Esileht Pereelu ja suhted Vana aasta õhtul lastega üksi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )

Teema: Vana aasta õhtul lastega üksi

Postitas:

Mehega läksime lahku ja ei tea kas see ongi siis nii, et vana aasta õhtu olen kolmekesi lastega? Või mida teie teete, kes olete üksi lastega? Lähete kuhugi?
Oleme Tallinnas. Selliseid sõpru ei ole kelle juurde minna. Saame keskööl vabakale minna, see ka ainus mis pähe tuleb. Ma ei oska seda õhtut kuidagi pidulikuks või eriliseks teha. Varem olime mehega, ja vahel oli mehe vend perega meil külas. Nüüd kuidagi hale tundub. Mitte et mul endal sellest midagi oleks, aga laste pärast võiks mingit fun-i olla.

Kuidas teistel, kes sarnases olukorras?

+7
-24
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.12 21:37; 22.12 21:47; 22.12 21:51; 22.12 22:41; 23.12 00:15; 23.12 09:33; 23.12 14:38; 25.12 02:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustaks äkki sellest, et küsiks, mida lapsed tahavad.

+28
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehega läksime lahku ja ei tea kas see ongi siis nii, et vana aasta õhtu olen kolmekesi lastega? Või mida teie teete, kes olete üksi lastega? Lähete kuhugi?
Oleme Tallinnas. Selliseid sõpru ei ole kelle juurde minna. Saame keskööl vabakale minna, see ka ainus mis pähe tuleb. Ma ei oska seda õhtut kuidagi pidulikuks või eriliseks teha. Varem olime mehega, ja vahel oli mehe vend perega meil külas. Nüüd kuidagi hale tundub. Mitte et mul endal sellest midagi oleks, aga laste pärast võiks mingit fun-i olla.

Kuidas teistel, kes sarnases olukorras?

Mis seal siis imelikku on. Mina lähen lastega Pärnusse spaasse aastavahetuseks, ikka väike väljasõit ja vaheldus. Mingis restoranis on vana-aasta programm ja õhtusöök.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.12 21:42; 29.12 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma elan küll veel mehega, kuid aö olen heameelega kodus vana-aasta òhtul. Midagi paremat süüa ja juua ning òue ilutulestikku vaatama. Minu arust ei peaks küll midagi erilist tegema sel puhul:)

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma elan küll veel mehega, kuid aö olen heameelega kodus vana-aasta òhtul. Midagi paremat süüa ja juua ning òue ilutulestikku vaatama. Minu arust ei peaks küll midagi erilist tegema sel puhul:)

See õhtu on nii pikk ja lapsed ju ei istu laua taga ja söö head ja paremat. Nad kaovad oma tuppa mängima ja ongi kogu pidu. Ok, 23.30 lähme välja et vabakale minna. Kogu lugu. Hale ju? ????

+1
-26
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.12 21:37; 22.12 21:47; 22.12 21:51; 22.12 22:41; 23.12 00:15; 23.12 09:33; 23.12 14:38; 25.12 02:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustaks äkki sellest, et küsiks, mida lapsed tahavad.

No ilmselt nad tahaks külalisi, nagu varem. Lapsed 8- ja 6-aastased.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.12 21:37; 22.12 21:47; 22.12 21:51; 22.12 22:41; 23.12 00:15; 23.12 09:33; 23.12 14:38; 25.12 02:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma elan küll veel mehega, kuid aö olen heameelega kodus vana-aasta òhtul. Midagi paremat süüa ja juua ning òue ilutulestikku vaatama. Minu arust ei peaks küll midagi erilist tegema sel puhul:)

See õhtu on nii pikk ja lapsed ju ei istu laua taga ja söö head ja paremat. Nad kaovad oma tuppa mängima ja ongi kogu pidu. Ok, 23.30 lähme välja et vabakale minna. Kogu lugu. Hale ju? ????

