Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vanemad aktusel

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Vanemad aktusel

Postitas:
Kägu

Nüüd on siis sotsiaalmeedias vaktsiinivastaste üleskutsed vallutada koolid tormijooksuga, kui koroonapassi või testi küsitakse.

Kas need inimesed soovivad jälle ühiskonna sulgemist ja distantsõpet?

+18
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Aga äkki jätame hoopis sind su enda lapse aktusest ilma, mh? Suudaksid seda ette kujutada?

+4
-33
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga äkki jätame hoopis sind su enda lapse aktusest ilma, mh? Suudaksid seda ette kujutada?

See on vanema enda täiesti vaba valik. Kedagi “ei jäeta ilma” kõik võimalused osalemiseks on loodud ja ette teada. Kujutad ette, nudismi viljelev vanem ei saa ka oma tõekspidamistele ja kehapuutumatusele viidates palja peega aktusele. Sama keiss. Vaktsineerida ei taha- testi ja pole ka probleemi.

+22
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse kool lahendas asja nii, et mitte mingeid aktusi ei toimugi. Muidugi ei saa lapsevanemaid ebavõrdsesse olukorda panna, et ühed saavad aktusele ja teised mitte. Seekord ei saa mitte keegi. Loodetavasti on kõik sellega ka rahul.

+7
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga äkki jätame hoopis sind su enda lapse aktusest ilma, mh? Suudaksid seda ette kujutada?

Lapsed saavad ju kõik aktustele.
Ma pole teemealgatuses mainitud üleskutseid näinud, aga saan aru, et probleem on vaktsiini- ja testimisvastastel.  Huvitav oleks teada, kas nad arvavad, et jõuga aktusele trügimine on selleks, et nende lastel jääks esimesest koolipäevast kustumatu mulje kui päevast, mille nende vanem ära rikkus?

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav oleks teada, kas sulle meeldib, kui tuhandete laste esimene koolipäev on rikutud, sest nende vanemad polnud aktusel?

+3
-30
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimisvastased tahavad oma otsuste eest panna vastutama kõik teised. Välja arvatud vähesed tervislikel põhjusel vastunäidustusega vanemad, on teistel olnud juba kuid olnud võimalik vaktsineerida. Aga samas – vaktsineerida ei taha, aga jätke minu pärast kõigil aktus ära, tehke minu pärast koosolek zoomis jne.

+19
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav oleks teada, kas sulle meeldib, kui tuhandete laste esimene koolipäev on rikutud, sest nende vanemad polnud aktusel?

Kõik sõltub ju sellest, kuidas asja serveerida. Aktus on lapse jaoks oluline ja pidulik sündmus – see, kas ema seal tagareas istub ja seda pealt vaatab, on oluline vaid ema enda jaoks. Lapsed ei istu ju aktusel vanemate kõrval. Muidugi kui lapse ees sellest draama korraldada ja häälekalt halada, siis ongi ka lapse päev rikutud. Ehk oleks hea teha aktustest korralikud videoülekanded vanemate jaoks ja vanemaid üldse mitte koolimajja lasta 1. septembril.

+21
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah et vanemate kohalolu pole lastele oluline? No ilmselgelt oled sa päris vana juba ega mäleta koolipõlve. Küsi mõne noorema tuttava käest, kas tal oli vanemate kohalolekust suva.

+7
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah et vanemate kohalolu pole lastele oluline? No ilmselgelt oled sa päris vana juba ega mäleta koolipõlve. Küsi mõne noorema tuttava käest, kas tal oli vanemate kohalolekust suva.

Kui see on lapsele oluline, siis ta vanem läheb ja vähemalt testib end eelnevalt!

+19
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd on siis sotsiaalmeedias vaktsiinivastaste üleskutsed vallutada koolid tormijooksuga, kui koroonapassi või testi küsitakse.

Kas need inimesed soovivad jälle ühiskonna sulgemist ja distantsõpet?

Koolimajad ei tohi  küsida passi. Sellest on täna hommikul meedias ka artiklid.

Mõned koolid  võimaldasid lastevanematele tasuta testimised koolis.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolimajad ei tohi  küsida passi. Sellest on täna hommikul meedias ka artiklid.

Palun pane mõni link ka neile artiklitele. Mina ei suuda ühtegi leida.

Kool ei ole avalik koht ja neil on õigus kontrollida, kes nende territooriumil viibivad.

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav oleks teada, kas sulle meeldib, kui tuhandete laste esimene koolipäev on rikutud, sest nende vanemad polnud aktusel?

