Esileht Ajaviite- ja muud jutud Vanemad ei luba täiskasvanud lapsel oma asju kasutada

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Vanemad ei luba täiskasvanud lapsel oma asju kasutada

Postitas:
Kägu

Käisin oma kursakaaslase juures sünnipäeval ja tema juures on nii, et vanemad ei luba tal enda asju kasutada, kui ta koju peaks tulema. Juttu pole autost ja telekast, vaid elementaarsetest asjadest, nagu sool, suhkur, või, leib ja muud toiduained, käterätikud, voodiriided, pesupulber, wc-paber jms. Et ta on juba piisavalt suur ja oma elu peal, siis peaks kõik sellised asjad endale ise ostma. Kõik riided peab koju kaasa tooma, näiteks kummikud ja rohimiseks vajalikud kindad, rääkimata vihmakeebist või kampsunist nii igaks juhuks. Tal on oma pann ja pott ning vanast ajast nõudekomplekt. Kui midagi maha ajab, siis võib õnneks vanemate koristusvahenditega koristada, aga see on ka üks väheseid erandeid. Vanemad pole tal kusjuures vaesed ega kitsid, kindlasti üle keskmise. Aga neil on põhimõte, et kui laps juba õppimiseks raha saab, siis peab kõik asjad ise ostma. Ma ei tea, kui palju ta saab, aga vaatab hindu nagu teised üliõpilased, nii et kindlasti ei maksa vanemad üle.

Tema sünnipäev oli eriolukord, sest tegemist oli külaliste võõrustamisega ja külaliste suhtes neil sellist reeglit pole. Küll aga pidi laps kõik toidud asendama, näiteks soola, suhkru, salvrätid, wc-paberi jms. Kusjuures, vanemad ostsid talle ka toitu, mis oli kingitusena mõeldud ja sugugi mitte ainus kingitus. Selle kõige juures oli kõige naljakam just hilisem soola ja suhkru tagasiarvestamine.

Minu meelest ei ole see eriti normaalne. Ma saan aru, et kui laps on oma elu peal, siis ostab ise asju, aga ei nõua ju need vanemad ka onult või tädipojalt oma wc-paberit ja soola, kui peaks külla tulema. Miks laps siis nii eriline on? Saaks veel aru, et ei söö külmkappi tühjaks ja küsib enne, aga elementaarseid asju jagavad isegi korterinaabrid, kellel on oma elu. Kuigi olen ühes sellises jagatud korteris elanud, kus igaühel on oma wc-paberi rull ja sool. Aga see on mõttetu, see teeb elu palju keerulisemaks. Mis te arvate, kas selliste elementaarsete asjade puhul peab igal inimesel oma olema?

+21
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Täielik idiootsus minu arvates.

+26
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik riided peab koju kaasa tooma, näiteks kummikud ja rohimiseks vajalikud kindad, rääkimata vihmakeebist või kampsunist nii igaks juhuks.

Mida teeb laps vanemate juures rohimiseks vajalike kinnastega? On tal seal mingi oma isiklik peenranurk siis ka, lisaks potile, pannile ja toidunõudele? Seda küll ei kujuta ette, et ma läheksin külla inimestele, kes ei luba mul NENDE soolagi kasutada, rohiksin NENDE peenraid, ja ei tohiks selleks kasutada NENDE kindaid – soolaku sisse oma peenrad, ma ütleks selle peale.

+52
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Issanda loomaaed on kirju… Veidi mõistmatuks jääb, et kuidas eraldi elav tudeng peab ka vanematekodus “ise majandama” aga külalistele see ei laiene. Seal peres siis külalised ja muud sugulased on kõrgemal positsioonil ja parema staatusega kui oma laps. Lähevad vist samasse klassi klassi vanematega, kes lapse 18. sünnipäeval lukud ära vahetavad ja lapse oma elu peale saadavad kuigi sel on gümnaasium veel pooleli.

+21
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Liba!

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käisin oma kursakaaslase juures sünnipäeval ja tema juures on nii, et vanemad ei luba tal enda asju kasutada, kui ta koju peaks tulema.