Kui ise paned sildi külge, et see on hale, ju siis on.
Mul ka väikelapsed ja ei kavatsegi muud teha kui kodus olla, süüa, telekat vaadata ja 00ks õue minna, veel ei ole küll küsinud, mis naabrid teevad, aga kui ka nemad on kodused, siis ilmselt ühineme, kas nemad siis meile või meie neile, aga kui ka mitte, siis pole ka suurt, sest mis see aastavahetus nii tähtsat ikka on, noorena tõesti sai joodud ja pidutsetud, aga lastega seda nagunii ei tee, olenemata siis, kas mees on olemas või ei.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valage õnnetina. Me lastena otsisime raamatutest ja püüdsime täita igasuguseid uus-aasta kombeid, tegime ennustusi. Kaasa lapsed, et millised on need 12 toitu, mis õhtul laual on.
Võie ajaviiteks lihtsalt lemmikumaid lauamänge mängida.
Võtke aasta kokku, head ja vead, soovid uueks aastaks.

+29
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.12 22:02; 24.12 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See õhtu on nii pikk ja lapsed ju ei istu laua taga ja söö head ja paremat. Nad kaovad oma tuppa mängima ja ongi kogu pidu. Ok, 23.30 lähme välja et vabakale minna. Kogu lugu. Hale ju? ????

Mis sa korrutad sellest haledast? Arusaadav, et pead end ilma meheta haledaks. Aga kui juba lahku mindud, peab vaikselt hakkama harjuma, et tähtpäevad on nüüd ilma meheta. Ja sina oled ka ilma meheta keegi.
Lastega/tv uusaastaprogrammi seltsis uueaasta vastuvõtus pole midagi haledat.
Natuke hale on see, et sulle ilma meheta elu võimatu tundub, aga eks see paraneb ajaga.

+38
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.12 22:27; 23.12 21:33; 24.12 09:02; 24.12 15:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hale ju?

Mehe puudumine teeb lastega veedetud aastavahetuse haledaks? Muuda suhtumist.

+40
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on mees tavaliselt aastavahetusel tööl. meie lastega kolmekesi kodus, sööme midagi paremat, vaatame telekat ning südaöösel aknast rakette. kuhugi välja minna tavaliselt ei viitsi, külalisi ka ei taha. nii mõnus on niisama kodus puhata

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hale ju?

Mehe puudumine teeb lastega veedetud aastavahetuse haledaks? Muuda suhtumist.

Hale selles mõttes, et igav (lastel mitte mul). Mitte et kurb, kurvad me ei ole. Lihtsalt tundub, et ei osla midagi vahvat mõelda ka. Aga tinavalamine on küll hea mõte, aitäh!

Meil lauamängud on niigi suht igaõhtune teema. Aga mõtlesin, et päeval teeme matka ka veel.
Mulle vist tundub, et seltskonna puudumine teeb õhtu igavaks. Aga samas – kolm on ju seltskond küll ????. Kahju, et meil ei ole toredaid naabreid. Ma võiks küll kedagi külla kutsuda või ise minna.

Kindlasti olen ma keegi ka meheta.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.12 21:37; 22.12 21:47; 22.12 21:51; 22.12 22:41; 23.12 00:15; 23.12 09:33; 23.12 14:38; 25.12 02:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabakale kindlasti ei soovita. Mõttetu rüselemine, palju purjus kaklevaid venelasi, klaasikillud igalpool… Totaalne läbu, noh. Kindlasti mitte koht, kus peaks lastega viibima (kui nad sul just 20+ ei ole).

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See õhtu on nii pikk ja lapsed ju ei istu laua taga ja söö head ja paremat. Nad kaovad oma tuppa mängima ja ongi kogu pidu. Ok, 23.30 lähme välja et vabakale minna. Kogu lugu. Hale ju?

Kas te varem siis käisite koos mehe-lastega Vabakal? Ja enne istusite kodus?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.12 23:57; 23.12 16:14; 25.12 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See õhtu on nii pikk ja lapsed ju ei istu laua taga ja söö head ja paremat. Nad kaovad oma tuppa mängima ja ongi kogu pidu. Ok, 23.30 lähme välja et vabakale minna. Kogu lugu. Hale ju?

Kas te varem siis käisite koos mehe-lastega Vabakal? Ja enne istusite kodus?

