Esileht Ilu ja tervis vanemad koroonas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )

Teema: vanemad koroonas

Postitas:

Tulin just maalt vanemaid vaatamast ja nii meeletu kurbus on hinges. Nad on mõlemad 12 päeva palavikus… mõlemal testitud koroona…

Mõlemad üle 70… Mõlemad kaasuvate haigustega…

Olen neile iga päev mitu korda helistanud ja neid ka õue peal vaatamas käinud. Siiani on nad olnud tublid ja püüdnud ikka head nägu teha. Palavikus ja väsinud, aga rahulikud ja positiivsed. Minu tugevad, elujõulised, tegusad, humoorikad vanemad – nii nagu ikka!

Aga kui täna hommikul emale helistasin, siis midagi ta hääles meenutas mulle mu tütreid, kui nad olid väiksed ja hädas. Selline väikese hädas oleva lapse hääl, kes on olukorras, millest tema jõud üle ei käi. Ja ma ei osanud teda kuidagi aidata. Ma olen valmis tegema mida iganes, et mu vanematel parem oleks – aga mida saaks koroonahaige jaoks teha, et tal päriselt parem hakkaks? Mida mina saaks teha? Mida keegi üldse saaks teha?

Ma jätsin lihtsalt kõik sinnapaika ja sõitsin neid vaatama, kuigi ma teadsin, et sellest ei ole mitte mingit kasu. Viisin neile toitu – kuigi neil ei ole isu ja mitte midagi ei maitse. Viisin ravimeid – millest ka pole mingit kasu, sest koroonat ei ravi miski.

Viisin armastust ja hoolimist – ise hoolega 2 meetrit vahet hoides, mask peas. Hoidudes kallistamast. Hoidudes oma armast isa kallistamast, kes oli näost nii ära vajunud ja hoidis ennast vaevaga ukse najal püsti.

 

Miks ma sellest Perekooli foorumisse kirjutan? Ma ei tea. Mure on nii suur, et sööb hinge seest. Tahaks seda kuidagi endast välja saada, välja rääkida. Aga kõik mu sõbrad ja tuttavad, kellele olen seda rääkinud, on nii ükskõiksed. Ah, kaks üle 70 aastast on koroonas? Jah, see haigus pidigi ju vanematel inimestel olema. Nooremad põevad nii kergelt läbi, et ei saa arugi. Esimene ja ainuke küsimus: kus kohast nad selle said. Ja siis – kui sa ise peaksid positiivse testi vastuse saama, siis palun ära mind “üles anna”. Olen parem ise vabatahtlikult 10 päeva eneseisolatsioonis, kui lasen end testima suunata.

+64
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.11 20:36; 28.11 21:37; 05.12 16:51; 09.12 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pai Sulle! Loodan, et Su vanemad sellest välja tulevad. Tullakse ju!

+33
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see närvitsemine annab? Ravivad nagu iga muu haigusega ilmnevaid sümptomeid ja kui väga hulluks läheb, pannakse haiglasse. Sinu lisapaanika teeb vaid hullemaks.

+3
-39
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoia ühendust, aita nii palju kui saad, koristada, pesta jms vajalikke asjatoimetusi teha. Kui söögiisu pole, siis veendu, et piisavalt jooksid, vitamiine saaksid, mis immuunsust turgutavad.

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad su vanemad on juba haiged ja sa hoiad nendega vahet, ei kallista ega hoia käest? Miks küll??? Kardad enda pärast?
Nagu ütled, noored põevad kergelt ja see pole mingi katk. Mina olin kolm päeva koos kahe koroonapositiivsega kinnises ruumis (tööl), ei mingeid maske ega muid kaitsevahendeid. Esmane test ja kordustest negatiivsed.

Kallista ja hoia oma vanemaid, neil läheb sellest vaid paremaks. Pane mask ette ja deso käsi, kui soovid, aga ära jäta vanu ja haigeid hellusest ilma.

