Esileht Ajaviite- ja muud jutud Vanadekodu Tais

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Vanadekodu Tais

Postitas:
Kägu

Eilses Pealtnägijas oli sellest teemast jutt, aga mis hinnad seal võivad olla?
Kas mingit kodulehte ka sellel asutusel olla võiks?

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eestlase jaoks liiga kallis. Normaalne oleks sul ka miinimum kolm neli korda aastas külas käia. See teeb siis kuskil min.1500€/nägu reisimisele x4= 6000€ puhtalt südametunnistuse ja empaatia eest välja käia.

0
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mis see kuutasu seal on?

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vanainimene ei taha kodust ära kaugele Taisse (vähemalt praegused vanainimesed, vb 30-40 aasta pärast osad tahaksid), vanainimene tahab oma kodus ja oma kodumaal surra.

+10
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need vanainimesed seal ei mäletanud oma eelnevat elu ega tundnud lähedasi ära. Vaatas heldinult pilti ja nimetas oma poega isaks. Dementne vanainimene lihtsalt ei teagi, kus tal kunagi kodu oli ja kui vana ta parajasti on. Iga uus päev on uus leht.

+28
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ainus tõsisem probleem on keel. Dementsed unustavad kõik võõrkeeled ja naasevad oma emakeele juurde, ehk et see sobib rohkem ingliskeelsetele inimestele.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ainus tõsisem probleem on keel. Dementsed unustavad kõik võõrkeeled ja naasevad oma emakeele juurde, ehk et see sobib rohkem ingliskeelsetele inimestele.

Selle loo peategelaseks olnud naise emakeel oli saksa keel. Ometi suhtles ta oma hooldajaga inglise keeles. Nii et päris ühene see ilmselt pole.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need vanainimesed seal ei mäletanud oma eelnevalt elu ega tundnud lähedasi ära. Vaatas heldinult pilti ja nimetas oma poega isaks. Dementne vanainimene lihtsalt ei teagi, kus tal kunagi kodu oli ja kui vana ta parajasti on. Iga uus päev on uus leht.

Kommentaar eemaldatud.

3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+5
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja lapsed hakkavad Taisse külla sõitma? Või on lastel nii suva, et ei tahagi üldse enam vanemaid näha?

+7
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja lapsed hakkavad Taisse külla sõitma? Või on lastel nii suva, et ei tahagi üldse enam vanemaid näha?

Lastel ei pruugi sugugi suva olla oma vanematest, aga kui ema on nii dementne, et nagunii aru ei saa, kes tal külas käib, siis ainult tema vaatamise pärast tõesti ei hakkaks iga kuu sõitma. Peaasi oleks ikka see, et ema eest hästi hoolitsetaks. Dementsed ju nagunii elavad täiesti oma maailmas.
Meie tavalised hooldekodud ju ei võta dementseid vastugi, sellest on nii palju kirjutatud. Ja hoolitsus pole ka eriti inimsõbralik, sest pole ju töötajaidki, kes isiklikult jõuaks kõigi eest võrdselt hästi hoolitseda.
Ma ei teagi, mis oleks tähtsam – et ebaadekvaatne inimene on puhas, kenas keskkonnas ja rõõmus, kuigi ilma lähedaste külaskäikudeta (keda ta nagunii ära ei tunne) või vireleb kuskil meie hooldekodus, kus ta võib oma mähkmetes hauduma minna ja lamatised saada, sest töötajaid on väga vähe. Ka selliseid olukordi on palju kirjeldatud. Mu oma sugulase elu lõppes ka sellises asutuses. Jube oli.

+26
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida see õnnetu Aasia veempeab vastu võtma Euroopalt? Oma rämpsu müüme nagunii juba sinna ja kodus näitame näpuga Aasia maadele kui kõige suurematele merereostajatele. Nüüd siis vanainimesed lennukile nagu küttepuud, las harimata aasialased kasivad ema-isa tagumikku? Fui, ma ütlen, natuke haljamale oksale jõudnu on ikka ütlemata südametu ja kalk endast kehvemate vastu.

+5
-20
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja vaene vanainimene ei saa võõrast keelest ka muhvigi aru ju! Arvate, et naudib võõras keelekeskkonnas olemist? Usun, et ka dementne tahaks siiski mingis tuttavas keeles juttu kuulda.

+3
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui lapsi pole? Siis on vanainimesel ükskôik.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle loo peategelaseks olnud naise emakeel oli saksa keel. Ometi suhtles ta oma hooldajaga inglise keeles. Nii et päris ühene see ilmselt pole.