Paranda oma lause ära: “huvitav oleks teada, kas sulle meeldib, kui tuhandete laste esimene koolipäev on rikutud, sest nende vanemad olid egoistlikud s*tapead teise inimeste tervise ja ühiskonna vastu ja lihtsalt jonnist keelduvad ennast vaktsineerimast?”

 

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1.klaasi aktus koos 12.klassiga toimub suures välitelgis ja lubatud on ühel lapsel 2 külalist.

Teistel klassidel on ainult klassijuhatajatunnid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.postimees.ee/7326489/koolid-ei-tohiks-aktustel-kergekaeliselt-vaktsineeritust-nouda

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.postimees.ee/7326489/koolid-ei-tohiks-aktustel-kergekaeliselt-vaktsineeritust-nouda

Vaevalt keegi seda kergekäeliselt teeb…

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on ainult esimesel klassil vanemad kaasas, neil on eraldi aktus. Teistel on alati kooli staadionil ja vanemaid kaasas pole. Oli juba enne koroonat nii.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tuttava koolis juba on õpetajate seas koroonakolle kuigi kõik on vaktsineeritud. Mitu klassi alustab aastat nii, et õpetajat näeb läbi ekraani videopildilt. Õpetajad osalesid kõik samal koolitusel, “tore” viis aastat alustada. Õpetajad käisid kõik testil, nüüd ollakse sügavalt mures, et kui aktusel veel delta tüve jagatakse, peavad lapsed varsti ise end õpetama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.postimees.ee/7326489/koolid-ei-tohiks-aktustel-kergekaeliselt-vaktsineeritust-nouda

Lugesin ka just seda. Kas see kehtib siis nüüd koosolekutele ka? Täielik pudru ja kapsad. Ise olen vaktsineeritud, aga nii segased sõnumid. Vaene kool, kes siis seda kõike lapsevanematele selgitama peab. Siis saab restoran ka öelda, et klient ei ole kõrvaline isik – ilma kliendita ei ole ju ka restorani. Ka enne koroonat ei võinud vanem lihtsalt koolimajja suvalisel hetkel sisse jalutada, piisavalt kõrvaline isik ta siiski on, kes seal hoones igapäevaselt ei viibi.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina Ülle Madise arvamusavaldust veel küll absoluutse tõena ei võtaks, et nüüd ongi nii, et saab ilma sisse.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülle Madise loogika käib vist lihtsalt seda rada, et mitte ühtegi asja ei tohiks ei piirata ega keelata. Minu meelest on meil juba päris palju kuid vanematel keelatud üldse koolimajja siseneda.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tuttava koolis juba on õpetajate seas koroonakolle kuigi kõik on vaktsineeritud. Mitu klassi alustab aastat nii, et õpetajat näeb läbi ekraani videopildilt. Õpetajad osalesid kõik samal koolitusel, “tore” viis aastat alustada. Õpetajad käisid kõik testil, nüüd ollakse sügavalt mures, et kui aktusel veel delta tüve jagatakse, peavad lapsed varsti ise end õpetama.

Kas aktust ära ei jäeta? Üks probleem on õpetajad, aga kui aktus aulas, siis on ohusttud ka õpilased, kes võivad nakatuda ja viiruse kodudesse kanda.  See, et õpetaja test hetkel negatiivne, ei tähenda ju veel midagi. Peiteaeg ju ikka 19 päeva.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tuttava koolis juba on õpetajate seas koroonakolle kuigi kõik on vaktsineeritud. Mitu klassi alustab aastat nii, et õpetajat näeb läbi ekraani videopildilt. Õpetajad osalesid kõik samal koolitusel, “tore” viis aastat alustada. Õpetajad käisid kõik testil, nüüd ollakse sügavalt mures, et kui aktusel veel delta tüve jagatakse, peavad lapsed varsti ise end õpetama.

Kas aktust ära ei jäeta? Üks probleem on õpetajad, aga kui aktus aulas, siis on ohusttud ka õpilased, kes võivad nakatuda ja viiruse kodudesse kanda. See, et õpetaja test hetkel negatiivne, ei tähenda ju veel midagi. Peiteaeg ju ikka 19 päeva.

10 päeva ikka

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga äkki jätame hoopis sind su enda lapse aktusest ilma, mh? Suudaksid seda ette kujutada?

