Esileht Pereelu ja suhted vanaemadele

Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Teema: vanaemadele

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Poja peres pole ju kunagi 100% kindel, et need poja lapsed on. Võib-olla on need lapsed hoopis kellegi suvalise tondi tehtud ja seega täiesti võõrad inimesed, mitte oma lapselapsed.
Tütre puhul aga on juba 99,99% kindel, et need lapsed on tema sünnitatud ja seega kindel, et on ikka oma lapselapsed.[/tsitaat]

Väga karm. Loodan oma kolmele pojale sellist elu, et mul ei pea kunagi sellised kahtlused tulema. Kurb, et kombelõtvus, moraalitus on inimesed nii küüniliseks teinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 11:14; 10.12 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

sa peaks küll peeglisse vaatama, ehk leiad sealt põhjuse, mis su ämm sinuga (ja ka sinuga kaasnevast) ei hooli.
mis puutub tütre ülekaal laste saamisesse? mõni kartul on kordi parem ema kui särav apelsin.
sihukest kibestumist ja kirjaoskamatust endaga kanda on ikka karm küll[/tsitaat]

Vastus on ju lihtne ma pole eestlanna ja ämmi teine laps – minu mees, pole tema lemmik. Valgustan veidi ka – ülekaal on rasestumiseks suur takistus ja oht, kuna seotud harmoonidega ja mõjutab inimese tervist.
Ämm peaks rohkem oma tütre tervisest hoolima ja tema heaolu eest huvi tundma, MITTE ootama uut uudist, mida saab joosta mööda küla rääkima hakkama…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 09:02; 10.12 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen pidanud oma äiale-ämmale korduvalt meelde tuletama, et neil on ka teisi lapselapsi – tütre omi.
Minu poegi peetakse pärijateks ja nime edasi kandjateks. Lausa piinlik on, kuidas neid poputatakse. Tütre lapsed (poiss ja tüdruk) teise nimega ja nemad on kuidagi tahaplaanile jäänud. Väga ebameeldiv minu jaoks.
Minu oma vanemad kohtlevad kõiki lapselapsi võrdselt. Nii minu, kui mu vendade omi. Kõik on neile kallid ja oodatud külla. Kingitused ka kõikidel sama taksiga (kokku 8 lapselast).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kuidas kunagi..

Mina olin mõlema vanaema lemmik, kuigi peres ka teisi lapsi ja lapselapsi. Oma isapoolsele vanaemale aga oli absoluutne lemmik, peale mida teisi lapselapsi ei tunnistatud (mis oli väga piinlik).

Mu enda laps on smauti mõlema vanaema eriline lemmik. Eriti sügav suhe on tal isapoolse vanaemaga, kes kohe alguses taipas tulla ja küsimata aidata mind. Tema isetu armastus vapustas mind väga. Oma ema oli mul selles osas kohmetum. Nüüd on ka minu emal ja lapsel hea suhe, laps juba kaugelt kilkab rõõmust, kui näeb, et keerame selle tee poole, kust vanaema juurde saab.

Oma tutvusringkonnas olen näinud mõlemat suhtumist: armastatakse vaid tütre lapsi VÕI armastatakse vaid poja, nn nimekandja lapsi.

Inimesi igasuguseid. Ise loodan armastada kõiki ja lähen üsna endast välja, kui kedagi teistele eelistatakse. Ükskord käisime teretuttavate juures, kus kogu tähelepanu oli armsal pisipoisil. Tüdruk, vanem (7) ja kohmetum, oli täiesti eemale jäetud. Poiss sai kinke ja tähelepanu, tüdruk olevat juba \”liiga suur\”. Vihastasin. Läksin tüdrukuga oma kosmeetikakotikese juurde ja kinkisin talle meeldima hakanud väikese kee. Ülejäänud õhtu rääkisime seiklusraamatutest ja tegime üksteisele keerulisi soenguid (ja kõik teised ka tulid meid kuulama-vaatama).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik oleneb siiski vahemaadest ja suhtlusest.
Kui saadakse miniaga hästi läbi siis ei näe probleemi.
Sama käib tütre kohta.
Ise saan küll oma ämmaga isegi paremini läbi kui ämm minu mehega/oma pojaga.
Kui midagi vaja siis ta helistab enne mulle, kui pojale ja räägib asjadest. Just eile rääkisime telefonis temaga peaaegu tundaega. Mina olen 25a ja ämm 60a 🙂
Meie last hoiab ta ehk natuke rohkem kui teise poja lapsi, aga seda just sellepärast et tema miniaga ei ole läbisaamine nii hea ja lapsed elavad kaugemal ka. Näevad harvem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie suguvõsas eelistatakse selgelt ainult ja ainult poisslapsi – nii poegi, kui poegade poegi. Tütred on mõttetud elukad, kellesse pole mõtet panustada, nime nad edasi ei vii, suguvõsa järjepidevust ei kanna, pärandit neile ei jäeta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on poolvend kellel lapsi veel ei ole. Endal on kaks last. Minu ema eelistab iga kell venda minule. Vend on nagu kristallkuulike keda tuleb õrnalt hoida ja silitada. Mina aga see kellele võib kõik näkku öelda ja kohelda nii nagu tuju on. Seega ma olen täiesti kindel, et venna laps/lapsed saavad tulevikus olema A ja O. Vahet pole mis soost nad on. Selle eest on mu kasuisa super vanaisa lastele. Muidugi ma ei tea kuidas siis on kui ta oma poeg lapselapsed saab. Loodetavasti ei muuda see laste ja tema suhet, sest lapsed jumaladavad teda. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka jäänud mulje, et pigem on see kuidagi suguvõsast sõltuv. Mõnes on eelistatud poisid, teises tüdrukud ja sellest tulenevalt ,siis ka see, kas tehakse lastelastel mingit vahet. Meil nt mehepoolne vanaisa eelistab tüdrukuid, nii poja kui tütre perest. Postega tal eriti klappi ei ole. Üldse võiks olla vanavanemate suhted lastelastega lähedasemad, kuid ajad on kiiresti muutunud ja tundub, et vanavanemad sageli ei suuda nendega sammu pidada. Töö on perest olulisemaks saanud 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu emal on kaks tütart, nii et teemast mööda natukene, aga ütleks, et tegeldakse rohkem selle tütre lastega, kes emaga lähedasem.
Ja kui peres on tütar ja poeg, siis sagedamini ikka tütar emaga lähedane ja eks seepärast ka tundub, et tütre lapsed.
Omaette klass on vanaemad, kes eelistavad teatud soost lapsi.
Ja vanaemad, kes eelistavad ühe lapse mitmest lapsest just ühte näiteks. Minul on see viimane variant ning see on nii ebameeldiv ja ma ei jõua enam sellega võidelda, lõpeta või kontakt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meie suguvõsas eelistatakse selgelt ainult ja ainult poisslapsi – nii poegi, kui poegade poegi. Tütred on mõttetud elukad, kellesse pole mõtet panustada, nime nad edasi ei vii, suguvõsa järjepidevust ei kanna, pärandit neile ei jäeta.[/tsitaat]

