Esileht Pereelu ja suhted Vanem laps nooremaga reisile

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Vanem laps nooremaga reisile

Postitas:

Suurem tütar sai äsja 18 ja on võtnud nüüd pähe, et nemad lähevad koos noorema õega (12 a) kahekesi reisile Tenerifele. Kas nooremale lapsele on vaja notariaalset luba, et kaasa minna?.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 14:57; 06.11 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsega reisival täiskasvanul, kes ei ole lapse seaduslik hooldaja (näit. vanavanem, peretuttav jne), peaks reisil kaasas olema lapse vanemate ühine nõusolek. Sama kehtib juhul, kui lapsega reisib vaid üks lapsevanematest või kui laps (alla 18-aastane) reisib täiesti üksi. See, kas piisab vanemate lihtkirjalikust nõusolekust või tuleb dokument vormistada notari juures, sõltub eelkõige külastatava ja ka reisimarsruudil läbitavate riikide nõuetest.
Nõusoleku näidise leiate siit (PDF). http://vm.ee/sites/default/files/article-filefield/lapsega_reisimise_nousoleku_naidisvorm.pdf
Nõusoleku (nii lihtkirjaliku kui notariaalse) võib vormistada ka pikema aja peale, mitte ainult üheks konkreetseks reisiks, üks volitus võib kehtida vastavalt teie soovile kas ühe, mitme või kõikide riikide suhtes.
Lisaks soovitame kaasa võtta ka rahvastikuregistri ingliskeelse väljavõtte, millelt on näha mõlema hooldusõigusega lapsevanema andmed. Väljavõtet saab kasutada ka sünnitõendi asemel, kui ühel vanematest on lapsega erinev perekonnanimi. Rahvastikuregistri väljavõtte saate kohalikust omavalitsusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nüüd juriidika kõrvale jätta … kuidas sa ise sellesse suhtud? Su omaenda lapsed, ise tunned neid kõige paremini. Saab su vanem laps igas olukorras hakkama? Oskab ohte adekvaatselt hinnata? Tenerifel näen kahte reaalset ohuallikat just noorema lapse elule- ookean (meeletu tõmme avamerele, mida Eestis kunagi ei koge) ja kurjade kavatsustega kodanikud (panevad silma peale ja passivad võimalust).
Mina isiklikult ei laseks. Vanem laps võib minna. Teda ei saa enam põllepaelte küljes hoida ja peabki üks hetk tiibu sirutama, kuid ei paneks talle veel nii suurt vastutust nagu 12-aastase elu ja tervise eest hoolitsemise täiesti võõras riigis. See ei ole ikkagi Pärnu või Saaremaa.

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

. Saab su vanem laps igas olukorras hakkama? Oskab ohte adekvaatselt hinnata?

Usun, et saab. Laps oli aasta vahetusõpilaseks riigis, kus enamik eestlasi kunagi käinud ei ole.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 14:57; 06.11 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tenerifel näen kahte reaalset ohuallikat just noorema lapse elule- ookean (meeletu tõmme avamerele, mida Eestis kunagi ei koge) ja kurjade kavatsustega kodanikud (panevad silma peale ja passivad võimalust).

Selle järgi ei tohiks lasta Tenerifele ka lapsevanemaid, kes pole ise kunagi varem reisinud. Aga iga aasta käib igal pool ookeanide kõrval kitsa silmaringiga eestlasi, kes pole varem reisinud, ja julgevad isegi oma väikelapsi kaasa võtta. 🙂 Need nimetatud “ohud” on küll juba Eestiski elades selged isegi rumalamale 12 aastasele.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest väga lahe, kui lapsed omavahel nii hästi läbi saavad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tenerifel küll midagi ohtliku pole. 12 aastane on juba nii suur, et ohu tunne on olemas, et kaugele ookeanis läheb rannast, üldiselt ei lähe väga kiiresti ja järsku sügavaks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, millal nad plaanivad reisi ette võtta. Ookeanis on praegu kindlasti nii külm, et mingit “ookeani-kutset” seal peale ei tule. Hotellidest valida kindlasti selline, kus on küttega bassein, muidu ei saa reisi ajal üldse vette.
Kui reisivad reisibürooga ja toitlustus on hotelli poolt ja hinna sees, siis ma ei näe erilisi riske, mis reisi ajal juhtuda üldse võiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks hirmutada võib paljude asjadega. Mulle tuli esimesena kohe pähe träffiking… kaks noort tüdrukut oleks ju hea saak… ja muud kahtlaste kavatsustega tüübid.
Eks sa tõesti pead oma lapsi ise teadma. Kas nad oskavad enda eest seista jne… Vanem tütar tundub küll julge sell.
Ma ise olin noorena küll püstihull ja 13-aastaselt reisisin juba Eestis hääletades üksi ringi. Midagi ei kartnud. Õnneks midagi ei juhtunudki, kuigi ma takkajärgi ei ütleks, et ma väga adekvaatne ohtude hindaja oleks olnud. Pigem olin suupoolik (järsku hoopis naiivik…), kes pakkus autjuhile “naturas” tasumise eest kotis olevaid moosipurke.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Pereelu ja suhted Vanem laps nooremaga reisile

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.