Esileht Ilu ja tervis Vanadusest kõik kohad valusad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Vanadusest kõik kohad valusad

Postitas:
Kägu

Olen 54. Aitab, kui 10 minutit istun – püsti tõustes end hetkega sirgu ei saa, küll on puus valus, küll tagumik, küll selg. Mida pikemalt istun, seda hullem on, nagu kuidagi kangeks jään. Nii umbes minutiga suudan end sirgu ajada ja siis edasi on kõik korras. Töö on mul istuv ja kuigi nüüd hakkab juba aiatööd olema, on liikumist muidugi vähe. Kord nädalas käin trennis, aga sellest erilist abi ei paista olevat. Vesiaeroobika, aga ka trennile järgneval päeval pole asi parem. Mis mind siis aitaks? Mõistan küll, et eks liigutama peaks end rohkem, aga mis moel? Millisesse trenni minna? Kas annaks veel peale trenni midagi teha, et kogu keha nii kange/valus poleks?

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigepealt – kas arstil käidud ja kurdetud? Reumaproovid korras?

Kui korras, siis jah, rohkem liikumist. Kõndimine on alati hea, kui oled normkaalus. Kui ei ole, siis pigem rattasõit. Mina käin jõusaalis 2, mõnikord 3 korda nädalas. Meie vanuses on lihast vaja, et liigesed paigal püsiksid, aga ealiste iseärasuste tõttu hakkavad lihased kohe-kohe vähenema. Ja vana hea hommikuvõimlemine. Selle headusest saad aru siis, kui oled paar kuud võimelnud. Suvel on eriti hea õues võimelda. Kõik kehapiirkonnad korra läbi, pearingid, õlad, viibutused, painutused, puusaringid, kikivarvul seis, kassiküür, rätsepaiste. Edasijõudnud võivad ka joogat teha, pea peal seista vms.

Üldiselt on selliseks ägisemiseks ikka vara veel. Mina olen siiski samasugune ägiseja, kuid mul on tugev ülekaal ning viimased 10 aastat olen väga vähe liikunud. Kõik ülalnimetatu (teen seda umbes aasta) on mu elukvaliteeti palju paremaks muutnud.

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanadusest kõik kohad valusad

Jälle see muinasjutt, kuidas midagi juhtub vanadusest, kui tegelikult juhtub see elustiilist. Inimene saab ise ka aru, et ta peab rohkem liikuma, aga teema pealkirjastab ikka mingi udujutuga.
Mis trenni sa peaks tegema? Ükskõik millist, peaasi, et sa liigud ja annad oma kehale koormust. Niisama oma tagutsa peal istumisest on igasugune liikumine parem. Mis sulle meeldiks? Jooga? Pilates? Tants? Bodypump? Rattasõit? Sõudmine?

+2
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

täpselt nii ongi – 50 kukkus, hädad algasid…  Sellised kummalised, kunagi enne pole olnud. Jalatallad ja kannad valutavad näiteks.  Normkaalus, liigun palju õues + rahulikum trenn paar korda nädalas.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälle see muinasjutt, kuidas midagi juhtub vanadusest, kui tegelikult juhtub see elustiilist. Inimene saab ise ka aru, et ta peab rohkem liikuma, aga teema pealkirjastab ikka mingi udujutuga.

Eks vanusel on ikka ka mingi roll kõigis protsessides, mis meis toimuvad. Noorel inimesel ei valuta sellise elustiili juures ju miski.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälle see muinasjutt, kuidas midagi juhtub vanadusest, kui tegelikult juhtub see elustiilist. Inimene saab ise ka aru, et ta peab rohkem liikuma, aga teema pealkirjastab ikka mingi udujutuga.

Eks vanusel on ikka ka mingi roll kõigis protsessides, mis meis toimuvad. Noorel inimesel ei valuta sellise elustiili juures ju miski.

Tänapäeva noori vaadates, kelle kints on jämedam kui minu puus, ma ei oleks selles enam nii kindel. Elustiil on siiski füüsilise heaolu alus.

+7
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälle see muinasjutt, kuidas midagi juhtub vanadusest, kui tegelikult juhtub see elustiilist. Inimene saab ise ka aru, et ta peab rohkem liikuma, aga teema pealkirjastab ikka mingi udujutuga.