Dementsus süveneb ajaga. Olen hooldekodus seda näinud, eri inimestel süveneb dementsus eri kiirusega. Nägin meest, kes pooleteise aastaga muutus täiesti sõbralikust toredast (sellisest, et ma ei saanud arugi, miks ta üldse hooldekodus on, kuni ta pastakat seinakontakti telekapistiku asemel toppima hakkas) ja arukast mehest täielikult dementse inimeseni, kes unustas täielikult eesti keele (mida ta täiesti puhtalt rääkis, kuigi see polnud ta emakeel), puistas võõrastes tubades kõik asjad laiali ja vedas minema, viskas prügikasti või peitis kuhugi (paljud asjad, sh meie omad, jäidki kadunuks), keris lahti kõik WC-paberirullid ja tegi lõputult muid tükke, kuni lõpuks läks teistele kallale ka.
Ehk et kõik kaob järk-järgult, kuni lõpuks ei mäleta inimene ega oska enam süüagi. Mõnel aeglasemalt, mõnel kiiresti.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma isegi ei kujuta ette, mida ma teeksin või tahaksin, kui ma oleksin vanana dementne. Kas mul oleks vahet, kus mind peetakse – kui tuba on soe ja küljealune puhas!? Pole õrna aimugi.

Praegu ma mõtlen, et mingit kodumaa mulda matmist ma küll tähtsaks ei pea, mingit surnuaiaplatsi vaevalt omale varuma hakkan. Võib-olla jooksevad lapsed mööda maailma laiali ja kellel seda siis vaja on. Pärast minu lahkumist tehku minu tuhaga, mida tahavad ja kinnisvara suhtes sama – arvatavasti on mul seal teispoolsuses täiesti ükskõik.

Teadlik pensioniiga soojal maal (kolm kuud talvel) tundub küll hetkel hea mõte, aga kas ka hooldekodu, ei tea.

+13
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need vanainimesed seal ei mäletanud oma eelnevalt elu ega tundnud lähedasi ära. Vaatas heldinult pilti ja nimetas oma poega isaks. Dementne vanainimene lihtsalt ei teagi, kus tal kunagi kodu oli ja kui vana ta parajasti on. Iga uus päev on uus leht.

Kommentaar eemaldatud.

Kas neil oleks meie vanadekodudes parem ? Riiklikud on täielik koonduslaager ja erakätes vanadekodud maksavad ikka sinna alates 1500/ kuus kanti.

+10
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga äkki polegi lapsi? Äkki need inimesed on aasias juba varem elanud ja siis seal ka pansionaati kolinud nö kommuuni elu elama. Põhjamaa inimesi on palju, kes terve elu tööd teinud ja pensioniaeg veedetakse kusagil aasias ringi kolades. Seal on kõik väga odav, valgetesse suhtutakse hästi ja meeldivalt, miks mitte seal olla kui see palav niiske kliima sobib?

Samamoodi võid ise ka teha. Oled kord 65, müüd siin kõik maha ja lähed sinna elama, rendid elamise…

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ma isegi ei kujuta ette, mida ma teeksin või tahaksin, kui ma oleksin vanana dementne. Kas mul oleks vahet, kus mind peetakse – kui tuba on soe ja küljealune puhas!? Pole õrna aimugi.

Praegu ma mõtlen, et mingit kodumaa mulda matmist ma küll tähtsaks ei pea, mingit surnuaiaplatsi vaevalt omale varuma hakkan. Võib-olla jooksevad lapsed mööda maailma laiali ja kellel seda siis vaja on. Pärast minu lahkumist tehku minu tuhaga, mida tahavad ja kinnisvara suhtes sama – arvatavasti on mul seal teispoolsuses täiesti ükskõik.

Teadlik pensioniiga soojal maal (kolm kuud talvel) tundub küll hetkel hea mõte, aga kas ka hooldekodu, ei tea.

Täna ei mata sind keegi enam, lähed aju ja siis tuhk on tuhk.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lastel ei ole suva. “Suva” on dementsel vanainimesel, oma seisuni tõttu ta ei teagi, et tal on lapsed ja kui need tulevad, siis ei tunne neid ära. Ja kui lapsed lahkuvad, siis vanur enam ei mäleta, et keegi üldse külas käis.
Pealegi reisivad inimesed nii palju, et aastas korra- paar Tais käia pole mingi probleem. Lapsed muidugi tahavad oma eakaid vanemaid näha, aga paraku soojendab see külastus vaid laste südameid, dementse jaoks on lapsed järjekordsed võõrad inimesed.

+9
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lastel ei ole suva. “Suva” on dementsel vanainimesel, oma seisuni tõttu ta ei teagi, et tal on lapsed ja kui need tulevad, siis ei tunne neid ära. Ja kui lapsed lahkuvad, siis vanur enam ei mäleta, et keegi üldse külas käis.

