Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vana töölepingu lõpetamine ja uue alustamine

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Vana töölepingu lõpetamine ja uue alustamine

Postitas:
Kägu

Mul lõpeb tööleping ja asun uuele tööle. Nende kahe lepingu vahele jääks umbes kuu, kus mul kehtivat töölepingut pole ja see tekitab küsimusi. Kehtiv leping lõpeb seepärast, et kolleeg tuleb lapsepuhkuselt tagasi ja mina olin tema asendaja.

Kas see võib mulle tulevikus kahjulikuks osutuda? Nt kui mingil põhjusel peaksin kunagi töötuks jääma, seal arvestatakse hüvitise maksmise aeg eelnenud tööaastate põhjal. Või mingil muul moel kahjulik?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tootukassa.ee
Haigekassa.ee
Head lugemist

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ravikindlustus ei katke. Töötuskindlustushüvitise saamiseks on oluline, et sa enne töötuks jäämist (st uuelt töökohalt seega on kunagi võimalus, et koondatakse…)36k jooksul oleks vähemalt 12k töötanud, seega ka siin 1k ei mängi ehk erilist rolli…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Anna endale üks kuu hingetõmbeaega kogu elu kestva töö kõrvalt. Peab siis vahetpidamata?
Teoreetiliselt võib see vaba kuu mõjutada töötuskindlustushüvitise suurust (võetakse keskmise arvestamisel arvesse, aga tasu ei saanud)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kahjuks tuleb see variant juhul, kui sind peaks ees ootama kunagi koondamine. Koondamishüvitist maksab riik viimases töökohas oldud aastate järgi. Seega hakkab kehtima sinu jaoks n.ö. uus ajaarvamine, kui uue lepingu sõlmid. Kahju võib olla ühe kuu palk, mis on päris korralik summa.

Soovitan tööandjaga kokkuleppele saada, et teete lepingu muudatuse, mitte ei lõpeta vana ja alusta uut. Eriti siis on see põhjendatud, kui töö sisu jääb samaks ning muutub vaid tähtajalisus. Võta kas või 1 kuu palgata puhkust selle pausi ajal, mis tekib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soovitan tööandjaga kokkuleppele saada, et teete lepingu muudatuse, mitte ei lõpeta vana ja alusta uut.

Kust sa välja loed, et ta jätkab samas töökohas?
Mulle jäi mulje, et ikka täitsa uues.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teatud summasid arvestatakse mingi perioodi tulude kohta, näiteks haiguslehe rahad eelmise kalendriaasta keskmise tulu kohta ja üks kuu ilma sissetulekuta võib natuke seda keskmist alla tõmmata. Samuti kui töötuks jääd, võetakse mingi keskmine mingi aja jooksul. Või kui rasedaks jääd, arvestatakse kah aasta keskmist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soovitan tööandjaga kokkuleppele saada, et teete lepingu muudatuse, mitte ei lõpeta vana ja alusta uut.

Kust sa välja loed, et ta jätkab samas töökohas?

Mulle jäi mulje, et ikka täitsa uues.

Mis mõte teemaalgataja küsimusel siis üldse on? Midagi muuta niikuinii ei ole võimalik.

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vana töölepingu lõpetamine ja uue alustamine