Eks vanusel on ikka ka mingi roll kõigis protsessides, mis meis toimuvad. Noorel inimesel ei valuta sellise elustiili juures ju miski.

Tänapäeva noori vaadates, kelle kints on jämedam kui minu puus, ma ei oleks selles enam nii kindel. Elustiil on siiski füüsilise heaolu alus.

Vähemalt on nad rõõmsameelsed ja sallivad.

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälle see muinasjutt, kuidas midagi juhtub vanadusest, kui tegelikult juhtub see elustiilist. Inimene saab ise ka aru, et ta peab rohkem liikuma, aga teema pealkirjastab ikka mingi udujutuga.

Eks vanusel on ikka ka mingi roll kõigis protsessides, mis meis toimuvad. Noorel inimesel ei valuta sellise elustiili juures ju miski.

Tänapäeva noori vaadates, kelle kints on jämedam kui minu puus, ma ei oleks selles enam nii kindel. Elustiil on siiski füüsilise heaolu alus.

Vähemalt on nad rõõmsameelsed ja sallivad.

Keda see huvitab?

+4
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeva noori vaadates, kelle kints on jämedam kui minu puus, ma ei oleks selles enam nii kindel. Elustiil on siiski füüsilise heaolu alus.

No ei valuta neil miski, ära muretse. Varsti hakkab, seda küll, aga valutamiseks peab siiski liigeskond kuluma, luud pikalt vale surve all olema. See võtab isegi vanemal inimesel ikka teatava aja, nooremal inimesel veel kaks korda kauem.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen alles 39 ja sama jama – näiteks tolmuimejaga pikalt “küürutades” hakkab selg valutama, maad kaevates käed ja selg, pikemalt istudes on jalad kanged ja alaselg kuidagi “vale”. Ülekaaluline pole, väga passiivne v istuv ka mitte, aga no päris sportlik nüüd ka jah ei saa öelda.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen alles 39 ja sama jama – näiteks tolmuimejaga pikalt “küürutades” hakkab selg valutama, maad kaevates käed ja selg, pikemalt istudes on jalad kanged ja alaselg kuidagi “vale”. Ülekaaluline pole, väga passiivne v istuv ka mitte, aga no päris sportlik nüüd ka jah ei saa öelda.

Mida juttu? Selliste tegevuste juures jäävad ju noorematel ka valusaks.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeva noori vaadates, kelle kints on jämedam kui minu puus, ma ei oleks selles enam nii kindel. Elustiil on siiski füüsilise heaolu alus.

No ei valuta neil miski, ära muretse. Varsti hakkab, seda küll, aga valutamiseks peab siiski liigeskond kuluma, luud pikalt vale surve all olema. See võtab isegi vanemal inimesel ikka teatava aja, nooremal inimesel veel kaks korda kauem.

Hiljemalt 10 aasta pärast on need tänased 20-sed tammetüved-neiukesed invaliidid valmis, kui nad samamoodi jätkavad. See on fakt.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hiljemalt 10 aasta pärast on need tänased 20-sed tammetüved-neiukesed invaliidid valmis, kui nad samamoodi jätkavad. See on fakt.

30-selt pole keegi kehakaalu pärast veel invaliid (kui sa just ei mõtle 130+ kaalu). 50-selt saad kehakaalu pärast invaliidiks.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hiljemalt 10 aasta pärast on need tänased 20-sed tammetüved-neiukesed invaliidid valmis, kui nad samamoodi jätkavad. See on fakt.

30-selt pole keegi kehakaalu pärast veel invaliid (kui sa just ei mõtle 130+ kaalu). 50-selt saad kehakaalu pärast invaliidiks.

Jah, just neid ma mõtlengi. Ja neid ei ole vähe.
Aga miks sa vaidled ja ilustad? Kas megarasvumist on sinu arvates vaja tänases ühiskonnas õigustada?

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, just neid ma mõtlengi. Ja neid ei ole vähe. Aga miks sa vaidled ja ilustad? Kas megarasvumist on sinu arvates vaja tänases ühiskonnas õigustada?

130+ noori inimesi on siiski vähe. Ei ole vaja õigustada, lihtsalt mina rääkisin mõistlikumatest ja noorte hulgas rohkem levinud ülekaalu vahemikest – ikka KMI alla 30.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, just neid ma mõtlengi. Ja neid ei ole vähe. Aga miks sa vaidled ja ilustad? Kas megarasvumist on sinu arvates vaja tänases ühiskonnas õigustada?