Minule täitsa meeldis, et nii gümnaasiumi kui ka põhikooli lõpuaktused olid vaid üle neti jälgitavad. Ei ühtegi kisavat titte aktusel, ei ühtegi 2 meetrist isa ega hiigelsoenguga 100 kilost ema minu ees kogu vaatevälja varjamas. Võikski nii jääda. No kogu aeg ei saa enda last kullipilguga jälgida, et mis näoga ta on või kas vaatab vahepeal ka minu poole, aga muude aktuse ebamugavuste kõrval tundub see väike probleem. Ainult aktuse lõpu ja õnnitlemise vahele jäi veidi lühike ajavahemik, elame alla 15 minuti jalutuskäigu kaugusel ja kui peale aktuse lõppu kohale jõudsime, siis tundus, et kõik ülejäänud olid umbes kooli ees.  oodanud. Kõik olid juba õnnitlenud, klassid määramatusse suunda laiali hajunud ja andis ikka oma last otsida siit- ja sealtpoolt.

Täpselt samuti võiksid ka esimese klassi aktused olla, näed palju rohkem üle neti vaadates.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<span style=”color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>Minule täitsa meeldis, et nii gümnaasiumi kui ka põhikooli lõpuaktused olid vaid üle neti jälgitavad. Ei ühtegi kisavat titte aktusel, ei ühtegi 2 meetrist isa ega hiigelsoenguga 100 kilost ema minu ees kogu vaatevälja varjamas.</span>

no kuule, ära sa nii kriitiiline ka pole, ikkagi ju oluline sündmus

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://epl.delfi.ee/artikkel/94464395/koolid-ei-tohi-vanematelt-aktusel-osalemiseks-covid-i-toendit-nouda

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga äkki jätame hoopis sind su enda lapse aktusest ilma, mh? Suudaksid seda ette kujutada?

  1. See on vanema enda täiesti vaba valik. Kedagi “ei jäeta ilma” kõik võimalused osalemiseks on loodud ja ette teada. Kujutad ette, nudismi viljelev vanem ei saa ka oma tõekspidamistele ja kehapuutumatusele viidates palja peega aktusele. Sama keiss. Vaktsineerida ei taha- testi ja pole ka probleemi.

Vaktsineeritud inimesed kannavad samamoodi või isegi rohkem viirust edasi, sest võivad olla nakatunud ilma sümptomiteta. Tänu teile seda asja pidama ei saagi, sest kõik reisivad ja hängivad testimata ringi teadmata, et võivad olla nakatunud.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tubli Haridusministeerium. Terve selle kooliaasta hakkame nüüd selliste kaebavate vanemate terrori all elama, kelle meelest ei tohi kool ühtegi asja nõuda.

Kui mina koolis käisin, õpetati seda, et vabadus käib koos vastutusega. Nüüd õpetatakse ainult jalgu trampides oma õigusi nõudma.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen vaktsineeritud, kannan siseruumides maski, kodus on ports kiirteste. Ja minu pärast ei saa asja pidama? Või pigem selle pärast, kes ei viitsi vaktsineerida; leiab, et tema inimõigus on mitte maski kanda ja testida ka ei taha. Ja kuna seda kõike ei taha, siis läheks kaebaks kuhugi. Sest nagu elu koolides on näidanud – õigus antakse neile, kes kõige kõvemini kisavad ehk siis kõige kõrgemale kaebavad.

 

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen vaktsineerimata. Täna lähen lapse 1. klassi aktusele, seal saab kohapeal teha kiirtesti, aktus toimub õues. Testimisest suurem mure on mul hoopis see, et külm hakkab õues nii pikalt olles. Peab vist lapsele paksu jope selga panema. Niipalju siis akadeemilisest riietusest 😀 Ma teda palja koolivormiga küll õue ühe koha peale külmetama ei lase.

Meie koolis toimuvad aktused ka kõigi teiste klasside jaoks, aga minuteada on alati nii olnud, et lapsevanemad on ainult 1. klassi aktusel kaasas. Ja siis hiljem 1. klassi, põhikooli, gümna lõpuaktustel. Abituriendid on alati koos 1. klassi lastega esimese koolipäeva aktusel, aga lapsevanematest on seal kohal ainult 1. klassi laste vanemad.

Ma küll ei ole mingi testimise või vaktsineerimise vastane, aga siiski arvan, et kõikide nende reeglite ja piirangutega on üle pingutatud. Kui aktus toimub niigi õues, siis ei ole vaja nende passikontrollidega niiväga punnitada. jah, okei, ma lähen teen selle testi, aga suht mõttetu mu meelest. Kui aktus toimuks aga siseruumis, siis oleks mõistlik testida kõiki, nii lapsevanemaid, õpetajaid kui ka abituriente, olenemata vaktsineeritusest.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vanemad aktusel