Esileht Lapse ootamine Vanaaegne nimi

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Vanaaegne nimi

Postitas:

Küsimus vanaaegsete nimede fännidele.

Kuna esimesel lapsel vanavanaema nimi Anna, siis ilmselt sobiks teisele lapsele ka vana nimi:) Soovitage nii poisile kui ka tüdrukule siia sobivat nime.Uurisime mehega sugupuud, meil vanavanavanaema Melanda ( tundub nagu seebikast), Rosalie ( no ei meeldi), Johanna ja Johannes ( sugulastel juba on).
Missugused nimed Teile meeldivad? Mulle väga meeldivad Elisabeth ( sõbrannal juba on), Eleanore (liiga keeruline).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib minu vanaema nimi Lisette.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eleanorast võib aretada Nora, sobib ka esimese lapse nime kõrvale, lühike. Johanna muidu ilus nimi, aga Anna kõrvale jälle ei sobi. Mul on õega sarnane nimi, algustäht erinev. Kui vanemad köögist hüüdsid, siis me alati jooksime kahekesi kohale, sest kunagi ei kuulnud, kumba nad nüüd kutsusid.

Võib-olla pole väga vanad nimed, aga ilusad on Linda, Roosi, Marta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lähtuda, et peab sobima nimega Anna…

Aleksander, Gustav, Jakob, Joosep

näiteks minu vanavanemad olid Anna ja Gustav

Maria, Marta, Paula…

meie suguvõsas veel Adele, Amanda, Loviisa(e), Elviira

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 07:08; 15.01 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla pole väga vanad nimed, aga ilusad on Linda, Roosi, Marta.

Marta on piiblinimi, nii et vanust lausa aastatuhandetes.
Linda on rahvusvaheliselt tuntud nimi, mis ka meil oli juba 100 aastat tagasi üsna levinud.
Roosi on eestipärane Rosalie lühend, sellisel lühendatud kujul teda meie vanavanavanematele jah pigem ei pandud.

Võibolla siit saab mõne mõtte, aasta 1900 on ju küll “vana aeg”: https://www.researchgate.net/publication/286290289_EESTLASTE_EESNIMED_1900_AASTAL

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 09:59; 24.04 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liisa, Leena, Emma, Linda, on juba pakutud…
Elsa, Liina, Paulina(e), Julia, Helena, Heleen, Anete
Poistest
Kaarel (Karel), Herman, Hans, Karl…aga ka Robert, Richard, Julius

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 07:08; 15.01 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aliide, Liidia, Paula, Pauliina, Edna

Helle, Helmi, Helgi, Eha, Koidu, Koidula, Aino, Taimi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Luise

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Melani
Rosanna

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elli ja Herbert.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linda on ilus, Ida, Iti. mina panin oma lapsele Kusti nimeks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna pole ju mingi übervanaaegne nimi, st täietsi modernne ka praegu veel. Kui tahad, et sobiks mingil kujul Annaga, siis igasugused Eleanored jmt unustaksin kohe ja vaataks ikka pigem nime lihtsuse järgi, mitte vanuse.

Nt siin eespoolgi pakutud Linda, Paula, Liidia, aga ka Laura, Tiina, Heli, Liina, Agnes jne

Poistest Koit, Ago, Tambet, Arne, Tõnu, Tõnis, Lauri, Kristo jne jne

Minuarust oleks veider, kui üks laps on Anna ja teine mingi Elfriide-Rosamunde-Cathrine. Ärge piinake oma lapsi

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ühel lapsel on juba nii lihtne nimi, siis soovitan teisele ka lihtsam ja levinum nimi panna, siis ei juhtu nii, nagu minu tuttaval, et lapsena kogu aeg põdes, et õel ilus nimi Janeli, ja tema ise on lihtsalt Mari 😀

Annega kokku sobiksid sellised ajatud klassikalised ja rahvusvahelised nimed nagu Maria, Elsa, Jana. No ja “Frozen” multtikas kahest õest Annast ja Elsast oleks neile hiljem väga südamelähedane 😉

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ühel lapsel on juba nii lihtne nimi, siis soovitan teisele ka lihtsam ja levinum nimi panna, siis ei juhtu nii, nagu minu tuttaval, et lapsena kogu aeg põdes, et õel ilus nimi Janeli, ja tema ise on lihtsalt Mari ????

Annega kokku sobiksid sellised ajatud klassikalised ja rahvusvahelised nimed nagu Maria, Elsa, Jana. No ja “Frozen” multtikas kahest õest Annast ja Elsast oleks neile hiljem väga südamelähedane ????