Jah. Olime kodus ja mehe vend oma perega meil või meie neil. Oleme ka ainult oma perega olnud. Elame kesklinna lähedal ja oleme alati Vabaduse väljakule jalutanud, mitte päris keskele, aga nt Kaarli kiriku juurde.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.12 21:37; 22.12 21:47; 22.12 21:51; 22.12 22:41; 23.12 00:15; 23.12 09:33; 23.12 14:38; 25.12 02:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

6- ja 8-aastane kaovad oma tuppa mängima? Selles vanuses lastele peaks ikka suhteliselt lihtne olema meelelahutust pakkuda, pole ju pubekad, kellega küll võib vahel juhtuda, et miski ei sobi. Kui rohkem rahvast tunduks lõbusam, siis kas endal üldse sugulasi pole, mehe venna pere ongi olnud kogu võimalik seltskond? Vanemad, keda külla kutsuda, õed-vennad? Sõprade pere, kus sama vanu lapsi? Saakski teha ettepaneku minna päeval koos kusagile matkarajale ja veeta ka õhtu üheskoos? Või äkki on mehe venna perel sama mure, et muidu teiega koos olnud ja kuidas siis nüüd – kutsu nemad külla! Mehega läksite lahku, ega see tähenda, et lapsed oma onu perega ei võiks ühiselt aega veeta.

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.12 00:33; 23.12 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul terve lapsepõlv selline vana aasta õhtu olnud ja ei oska küll enamat tahta. Päeval tegime emaga koos süüa, siis vaatasime telekat, lobisesime, lauamängud, vahel valasime tina, sõime ja käisime õues rakette vaatamas. Vahel magasime need ka maha. Rääkisime vanast aastast, mis oli hea ja mis halb ja andsime uueks aastaks lubadusi ja väljendasime lootusi-ootusi. Mingi hetk ostsime ka ise rakette ja siis lasime neid.
Kõige paremini on meeles aastavahetusel, kus ei ema ega mina ei saanud laste šampuselt punni maha. Mässasime 30 min, ei näinud rakette ega midagi. Siiani teeb nalja.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elame kesklinna lähedal ja oleme alati Vabaduse väljakule jalutanud, mitte päris keskele, aga nt Kaarli kiriku juurde.

Lapsed praegu 8 ja 6 ning olete ALATI Vabaduse väljakule jalutanud?

Tõeliselt hale ja matslik takkapihta.

+4
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 6 aastane nt magab kell 00.00, laps ei jaksa nii kaua üleval olla. Ma ei läheks kuskile nii hilja nii väikse lapsega, eriti veel vabakale. Kui ilutulestikku näha tahad, siis vaata aknast (sul peaks olema ju hea vaade kui kesklinnas elad).

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See õhtu on nii pikk ja lapsed ju ei istu laua taga ja söö head ja paremat. Nad kaovad oma tuppa mängima ja ongi kogu pidu. Ok, 23.30 lähme välja et vabakale minna. Kogu lugu. Hale ju?

Mina küll ei usu, et midagi muutuks, kui mees välja koliks. Ikka me sätiksime 12 toitu lauale, vaataksime koos naljasaateid, valaksime õnnetina, käiksime õues säraküünlaid põletamas, mängiksime ühiselt laua- või kaardimänge ja lõpuks läheks välja tulevärki vaatama. Ega siis need tegevused ei muutu kui mees mujal elab.

Aga sellest ma ka hästi aru ei saa, miks inimesel ei ole ühtegi sõpra, kellega koos tähtpäevi tähistada. Sõprade hoidmisse ja tekitamisse tuleb aega investeerida, taolistel rasketel aegadel tasub see varasem “investeering” ära.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nüüd kõik mul kraes. Mis ma ikka seletan. Sugulasi pole nii lähedasi ega üldse Tallinnas. Sõbrad on, aga neil omad tegemised. Osadel pole lapsigi, lähevad aastavahetuseks metsa matkale, nagu ma ise tegin kui noorem ja lastetu olin.

Nüüd veidi hilja ka hakata uusi peredega sõpru otsima. Mis teha kui nii on läinud.

Vabaduse väljakul on alati lastega peresid olnud, Rahvusraamatukogu treppidel ja Kaarli kiriku juures. See komme on meil olnud seal käia.. ei tea mis kuritegu või matslikkus see siis nüüd on? Ja 6-ne magab päevaune ära ja poleks ealeski nõus ilutulestikust ilma jääma. Jaanipäev ja vana aasta õhtu on neil teada värk, et saavad kauanüleval olla. Aga ju see ka suur kuritegu ilmselt tavalise perekoolikast emme jaoks.

