Esileht Ajaviite- ja muud jutud vanemad ei salli oma last?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: vanemad ei salli oma last?

Postitas:
Kägu

Täiesti uskumatu uudis, pooled vanemad ei hooli oma lapsest? Kuidas muidu seletada, et laps jäetakse ilma elupäästvast vaktsiinist.

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/tasuta-hpv-vaktsiini-soovivad-vaid-pooled-tudrukud?id=87329197

+3
-32
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib-olla hoolivad liiga palju ja on ettevaatlikud? See vaktsiin on mõnes riigis väga räigete kõrvaltoimete ja tüdrukute sandistamise tõttu ära keelatud. Ilma põhjuseta seda ei tehta.

+36
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

uskumatu, et pooled vanemad riskivad oma lapse elu ja tervisega ning lasevad oma lapsele süstida mingit kahtlast kraami, mille toime pole lõpuni teada ning millest saadud tervisekahjustuste pärast on maailmas palju kohtuasju käimas

+42
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täiesti uskumatu uudis, pooled vanemad ei hooli oma lapsest? Kuidas muidu seletada, et laps jäetakse ilma elupäästvast vaktsiinist.

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/tasuta-hpv-vaktsiini-soovivad-vaid-pooled-tudrukud?id=87329197

Gardasil on paljudes riikides keelatud, sest vitsad on juba kätte saadud ja sa räägid siin mingist hoolimisest, tule taevas appi. Uuri ka pisut teemat enne. Tundub, et ta ajupestud nagu suur osa inimesi, et süstime aga sünteetikat täis ennast ja elame kaua haigustevabalt, paraku see nii pole.

On meil alles tableti ja vakstiiniajastu, kõik peaks 100 täis elama vabalt. Jõudu krõrbistamisel ja süstimisel, tehke ikka kõik väljamõeldud vakstiinid ja kartke kõiki haigusi maailmas, siis te neid kindlasti ei saa. Üle viskab see jama juba, kuidas meedia hommikust õhtuni inimesi hirmutab. Kui koguaeg paaniliselt kõike karta, siis elamiseks nagu väga aega ei jäägi. Elab inimene ikka täpselt nii kaua nagu vanajumal talle andnud päevi on, poe või nahast välja ega juurde neid ei saa. Minge parem välja jalutama, nautige viimaseid sooje ilmasid, koguge energiat sügisperioodiks, tehke sporti, sööge värsket, mida veel saada.

+22
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vaktsiinivastased nii kiiresti platsis siin. Tunnistage üles, tegelikult te pole asja uurinudki, usute mingeid lollakaid Facebooki “teadlasi”. Või veel hullem, olete üks nendest, kes arvab, et kui anda HPV vastane kaitse hakkab tütar teismelisena “valimatult litutama”, mis on teiesuguste jaoks maailma lõpp.

+6
-26
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaktsiinivastased nii kiiresti platsis siin. Tunnistage üles, tegelikult te pole asja uurinudki, usute mingeid lollakaid Facebooki “teadlasi”. Või veel hullem, olete üks nendest, kes arvab, et kui anda HPV vastane kaitse hakkab tütar teismelisena “valimatult litutama”, mis on teiesuguste jaoks maailma lõpp.

Asi pole vakstiini vastasuses, idee on iseenesest väga hea aga hoopis sisalduses ja selles, kuidas kõiki kõige vastu valimatult ühtemoodi vakstineeritakse. Kui inimene on näiteks raskelt haige, siis tuleb kokku terve konsiilium arste, kes üritavad leida parimat varianti selleks, millist ravi pakkuda. Vakstiine seevastu manustatakse kõigile ühtemoodi, ilma eelnevalt ühtegi testi allergiate või ülditundlikkuse suhtes läbi viimata. Mina seda isiklikult õigeks ei pea aga kes soovib oma laste peal katsetada, palun väga. Eestis ei hakka kunagi vakstineerimine olema kohustuslik, sest sellisel meil puuduvad ressursid maksta kompensatsioone vakstiinikahjustsute korral nii nagu seda tehakse näiteks Ameerikas. Vakstiinid, mis on meil kasutusel on vähe testitud ja suhteliselt uued, seega nende pikaajalist mõju ei teata. Õnneks me elame vabal maal ja igaüks teab ise, mida tarbib, seda ka ravimite suhtes, nende kõrvalmõjude nimekiri samuti üsna pikk.

