oli üsna sügav auk, aga parandades närv siiski välja ei tulnud. Samas läks täidis üsna närvi lähedale. Peale tuimestuse maha minekut hakkasid hambas aegajalt käima lühikesed teravad valutorked. Hammas üldiselt ei valuta, millelegi tundlik pole, ei survele, temperatuurile, toidule, aga need sähvatused on. Mitte pidevalt, näiteks öösel polnud midagi. Ise mõtlen, et kas see võib olla, et hammas sai ikkagi üsna palju üles ärritatud ja täidis närvile lähedale ja see möödub? Kahe nädala pärast on uus aeg, sest praegu pani arst igaks juhuks veel proovitäidise. Paaripäevane ibuka vm valu ja põletiku vastase rohu kuur teha?

Tänud, kes oskavad kogemusi jagada.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

kui on elav hammas ehk närv suretamata, siis on asi valesti. kui valuvaigisti ei aita, tuleb kohe tagasi minna ja prooviplomm eemaldatakse. vajadusel kanal avatakse, tehakse juureravi, mis tähendab mitmeid prooviplomme kuni hammas enam tunda ei anna.

lihtsalt tablette neelata ja oodata kaks nädalat pole mõistlik.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paar päeva võib hammas siiski tundlik olla, torgiti ju ja puuriti. Kui ajutine täidis pandi, siis oodataksegi, et kas rahuneb või on ikka vaja suretada. Oota nüüd päevake või paar, äkki rahuneb ikka. Kui midagi hullu just ei juhtu, siis saab ehk ikka närvi veel alles jätta.

Ja mis kanali avamisest räägib eelmine kägu elusa hamba puhul? Närv on ju suretamata ja kanalist välja võtmata veel.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui see hammas veel paari päeva pärast valutab, siis on auk ikagi liiga sügav ja närvi ligidal ja tuleb arvatavasti närvi suretama hakata ehk juureravi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võta arstiga ühendust ja kuula tema soovitusi kas peaksid andma aega rahuneda või tuleks tagasi minna. Su isiklik arst on ikka suurem ekspert kui Perekooli käod siin. Ma olen alati oma arsti kontakteerunud kui peaks mingeid probleeme esinema ning ta on väga lahkelt ka nõustanud.

+1
0
Please wait...

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Ilu ja tervis Valusööstud parandatud hambas.