+12
-48
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka 70+ vanuses enamus põeb ja saab jälle terveks, nagu keskmisest vastikum gripp. Loodan et neil hakkab juba varsti parem. Enda kaitseks võid neil külas olles lisaks akent lahti hoida natuke, et tuulutada. Neil on vaja, et sina terve ja tubli püsiks.

Kas nad südameaspirini võtavad? Kui ei võta, siis vii neile ja lase paranemiseni kaks korda päevas võtta.

Loodan Su perele parimat.

+28
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad su vanemad on juba haiged ja sa hoiad nendega vahet, ei kallista ega hoia käest? Miks küll??? Kardad enda pärast?

Nagu ütled, noored põevad kergelt ja see pole mingi katk. Mina olin kolm päeva koos kahe koroonapositiivsega kinnises ruumis (tööl), ei mingeid maske ega muid kaitsevahendeid. Esmane test ja kordustest negatiivsed.

Kallista ja hoia oma vanemaid, neil läheb sellest vaid paremaks. Pane mask ette ja deso käsi, kui soovid, aga ära jäta vanu ja haigeid hellusest ilma.

Loll jutt suhu tagasi. Keegi ei oska ette ennustada seda, et kas TA on üks nendest vähestest “noortest ja tervetest” kes ikkagi koroonat väga raskel läbi põevad, kellele sellest eluaegsed kopsukahjustused jäävad jne. Lisaks, kui vanemad on üle 70 aastased, siis ega TA päris 20-aastane ka pole.

+36
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad su vanemad on juba haiged ja sa hoiad nendega vahet, ei kallista ega hoia käest? Miks küll??? Kardad enda pärast?

Nagu ütled, noored põevad kergelt ja see pole mingi katk. Mina olin kolm päeva koos kahe koroonapositiivsega kinnises ruumis (tööl), ei mingeid maske ega muid kaitsevahendeid. Esmane test ja kordustest negatiivsed.

Kallista ja hoia oma vanemaid, neil läheb sellest vaid paremaks. Pane mask ette ja deso käsi, kui soovid, aga ära jäta vanu ja haigeid hellusest ilma.

Loll jutt suhu tagasi. Keegi ei oska ette ennustada seda, et kas TA on üks nendest vähestest “noortest ja tervetest” kes ikkagi koroonat väga raskel läbi põevad, kellele sellest eluaegsed kopsukahjustused jäävad jne. Lisaks, kui vanemad on üle 70 aastased, siis ega TA päris 20-aastane ka pole.

ikkagi. anna andeks, teemaalgataja, aga ma ei kujuta ette, et ma lähen oma haigeid vanemaid vaatama ja hoian neist kahe meetri kaugusele… ilmselt nad ise jah protestiksid kontakti vastu kartes mind nakatada, aga ikkagi ma ei suudaks sellest hoiduda. paneksin respiraatori ette, et teha kõik, mis teha annab, aga vähemalt saaksin nende lähedal olla. ma ilmselt koliksin nende juurde selleks kõige raskemaks ajaks, kuna mul on kõik lapsed juba teismelised ja saaksid ka ise hakkama.

ma ei taha sind süüdistada, need on lihtsalt minu mõtted. kaks 70+ inimest haigena kodus ei ole just parim variant. kas neil õnnestub kiiresti abi kutsuda, kui üks neist seda vajama peaks? elavad nad sellises kohas, kuhu kiirabi ruttu jõuab?

jõudu teile!

+6
-33
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 22:11; 27.11 01:26; 29.11 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla nad vajaks juba haiglaravi? Konsulteeri arstiga

+29
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on kindlasti väga kurnav ja selliseid otsuseid teha mis õiged oleks ongi sellel hetkel väga keeruline.

Kuidas iganes siin ka ei kommenteerita – kallistad, siis oled hull; hoiad vahet, siis oled loll vôi vastupidi,aga keegi ei tea kuidas ise kriisiolukorras tegutseks vôi tegutseda tuleks.