Kus sa selliseid nii massiliselt näed?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen alles 39 ja sama jama – näiteks tolmuimejaga pikalt “küürutades” hakkab selg valutama, maad kaevates käed ja selg, pikemalt istudes on jalad kanged ja alaselg kuidagi “vale”. Ülekaaluline pole, väga passiivne v istuv ka mitte, aga no päris sportlik nüüd ka jah ei saa öelda.

Mida juttu? Selliste tegevuste juures jäävad ju noorematel ka valusaks.

Mida juttu? Olen 54 ja tõepoolest mitte miski ei valuta ka selliste tegevuste juures.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma 52 ja midagi ei valuta.

Kord nädalas käin joogas ja teen ka aiatöid.

Muide jooga ei tähenda vaid peapeal seisu. Sellega mida mina iga nädal teen saab enamus normkaalus vanem daam hakkama.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigepealt – kas arstil käidud ja kurdetud? Reumaproovid korras?

Kui korras, siis jah, rohkem liikumist. Kõndimine on alati hea, kui oled normkaalus. Kui ei ole, siis pigem rattasõit. Mina käin jõusaalis 2, mõnikord 3 korda nädalas. Meie vanuses on lihast vaja, et liigesed paigal püsiksid, aga ealiste iseärasuste tõttu hakkavad lihased kohe-kohe vähenema. Ja vana hea hommikuvõimlemine. Selle headusest saad aru siis, kui oled paar kuud võimelnud. Suvel on eriti hea õues võimelda. Kõik kehapiirkonnad korra läbi, pearingid, õlad, viibutused, painutused, puusaringid, kikivarvul seis, kassiküür, rätsepaiste. Edasijõudnud võivad ka joogat teha, pea peal seista vms.

Üldiselt on selliseks ägisemiseks ikka vara veel. Mina olen siiski samasugune ägiseja, kuid mul on tugev ülekaal ning viimased 10 aastat olen väga vähe liikunud. Kõik ülalnimetatu (teen seda umbes aasta) on mu elukvaliteeti palju paremaks muutnud.

Aitäh asjaliku kommentaari eest!

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen alles 39 ja sama jama – näiteks tolmuimejaga pikalt “küürutades” hakkab selg valutama, maad kaevates käed ja selg, pikemalt istudes on jalad kanged ja alaselg kuidagi “vale”.

Tolmuimejaga kindlasti ei tohiks küürutada – igasugune küürutamine on kehale kahjulik ja tolmuimeja vähemalt võiks selline olla, et saab sirgelt töötada. Voodialuste jmt imemisel ole pigem põlvili või kükakil, kuidas mugavam on. Üleüldse oleks kasulik harjutada kükkasendit, kui keha sellest võõrdunud on. Kas saad vabalt püstasendist kükki lasta ja seal püsida, nii et kannad on maas? See on ka üks joogaasendeid. Isegi maast asjade ülesvõtmisel jmt peaks eelistama kummardamisele kükitamist. Ainult kui on suur ülekaal ja liigesed haiged, siis võib see vastunäidustatud olla (aga kummardamine on siis samuti vastunäidustatud.)

Pikem istumine ühes asendis on muidugi peaaegu sama hull kui küürutamine, sellega ka ei peaks oma keha tapma, võib ju vahepeal liigutada, püsti tõusta ja asendit vahetada. Maakaevamisele ei ole tervise seisukohast muud alternatiivi pakkuda, kui et hästi vähe korraga – või siis loobu üldse ja mine üle permakultuurile.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen alles 39 ja sama jama – näiteks tolmuimejaga pikalt “küürutades” hakkab selg valutama, maad kaevates käed ja selg, pikemalt istudes on jalad kanged ja alaselg kuidagi “vale”. Ülekaaluline pole, väga passiivne v istuv ka mitte, aga no päris sportlik nüüd ka jah ei saa öelda.

Mida juttu? Selliste tegevuste juures jäävad ju noorematel ka valusaks.