Ma just selle Frozeni seose pärast kindlasti Elsat ei paneks.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Albert
Adeele
Noora
Marie
Magda
Kaida
Kaila
Raimond
Kaarel
Herman

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu sõbranna tütred on Teele ja Herta, minu meelest väga ilusad nimed mõlemad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ühel lapsel on juba nii lihtne nimi, siis soovitan teisele ka lihtsam ja levinum nimi panna, siis ei juhtu nii, nagu minu tuttaval, et lapsena kogu aeg põdes, et õel ilus nimi Janeli, ja tema ise on lihtsalt Mari ????

Annega kokku sobiksid sellised ajatud klassikalised ja rahvusvahelised nimed nagu Maria, Elsa, Jana. No ja “Frozen” multtikas kahest õest Annast ja Elsast oleks neile hiljem väga südamelähedane ????

Meil nt said tüdrukud nimeks Joanna ja Susanna. Oli tàitsa teadlikult valitud sarnased. Mõlemad rahvusvahelised nimed nagu ka meie perek nimi. Samas lihtsad ja konkreetsed. Lihtne nii Eestis kui ka välismaal tulevikus. Ja ei, pole kaksikud. ????

Minule nt see Elsa ja Anna variant täitsa meeldib. Juba see multikas on väga tore. Ka mina sain oma nime omal ajal Lumekuningannast, no see küll nüüd takistus ei peaks olema lapse nime valikul.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mirtel
Sireli
Pärle
Leeni
Liise
Joel
Noel
Naatan
Joonatan

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna pole ju mingi übervanaaegne nimi

Anna oli piibli järgi neitsi Maarja ema, seega ikka tuhandeid aastaid vana. Mina valiks sel juhul teisele tütrele Maria. Mulle väga meeldivad mõlemad nimed. Poisile valiks Joakim. See oli Maarja isa nimi, ühtlasi väga populaarne Skandinaavias olnud aastasadu.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aile
Loore
Lagle

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui paned Elsa, siis nad umbes 7-8-aastaselt hakkavad oma nimesid vihkama suure tõenäosusega.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 17:42; 24.04 07:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil nt said tüdrukud nimeks Joanna ja Susanna.

Edelaraudtee mugavate istmete ja baarvaguniga rongid olid Johanna ja Susanna 🙂
Lihtsalt tuli meelde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linda ONGI ilus! See tähendabki portugali keeles ilusat 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vend oma naisega said teada, et nende esiklaps on poiss, siis läksid käiku kohe mõlema vanavanaisade nimed. Ühel Oliver ja teisel Oskar. Algul tahtsid need kokku üheks nimeks panna, aga jäi kõlama imelikult. Valituks osutus Oliver. Nüüd on tulemas perelisa ja voilaa- ka poiss, seega kasutusse läheb teine nimi Oskar 🙂 Minu meelest kasutada võimalusel vanaemade ja vanaisade nimesid on imeilus 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Marie
Jakob
Ida
Helmi
Pauline
Juhan

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 17:42; 24.04 07:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui paned Elsa, siis nad umbes 7-8-aastaselt hakkavad oma nimesid vihkama suure tõenäosusega.

olen ka sama meelt. see, et vanaaegne kaob täiesti ära. kõigil ainult, et frozen tegelased kodus.
multikas on multikas ja hetkel on ta pop küll, aga ma isiklikult küll ei tahaks mingi popi multika järgi endale nime saada.
tuttava sõbrannal on lapse nimi Kristofel Robin. absoluutselt kõigi reaktsioon on sama, et tegelane multikast, raamatust. ma ei tea, miks ema ise selle nime pani. millega endale seostus ja just see meeldis. aga jah, tõesti, kas Puhh ei tahtnud päris panna. Kui juba, siis juba, milleks tagasi hoida.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 08:17; 24.04 11:03; 24.04 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tuttava sõbrannal on lapse nimi Kristofel Robin. absoluutselt kõigi reaktsioon on sama, et tegelane multikast, raamatust.

“Puhhi” tegelane on Kristofer Robin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 09:59; 24.04 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tuttava sõbrannal on lapse nimi Kristofel Robin. absoluutselt kõigi reaktsioon on sama, et tegelane multikast, raamatust.

“Puhhi” tegelane on Kristofer Robin.

no just, miks mitte peategelase nimi panna. Nagu Elsa.
miks tahate oma lastele terveks eluks sellist taaka külge, et kui end tutvustab, siis assotseerub midagi muud. poeg on kunagi minister, pangadirektor, müügimees vmi, aga nimi on nagu väikesel poisil, kes karuga mööda metsa ringi jooksis.
sama on selle generatsiooniga Anna ja Elsa. olen täiesti kindel, et absoluutselt kõigil läheb nägu muigele, kui öelda, et anna ja elsa tulevad külla. mõni väike võib isegi pettuda, et ei tulnud ju 😀

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 08:17; 24.04 11:03; 24.04 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

PS! Anna on muidugi väga ilus nimi ja üksinda see nimi üldse Frozenit ei meenuta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 08:17; 24.04 11:03; 24.04 11:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Lapse ootamine Vanaaegne nimi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.