Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vanemad aktusel

Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )

Teema: Vanemad aktusel

Postitas:
Kägu

Aga äkki jätame hoopis sind su enda lapse aktusest ilma, mh? Suudaksid seda ette kujutada?

1. See on vanema enda täiesti vaba valik. Kedagi “ei jäeta ilma” kõik võimalused osalemiseks on loodud ja ette teada. Kujutad ette, nudismi viljelev vanem ei saa ka oma tõekspidamistele ja kehapuutumatusele viidates palja peega aktusele. Sama keiss. Vaktsineerida ei taha- testi ja pole ka probleemi.

Vaktsineeritud inimesed kannavad samamoodi või isegi rohkem viirust edasi, sest võivad olla nakatunud ilma sümptomiteta. Tänu teile seda asja pidama ei saagi, sest kõik reisivad ja hängivad testimata ringi teadmata, et võivad olla nakatunud.

Kui kõik oleksid vaktsineeritud, siis põeksidki nad sümptomiteta või kergelt ja võiks täielikult normaalse elu juurde tagasi pöörduda. See ongi vaktsineerimise mõte. Samuti näitab see, et pole oma asi, kas vaktsineerin või mitte.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen vaktsineerimata. Täna lähen lapse 1. klassi aktusele, seal saab kohapeal teha kiirtesti, aktus toimub õues. Testimisest suurem mure on mul hoopis see, et külm hakkab õues nii pikalt olles. Peab vist lapsele paksu jope selga panema. Niipalju siis akadeemilisest riietusest 😀 Ma teda palja koolivormiga küll õue ühe koha peale külmetama ei lase.

Meie koolis toimuvad aktused ka kõigi teiste klasside jaoks, aga minuteada on alati nii olnud, et lapsevanemad on ainult 1. klassi aktusel kaasas. Ja siis hiljem 1. klassi, põhikooli, gümna lõpuaktustel. Abituriendid on alati koos 1. klassi lastega esimese koolipäeva aktusel, aga lapsevanematest on seal kohal ainult 1. klassi laste vanemad.

Ma küll ei ole mingi testimise või vaktsineerimise vastane, aga siiski arvan, et kõikide nende reeglite ja piirangutega on üle pingutatud. Kui aktus toimub niigi õues, siis ei ole vaja nende passikontrollidega niiväga punnitada. jah, okei, ma lähen teen selle testi, aga suht mõttetu mu meelest. Kui aktus toimuks aga siseruumis, siis oleks mõistlik testida kõiki, nii lapsevanemaid, õpetajaid kui ka abituriente, olenemata vaktsineeritusest.

Riietuse osas soovitan panna pluusi alla sooja pesu või liibuva džempri või vähemalt pikkade varrukatega T-särgi. Õues esinejad on seda alati teinud. Nii saab ikka pidulik välja näha!

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaktsineeritud inimesed kannavad samamoodi või isegi rohkem viirust edasi, sest võivad olla nakatunud ilma sümptomiteta. Tänu teile seda asja pidama ei saagi, sest kõik reisivad ja hängivad testimata ringi teadmata, et võivad olla nakatunud.

Just tehti uuring (Tartu Ülikool Ruth Kalda juhtimisel), kus leiti, et vaktsineeritud võivad nakatada, aga see on väga harv juhus. Ainult 200-st vaktsineeritust üks (o,5 protsenti) võib asüptomaatiliselt kedagi nakatada. Seega see jutt on väga vale, mida sina usud.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on küll väga hea meel, et õiguskantsler ja ministeerium tuletasid koolijuhtidele meelde, et lapsevanemad ei ole kooli jaoks mingid kolmandad isikud. See on järjekordne näide, kuidas eestlane on nii usin käsutäitja, et mõtleb ise uusi reegleid välja lisaks neile, mida ta tegelikult täitma peab.

Ja ei, ma ei ole vaktsiinivastane, ma olen vaktsineeritud ja mu lapsed ka. Lihtsalt kuskil on terve mõistuse piir, millest igapäevaelus, väljaspool erandlikke olusid üle astumine viib teadagi kuhu.

