Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanast peast välismaale lapsehoidjaks?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Vanast peast välismaale lapsehoidjaks?

Postitas:

Olen keskeakriisis vaevlev 45-aastane naine, mehest ammu lahus, lapsed kodust väljas, lapselapsi ei ole. Töö on ära tüüdanud ja tahaks suurt muutust. Mõtlesin, et mis oleks, kui üüriks oma maja välja ja läheks aastaks-paariks välismaale, nt Ameerikasse. Mis te arvate, kas võetakse?
Edit: inglise keel on ok, saksa keelega saan hakkama.

+22
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi tuleks proovida, millal siis veel kui mitte nüüd?

Ma ise olen alati eelistanud küpsemas eas lapsehoidjaid, ei näe põhjust miks teised ei peaks. Ilmselt Au-pair vahetusprogramm ei sobi, ea piirangu tõttu, tuleb otsida mõne kohaliku agentuuri kaudu või miks mitte proovida sihtriigi FB gruppides agiteerida.

Tuult tiibadesse!

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahi vanainimest! Sa vaatad ikka ettepoole ka, ma loodan. Pool elu alles ees ju :D. Ma võtaks su oma lapsi hoidma(suured lapsed aga vajavad koolist koju toomist ja trenni viimist, koroonapuhangu korral koduõppes motivaatorit ja keegi võiks süüa ka teha vahel mõnel õhtul), aga olen hetkel küll töötu ja ei ela Ameerikas ka. Ameerikasse on keerulisem ilmselt natuke, kui sa just Eesti perekonda ei leia, kes su enda juurde võtab hoidma, sest Au-pairina sa minna ei saa. FB-s on eestlased Ameerikas grupp. Neid Ameerika hoidja otsimisi olen vähem näinud, aga neid on olnud kohe päris kindlasti. Uuri sealt grupist, mis kanaleid pidi eestlased hoidjaid otsivad endale. Hollandis on iga mingi aja tagant mõni pere hoidjaotsingul näiteks. Enamasti elab hoidja 6 kuud või natuke kauem pere juures ja siis hakkavad uut otsima. Põhjuseks on koduigatsus, sest ega kaua ei viitsi elada võõra pere juures, olgugi et tingimused on okeid ja pere tore. Otsi fb-s gruppe eestlased Brüsselis, eestlased Saksamaal, eestlased hollandis jne. ja kuuluta seal oma soovist.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 11:57; 01.09 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures, praegu koroona tulekul peaks eriti palju tahtjaid olema. Minu meelest olid pered ikka väga hädas kevadel, mil vanemad pidid kodus tööd tegema ja lapsed pidid õppima, aga no kui palju neid lapsi ikka on, kes üksinda õpivad korralikult. Ikka hakatakse muud tegema. Online-tunde ju igas riigis ei ole. Pisikeste lastega peredel on veel raskem. Kohalikel on vb. riskialtid vanavanemad, aga expatite kogukonnal pole kedagi. Ja mingit hoidjat kuskilt võtta oma majja, kes öösel salapidusid sõpsidega peab ja sulle koroona koju toob, ei julge ka keegi võtta. Kodus koos perega karantiinis olev hoidja on ideaalne lahendus. Kui valid Euroopa, siis vali riik, kus inimestel kodust väljuda ei keelatud kevadel (näiteks Holland, meil tohtis tänaval-pargis jalutada oma perega). Nelja seina vahel võõra pere juures Hispaania liikumiskeelu juures võib küll hulluks minna.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 11:57; 01.09 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka mina eelistaksin verinoortele tüdrukutele hoopis sellist naist, kellel natuke rohkem kogemust ja oma lapsed suured jne. Miks mitte, millal siis veel. Praegu oled sina samas seisus kui need au pair noored- Eestis ei hoia hetkel miski kinni.
Mõtle, kuhu tahaksid minna, siis saad edasi otsida kontakte, expati gruppe, eestlasi mõnes kindlas usa linnas vms, kuidas on viisade ja töölubadega jne (selles suhtes on eu lihtsam). Koroonaga tuleb muidugi arvestada, et mine tea, kuidas on sinnasaamine ja kas Eestisse nii köima niipea saaks jne.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsehoidmise juures on üks oluline point ka see, et sa pead lapsi mingilgi määral suutma armastada ja taluma neid. See, et sa arvad hakkama saavat ei tähenda, et sa sobid lapsehoidjaks. See vajab ikka enamat, kui enda arvamus oma headuses.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Au-pair vahetusprogrammis oli vähemalt aastaid tagasi vanusepiir ja ei mäletagi mille alusel nad au-paire valisid. Saatsid vist tutvustava info, pildid peredele, tegid keeletesti, võtsid kopsaka vahendustasu vastu ja panid ootele. Lähisugulane ootas pikalt, äkki pool aastat? ja lõpuks väsis ära, pidevast helistamisest ja uurimisest, kaugel asjadega ollakse. Agentuuris tegelev isik olevat olnud aeglane, ükskõikne ja ei näidanud välja, et ta viitsiks au-pairide peredesse paigutamisega tõsiselt tegeleda. Tal ei õnnestunudki passiivse töötaja tõttu USA-sse jõuda ja selle asemel läks Euroopasse õppima. Tänapäeval peaks olema lihtsam, sest ei pea vahendusfirma peale lootma jääma.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu, et oleks mingi moodus Ameerikasse seaduslikult minna. Pigem kaaluks Euroopat.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 16:56; 01.09 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Vanast peast”. Kui minul oleks veel väikesed lapsed ja vöiksin pakkuda lapsehoidjale täieliku ylalpidamise, siis vötaksin palju meelsamini 45+ inimese kui noore alles kooli löpetanu. Tahaksin, et minu lapsehpidjal oleks ka mingit isiklikku kogemust lastest. Edu sulle. Kui koha saad räägi siin ka kuidas läks.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu, et oleks mingi moodus Ameerikasse seaduslikult minna. Pigem kaaluks Euroopat.

