Esileht Koolilaps Vanemad jagavad teismeliste pilte FB-s

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Vanemad jagavad teismeliste pilte FB-s

Postitas:
Kägu

Tänasel pidupäeval eriti, aga ka muul ajal jälgin imestusega, kuidas paljud sõbrad-tuttavad jagavad Facebookis pilte oma teismelistest lastest. Muidugi on vanemad rõõmsad ja uhked, kui lapsed uut kooliaastat alustavad või midagi muud toredat teinud on.

Minu teismelised (kohe 12 ja 14) ei ole üldse pildistamisest huvitatud. Eriti vanem (poiss), keda peab ikka meelitama, et ta oleks nõus perekondlikul üritusel ajaloo jäädvustamiseks pildile tulema. Kui neid pilte sotsiaalmeedias levitaksin, siis saaksin küll pika bloki nende käest.

Kas teie teismelised on igati nõus sellega, et te neist pilte jagate? Kas küsite iga pildi kohta eraldi nõusolekut? Kas teile tundub igati normaalne oma noortest enda kontol pilte jagada?

+14
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 12-aastast tütart on samuti pea võimatu pildile saada ja no sotsiaalmeediasse lisamisest ei tasu unistadagi. Hea, kui saan nõusoleku vanavanaemale pildi saatmiseks (täna ei saanud). ????

Seega imestan tänasel päeval samuti.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 12-aastane tütar naudib kaamera ees olemist. Kui talle pilt meeldib, siis tal pole midagi selle vastu, kui seda teistega jagan. Postitan pilte harva, aastas 2-3, alati küsin üle.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult ei jaga ma ühtegi pilti ilma nende nõusolekuta ning seda saada on 99% võimatu. Olen ka imestanud, kas need lapsed on kuidagi teistsugused või mis, aga no nii lihtsalt on. Minu laps ei tuleks iial minuga nunnult koos kooli ette pildile, mida hiljem FBsse postitan – aga ometi lapsed ju tulevad.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole küll mingit keeldumist, kui teen pilte, eilegi sai tehtud. Tegu siis 13-aastase poisiga, sotsiaalmeedias jagamise vastu ei ole temal ka midagi. Eriti ei jaga ka, aga ei näe selles midagi ebanormaalset, kui keegi seda teeb. Kui TA laps või kellegi teise laps seda ei luba, siis on see nende asi.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainult lapse enda nõusolekul jagan neist pilte! Kooliaktusel viisakalt riides ja normaalses olekus pilt on ju nagunii nn. albumimaterjal, iseasi, kui jagaks rannas tehtud ujumisriietes pilte vm. taolist, mida ehk tõesti ilmarahvale kaemiseks välja ei paneks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Ju siis lapsed on nõus, kõik ei ole ju nagu teemaalgataja. Mul mitmel tuttaval perel lapsed ise tahavad pilte teha ja vanematega neid postitada, kusjuures teismelised.</p>
Ma ise enda lastelt alati küsin, paar korda aastas ikka mõne sellise pildi panen, kus lapsed peal on. Mul sõbralistis vähe inimesi, nii et kõik ikkagi päriselus ka sõbrad. Lapsed juba teavad, et kui perekeski ka pildistame, et siis nad ei pea mulle eraldi karjuma, et ära seda pilti kuhugi pane. Et kui on mõni eriti lahe situatsioon või oluline sündmus, et siis niikuinii küsin neilt üle. vaatavad ka pildid üle ja ütlevad, millise võib panna.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imestad, et inimesed on erinevad? Ja et kõik pole sinusugused? Ma jälle ei väsi imestamast, kuidas mõne meelest alati ja kõike kõik peaksid tegema ja olema nagu mina…

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed on lihtsalt targemad, kui nende vanemad, kes kõik eputamise fotod suvalisse portaali (jah, FB seda siiski on) laevad. Lapsed lihtsalt mõtlevad oma tulevikule, et miks selgitada emme “kanepiuimas” nägu kuskil kellegi FB lehel.

+3
-16
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Lapsed on lihtsalt targemad, kui nende vanemad, kes kõik eputamise fotod suvalisse portaali (jah, FB seda siiski on) laevad. Lapsed lihtsalt mõtlevad oma tulevikule, et miks selgitada emme “kanepiuimas” nägu kuskil kellegi FB lehel.

Küll mõni inimene on kibestunud. Kas kanepisuitsetamine teeb seda, või tarvitad juba midagi kangemat? Ega see teisi süüdistada ei oska, kes ise süüdi pole.

Minu lapsed ka ei lubanud eriti midagi postitada. Tosinkonna aasta jooksul olen saanud loa vist kolme pildi avaldamiseks. Nüüd on vanem juba nii vana, et enam ei põtki perega pildile jäämise vastu. Noorem põhimõtteliselt ei soovi oma nägu sotsiaalmeedias näidata. Tal on oma kontol ka üks 9-aastasena ehk päris ammu tehtud foto, ja profiilipildiks on meie koera pilt 😀

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läksin nüüd vaatama, mitu pilti mul FB-s enda teismelisest (16a) pojast on ning on viimase 1,5a jooksul olen üles pannud 3 pilti. Lapse luba olemas.