Hooramine on pigem elustiili valik, vähe usutav, et see mingist süstist oleneb aga sellise asja peale annab ikka tulla.

Mul muide polegi Facebooki, seega pole mul õrna aimu, mida seal kirjutatakse, pole vaja üldistada. Töötan uurival alal ja olen lihtsalt elu suhtes uudishimulik ning oman analüüsivõimet. Päikest ka sinu päeva.

+14
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

vakstiin

vakstiinid

vakstiini

Vakstiine

vakstineerimine

vakstiinikahjustsute

Vakstiinid

Aitab! Mul kama, kas sa vaktsineerid või mitte, aga see asi on vaktsiin.
VAKT-VAKT-VAKT-VAKT! VAKT – SIIN!

Fakt.

+24
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vaktsiinivastased nii kiiresti platsis siin. Tunnistage üles, tegelikult te pole asja uurinudki, usute mingeid lollakaid Facebooki “teadlasi”.

No olgem ausad, teemaalgataja pole ka midagi peale Delfi “uudiste” lugenud.

+14
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on kahju, et neid järelejäänud vaktsiine poistele ei saa riigi poolt anda. Mina oma 12aastase poisi vaktsineeriks HPV vastu meelsamini siis nende vaktsiinidega, mi nagunii raisku lähevad, kuid tuleb endal osta. Kahju muidugi, et inimesed umbusaldavad nii vajalikku vaktsiini, aga eks iga uue asjaga on nii. Rõugete vaktsiin või insuliin võis ka omal ajal massidele hirmutav näida.

+3
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaktsiinivastased nii kiiresti platsis siin. Tunnistage üles, tegelikult te pole asja uurinudki, usute mingeid lollakaid Facebooki “teadlasi”.

No olgem ausad, teemaalgataja pole ka midagi peale Delfi “uudiste” lugenud.

Täpselt.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

mina seda vaktsiini oma 14 aastasele ei lasknud teha. miks peaks? eriti veel, kui lugeda kõrvalmõjusid.
arutasin seda asja ka lapsega, laps ütles, et ei taha. koolis seostati seda suguelu algusega. minu laps teatas, et tema ei kavatse niipea seksima hakata.

+18
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina oleksin lasknud, aga laps keeldus.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

vakstiin

vakstiinid

vakstiini

Vakstiine

vakstineerimine

vakstiinikahjustsute

Vakstiinid

Aitab! Mul kama, kas sa vaktsineerid või mitte, aga see asi on vaktsiin.

VAKT-VAKT-VAKT-VAKT! VAKT – SIIN!

Fakt.

😀
See vakstineerimise tekst on tõesti üle pika aja üks lollimaid ja samas naljakamaid vigu siin.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu õde jättis oma teismelised tütred samuti vaktsineerimata just kõrvalmõjude kartuses, kuid ütles, et kui lapsed täisealised on, võivad nad ennast vaktsineerida, sest siis on organism juba tugevam. Minu arvates on see väga mõistlik ja ma ilmselt talitan ise ka kunagi nii. Ma ei ole muidu vaktsiinivastane ja kõik mu lapsed on kõik kohustulikud vaktsiinid kätte saanud ning puugi omad ka. HPV vaktsiini lasin mina endale teha täisealisena ja kui ma beebi vaktsineerimisest saan veel aru, et on palju haigusi, millesse haprake surra võib, siis see vaktsiin on küll täiesti mõttetu teha lastele, kes suguelu ei ela.