Loodan, et TA saab nädala pärast kirjutada, et kôik sai korda!

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

12 päeva palavikus on liiga kaua, tõenäoliselt vajaksid juba arstiabi. Koroonahaigetele võiks kutsuda kiirabi, mõõdab hapniku sisaldust veres, kuulab kopsud üle ega pole  kopsupõletikku. Öeldakse, et pärast 9 haiguse päeva pole enam koroona patsiendid nii nakkavad, mõned võib olla polegi enam nakkavad.

 

Arst

+50
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru. 70+ inimesed on juba pea 2 nädalat palavikus, isa jõuetu ja näost ära ning teemaalgataja ei võta arstiga ühendust. Nad ilmselt vajavad haiglaravi juba. Retooriliste küsimuste asemel siin foorumis oleksid pidanud kiirabi kohale kutsuma.

+21
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 23:14; 29.11 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga emotsionaalne tekst: maal üksinda kaks vanainimest, koroona, pea kaks nädalat palavikus, laps käib nuttes vaatamas, mask peas. Arstile ei märka suunata neid? Kiirabi ei oska kutsuda?
Väga ebareaalne. Mul on ema sama vana, lisaks kah kaasuv raske haigus ning ma küll ei käiks kuskile kirjutamas, et appi, koroona, nutame koos. Tegutse ja organiseeri, kohe tullakse kohale, kui probleem.

+19
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad su vanemad on juba haiged ja sa hoiad nendega vahet, ei kallista ega hoia käest? Miks küll??? Kardad enda pärast?

Nagu ütled, noored põevad kergelt ja see pole mingi katk. Mina olin kolm päeva koos kahe koroonapositiivsega kinnises ruumis (tööl), ei mingeid maske ega muid kaitsevahendeid. Esmane test ja kordustest negatiivsed.

Kallista ja hoia oma vanemaid, neil läheb sellest vaid paremaks. Pane mask ette ja deso käsi, kui soovid, aga ära jäta vanu ja haigeid hellusest ilma.

Loll jutt suhu tagasi. Keegi ei oska ette ennustada seda, et kas TA on üks nendest vähestest “noortest ja tervetest” kes ikkagi koroonat väga raskel läbi põevad, kellele sellest eluaegsed kopsukahjustused jäävad jne. Lisaks, kui vanemad on üle 70 aastased, siis ega TA päris 20-aastane ka pole.

ikkagi. anna andeks, teemaalgataja, aga ma ei kujuta ette, et ma lähen oma haigeid vanemaid vaatama ja hoian neist kahe meetri kaugusele… ilmselt nad ise jah protestiksid kontakti vastu kartes mind nakatada, aga ikkagi ma ei suudaks sellest hoiduda. paneksin respiraatori ette, et teha kõik, mis teha annab, aga vähemalt saaksin nende lähedal olla. ma ilmselt koliksin nende juurde selleks kõige raskemaks ajaks, kuna mul on kõik lapsed juba teismelised ja saaksid ka ise hakkama.

ma ei taha sind süüdistada, need on lihtsalt minu mõtted. kaks 70+ inimest haigena kodus ei ole just parim variant. kas neil õnnestub kiiresti abi kutsuda, kui üks neist seda vajama peaks? elavad nad sellises kohas, kuhu kiirabi ruttu jõuab?

jõudu teile!

Mis kasu sellest oleks, et teemaalgataja ka koroonasse jääks. Kas sa lapsevanemana tahaksid paari kallistuse nimel oma last nakatada? Keegi ei tea kui kergelt või raskelt haigus kulgeb, isegi kui kergelt, siis päriselt ma küll ei sooviks oma last kallistada teades, et ma nakatan ta samal hetkel mingi haigusega. Teemaalgatajal on niigi raske, ta läks kohapeale ja tunneb südamevalu, miks veel vaja tekitada süümepiinu, et ei läinud lähemale kui 2m. Väga õige ja vastustustundlik käitumine. Kas üks kallistus on väärt haigust, eneseisolatsiooni, töölt eemale jäämist, lapsed koolist, trennist koju ja veel terve perekond haigestub ka veel?