Ahjaa, tekib küsimus – aga miks ta üldse sinna niiöelda koju läheb, kus teda koheldakse kui võõrast korterikaaslast? Jätku minemata. Huvitav, kuidas vanemad reageeriksid – äkki nad just tahavadki, et ei tuleks…

+21
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ausalt öeldes, on väga erinevaid peresid ja seal kehtivaid kummalisi reegleid/põhimõtteid.

Ma olen ise väga autoritaarsete vanemate võsuke ja alati, kui ma nendega kohtun, tunnen ennast marionetina. See tunne pole kadunud ka peale 10a kaugel eemal elamist.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik riided peab koju kaasa tooma, näiteks kummikud ja rohimiseks vajalikud kindad, rääkimata vihmakeebist või kampsunist nii igaks juhuks.

Mida teeb laps vanemate juures rohimiseks vajalike kinnastega? On tal seal mingi oma isiklik peenranurk siis ka, lisaks potile, pannile ja toidunõudele? Seda küll ei kujuta ette, et ma läheksin külla inimestele, kes ei luba mul NENDE soolagi kasutada, rohiksin NENDE peenraid, ja ei tohiks selleks kasutada NENDE kindaid – soolaku sisse oma peenrad, ma ütleks selle peale.

Laps saab ka rohimissaadusi vist. Kuigi kinnaste puhul on vist nii, et igaühel on oma kindad.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks ta seal elab? Miks ta oma kodu ei üüri? Majandab seal oma pottide ja pannidega ning ei pea näpuga järge pidama, kui palju soola kurgile raputas.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mõtlesin, et perekooli teemad ei suuda mind üllatada, aga see ajas küll silmad punni. Päriselt? Vaene laps (isegi täisealine). Kujutan ette, et ta on pidanud elama külmas ja tundetus peres. Olen kurb ühe hinge pärast.

+18
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meenutab väga mu suhet vägivaldse mehega, kes ei lubanud oma riiulilt kohviube võtta. Oligi kaks eraldi pakki kohviube – üks minu, üks tema, ja kui kohvi valmistasin, siis valmistasin enne tema ubadest tema portsu ja siis enda omadest endale. Ega see normaalne pole tõesti. Mina sellistel vanematel külas ei käiks ilmselt.

+21
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks ta seal elab? Miks ta oma kodu ei üüri? Majandab seal oma pottide ja pannidega ning ei pea näpuga järge pidama, kui palju soola kurgile raputas.

Mis nipiga sa teemaalgatusest järeldasid, et ta seal ELAB?

Käisin oma kursakaaslase juures sünnipäeval ja tema juures on nii, et vanemad ei luba tal enda asju kasutada, kui ta koju peaks tulema. Juttu pole autost ja telekast, vaid elementaarsetest asjadest, nagu sool, suhkur, või, leib ja muud toiduained, käterätikud, voodiriided, pesupulber, wc-paber jms. Et ta on juba piisavalt suur ja oma elu peal, siis peaks kõik sellised asjad endale ise ostma. Kõik riided peab koju kaasa tooma, näiteks kummikud ja rohimiseks vajalikud kindad, rääkimata vihmakeebist või kampsunist nii igaks juhuks.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laps saab ka rohimissaadusi vist. Kuigi kinnaste puhul on vist nii, et igaühel on oma kindad.

Taga targemaks, antakse veel umbrohi koju kaasa ka. 😀

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis nipiga sa teemaalgatusest järeldasid, et ta seal ELAB?

Oot, käib vanemate juures külas oma kummikutega lihtsalt rohimas ja oma potiga seal külas suppi keetmas? Miks ta oma kodus sünnipäeva ei pea, vaid vanemate juures, kus nii karmid nõudmised on?
Vanemad käivad ka oma supipotiga tal külas suppi keetmas ja oma nõudega siis söövad seda?

