Esileht Koolilaps Vanemad ei luba lastel Halloweeni tähistada?

Näitan 20 postitust - vahemik 61 kuni 80 (kokku 80 )

Teema: Vanemad ei luba lastel Halloweeni tähistada?

Postitas:

Kõigepealt inimese ristilöömine ja seejärel laiba ülestõusmine on tõesti südantsoojendav ja heatahtlik püha. Munapühad on samasugune jalutavate laipade püha nagu Halloween.

Jeesuse sünnipäeva tähistati ammu enne kristluse levimist? Hästi paned, tarkpea.

Kui rumal sa õieti oled siis?

Inimesed ristilöömise püha on inimkonna pattudest lunastamise, suurima kingituse püha. Nende jaoks, kes seda usuvad. Mida usuvad halloviinitajad oma nõidadest ja koletistest? Võrrelda surnust ülestõusmist jalutavate laipadega on selline idiootsus, et ei ei vääriks isegi tähelepanu.

Kui sa aga jõulude kohta sedagi ei tea, et sõna Jul tähendab paganlikku valgusepüha, mitte Jeesuse sündimist, siis mida sa üldse sõna võtad?

Miks sa tähistad usupühasid, kui sa pole usklik? Eriti paistab sulle meeldivat kõik juutide kuningaga seonduv. Miksid seda taarausuga ja saad kokku sellise supi, et ise ka enam aru ei saa keda kummardada ja kuhu poole koogutada. Paganatel oli ka kombeks kuusk tuppa tuua, hiina plastmassmänguasju kinkida ja mune võõbata? Milleks sa sõna võtad oma silmakirjalikkuses ning ühte kommerts- või usupûha teisele eelistad? Tähista siis juba kõike, kindlasti oli paganatel paartuhat aastat tagasi ka sügisel mõni püha mida nüüd saaks sinu kristlike usupühadega kokku miksida.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 22:18; 26.10 01:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millegipärast vihkame rahvuslikult Halloweeni ja samal ajal tõrjume aktiivselt ka oma pühasid, sest päheõpitud lauludega kinnise ukse taga oma traditsioone väga edasi ei vii.

No kas see peaks olema siis põhjus, et need üldse nurka visata ja ameerika omi viljelema hakata?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtke asja rahulikult. ei juhtu ju midagi, kui peetakse n.ö. importpidusid. Samasugused on ka jõulud ja munadepühad. Meile sissetoodud, ei teagi, mis pühi pidasid muinas-eestlased (kui üldse pisasid).

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa tähistad usupühasid, kui sa pole usklik? … Milleks sa … ühte kommerts- või usupûha teisele eelistad?

A kust sa võtad, et ma neid tähistan?
Ma lihtsalt selgitasin sulle sinu eksitust tõlgendamistes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 22.10 10:02; 22.10 20:06; 22.10 22:13; 23.10 22:08; 24.10 13:48; 24.10 13:49; 24.10 19:43; 24.10 20:18; 24.10 22:38; 25.10 11:33; 27.10 22:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma miskipärast kahtlustan, et vanemad kooli meililistis lugesid seda peouudist täpselt samamoodi nagu käod siin. ???? Kes luges vaid pealkirja, leidis sealt sõna ‘Halloween’ ning otsus oli langetatud – ei luba kommi-ja-pommitama. Ning kes luges siis sisu ka ja adus, et hoopis teemapidu korraldatakse, nagu ikka korra aastas, sel aastal siis Halloweeni teemal.

Ja kes siin pakkus erinevaid variante, miks vanemad ei luba peole minna (rahalised, logistilised jmt), siis veel enne kui peo kuupäev oli paika pandud, teadis osa lapsi rääkida, et neil niikuinii ei lubataks ‘Halloweeni tähistada’. No see siis näitabki, et kodus ei tehta vahet tähistamise ja stiilipeo vahel.

Mina loen alati kõik koolist tulnud kirjad ninast sabani välja, aga mingile Halloweeni teemapeole ei lubaks lapsi mingil juhul.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laste koolis peetakse Halloweeni peale tunde????

Õnneks lapsed arvasid ise, et nemad küll ei viitsi minna. Mõistlikud lapsed! Ei pidanudki neid töötlema hakkama????

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 13:07; 29.10 08:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik me, täiskasvanud, muretseme oma kultuuri ja keele (kõik kurdavad estenglishi levimise üle!) säilimise pärast, hoiame oma pühapaiku, võitleme hiidude säilimise eest,

See sõna käändub hiis-hiie-hiit, mitmuses hiied-hiite-hiisi.

