Esileht Pereelu ja suhted Vanainimeste hooldamise teema

Näitan 2 postitust - vahemik 31 kuni 32 (kokku 32 )

Teema: Vanainimeste hooldamise teema

Postitas:

Ma pole oma 40 eluaasta jooksul ühtegi eluasemesse nii sügavalt kiindunud, et vanadekodu mingi katastroof tunduks. Loodan, et minu hoolduvajadusega ajaks tuleb ka Eestis moodi eakate kortermajad, kus siis muidu hakkama saavad vanurid elavad nagu kodus, aga majas on 24/7 kättesaadav õeteenus ning sotsiaaltöötaja. Korralikud liftid ja korteris hädaabinupp ühendatud õega. Väga paljud vanurid ju rohkemat ei vajagi. Uk-s ostetakse sellisesse majja oma korter ja saab vanuri lahkudes edasi müüa. Niimoodi on vanuritele odavam ka teenuseid pakkuda, kuna ollakse ühes kohas, mitte hajali.

Kui ma aga juba peast dementseks kisun, siis pole enam vahet, kus ma olen. Niikuinii on kupu all kõik sassis. Minu ämm oli hooldekodus ja süveneva dementsusega. Eriti trikke ei teinud, aga isiksus muutus. Oli väga kuri. Ja elas ikka väga omas maailmas. Kord oli hooldekodu tal põrgu ja siis säherdune häärber, mis tema pojale kuulub. Kaheksa vannitoaga ja puha.

Mulle on palju olulisem, et mu pere jõuaks õigel ajal ära tabada, kui mul isiksus hakkab muutuma. Varajase dementsuse diagnoosi puhul saab õigel ajal raviga alustades seda mõnikord pea kümme aastat edasi lükata. Ja pere ei pea taluma kurja vanainimest, kel muidu tervis korras nagu raudnael. Dementsus võib ligi hiilima hakata juba 60+, ilma et aru saaks. 70aastaselt aga on memm juba peast soe ja siis on juba hilja.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanaema ja vanaisa surid oma kodus ja oli näha, et nad olid selle üle väga õnnelikud, et said elu lõpuni olla oma kodus. Vanaema suurim hirm oli minna hooldekodusse surema. Minule arusaadav, mõnele ilmselt mitte.

Sa vist pole kunagi ühegi dementse vanainimesega kokku puutunud.

Mitte ainult dementse, vaid tõenäoliselt pole tal kokkupuudet olnud ka füüsiliselt väga raskes seisundis inimesega.

Kui ta vanaema-vanaisa ikka aastaid voodihaiged oleks olnud ja päevast-päeva täishooldust (toitmine, mähkmete vahetamine, ravimine jm sinna juurde kuuluv) vajanud, siis ta enda mõistvuse üle vaevalt, et nii uhke oleks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 31 kuni 32 (kokku 32 )


Esileht Pereelu ja suhted Vanainimeste hooldamise teema

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.