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Imelik see muidugi on, aga kes teab, mis seal taga on. Mingi hetk on äkki miski vanematel totaalselt üle visanud, nii et ongi selline põhimõtteline piir meie-tema vahel. Mingi hetk on see täisealine “lapseke” ilmselt suure rahalise prohmaka teinud, ülbitsenud, vanemate rahakoti peal liugu lasknud, tulemus on näha. Pole usaldust. Ja see lapseke käitub üsna süüdimatult ka, kui tassib veel oma külalisi ka vanemate juurde, oleks võinud enda kodus (saan aru, et ta elab ju tegelikult eraldi vanematest) selle sünnipäeva teha, mitte sedasi võõrad vanemate juurde tassida ja siis demonstreerida, kuidas talle liiga tehakse. Ilmselgelt on selle “lapsega” ka midagi totaalselt mäda.

+7
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest ei ole see eriti normaalne.

Aga kas see on siis normaalne, et sa mõtled mingi absurdse jampsi välja, paned siia kirja ja siis nö. avaldad “arvamust”, et see pole ERITI normaalne?

Ise saad aru küll, et see on su fantaasia…

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Imelik see muidugi on, aga kes teab, mis seal taga on. Mingi hetk on äkki miski vanematel totaalselt üle visanud, nii et ongi selline põhimõtteline piir meie-tema vahel. Mingi hetk on see täisealine “lapseke” ilmselt suure rahalise prohmaka teinud, ülbitsenud, vanemate rahakoti peal liugu lasknud, tulemus on näha. Pole usaldust. Ja see lapseke käitub üsna süüdimatult ka, kui tassib veel oma külalisi ka vanemate juurde, oleks võinud enda kodus (saan aru, et ta elab ju tegelikult eraldi vanematest) selle sünnipäeva teha, mitte sedasi võõrad vanemate juurde tassida ja siis demonstreerida, kuidas talle liiga tehakse. Ilmselgelt on selle “lapsega” ka midagi totaalselt mäda.

Ju siis pidude ja sündmuste puhul sellist reeglit pole. Neil on suur maja ja palju maad, nii et miks mitte. Ise nad olid sellel ajal linnas korteris.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et täiskasvanud tudengist laps peab oma vanematekodus külas käies võtma kaasa oma potid-pannid, vetsupaberi jm.? Või nende asjade hoiustamine on ikka lubatud? Aga kui see nüüd tõsilugu on, siis miks sa selle kursusekaaslase käest otse ei küsi, miks ta seal üldse käib? Ja kas vanemad temal ka külas käivad ja kas ta neil käsib ka oma vetsupaberi kaasa võtta?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et täiskasvanud tudengist laps peab oma vanematekodus külas käies võtma kaasa oma potid-pannid, vetsupaberi jm.? Või nende asjade hoiustamine on ikka lubatud? Aga kui see nüüd tõsilugu on, siis miks sa selle kursusekaaslase käest otse ei küsi, miks ta seal üldse käib? Ja kas vanemad temal ka külas käivad ja kas ta neil käsib ka oma vetsupaberi kaasa võtta?

Ma sain aru, et tal on seal oma asjad kohapeal olemas, mitte ei võta kaasa iga kord.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei imesta, oli vist Olivia Saare raamatus lugu, kuidas ta oli kaasistuja kohtus, kus lahutati abielu – põhjus oli selles, et kuigi mees kaalus iga hommik naisele välja söögiks vajaliku (jahu, manna, suhkur jne) – siis kujutage ette naise varastas kapist juurde! Ja kui sellelt mehelt küsiti, mis ta nende toiduainetega tegi – vastas – perele süüa! Ma tõesti vabadan, kui ajan autori segi.
Vot selliseid inimesi on.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan,e t seal taga on midagi enamat, kui teemaalgataja teab – küsi oma sõbralt. Kõiki lapse negatiivsekäitumise stsenaariume keegi juba välja tõi, aga…

Ehk on tal oma vanematega mingi kihlvedu tehtud, kus ta peab tõestama, et ta vanematelt mitte midagi muud ei saa, kui kokkulepitud summa ja peab näitama, et suudab sellega majandada.

Või on see muu mänguline viis, kuidas vanemad ja “laps” omavahel lävivad… Miks mitte?

