Esileht Hobinurk Vana lasteraamat, kas keegi mäletab?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Vana lasteraamat, kas keegi mäletab?

Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kuidas aju nii töötab, aga täna viskas ta mulle mälupildi mingist nõukaaegaest lasteraamatust, mida mul ei õnnestu kohe mitte kuidagi lahti mõistatada, mis võis olla pealkiri. Koht, mis sellest raamatust meeles on, on see, et peategelasest poiss oli minemas muusikakooli sisseastumiskatsetele ja keegi peretuttav väitis emale, et muud pole üldse vaja osata, kui üks absurdselt keeruline sõna. Poisile tuubiti seda sõna siis vist pähe, et kui küsitakse, siis oskab vastata, aga seda sõna ei olnud vaja (ilmselgelt????). Rohkem ei mäleta sellest raamatust, aga rahu ka nüüd ei saa. Kas keegi mäletab midagi sellist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mihkel Muti “Französisch” ilmselt. Aga muusikakooli katsetel käis hoopis Kristiina (see keskmine).

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mihkel Muti “Französisch” ilmselt. Aga muusikakooli katsetel käis hoopis Kristiina (see keskmine).

Heldeke, mul oli nii selgelt meeles, et poiss, seega Kristiina raamatut riiulist otsida ei osanudki. Aga see sõna tõi praegu mälu tagasi. Väga suur aitäh!

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

“Kristiina, see keskmine”, nii hea raamat.

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Heldeke, mul oli nii selgelt meeles, et poiss, seega Kristiina raamatut riiulist otsida ei osanudki. Aga see sõna tõi praegu mälu tagasi. Väga suur aitäh!

“Französischis” oligi poiss, ainult et kool polnud muusikakool, vaid keeltekallakuga.

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

no mõtle loogiliselt – miks peaks muusikakooli katsetel küsima mingit sõna?

Eliitkoolidesse pürgimist pilati juba siis. Ja ülesanne oli selle sõna õige hääldus.

0
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Täitsa õigus, ei ole üldse loogilune, aga et ma mõlemat raamatut nii umbes kuueaastasena lugesin, siis on mälu nad peas sassi ajanud. Nüüd tekkis see hetk, kui oma lastele ideaalne aeg oleks vanu lemmikuid tutvustada ja tarvis meenutada ????

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Eliitkoolidesse pürgimist pilati juba siis.

Ei tea, miks seda pilama peaks?

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Eliitkoolidesse pürgimist pilati juba siis.

Ei tea, miks seda pilama peaks?

Mitte pürgimist, vaid tõusiklust. Kuna lugesin seda hirmammu lapsena, siis võin eksida, aga kas ei olnud suisa nii, et udupeene nimega imelapse vanemad ei saanud ise arugi, et uhke selgeks õpetatud sõna polnud isegi kallakule vastavas keeles…?

+8
-2
Please wait...
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Hobinurk Vana lasteraamat, kas keegi mäletab?