Ehk siis õige oleks “hiite säilitamise pärast”. Hiiud on midagi muud, sellised hiiglased.

Muidu aga ei pea samuti õigeks mingit Halloweeni importimist. Meil on enam-vähem samal ajal hingedepäev, mis on vaikne surnute mälestuspüha, mitte mingi trall kõrvitsate ja koletistega. Seda võiks lastele meelde tuletada.

10 aastat USAs elanud Kägu.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laste koolis peetakse Halloweeni peale tunde????

Õnneks lapsed arvasid ise, et nemad küll ei viitsi minna. Mõistlikud lapsed! Ei pidanudki neid töötlema hakkama????

“Ei viitsi” on mõistlikkuse märk? 😀 Kui Halloweeni asemel oleks Mardipidu olnud ja nad sinna ka “ei viitsi” minna, siis on ka mõistlikud? 😀 Laisk laps, tubli laps, emal kergem? 😀

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 22.10 08:03; 22.10 09:35; 22.10 09:36; 22.10 09:54; 22.10 10:10; 23.10 07:10; 23.10 07:59; 24.10 09:24; 29.10 13:55; 05.11 07:31; 05.11 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei näe probleemi Halloweeni teemapeos. Mu õelapsel (põhikool) oli kevadel Star Warsi teemapidu. Kas oleks pidanud keelama, sest Star Wars ei ole meie kultuuriga seotud?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik me, täiskasvanud, muretseme oma kultuuri ja keele (kõik kurdavad estenglishi levimise üle!) säilimise pärast, hoiame oma pühapaiku, võitleme hiidude säilimise eest,

See sõna käändub hiis-hiie-hiit, mitmuses hiied-hiite-hiisi.

Ehk siis õige oleks “hiite säilitamise pärast”. Hiiud on midagi muud, sellised hiiglased.

Muidu aga ei pea samuti õigeks mingit Halloweeni importimist. Meil on enam-vähem samal ajal hingedepäev, mis on vaikne surnute mälestuspüha, mitte mingi trall kõrvitsate ja koletistega. Seda võiks lastele meelde tuletada.

10 aastat USAs elanud Kägu.

Pigem säilitamise eest, mitte pärast. See USAs elamine on ikka natuke mõju avaldanud 😛

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei näe probleemi Halloweeni teemapeos. Mu õelapsel (põhikool) oli kevadel Star Warsi teemapidu. Kas oleks pidanud keelama, sest Star Wars ei ole meie kultuuriga seotud?

Lahe idee! Aga kindlasti oli vanemaid, kes protestisid, kas tõesti ikka kõik lapsed peavad Star Warsiga kursis olema, vaadaku parem “Kevadet”. 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 22.10 08:03; 22.10 09:35; 22.10 09:36; 22.10 09:54; 22.10 10:10; 23.10 07:10; 23.10 07:59; 24.10 09:24; 29.10 13:55; 05.11 07:31; 05.11 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

keelamisega ei saavuta küll midagi – peale laste trotsi oma vanemate vastu. äkki võiks mõelda sellele, et kuidas muuta mardi- ja kadripäev tänapäeva laste-noorte jaoks nii ägedateks, et ameerikalik hällõuiin selle kõrval kahvatuks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 13:21; 07.01 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

keelamisega ei saavuta küll midagi – peale laste trotsi oma vanemate vastu. äkki võiks mõelda sellele, et kuidas muuta mardi- ja kadripäev tänapäeva laste-noorte jaoks nii ägedateks, et ameerikalik hällõuiin selle kõrval kahvatuks.

No kesse viiiiiitsib mõelda. 😀 Kergem on lihtsalt Halloween ära keelata ja kõik. 😀