See valusaks jäämine tuleb valest seljahoiakust.
Maadlesin ligi 20 oma seljavaludega ja nendest päästis mind jõusaal. Õppisin selga õigesti hoidma.
TA soovitan mina ka jõusaali, Lihast tugevneb ja aitab luustikku püsti hoida. Ka on kindlaks tehtud, et jõusaal kaitseb vanemas eas luude hõrnenemise eest ja mõjub liigestele hästi. Mina omast kogemusest ütlen, et see jutt on täiesti õige. Olen 55 ja enam ei valuta kuskilt midagi.

Võimelmine ja eriti venitamine on abiks, et keha kangeks ei jääks. Muidugi ei saa välistada ka terviseprobleeme.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teen 6x nädalas trenni, pooleks jõusaal ja aeroobne ja kui ma vahelduseks maad kaevama lähen, jääb mul kogu füüsilisele aktiivsusele mõni selline lihas kangeks, mida ma igapäevaselt ei kasuta. Nii et see maa kaevamise näide küll hea võrdlus pole.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tekkisid 25+ vanuses valud: valutas selg alt kui turjani välja, lisaks veel kael ja pea kuklaosast. Muidu ka, aga kui veel kaua aega püsti seista või vaheldumisi seisvat ja kummardavat tööd sai tehtud, siis oli kõik veel eriti kange ja valulik. Ma kõndisin jala ja tegelesin ka tervisejooksuga, kuid see nagu ei muutnud midagi. Tundus, et “selg on läbi”, valutab juba niisamagi, mingit füüsilist koormust aga üldse ei talu. Nii noorelt? Kas minu saatus ongi nüüd kogu elu selja ja kaela kanguse ja valude käes vaevelda? Käisin kõigepealt polikliinikus, kus tehti seljast pildid, leiti, et midagi hullu ju ei ole. Saadeti füsioterapeudi juurde, see katsus mu selja läbi ja ütles, et ai-ai: teil on pinges need lihased ja need lihased ja need lihased – aga nojah, eks see ongi paljude kaasaja inimeste probleem. Tuleb võimelda, et pinges lihasid lõdvestada. Näitas harjutused, tegin neid. Ei muutunud nagu palju midagi. Kohe peal harjutuste tegemist oli nagu kergem, aga muul ajal ikkagi terve selg ja kael nii kange ja nii valus.

Siis käisin ühe erakliiniku seljaarsti juures. Tema ütles, et teate, mis teil viga on: teil on need lihased nõrgad, mis asuvad alaseljas ja hoiavad selgroogu püsti. Ja häda on selles, et igasugune nö. tavaline liikumine (kõndimine, jooksmine) neid lihaseid ei tugevdagi – inimene võib ju liikuv olla, isegi sporti teha – aga näe. Ja kuna need lihased on nõrgad, siis  teised lihased, mis nende lihaste nö. tegemata tööd ära püüavad teha, on kroonilise ülepinge all, valulikud ja kanged. Et igasugu lõõgastavate harjutuste tegemine neile teistele, ülepinges lihastele toob vaid hetkelise kergenduse, tegeliku lahenduse tooks ikkagi nendele õigetele, aga nõrkadele lihastele tugevdavate harjutuste tegemine. Näitas harjutused kätte ja andis juhised kaasa. Tegin neid harjutusi. Ja saingi valudest lahti. Nüüd olen 40+ ning ptüti-ptüi, pole mingid valusid.

Nii et vähe sellest, et tuleb liikuv olla jne. – hullem veel, vahel tuleb probleemist lahtisaamiseks just neid õigeid liigutusi teha…

Nii et alati, kui inimesed räägivad, et: “No ma ju ainult diivanil ei istu – ma ju ikka teen seda ja toda, aga ikkagi…”, siis minu soovitus oleks, et leidke mingi hea spetsialist, kes selgitab välja millest konkreetsemalt just teie puhul valud, kangus jms. vaevused tingitud on. Kas see on vale kehahoid või hoopiski kulumine, reuma või …?

Vastavalt põhjusele tuleb ka õiged abinõud leida. Alati: “Ma ju püüan tervislikult elada, ma ju liigutan ennast natuke nii ja natuke naa…” ei pruugi aidata.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingid kulumised-tuikamised on ju ikka normaalsed. Kel põhjuseks sundasend, raske füüsiline töö, ülekaal… jne jne

Olen peagi 50, istuv töö ja kaalust võiks nii kümpa alla võtta, AGA – minu seljavaevused kadusid päeva pealt, kui vahetasin madratsi uue vastu välja 🙂

Liikumine, sirutamine on samuti head abimehed.