+12
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.12 21:37; 22.12 21:47; 22.12 21:51; 22.12 22:41; 23.12 00:15; 23.12 09:33; 23.12 14:38; 25.12 02:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mida peab siis tegema?

Meie oleme mehega kenasti koos, aga oleme ka lastega kodus vana-aasta õhtul. Katame kodus peolaua – esmalt pidulik õhtusöök ja seejärel siis snäkid teleka ees. Vaatame aastavahetuse programmi telekast ja südaööl siis õue ilutulestikku vaatama. Lapsed on meil ka väikesed, 3 ja 5 alles. Ei saagi kuskile minna ja suurema osa õhtust kutsume neid korrale, et nad täidetud muna diivanile laiali ei määriks 😀 Aga no teisiti ei õpigi käituma, kui ei harjuta (varasemalt oleme 21 paiku neile ilutulestiku teindu ja siis lapsed magama (öine pauk nende und ei sega 😀 ), seekord katsetame esmakordselt siis nendega koos südaööni olla 🙂 .

Kui lapsed oleksid juba suuremad, ega ma ka siis ei kujuta ette, et palju asju teisiti oleks. Ümberkaudsetes majades suurem osa peresid on kodus, osadel on keegi külas, osad on oma perega ainult, kuidas parasjagu plaanid kellelegi on.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.12 10:07; 23.12 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hale ja haletsus on sinu peas, aga mitte olukorras. Mängi lastega lauamänge, vaadake Tv, päeval võite jalutama minna kuhugi, rääkige, tehke tulevikuks plaane. Kogu aeg ei pea ju su ümber olema mingi triangel ja palagan. Ole lihtsalt oma lastega ja ole olemas nende järgi. Süüa tehke ka koos.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke hilja hakata organiseerima, aga lastel on alati tore, kui on sama vanu lapsi. Kas ühtki sõbrannat-töökaaslast pole, kes ka üksik ja lastega? Kui pole, siis juba eelpool öeldi – hale on sinul, sest sul on valus lahkumineku pärast. Lastel on täpselt nii lõbus või hale kui sinul endal Kui hakkad nüüd halama ja ennast haletsema, muudad nende lapsepõlve haledaks ja õnnetuks. Selg sirgu, pats üle õla, ja elust rõõmu ja lusti otsima! Hangi õnnetina, vaadake televiisorist naljasaateid, mõtle mingi põnev aareteotsimise mäng neile välja, jne. Valikuid on lõputult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks võimalus tuli veel pähe: kui eksmees oma aastavahetuse näiteks endistviisi venna perega mööda saadab, siis anna talle lapsed kaasa. Nemad saavad harjumuspärase seltskonna ja sina saad sõpradega metsa matkale minna – vaheldus missugune! Igaks juhuks ütlen ette, et kui lahkumineku põhjus oli see, et mees leidis teise, siis sellest ei maksa lasta end segada, et lapsed isa uue kaaslasega koos aastavahetust veedavad – elu on elu ja mida rutem lastel isaga uutes oludes normaalsed suhted välja kujunevad, seda parem neile. Eeldusel muidugi, et isa on üldiselt ikka normaalne mees – aga teemaalgatusest ei loe küll välja, et tal varem midagi viga oleks olnud.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.12 00:33; 23.12 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ei saa aru, mis nüüd siis varasemast teistmoodi on, kui ainus erinevus on puuduv mees. kas mees tegi siis varemalt olemise pidulikuks ja eriliseks? mismoodi?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen lapsega kahekesi kogu aeg elanud ja ei tunne mingit igavust. Isaga läksime lahku kui laps oli 3-nädalane, sellest saati kasvatan üksinda. Jõuluajal oleme ka kahekesi, aastavahetusel samuti. Teen süüa, vaatame telekat, vb loen mingit raamatut ja tegutsen niisama kodus ja lapsega. Aeg läheb hämmastavalt ruttu. Mul pole aega mõelda, kas ma olen hale või mitte. 😀

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See õhtu on nii pikk ja lapsed ju ei istu laua taga ja söö head ja paremat. Nad kaovad oma tuppa mängima ja ongi kogu pidu. Ok, 23.30 lähme välja et vabakale minna. Kogu lugu. Hale ju?

Kas te varem siis käisite koos mehe-lastega Vabakal? Ja enne istusite kodus?