+27
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõudu Sulle, armas inimene. Ma soovin Sulle, et kõik läheks hästi.

Südameaspiriini jutt on väga õige. Kahju see ei tee, aga koroona võib põhjustada trombe ja seda on uuritud, et kes südameaspiriini võtavad, põevad kergemalt.

Paljud inimesed ei olegi kaua haiglas, võibolla ainult mõne päeva. Aga nad saavad seal toetavat ravi. Lisahapnikku, kui vaja, verevedeldajat jne. Oma lähedasi haiglasse viia on raske ja võibolla nad ka ise üldse ei taha ja isegi kardavad. Nende seisund on seal jälgimise all ja nad ei ole üksi selles hapras olukorras. Olen isegi haiglas olnud ja kes meist seda üldse tahaks.. aga mäletan, et see andis mingi turvatunde, et ma ei pea jõuetus olukorras ise enda seisundi eest muretsema, mu näidud on jälgimise all ja olen hoolitsetud. Kodus on igapäevaelu mured pea kohal: et äkki juhtub midagi ja mis siis saab. Seeama hääletoon, mida sa kuulsid. Inimene tunneb ennast haigena üsna jõuetult, isegi kui lähedased on ligi. Ja ikka tehakse nägu, et peame vastu. Kui lähedane on jälle koju läinud, siis on neil see murega üksiolek, seda Sa ei näe. Räägi arstiga. Kalli Sulle.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pai. Sa panid kirja minu hirmud. Mul ei ole need veel käes, aga on loterii, kellel tulevad ja kellel mitte. Olge vaprad. Suurem osa 70+ ju siiski saavad terveks.

 

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kasu sellest oleks, et teemaalgataja ka koroonasse jääks.

see koroona ei ole päris ebola tegelikult. respiraator ette ja kummikindad kätte, natuke lugemist ja mõtlemist, et mitte oma lollusest nakatuda.

kui endal immuunpuudulikkusega probleeme ei ole, ei ole see nakatumine nii lihtne. muidugi, välistada ei saa midagi.

+4
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 22:11; 27.11 01:26; 29.11 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohh, vaeseke, nii kurb, ma loodan, et Sinu kallite vanematega saab kiirelt kõik korda. Tunnen sinu valu, sest kardan enda omade pärast. Olge tugevad!

p.s. kindlasti otsi arstidelt abi (ilmselt juba oledki seda teinud)

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan su murest aru, ka endal eakas isa.  Ma uuriks täpsemalt arstide käest, et kui nii pikalt on palavik olnud, et mis on ohud, kas hakkab mööduma jne.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Virtuaalne kallistus sulle, TA. Vanematele vii kindlasti südameaspiriini trombide ennetamiseks, vitamiine ja hea on ka inhalaator. Kuigi olen neist 10 aastat noorem, siis kallistama ma oma lapsi ka ei laseks. Aga eemalt juttu ajama küll, et ei tunneks ennast üksikuna. Ole siis ikka tugev ja anna endast ka märku, kuidas neil läheb.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 07:45; 04.12 07:41;
To report this post you need to login first.

Mis see närvitsemine annab? Ravivad nagu iga muu haigusega ilmnevaid sümptomeid ja kui väga hulluks läheb, pannakse haiglasse. Sinu lisapaanika teeb vaid hullemaks.

Kas arvad, et teemaalgataja ei tea seda, et midagi ei anna ja et teeb asja hullemaks? Kas sul endal ei ole kunagi olnud nii suurt muret, mis lihtsalt ei lähe peast välja, saad aru küll, et midagi teha ei ole ja muretsemisest pole abi, aga mitte midagi teha ei ole, ikka muretsed? Ainult täielik egomaniakk ja empaatiavõimetu suudab sellises olukorras ennast muretsemisest välja lülitada ja rõõmsalt edasi toimetada.