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaktsiini ei ole enam mõtet teha, kui laps on juba alustanud seksiga ja vaevalt laps sellest nüüd ema teavitab või selleks pikalt etteplaneerib. Emakakaelavähk on aga kahjuks väga levinud.

+4
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul küll 4 poega ja olrn vaktsineerimise pooldaja, seega see teema nagu ei puudutaks mind. Aga, ennekõike ma ei teeks ka oma tütardele, kui mul neid oleks. Esiteks, teeks oma tütrele selgeks, kui oluline on kaitsevahendid ja enese hoidmine. Ma nt olen 33a ja mu esimene ja ainus partner ongi mu abikaasa ja olen täitsa suutnud elada ilma HPV saamata ja igast muud suguhaigused ka mööda läinud minust.
Teiseks on hpv vaktsiin päris julmade tagajärgedega. Kuna olen vaktsiini pooldaja, siis kõik vaktsiinid oma lastele, olen enne koostisosad läbi võtnud ja kaalunud võimalike riske/probleeme enne vaktsineerimist.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ka ei lasknud teha. See muideks vabatahtlik! Küsiks veel seda, et paljud naised siis endale selle vaktsiini teinud on? Raha teemat pole vaja ajada, tervist ei saa ju rahasse panna.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lollus. Neid kõrvaltoimeid pole vähe ja nad pole ohutud “süstikoht on valus” asjad.
Ja vaKTSiini tehakse neile, kes pole suguelu alustanud, sestap on vanuseks 12-14a.

For Cervarix, local adverse reactions occurring in ≥ 20% of subjects are pain, redness, and swelling at the site of injection. The most common general adverse events in ≥ 20% of the subjects are fatigue, headache, myalgia, gastrointestinal symptoms, and arthralgia (FDA).

The most frequent reported symptoms of HPV vaccination are chronic pain with paresthesia, headaches, fatigue, and orthostatic intolerance (Martínez-Lavin 2015). Small series and isolated cases of complex regional pain syndrome (CRPS), postural orthostatic tachycardia syndrome (POTS), and fibromyalgia, have been reported after vaccination against HPV. These conditions are often difficult to diagnose, and show similar clinical characteristics (Goldenberg 2009).

Apparently, dysfunction of the sympathetic nervous system plays an important role in the pathogenesis of these syndromes (Martínez-Lavin 2015). Ninety three percent of affected subjects continue to have disabling symptoms for more than four years, unable to return to school or work (Tomljenovic et al. 2014, Martínez-Lavin et al. 2015). Other studies, nevertheless, have shown a lack of evidence of an association between HPV vaccine and CRPS (Weinbaum and Cano 2015) or fatigue (Donegan et al. 2013, Feiring et al. 2017).
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5967601/

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas mitte Gardasiliga ei vaktsineerita?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olgu keemiaga kuidas on, aga konkreetse vaktsiini kõige suuremaks rikiks pean mina seda, et vaktsineeritud tüdrukud-naised arvavad sageli, et nad ei pea kontrollis käima ja PAP-testi tegema, ehk siis – nad saavad koos vaktsiiniga ka võltskindlustunde, mis võib neile nende elu maksma minna. Vaktsiin ei kaitse kõigi emakakaelavähki põhjustavate tüvede või põhjuste vastu ning emakakaelavähk on samas nii aeglaselt arenev, et korralikult kontrollis käies on prognoos ka haigestumise korral väga hea.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lapsed on mulle maailma kõige kallimad ja just sellepärast ei lasknud ma oma tütrele eelmisel aastal seda süsti teha. Esiteks, oli ta siis 12 ja tema käitumist vaadates julgeks öelda, et lähima paari aasta jooksul ta veel seksima kindlasti ei hakka. Teiseks, tal on autoimmuunhaigus, mis tekkis peale nn. koolisüsti tegemist, käime regulaarsete vahemike tagant lastehaiglas kontrollis, terveks ta sellest ei saa kunagi. Ja kuna see vaktsiin on veel nii vähe uuritud, ei tea, kuidas ta mõjub autoimmuunhaigusega lapsele.
Panustan pigem korralikule seksuaalkasvatusele ja sellele, et äkki lähima 5 aasta jooksul tuleb rohkem andmeid kõrvalmõjude ja muude mõjude kohta.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul küll 4 poega ja olrn vaktsineerimise pooldaja, seega see teema nagu ei puudutaks mind. Aga, ennekõike ma ei teeks ka oma tütardele, kui mul neid oleks. Esiteks, teeks oma tütrele selgeks, kui oluline on kaitsevahendid ja enese hoidmine. Ma nt olen 33a ja mu esimene ja ainus partner ongi mu abikaasa ja olen täitsa suutnud elada ilma HPV saamata ja igast muud suguhaigused ka mööda läinud minust.