Jah. Olime kodus ja mehe vend oma perega meil või meie neil. Oleme ka ainult oma perega olnud. Elame kesklinna lähedal ja oleme alati Vabaduse väljakule jalutanud, mitte päris keskele, aga nt Kaarli kiriku juurde.

Aga kui sa etet tead, et lastel olek sisa ja nende perega huvitavam, miks ei või siis lapsed aastavahetust isaga ja tema ülejäänud perega veeta? Sest siis oleksid sina üksi ja veel haledam?

Mu ema, lesk, muideks, veedab kõik aastavahetused üksi. Ütleb, et see ongi tema õhtu ja talle meeldib nii, eriti pärast kärarikkast jõulu (meie suguvõsas ei ole rahulikest jõuludest juttugi, liiga palju inimesi 😀 )

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.12 10:07; 23.12 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hale ja haletsus on sinu peas, aga mitte olukorras. Mängi lastega lauamänge, vaadake Tv, päeval võite jalutama minna kuhugi, rääkige, tehke tulevikuks plaane. Kogu aeg ei pea ju su ümber olema mingi triangel ja palagan. Ole lihtsalt oma lastega ja ole olemas nende järgi. Süüa tehke ka koos.

Noh, see ongi meie tavaline igapäeva elu.

miks ei või siis lapsed aastavahetust isaga ja tema ülejäänud perega veeta? Sest siis oleksid sina üksi ja veel haledam?

Mees ei veeda venna perega vana aastat. Seega polegi kuhugi lapsi viia. Aga se oleks muidugi hea variant. Midagi haledat poleks, ma läheks siis ka metsa matkale osade sõpradega.

Tõenäoliselt ma ise muretsen rohkem kui lapsed üldse selle üle pead vaevaks või õhtut igavaks peaks. Ilutulestik ja kauem ülevalolek on ilmselt põhiline mida oodatakse. Lastešampus ka.

Vb me ei lähegi sel aastal Vabaduse väljakule ja jääme oma maja ette, kus kogu majarahvas koguneb. Lapsi seal küll ei ole aga vb lihtsalt tore kogunemine.

Aitäh, sain mõned head ideed teilt.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.12 21:37; 22.12 21:47; 22.12 21:51; 22.12 22:41; 23.12 00:15; 23.12 09:33; 23.12 14:38; 25.12 02:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma elan küll veel mehega, kuid aö olen heameelega kodus vana-aasta òhtul. Midagi paremat süüa ja juua ning òue ilutulestikku vaatama. Minu arust ei peaks küll midagi erilist tegema sel puhul:)

See õhtu on nii pikk ja lapsed ju ei istu laua taga ja söö head ja paremat. Nad kaovad oma tuppa mängima ja ongi kogu pidu. Ok, 23.30 lähme välja et vabakale minna. Kogu lugu. Hale ju? ????

Kui ise paned sildi külge, et see on hale, ju siis on.

Mul ka väikelapsed ja ei kavatsegi muud teha kui kodus olla, süüa, telekat vaadata ja 00ks õue minna, veel ei ole küll küsinud, mis naabrid teevad, aga kui ka nemad on kodused, siis ilmselt ühineme, kas nemad siis meile või meie neile, aga kui ka mitte, siis pole ka suurt, sest mis see aastavahetus nii tähtsat ikka on, noorena tõesti sai joodud ja pidutsetud, aga lastega seda nagunii ei tee, olenemata siis, kas mees on olemas või ei.

Mul on sama vanad lapsed kui teemaalgatajal (6 ja 8 a). Vabakale selles vanuses lastega mina ise ka ei läheks. Teeks mõnusa koduse õhtu. Igas linnaosas lastakse rakette, näeb veidi ilutuletikku, Vabakal on rüselust ja massi liiga palju. Meil näiteks kaheksane on südaöö paiku väga väsinud juba, noorem on rohkem “ööloom”, talle sobib see uue aasta ootamine rohkem.

Säraküünlaid võib lastele osta, õnne saab valada. Me oleme vana-aastaõhtul veel viimase laari piparkooke teinud, nende kaunistamine sisustab aega. Lastel on muidugi veidi tüütu oodata uut aastat, aga võib valida ka mingi filmi või multika, mida nad saaks vaadata just sellel õhtul vmt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.12 15:49; 24.12 10:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )


Esileht Pereelu ja suhted Vana aasta õhtul lastega üksi