Pealegi reisivad inimesed nii palju, et aastas korra- paar Tais käia pole mingi probleem. Lapsed muidugi tahavad oma eakaid vanemaid näha, aga paraku soojendab see külastus vaid laste südameid, dementse jaoks on lapsed järjekordsed võõrad inimesed.

Kas sa koguaeg mõtled neid kommentaare käigupealt välja omamata elus ise mingit kogemust? Sul on iga kommentaar selline kajav ilukõne.

+2
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina arvan, et isegi kui inimene

Praegu ma mõtlen, et mingit kodumaa mulda matmist ma küll tähtsaks ei pea, mingit surnuaiaplatsi vaevalt omale varuma hakkan. Võib-olla jooksevad lapsed mööda maailma laiali ja kellel seda siis vaja on. Pärast minu lahkumist tehku minu tuhaga, mida tahavad ja kinnisvara suhtes sama – arvatavasti on mul seal teispoolsuses täiesti ükskõik. Teadlik pensioniiga soojal maal (kolm kuud talvel) tundub küll hetkel hea mõte, aga kas ka hooldekodu, ei tea.

Ma arvan, et kui ümbrus, kus sa viibid, on nagu paradiisiaed – soojus, päike, lopsakad ja värvilised lilled-taimed, lindude hääled jne., siis mõjub seal viibimine hästi isegi sellele inimesele, kes palju millestki aru ei saa.

See paradiisiaia-taoline keskkond lihtsalt pakub palju meeldivaid aistinguid ja tekitab heaolutunde. Oli näha ka, et need vanainimesed olid küll dementsed – aga naeratavad ja rõõmsameelsed.

Meil (kuna loodus pakub sooja aega vähem) peab sellise rõõmsa ja tšilli õhkkonna tekitamiseks rohkem pingutama.

+10
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle artikli kohaselt on tasu 750 naela – sisaldades ööpäevaringset personaalhooldust. Enamikule eestlastest seega üsna kättesaamatu.

https://www.theguardian.com/society/2020/jan/12/families-sending-relatives-with-dementia-to-thailand-for-care

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle artikli kohaselt on tasu 750 naela – sisaldades ööpäevaringset personaalhooldust. Enamikule eestlastest seega üsna kättesaamatu.

https://www.theguardian.com/society/2020/jan/12/families-sending-relatives-with-dementia-to-thailand-for-care

misasja, odavam ju kui kohalike ärimeeste vastavad asutused!

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

misasja, odavam ju kui kohalike ärimeeste vastavad asutused!

Viitaja jättis juurde kirjutamata, et see on ühe nädala hind.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olgem siis täpsed, et 750 naela NÄDALAS, ehk 3371 eurot kuus.
Mis on tõesti pisut krõbe ja arvestades Tai madalaid tööjõu ja küttekulusid ka nende pidajatele ülihea äri.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida see õnnetu Aasia veempeab vastu võtma Euroopalt? Oma rämpsu müüme nagunii juba sinna ja kodus näitame näpuga Aasia maadele kui kõige suurematele merereostajatele. Nüüd siis vanainimesed lennukile nagu küttepuud, las harimata aasialased kasivad ema-isa tagumikku? Fui, ma ütlen, natuke haljamale oksale jõudnu on ikka ütlemata südametu ja kalk endast kehvemate vastu.

Aasia saab tööd ja sissetuleku. Minu teada näiteks sakslased juba aastaid toovad vanurid Ida-Euroopa riikidesse hooldada, sest neil endil ei jätku personali, et hooldatavatele piisavalt juuagi anda. Vahest nüüd võõrtööjõuga on hooldajaid rohkem, aga hinnavahe annab tunda. Ei mäleta, et selles artiklis oleks keeleprobleemist juttu olnud.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olgem siis täpsed, et 750 naela NÄDALAS, ehk 3371 eurot kuus.

Eesti ärimehed hakkavad vaikselt sellele järele jõudma, alles oli jutt luksusvanadekodu planeerimisest.

Tegelikult võiks ikka teha sellised kohad vanakestele, kus nad kodumaal oma vanaduspõlve väärikalt saaks veeta. Kas tõesti on seda palju tahta?

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu mõlemad vanemad on elus vigasid teinud, mis on minule negatiivselt mõjunud, mitte iial ma neid ei hülgaks ja ammugi ei saadaks kuskile “ soojale maale”

+2
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Te vist keegi ei ole Tais käinud, et arvate sealset kliimat meie vanuritele väga sobilikuks.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas neil oleks meie vanadekodudes parem ? Riiklikud on täielik koonduslaager ja erakätes vanadekodud maksavad ikka sinna alates 1500/ kuus kanti.

millised need riiklikud veel on? kõik hooldekodud on erakätes.

+5
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Vanadekodu Tais