Teiseks on hpv vaktsiin päris julmade tagajärgedega. Kuna olen vaktsiini pooldaja, siis kõik vaktsiinid oma lastele, olen enne koostisosad läbi võtnud ja kaalunud võimalike riske/probleeme enne vaktsineerimist.

Teadmiseks sulle ja teistele. HPV on üks neid viiruseid, mille eest kondoom ei kaitse. See pesitseb ka genitaale ümbritseval nahal, mis vahekorra käigus enamasti partneriga kokku puutub. Mina sain HPV oma esimeselt ja seni ainsalt partnerilt, kes polnud enne mind ka just tormilist suguelu elanud aga paraku piisas paarist eelnevast partnerist. Ja uskuge mind, isegi kui HPV põhjustatavad kasvajad on varakult avastatavad ja alluvad ravile, siis pole see kohe kindlasti asi, millega oma alla aasta vana lapse kõrvalt tegeleda, nii nagu mina seda tegema pidin.

Mina vaktsineeriks just poisse, sest nii mõnigi kirjeldatud kõrvaltoime (nt varane menopaus) ei saa neid kuidagi mõjutada.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õpetagem oma lapsed elama väärikat ja sündsat elu. Ega muud retsepti ei ole. Kogu see kondoomitamine ja vaktsineerimine oleks olemata, kui inimesed lihtsalt ei seksiks nagu jänesed pidevalt ringi. Juba lapsed.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Gardasil on paljudes riikides keelatud, sest vitsad on juba kätte saadud ja sa räägid siin mingist hoolimisest, tule taevas appi. Uuri ka pisut teemat enne. Tundub, et ta ajupestud nagu suur osa inimesi, et süstime aga sünteetikat täis ennast ja elame kaua haigustevabalt, paraku see nii pole.

On meil alles tableti ja vakstiiniajastu, kõik peaks 100 täis elama vabalt. Jõudu krõrbistamisel ja süstimisel, tehke ikka kõik väljamõeldud vakstiinid ja kartke kõiki haigusi maailmas, siis te neid kindlasti ei saa. Üle viskab see jama juba, kuidas meedia hommikust õhtuni inimesi hirmutab. Kui koguaeg paaniliselt kõike karta, siis elamiseks nagu väga aega ei jäägi. Elab inimene ikka täpselt nii kaua nagu vanajumal talle andnud päevi on, poe või nahast välja ega juurde neid ei saa. Minge parem välja jalutama, nautige viimaseid sooje ilmasid, koguge energiat sügisperioodiks, tehke sporti, sööge värsket, mida veel saada.

Huvitav samas, et jumal nt keskajal või 19 saj (enne nt antibiootikumide leiutamist) nii palju vähem elada”andis”
Teatud mõttes on sul õigus, aga teatud

mõttes pole ka

0
0
Please wait...

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud vanemad ei salli oma last?