Ka noorema lapse pilte ei pane väga palju ning enda ja mehe omi ka vähe.  Pildid on nähtavad ainult sõpradele ning neid ei ole ka liiga palju 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tähelepaneknon, et aktiivsetel postitajatel vanematel on samasugused lapsed tihti. St neil lastel ilmselt endalgi konto olemas tiktokis jne ja jagavad jumalteabmida endadt. Esimese koolipäeva pilt on köömen.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed 12 ja 17. Juba ammu ei jaga mina enda seinal neist pilte. Kui ma neid pildistan, siis nad tavaliselt kohe ka tuletavad meelde, et ei pane pilti kuhugi üles.

Mulle ka ei meeldi, kui keegi minust pilti jagab.

Mul on kohati lausa kahju inimestest, kelle elu mõte ongi ainult laste saavutustega enese ehtimine. Mine use kooli ja tee endast pilt 🙂 või lõpeta midagi ja tee endast pilt. Saavuta ise midagi ja tee endast pilt.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil jälle teistsugune probleem esile kerkinud- teismeline tahaks ka emaga pilti postitada, aga ema st mina ei ole nõus endast mitte ühtegi pilti mitte kunagi tegema ja veelvähem seda lubaksin kuskil postitada. Sotsiaalmeediat ei kasuta.
Mehe kontol pole ka ühtki pilti, kus oleme koos. Vist tegelikult pole ühtki sellist pilti olemas, kus oleme mehega koos.
On ka teistsuguseid inimesi.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panin kah teismelise pildi üles, fb segavereliste koerte gruppi. Koer magas täies pikkuses poisi peal, hea nägu peas. Ja targu kärpisin pilti nii, et poja nägu üldse peale ei jäänud. Ikkagi kästi maha võtta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu laps küll lubab panna (13a). Loomulikult enne küsin nõusolekut ja kunagi ei pane mingeid nõmedaid hetkeolukorras naljakaid pilte. Ka väikesest lapsest ei ole kunagi postitanud mingeid pudruseid nägusid, naljakaid magamisasendeid vms.

Postitan nt fotograafi tehtud pilte või mõne olulise sündmuse pilte. Küll aga teen seda üsna harva. Paar-kolm korda aastas. Storydesse teist sama palju.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma just ükspäev nägin ühe ema postitatud pilti oma teismelisest tütrest koolis ja tütart kommenteeris pildi alla, et ´issand, miks sa selle pildi panid´

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu Fb-postitusi näevad vaid sugulased-sõbrad, mitte mingid juhututtavad.

Ja lastelt (11 ja 13) loomulikult küsin, kui soovin üles panna pilti, kus nemad ka. See “oi, ära mind küll pildista!” poos on ikka natuke eputamine ka, mõned täiskasvanud käituvad samamoodi – loomulikult kui maniakaalselt postitada teisest inimesest iga sammu, oleks see juba virtuaalne ahistamine, aga tähtpäevade puhul perepilte on alati tehtud ja albumitesse pandud ja sõpradele albumeid näidatud ja poleks tarvis ei lapsel ega täiskasvanul ette kujutada, et tema on mingi maailmanaba, kelle pisut viltused prillid või kortsus seelikuäär mõnd pildivaatajat niiväga huvitab või “tulevikku rikub”. Mis ei tähenda, et võiks vägisi või vastu tahtmist kedagi pildistada ja pilte eksponeerida. Aga mingit teatrit ja notariaalseid lubasid pole selle teema ümber vast ka vaja. Säilitagem kaine mõistus. (Ja 20 aasta pärast on tegelikult tore oma esimese koolipäeva pilte vaadata küll.)

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panin kah teismelise pildi üles, fb segavereliste koerte gruppi.

Oi kui hea 🙂 Mu sõbranna mees ei lubanud ennast fb-s suhtestaatusesse panna, sõbranna pani ta siis lemmiklooma alla. Nüüd ongi tal pet- Mati.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma fb seinale ei pane, mehel ka ei luba. Sõpradega on meil väike kinnine grupp. Sinna paneme küll palju pilte endast ja perest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil jälle teistsugune probleem esile kerkinud- teismeline tahaks ka emaga pilti postitada, aga ema st mina ei ole nõus endast mitte ühtegi pilti mitte kunagi tegema ja veelvähem seda lubaksin kuskil postitada. Sotsiaalmeediat ei kasuta.

Mehe kontol pole ka ühtki pilti, kus oleme koos. Vist tegelikult pole ühtki sellist pilti olemas, kus oleme mehega koos.

On ka teistsuguseid inimesi.

See kõlab tegelikult egoistlikuna. Sa ei luba ennast pildistada, sest sulle ei meeldi endale oma pilte vaadata? Mina ka ei ole vaimusutses oma piltidest ja väga harva kui kuhugi postitan mõne pildi kus mina ise ka peal olen. Teismeliste laste pilte ammugi mitte ilma nende loata (mida nad enamasti ei anna). Aga – pildistada ikka luban ja isegi tahan et oleks pilte lastega koos. Sest kui kunagi olen vana ja kole, või mind polegi enam olemas, aga minu laps tahab oma lastele-lastalastele oma emast rääkida, siis tal võiks ju olla võimalus ka mõnda pilti näidata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on 3 poega. Jah, küsin üle, kui midagi nendest oma FB sõpradega jagada tahan. Seni ei ole ühtegi keelavat vastust saanud.

Samas on juhtunud vastupidi, et poeg on postitanud pildi koos minuga minult luba küsimata. A la pealkirjaga “Koos emmega :)”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Koolilaps Vanemad jagavad teismeliste pilte FB-s