Aa… selge, miinustatakse, sest “õige” eestlane läheb viisavabalt ja mustalt tööle.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 16:56; 01.09 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu ei ole takistuseks see, et sa ennast vanaks nimetad, vaid see, mis maailmas toimub. Vaata, missugune tants siin meilgi käib võõrtööliste ümber. Eestis koroonanakkuse kordaja muudkui kasvab, riigile võidakse panna punane tuli, et ei sellest riigist me ei võta kedagi sisse.

Nii et veidike tasuks ikka selle peale ka mõelda, missuguses maailmas sa praegu elad. Nüüd on palju keerulisem kuskile välismaale tööle minna, eriti kui sa ei ole mingi tippspetsialist, vaid tahad midagi lihtsalt natuke katsetada. Igas riigis on praegu omagi töötuid jalaga segada.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks just tingimata lapsehoidjaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Belgia ka sobiks, siis Brüsselis Euroopa Parlamendi ja Komisjoni juures töötavate eestlaste pered võtavad tihti Eestist lapsehoidjaid, kes siis seal nendega koos elavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kujuta ette, mis kivi all inimene elab. Praegusel ajal tahab kvalifitseerimata ida-eurooplane minna Ameerikasse tööle…

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen keskeakriisis vaevlev 45-aastane naine, mehest ammu lahus, lapsed kodust väljas, lapselapsi ei ole. Töö on ära tüüdanud ja tahaks suurt muutust. Mõtlesin, et mis oleks, kui üüriks oma maja välja ja läheks aastaks-paariks välismaale, nt Ameerikasse. Mis te arvate, kas võetakse?

Edit: inglise keel on ok, saksa keelega saan hakkama.

Eeldusel, et Ameerika = Ameerika Ühendriigid.
Sinna riiki ei saa lihtsalt niisama tööle minna. Sulle ei anta tööluba. Mustlt saad ka muidugi töötada, aga neid mustalt töötajaid on seal niigi palju. Lisaks puudub sel juhul ka igasugune sotsiaalne kindlustatus. Mida sa peale hakkad kui arstiabi vaja?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanast peast …
Ma arvan, et beebide ja väikelaste rubriigis on selles vanuses noori emasid, ja mitte vähe.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanast peast välismaale lapsehoidjaks?