Esileht Ilu ja tervis valuvaigistid

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: valuvaigistid

Postitas:

Ma olen aru saanud asjadest nii:

1. Kerge valu korral sobivad ravimid – paratsetamool, aspiriin ja teised mittesteroidsed põletikuvastased preparaadid.
2. Mõõduka valu korral sobivad ravimid – “nõrgad
opiaadid” kodeiin, dihüdrokodeiin, dekstropropoksüfeen, nende ravimite kombinatsioonid mittesteroidsete põletikuvastaste preparaatidega.
3. Tugeva valu korral kasutatavad ravimid – “tugevad
opiaadid” morfiin, petidiin.
Tramadool sobib valu vaigistamiseks kui 2. rühma
ravimid ei toimi ja samas ei ole ka vajadust 3. rühma
ravimite järele.
Kliiniliste uuringute tulemustesed näitavad, et kodeiinist on tramadool 2 korda tugevam.

Aga küsimus on pigem see, et kas just Ibumetin on see maole kõige enam hävingut põhjustav valuvaigisti? Või mida teie kogemused ütlevad? Ise olen kõige tugevama valuvaigistina tarvitanud tramadooli. Mis pole ka veel sugugi väga tugev, nagu selgub. Aga need – solpadein, ibumetin – need on ikkagi ainult kergemale valule ning Ibumetini-i peetakse maole väga laastavaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maole mõjuvad sisuliselt sarnaselt laastavalt KÕIK mittesteroidsed põletikuvastased valuvaigistid. Ehk siis ibuprofen, diklofenak, ketoprofeen, meloksikaam jne, jne on SEEDETRAKTI KÕRVALTOIMETE poolest üsna sarnased. Sest toimeaine on lihtsalt selline. Kõrvaltoimeid üritatakse vähendada tehes tabletid nt. maohappele resistentse kestaga, et nad hakkaksid imenduma alles sooles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Ilu ja tervis valuvaigistid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.