Ja, tuleb möönda, on meie ümber ka neid inimesi, kes sünnist saati lihtsalt viletsama tervisega. Vanust niisama ikka süüks panna ei saa.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina teen iga päev 10 minutit joogat, piisab täiesti, et hommikul ennast liikuma saada.  Lisaks käin 2x nädalas jõusaalis , sõidan rattaga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen peagi 50, istuv töö ja kaalust võiks nii kümpa alla võtta, AGA – minu seljavaevused kadusid päeva pealt, kui vahetasin madratsi uue vastu välja ????

Jaa, see on tõesti täiesti oluline tegur. Kui ma kodus mõnikord ei lähe oma voodisse magama (mees norskab vms) ning magan tütre toas (kes õpib eemal), siis on mul ka hommikul selg valus. Tema madrats on minu jaoks liiga pehme ja vajun kõveraks. Tütar on palju kergem kui mina ning tema jaoks see madrats sobib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 55 ja ka istuva tööga ametis, mistõttu viimastel aastatel annab tunda vähene liikumine. Võiks olla ka 5 kg kergem, olen normaalkaalu viimasel piiril. Valutab aegajalt jalg, käsi, selg on kange. Õige madrats on ülioluline. Avastasin enda jaoks ka vesivõimlemise, käin 3-4 korda nädalas ja vähemalt liigutab kogu keha läbi. Valusid on vähem ja uni on parem. Samuti võimlen kuival maal võimalusel iga päev natuke harjutusi, mida andis üks füsioterapeut.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Avastasin enda jaoks ka vesivõimlemise, käin 3-4 korda nädalas ja vähemalt liigutab kogu keha läbi. Valusid on vähem ja uni on parem.

Jaa, mulle ka väga sobib! Ühtegi liigest ei koorma üle, aga lihased nii lõdvastuvad kui tugevduvad samal ajal. Kui ikka tugevalt kaasa teed, siis ka hea kardio. Keskealistele väga sobiv.
Käin ka võimalusel ujumas ja sõidan rattaga, talvel toas vähemalt 30-40 minutit päevas, nüüd juba väljas ja pikemalt, aga samas ka rahulikumalt. Hommikuti võtan kerged hantlid (2 kg) kätte ja liigutan ülakeha lahti, kõigest 6-7 minutit, aga väga hästi paneb vere liikuma ja annab hea tunde.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, kui vähegi võimalik (kui keegi otseselt ei keela), siis tööd tehes tõuse vähemalt kord tunnis püsti ja siruta ning liiguta. Käi vett joomas, vetsus või niisama tõuse korra püsti, aja keha täiesti sirgu ja siis istu tagasi. Võtab alla minuti ja on abiks.

Peale tööpäeva lõdvesta ja venita oma selga ja lihaseid, mis istudes on olnud kas pinges või lühenenud.
Minule on selles videos tehtud harjutused väga hästi mõjunud. Neid harjutusi on vähe, nad on lihtsad ja tõhusad: https://www.youtube.com/watch?v=ftuYJKvBbw4

Aga ka siin videos on head harjutused: https://www.youtube.com/watch?v=dfMiuFsM1o8

Staatiline asend (pikalt ühes asendis olemine) on halb ja lihtsalt pärast tööd väike trenn või aias toimetamine ei nulli selle negatiivset mõju. Nii et püüa olla ühes asendis lühemat aega ja liiguta end tööpäeva kestel iga natukese aja tagant.

Trenni võid valida endale meeldimise järgi, aga liigeseid põrutavat trenni ei soovita (jooksmine, eriti kõval pinnasel).

Kui kuskilt konkreetselt valutab, tasub ehk arsti poole pöörduda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käin igasugustes trennides pilateses, joogas, bodypumpis ja liigun palju.  Esimene 10 sammu voodist vetsu ei lähe kuidagi kergelt. Peale istumist ka jalad kanged ja valusad. Töö pole mul istuv, aga nt koolitustel istudes on ikka raske vaheajal liikuma saada. Just need esimesed u 10 sammu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Ilu ja tervis Vanadusest kõik kohad valusad