Väga vastik suhtumine, ka minu suguvõsas oli niiviisi. Õnneks tean millest oma tütarde kasvatamisel hoiduda. Mees on mul õnneks normaalne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 21:44; 10.12 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie suguvõsas on naised kõik tublid, targad, tugevad tegijad. Mehed aga mõttetud jobud. Olen mõelnud, et geenidest see olla ei saa, pigem selline sünnist saati sisendamine ja piimaga sisse imetud hoiak. Ehk siis – meie suguvõsas ruulib naissugu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ämmal on tütar ja poeg (minu mees). Ilmselgelt on ämm tütre lastega lähedasem, aga näen isegi, et sellepärast, et tütre lapsi ta lihtsalt näeb rohkem. Tütar käib iga nädal lastega tema juures, ämm tunneb neid lapsi läbi ja lõhki. Meie käime seal harvem, kuna pean tunnistama, et eelistan tõesti käia pigem enda vanematel külas kui ämmal ning kuna mees ei viitsi üldse väga kellegagi suhelda, ei ole ka tema poolt survet ämmaga tihedamaks suhtlemiseks ja nii see läheb…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Meil on nii, et ämm eelistab oma tütart ja tema lapsi (need tüüpilised põhjused), aga minu ema poegi ja nende lapsi, sest oma laps tuleb ikka varem või hiljem lastega külla, aga minia ei pruugi tulla/lapsi lasta, kui ta millegagi rahul pole. Tulemusena olen eemale tõmbunud mõlemalt suunalt ja katsun ise hakkama saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema eelistab ilmselgelt minu lapsi, sest noh… vennal pole veel lapsi 😛

Aga muidu suhtlemise kohapealt suhtleb ema mu vennaga ja vennanaisega sama tihedalt kui minuga. Vend ja vennanaine käivad ka igal nädalal külas ja nad on mu emaga väga lähedased, sest vennanaine tuli nö meie perre juba 15aastaselt ning mu ema on talle teine ema olnud 🙂

Ehk ma ei usu, et meie peres hakkaks minu ema eelistama minu lapsi venna lastele (kui need peaksid kunagi sündima).

Mehe peres on aga õde ainus lastetu, vendade lastel küll vanaema vahet ei tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen isegi sellele mõelnud, sest meil sama olukord. Aga mitte ainult, et ämm eelistab oma tütre lapsi meie omadele, vaid ka mehe teine õde, kes elab välismaal, eelistab oma õe lapsi venna (ehk siis meie) lastele. Algusest peale on nii. Netti riputab pilte ainult nendest lastest, kommentaarideks õelaste piltidele, et minu kaks ainukest silmatera või nööbikest. Ja kusjuures toob alati Eestis käies ka kingitusi neile lastele ja suurte kottide viisi riideid. Meie lastele pole 6 aasta jooksul midagi toonud ega üldse nii kohelnud nagu neid teisi. Kui rase olin tundsin ämma juures olles end nagu kurjategija. Kordagi ei tuntud huvi kuidas rasedus kulgeb või mida iganes. Kui mehe õde oli rase, siis teda koheldi ka teisiti. Rääkimata siis sellest, et kui teatasime lapse ootusest, veetis ämm terve õhtu aknast välja vaadates, ise näost kaame. Ilmselt lootis siis, et poeg leiab veel kellegi teise, aga uudis rasedusest purustas tema lootused. Minu ema lastest olen ainus, kellel lapsed on niiet sealtpoolt ei oska võrdlust tuua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ainult mulle on see teema masendav lugemine? Niimoodi käituvad vanaemad…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 21:40; 11.12 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema ütles, et tütre lapsed on lähedasemad, kuid armastab samamoodi ka minu venna lapsi. Kui vennapere ema juurde läheb, siis nad lähevadki \”külla\” – istutakse ja räägitakse viisakalt. Kui mina lapsega nädalavahetusel ema juurde lähen (mees ööbib enda vanemate kodus), siis kantseldab mu ema beebit ikka kaks päeva järjest ja ei ole sellist külalise tunnet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )


Esileht Pereelu ja suhted vanaemadele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.