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 22.10 08:03; 22.10 09:35; 22.10 09:36; 22.10 09:54; 22.10 10:10; 23.10 07:10; 23.10 07:59; 24.10 09:24; 29.10 13:55; 05.11 07:31; 05.11 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ei tea inimesed tavaliselt seda, et nii mardipäev kui kadripäev on vägagi kristliku taustaga. Mardipäevaga tähistasid vanad eestlased hoopis aasta lõppu ja mingit santimist ei olnud. Kombed ja tavad on ajas muutunud ja vägagi palju.
Halloweeni edu on ilmselt selles, et kostümeerimine on lõbus. Aga alati muidugi võib võidelda kõige uuema vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et juba see mõiste “teemapidu” on importkaup. Võiks olla kostüümipidu, karneval, piduõhtu jne jne… Nimesid leidub. Teemapidu on otsetõlge ja mõte “theme party-st”.
Hingedepäeva ei peeta, Marti ei joosta aga veriseid nuge peas kanda ja komm-või-pomm karjuda – seda ka koolis?!
Ma olin väga vihane kui kooli soovitusliku kirjanduse hulka oli sattunud “Kääbus” ja “H.Potter”. Muidugi on see põnev. Muidugi ahvatleb lugema. Aga sisu?! Sisu on ju saast! Mõni laps elab rolli nii sisse, et on mõnda aega irrealistlikult ajupestud. Teismelised seedivad ära (mõned on vaimustuses kuna tase rohkem ei luba ja mõned ei saa aru miks niisugust liht&labast fantaasiat peaks lugema). Teismelist võiks koormata palju arukama ja hingestatuma literatuuriga.
Ja teate. Ma ei lubanud saasta lugeda. Mäletan, et pistsin pihku Hemingway. Saasta tarbigu Netflixist palju kulub ning sülitagu välja. Kirjandus – see on midagi ajule ja hingele, midagi, mille üle mõelda ja meelde jätta.
Ja meie püha on püha. Igast uksest ei pea võõrast jura sisse laskma ka.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.12 03:43; 14.12 03:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja veel, et keelamisel ja keelamisel on suur vahe. Üks on kui ütlen “ei tohi, ma ei luba ja kõik!”. Teine asi, kui ma ütlen, “sa võid aga ma ei taha, ja tead miks? sest…” Kui laps saab aru, miks päriselt ei ole see “kupatus” talle vajalik, siis ta ei kipu ka sinna minema. Sa ise lähed mõtetusse kohta mõttetusi tegema? Kui jah, ei hinda sa oma aega. Elu ei ole igavene ja inimese aeg on väga selgelt piiratud.
Mõtle, miks ja mida teed.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.12 03:43; 14.12 03:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kuidas lapsele peo keelamine olukorda parandab? Klassikaline jonn on see, mitte “mul on põhimõte hoida rahvakultuuri”.

Vaevalt just tsiteeritud postituse autor teema algatas aga vahet pole
Minu jaoks on klassikaline jonn küsida arvamust ja kui arvamus ei meeldi, siis kukkuda vaidlema ja maha tegema.

Ma enda lapsel otseselt ei keelaks halloweeni peole minna, aga samas ei teeks ka mitte midagi mis seda toetaks (kui kostüümi vaja, siis tegelegu ise)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis üldse kõiki vaevab, eks ikka ora tagumikus, vaja teha kõik “õigesti.” Aga kõike õigesti teha elus pole võimalik. Kui Halloween on pidu, mis toob me lapsele sära silmi, siis meie peres on see lubatud, meil elu jaoks lihtne test, mis rõõmustab on hea, mis kurvastab või haiget teeb on saatanast. Lihtne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin väga vihane kui kooli soovitusliku kirjanduse hulka oli sattunud “Kääbus” ja “H.Potter”. Muidugi on see põnev. Muidugi ahvatleb lugema. Aga sisu?! Sisu on ju saast!

“Kääbikut” mõtled või? Väga hea kirjandus on see. Sa muidu oma lastel ei luba ei muinasjutte, muistendeid, eeposeid ega legende lugeda, et äkki võtab tõe pähe?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin väga vihane kui kooli soovitusliku kirjanduse hulka oli sattunud “Kääbus” ja “H.Potter”. Muidugi on see põnev. Muidugi ahvatleb lugema. Aga sisu?! Sisu on ju saast! Mõni laps elab rolli nii sisse, et on mõnda aega irrealistlikult ajupestud. Teismelised seedivad ära (mõned on vaimustuses kuna tase rohkem ei luba ja mõned ei saa aru miks niisugust liht&labast fantaasiat peaks lugema). Teismelist võiks koormata palju arukama ja hingestatuma literatuuriga.

Ja teate. Ma ei lubanud saasta lugeda. Mäletan, et pistsin pihku Hemingway.

Kas tõesti on selliseid lapsevanemaid olemas?
Keelata lapsele “Harry Potteri” ja “Kääbiku” lugemist??? Minu hinnangul on see kuritegu.

Tolkien eriti on ju igati klassika ja sugugi mitte väga kerge lugemine. Fantaasiakirjandus pole kindlasti igaühe maitse, aga üldiselt on targa inimese tunnus ka see, et ta ei kiirusta oma maitsele mittevastavaid teoseid saastaks nimetama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 13:21; 07.01 14:32;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 61 kuni 80 (kokku 80 )


Esileht Koolilaps Vanemad ei luba lastel Halloweeni tähistada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.