Esileht Ilu ja tervis vanemad koroonas

Näitan 27 postitust - vahemik 31 kuni 57 (kokku 57 )

Teema: vanemad koroonas

Postitas:
Kägu

Perearst peaks saatma röntgenisse ja kui kopsud pole korras siis sellises vanuses inimesed haiglasse jälgimisele saatma.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ülikooli koroonakonverentsil rääkisid arstid, et on kummaline, kuidas paljud hapnikupuuduses patsiendid seda ise väga halva enesetundena ei taju ega kaeba… Kutsuge arst.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen teema-algataja.

Sain eile kokku parima sõbrannaga. Ta tunneb mu vanemaid juba pikki aastaid, küsis hoolitsevalt nende tervise järele ja tundis kaasa haiguse puhul. Lohutas mind, sest olin nii õnnetu ja mures.

Muuhulgas tuli jutuks ka maskide kandmine ning selgus, et ei – tema küll maski ei kanna. Tema ei tunne hirmu haiguse ees ja loodab oma loomuliku immuunsuse peale. Niikuinii see haigus puudutab ju vanemaid inimesi.

Ta oleks võinud samahästi öelda: mul on küll kahju, et su vanemad on haiged ja sina nende pärast mures, aga mina küll ei kavatse teha omalt poolt ühtegi liigutust, et selle haiguse levikut ära hoida.

Aga minu vanemad said ju haiguse kellegi käest. Koroonasse ei jääda sellepärast, et ollakse riskigrupis või vana või sellepärast, et tuntakse hirmu haiguse ees. Koroona on nakkus, mis kandub ühelt inimeselt teisele. Minu vanemad said selle kellegi teise inimese käest ja kuna nad puutusid kokku mitmete pärast-positiivseks osutunud inimestega, siis on mitmeid variante, kelle käest täpselt. Mida rohkemate inimestega lävid, seda suurem võimalus on nakatumiseks. Oma rolli mängib ka juhus, aga mida vähemate inimestega lävida, seda väiksem see võimalus on.

Keegi soovitas eespool minna oma vanemate eest hoolitsema. Neid kallistada. Sellisel juhul teeksin ise oma võimaluse nakatuda päris suureks. Juhus hakkaks siis mängima hoopis teistsugust rolli: keda võiksin juhuslikult nakatada peale koroonahaigete kallistamist? Peaksin peale seda jääma eneseisolatsiooni, aga mul on pere, sh väiksed lapsed, ja töö. Kes käiks mu vanematele toitu ja ravimeid toomas, kui ka mina oleksin isolatsioonis? Kui ma isolatsiooni ei jääks, siis keda võiksin koroonaga nakatada, kui vabalt edasi ringi liiguksin?

Aitäh kõigile kaasamõtlejaile ja muretsejaile. Mu vanemad on olnud esimesest päevast peale tihedas suhtluses oma perearstiga: arsti ise helistab neile ülepäeviti. Ka kiirabi käis, kui nad olid nädala kõrges palavikus olnud ja pakkus võimalust haiglasse minna. Mu vanemad ei taha haiglasse minna ja ka perearst ei ole seda soovitanud, sest ju ta siis ei ole praegu selleks vajadust näinud.

Täna oli esimene päev, kus nii emal kui isal oli kogu päeva palavik alla 38C. Me oleme varemgi lõpetanud õhtuseid kõnesid lootusega, et ehk hakkab homsest parem. Vaatame, kas nüüd ehk oligi pöördepunkt. Kui ei, siis ehk tuleb minna haiglasse jälgimisele ja turgutusele. Sest see on kõik, mida koroona puhul haiglas teha saab – organismi turgutada ja kui olukord peaks eluohtlikuks minema, siis sekkuda. Koroonat ju ravida ei saa, ei kodus ega haiglas.

+30
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Olen teema-algataja.

Sain eile kokku parima sõbrannaga. Ta tunneb mu vanemaid juba pikki aastaid, küsis hoolitsevalt nende tervise järele ja tundis kaasa haiguse puhul. Lohutas mind, sest olin nii õnnetu ja mures.

Muuhulgas tuli jutuks ka maskide kandmine ning selgus, et ei – tema küll maski ei kanna. Tema ei tunne hirmu haiguse ees ja loodab oma loomuliku immuunsuse peale. Niikuinii see haigus puudutab ju vanemaid inimesi.

Ta oleks võinud samahästi öelda: mul on küll kahju, et su vanemad on haiged ja sina nende pärast mures, aga mina küll ei kavatse teha omalt poolt ühtegi liigutust, et selle haiguse levikut ära hoida.

Aga minu vanemad said ju haiguse kellegi käest. Koroonasse ei jääda sellepärast, et ollakse riskigrupis või vana või sellepärast, et tuntakse hirmu haiguse ees. Koroona on nakkus, mis kandub ühelt inimeselt teisele. Minu vanemad said selle kellegi teise inimese käest ja kuna nad puutusid kokku mitmete pärast-positiivseks osutunud inimestega, siis on mitmeid variante, kelle käest täpselt. Mida rohkemate inimestega lävid, seda suurem võimalus on nakatumiseks. Oma rolli mängib ka juhus, aga mida vähemate inimestega lävida, seda väiksem see võimalus on.