Tunduvad tegelikutl ägedad vanemad, kui endale tundmatutel tudengitel lasid oma majas pidutsema tulla. Teadagi, mis purjakil noored võivad korda saata… isegi üks selline kunagi olnud..

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tal on oma pann ja pott ning vanast ajast nõudekomplekt.

Kui ma nüüd õigesti aru saan, et laps käib vanemate juures rohimas (ja tõenäoliselt teeb ka muid töid), kuid süüa peab endale vanemate juures viibides eraldi tegema ja vetsus käib eraldi paberirulliga, siis see on ikka päris haige värk küll.

Vastupidiselt oma vanema lapse arvamusele tundun ma endale üsna normaalse lapsevanemana:)

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Noor töökaaslane rääkis kuidas ta vanematega maal vanaemal külas käis ja nad tõid kaasa korvitäie kartuleid. Nõukaaja lõpp oli, ilmselt ikka maal kasvatatuid, mitte vanaema poolt poest ostetuid. Linnas selgus, et allpool on korvis ainult pisikesed pabulad.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Taga targemaks, antakse veel umbrohi koju kaasa ka.

😂😂😂

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan ka, et selles loos on enamat. Äkki see kursusekaaslane varem tassis kõik kodust ära endale, vetsupaberid, potid, pannid, söögid jne ja vanematel viskaski üle. Läksid vetsu, paber ära virutatud, polegi millegiga pühkida, külmkapp oli pool tundi tagasi täis, nüüd tühi jne. Ema tahtis rohima minna, aga laps laenas kummikuid. Ema tahtis süüa teha, aga laps virutas panni ära.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käisin oma kursakaaslase juures sünnipäeval ja tema juures on nii, et vanemad ei luba tal enda asju kasutada, kui ta koju peaks tulema.

Ahjaa, tekib küsimus – aga miks ta üldse sinna niiöelda koju läheb, kus teda koheldakse kui võõrast korterikaaslast? Jätku minemata. Huvitav, kuidas vanemad reageeriksid – äkki nad just tahavadki, et ei tuleks…

Teemaalgatuses esitletud perekond tundub uskumatu…aga tegelikult olen maailmas uskumatumaid asju näinud.

Peenarde asjus ma ütleksin, et kui soovite minu abi teie penarde rohimisel, palun andke kindad.

Aga kui asi ouudutab seda, et koos oma vanematega neil külas olles tuleb endal kaasa võtta oma söök kuni suhkru ja soolani, siis mina tean küll, mida ma teeksin. Järgmine kord külla minnes veaksin enda järel 10-kilost soolakotti ja ürlema 30 kilo suhkrut. Kõige odavamaid makarone inimsuurune – no 80-100 liitrine kotitäis. Siis kümmekond viieliitrist veepudelit. Ütleksin, et palun, siin mul toit kaasas pikemaks ajaks. Lisaks ehk võiks võiks olla hirmus mägi kõige odavamat kempsupaberit. See volditud köögipaber
näiteks. Kõik see ilu läheks ehk maksma 80-130 eur, aga vanematel oleks kindlasti palju rõõmu selle paigutamisega. Kui veel natuke raha kokku kraabiks, hangiksin suure riidest kotiäie kuivatatud kala – see haiseb mõnusasti. “Nii kallis emme-issi, ma ei hakka teie elamises laamendama, palun paigutage need oma käe järgi ära”.

Mina aga naerataksin õndsalt vaadates, kuidas nende peas hakkavad segunema viha, häbi, mure ja segadus ning küsiksin – emme-issi, on ju hea, et nüüd saate pikaks ajaks kindel olla, et ma tilkagi teie vett ei joo ja näpuotsatäitki teie soola ei puutu?

Ma ei ole kättemaksuhimuline, aga ma hea meelega annan inimestele, mida nad tahavad. Tahavad, et ma ei kasutaks nende kraami – aga palun, siin on minu oma toiduladu. Paigutage ära, et ma jumala pärast tuleviks midagi maha ei unustaks ja ei peaks klaasikest teie vett jooma.

Iga ema hakkab seepeale nutma…no vähemalt normaalsusalgega ema – mõtleb järele ja saab elu normaalseks. Ja lõpetab oma lapse solvamise.