+2
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Antud juhul ütleb terve mõistus küll vastupidist, kui koos on hulgim vaktsineerimata lapsi, piisab ühes vanemast, kes võib kõiki nakatada.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks see ole ka selles osas selline mitmetahuline asi, et nt minu lapse klassijuhataja on tervislikel põhjustel vaktsineerimata. Pannakse fakti ette, et vanematelt midagi küsida ei tohi – mis vägi sunnib teda suurendama nakkusohtu enda jaoks. Niigi töötab vaktsineerimata lastega. Võib ju koosoleku ära ka jätta. Oleks koolidel rohkem aega jäänud, oleks võinud tulla rohkem üldse aktusteta koolialguseid.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil oli koolis 3 paralleelklassi, igasse klassi võeti 24 last – seega isegi kõige parema tahtmise juures ei näinud ma oma vanemaid aktuse ajal. Kui ema ei oleks lõpetamisel pidanud kõnet ja istunud laval koos õpetajatega, siis ei oleks neid ka lõpetamisel näinud, sest  ligi 120 lõpetajat oli.

Probleem on testimise-vastastes, nõme ja alatu on oma kampaaniaid viia koolis aktusetel läbi. Eks nad saavad aru, et on olulises vähemuses sp. sobib iga asi.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tulin just aktuselt, mitte kellegi käest ei küsitud tõendit ja kedagi ei sunnitud testima, kuigi alguses kooli kodulehel oli jutt, et seda hakatakse tegema. Õiguskantsleri meeldetuletusest oli seekord abi.

Aktus toimus õues, päike paistis, ilm enamvähem okei (päikse käes soe, varjus jahe). Lapsed olid õnneks päikese käes, ei pidanud külmetama.

Ja see, kas laps vanemat aktuse ajal näeb või mitte, selles ei ole asi. Asi on selles, et vanematega koos sinna minna, pärast koos pilti teha, koos ära tulla, teadmine, et ema ja isa on kuskil publiku seas, see annab emotsioonile ikka palju juurde. Ega ei pea kätt hoidma, aga tunne on teine. Sama kehtib ju ka lõpupidude puhul, kui lapsed juba suuremad. Kui ikka ema ei tule lõpuaktust vaatama, siis on nadi tunne ka teismelisel. Mingid elu tähtsamad hetked on ju ikka sellised, mida perega jagada.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Antud juhul ütleb terve mõistus küll vastupidist, kui koos on hulgim vaktsineerimata lapsi, piisab ühes vanemast, kes võib kõiki nakatada.

Needsamad lapsed käivad igapäevaselt igal pool, kus on palju rahvast koos. Siis ei ole ohtu?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd on miniateeriumil veel eriti hea sõnastus välja mõeldud: kool vähemalt tõendit nõuda ei tohi,  aga soovitame seda siiski küsida.

https://epl.delfi.ee/artikkel/94472041/ministeerium-saatis-koolidele-uued-aktusejuhised-alles-eile-ohtul

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Kuna postitust muuta ei saa, siis parandan selguse huvides oma vead:</p>
Nüüd on ministeeriumil veel eriti hea sõnastus välja mõeldud, kool vanemalt tõendit nõuda ei tohi, aga soovitame seda siiski küsida.

https://epl.delfi.ee/artikkel/94472041/ministeerium-saatis-koolidele-uued-aktusejuhised-alles-eile-ohtul

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänane kogemus 1.klassi aktuselt – teste ega tõendeid ei nõutud, küll aga paluti vanematel maski kanda. Ja ikka oli saalis 3 paari lapsevanemaid, kellel nii emal kui isal ilmselt olid “tervislikud põhjused”, mis ei võimalda maski kanda. Masendav…

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänane kogemus 1.klassi aktuselt – teste ega tõendeid ei nõutud, küll aga paluti vanematel maski kanda. Ja ikka oli saalis 3 paari lapsevanemaid, kellel nii emal kui isal ilmselt olid “tervislikud põhjused”, mis ei võimalda maski kanda. Masendav…

Meil oli, et 2 inimest lapse kohta aga tulid ikka ka vanaema, vanaisad ja muud pereliikmed kohale.

Meie koolis on mõned lapsed kodus, kuna vanemad on covidis või nad ise.

+1
0
Please wait...

Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )

Esileht Koroonaviirus COVID-19 Vanemad aktusel