+15
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see närvitsemine annab? Ravivad nagu iga muu haigusega ilmnevaid sümptomeid ja kui väga hulluks läheb, pannakse haiglasse. Sinu lisapaanika teeb vaid hullemaks.

Kas arvad, et teemaalgataja ei tea seda, et midagi ei anna ja et teeb asja hullemaks? Kas sul endal ei ole kunagi olnud nii suurt muret, mis lihtsalt ei lähe peast välja, saad aru küll, et midagi teha ei ole ja muretsemisest pole abi, aga mitte midagi teha ei ole, ikka muretsed? Ainult täielik egomaniakk ja empaatiavõimetu suudab sellises olukorras ennast muretsemisest välja lülitada ja rõõmsalt edasi toimetada.

Te olete vägagi madalalaubaline!
“Ainult täielik egomaniakk ja empaatiavõimetu”, selliste väljendite kasutamiseks peaks vist olema isiklik kogemus, muidu on tegu sõnade loopimisega.
Olen igati nõus vastusega “Mis see närvitsemine annab? “. Olen ise korra surnud olnud, mõlemad vanemad sõna otseses mõttes surnud jala pealt ja matnud poole aasta vahega. Ees on veel vähemalt kaks korda surnud olla. Ei anna see närvitsemine midagi! Mullast oleme me võetud ja mullaks peame ka saama.

+1
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 12:31; 05.12 17:54;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Pai sulle!

vii neile inhalaator, las hingavad sellega paar korda päevas, vii paratsetamooli ja ibuprofeeni, las hoiavad palavikku all. Vii neile puuvilju, mahla, las nad natukenegi näksivad. Loe neile sõnad peale, et kui hingamine raskeks muutub, siis kiirabi ja haiglasse!

loodan südamest, et nad saavad terveks!

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nad arsti juures on käinud? Mida see üksteise rinna naal nutmine annaks siinkohal, organiseeri neile abi, mida vaja.  Viirushaigus võib vabalt üle minna kopsupõletikuks, see palavik on liiga kaua. Eriti paha, kui viirus nagu hakkab järele andma, palavik kaob üheks-kaheks päevaks, siis tõuseb jälle ja püsib visalt- võib kahtlustada põletikku.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 13:19; 29.11 09:30; 25.12 01:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu vanemad on juba liiga pikalt palavikus.Loodan, et oled kiirabi juba kutsunud, kasvõi selleks, et lasta hinnata vanemate  hetkeseisu, välistada   kopsupõletik, hapnikupuudus; lasta mõõta vererõhku, võtta vereproov. Sinu vanemad on see põlvkond, kes endale ise kiirabi ei kutsu, seega saad ainult sina neid aidata. See haigus on kaval ja halvenemine võib toimuda kiiresti.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki leevendab erinevate teede (nt taimetee, piparmündi) joomine, halvemaks ikka ei tee. Jõudu, tervist ja vastupidamist!

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellelt, mismoodi need maainimesed viiruse said?

Ehk kutsuksid neile arsti… kui see teema tõsijutt on.

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 22:58; 29.11 12:41; 01.12 23:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis arst? Et ainus perearst läheks koroonahaigete juurde kätt hoima?

Ei ole ju ravi. Ja kõik. Mida see arst teeb?

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearst peaks saatma röntgenisse ja kui kopsud pole korras siis sellises vanuses inimesed haiglasse jälgimisele saatma.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülikooli koroonakonverentsil rääkisid arstid, et on kummaline, kuidas paljud hapnikupuuduses patsiendid seda ise väga halva enesetundena ei taju ega kaeba… Kutsuge arst.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )


Esileht Ilu ja tervis vanemad koroonas