+6
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Iga ema hakkab seepeale nutma…no vähemalt normaalsusalgega ema – mõtleb järele ja saab elu normaalseks.

Seesama ema hakkab ka nüüd juba nutma, kui laps omale kaaslase leiab lapse saab ja vanavanemad külla tahavad minna – oma õhk võtku ka ballooniga kaasa, et tita eest midagi ära ei hingaks ja käigu akvalangimaskides ringi.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Iga ema hakkab seepeale nutma…no vähemalt normaalsusalgega ema – mõtleb järele ja saab elu normaalseks.

Seesama ema hakkab ka nüüd juba nutma, kui laps omale kaaslase leiab lapse saab ja vanavanemad külla tahavad minna – oma õhk võtku ka ballooniga kaasa, et tita eest midagi ära ei hingaks ja käigu akvalangimaskides ringi.

Nojah. Kui senised meetodid pole vanemate suhtumist muutnud, tuleb vahetada meetodit. On ju labane teadmine, et samamoodi käitudes lõpptulemus ei muutu. Kui on korduvas protsessis vaja lõpptulemuses muudatust, tuleb muuta tegevusi.

(Näiteks kui mees ei muutu kainemaks, kui igal joomatuuril temaga pahandada ja nutta, siis võiks pärast 10. korda ika aru saada, et see ei toimi – et mees hakkaks vähem jooma, tuleb loobuda senisest käitumismustrist – nutt, noomimine, ähvardamine, hala – ja muuta protsessi. Ega lõpptulemus muidu ei muutu. Kui sul on vaja 4 õuna, aga pidevalt ostad 2+1, siis sa ei hakkagi saama 4, kuni sa ei muuda ostumudelit).

Ja koera saba maha lõikamine jupi kaupa pole kuigi viisakas tegevus. Pean silmas vihjamisi, jututegemisi, mossitamist jms. Üks kord ja raksuga lõpuks vanematele piltlikult selgeks teha ja rahu majas. Teooria ei aita kunagi nagu praktika. Kui nad ikka näevad seda autotäit kraami, nad kindlasti solvuvad, ilmselt vihastavad, aga vähemalt paneb see neid mõtlema olukorra absurdsuse üle. Lisaks – teemaalgataja on kõik õigesti teinud! Kästi oma sool tuua – tõi.

Absurdsusega ei saa võidelda ratsionaalsete vahenditega – nad lihtsalt ei saa aru. Tõeline absurdsus ja oma lapse solvamine tuleb kõige paremini esile sellesama absurdsuse järgimine saksa täpsusega ja ülepingutatult püüdlikult.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No mõnes mõttes ma saan isegi aru.
Annad oma elamise noortele peopidamiseks. Tarbivad mõõdutundetult ära kõik, mis majas leidub.
Tuled koju – vetsupaberit pole, kohvi pole, soola pole, suhkrut pole, piima pole. Mu meelest normaalne, et sünnipäeva pidanud laps hoolitseb, et vanematel ikka koju tulles tavaline rütm edasi läheks ning ei peaks esimese asjana poodi kogu elamiseks vajalikku kraami hankima minema.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sul pole mingit aimu, kuidas peres seal need asjad sinnamaale on jõudnud, on nõme taga rääkida teise pere asju. Olid ise see sünnipäevakülaline ja nägid ja niipalju teadki?
Siin oli kunagi teema “täiskasvanud lapsed on meie kodus külalised”, kus selle ütleja Kägu sai, niiet suled lendasid! Kuidas ikka ema võib olla nii südameti, et lapsel pole lapsepõlvekodus õigusi jnejnejne, kusjuures ta ei öelnud midagi niii tohutult valesti. On ka siin olnud teemasid aegade jooksul, et laps peab minema omaette elama täiskasvanuna ehk põhimõtteliselt 18. sünnipäeva järgmisel hommikul visatakase tänavale ja saagu ise hakkama. Igasuguseid ulle on olemas.

+4
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Vanemad ei luba täiskasvanud lapsel oma asju kasutada