Keegi soovitas eespool minna oma vanemate eest hoolitsema. Neid kallistada. Sellisel juhul teeksin ise oma võimaluse nakatuda päris suureks. Juhus hakkaks siis mängima hoopis teistsugust rolli: keda võiksin juhuslikult nakatada peale koroonahaigete kallistamist? Peaksin peale seda jääma eneseisolatsiooni, aga mul on pere, sh väiksed lapsed, ja töö. Kes käiks mu vanematele toitu ja ravimeid toomas, kui ka mina oleksin isolatsioonis? Kui ma isolatsiooni ei jääks, siis keda võiksin koroonaga nakatada, kui vabalt edasi ringi liiguksin?

Aitäh kõigile kaasamõtlejaile ja muretsejaile. Mu vanemad on olnud esimesest päevast peale tihedas suhtluses oma perearstiga: arsti ise helistab neile ülepäeviti. Ka kiirabi käis, kui nad olid nädala kõrges palavikus olnud ja pakkus võimalust haiglasse minna. Mu vanemad ei taha haiglasse minna ja ka perearst ei ole seda soovitanud, sest ju ta siis ei ole praegu selleks vajadust näinud.

Täna oli esimene päev, kus nii emal kui isal oli kogu päeva palavik alla 38C. Me oleme varemgi lõpetanud õhtuseid kõnesid lootusega, et ehk hakkab homsest parem. Vaatame, kas nüüd ehk oligi pöördepunkt. Kui ei, siis ehk tuleb minna haiglasse jälgimisele ja turgutusele. Sest see on kõik, mida koroona puhul haiglas teha saab – organismi turgutada ja kui olukord peaks eluohtlikuks minema, siis sekkuda. Koroonat ju ravida ei saa, ei kodus ega haiglas.

Sinu sõbranna tüüpi on nartsissistid, mina-mina kõige tähtsam ja üldiselt nad ei suudagi laiemat pilti maailmast näha.

Selliseid inimesi kahjuks  on meie ümber päris palju.

ja osad usuvad igasuguseid libateooriaid, see ju huvitavam.

+15
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hmm… kui asjalik see perearst ka on? Läbi telefoni ju ta ei näe ka kui nõrgad vanainimesed on. Nad võivad ka oma olukorda ilustada, et oh pole hullu ja väsimus ainult jne

+14
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hmm… kui asjalik see perearst ka on? Läbi telefoni ju ta ei näe ka kui nõrgad vanainimesed on. Nad võivad ka oma olukorda ilustada, et oh pole hullu ja väsimus ainult jne

No koroona puhul ikkagi inimene tunneb ise haigla vajaduse ära tegelikult. Asi, millega koroona puhul haiglasse jõutakse on siiski hingamisraskus. Palavikuga võiks saada ise kodus hakkama.

Jõudu teemaalgataja vanematele!

+6
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

No koroona puhul ikkagi inimene tunneb ise haigla vajaduse ära tegelikult. Asi, millega koroona puhul haiglasse jõutakse on siiski hingamisraskus. Palavikuga võiks saada ise kodus hakkama.

Jõudu teemaalgataja vanematele!

Koroona puhul on ohtlik justnimelt see, et pöõre halvemuse poole toimub väga järsult ja kiiresti. Otsige üles kevadised artiklid Saaremaa haigetest. Üks vanem rattasõitjast mees jõudis haiglasse pea viimasel minutil ja ise ei saanud ta midagi aru. Ja siis see hooldaja, kelle seisund paari tunniga nii halvenes, et kiirabil polnud enam midagi teha.  Nii pikalt palavik ei ole normaalne ja perearst telefoni teel ei näe olukorda.

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nii pikalt palavik ei ole normaalne

Sa pead ise perearstiga nõu pidama, vajadusel kutsuma põletikuproovi võtma, kopse kuulama. See palavik on kõige halvem näitaja! Mul on omal olukord olnud, kus oli viirushaigus ja no ei lähe palavik üle, pidevalt tõuseb 38-39, köha, perearstitelefon lohutab, et jaaa, mõned viirushaigused võivadki veel 5. päeval väga kõrge palavikuga olla, võtke alla ja kannatage ära. Järgmisel päeval kutsusin siiski kiirabi, haiglasse jõudes oli põletikunäit 340 (nagu Savisaar ütles oma jalaga, “te oleks sellega juba surnd olnd!”), olin haiglas tilgutite all 10 päeva kopsupõletikuga!

Ei ole siin midagi, ise tuleb asja ajada, kui vanematele mingit abi tahta, ei ole nii, et mingit ravi pole, sina ega perearst telefoni otsas ei oska olukorda hinnata, eriti kui nad mõlemad on “oh, ei ole midagi!” ilustajad. Inhalaatori ostaks ka igal juhul neile koju, kahju ei tee.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No koroona puhul ikkagi inimene tunneb ise haigla vajaduse ära tegelikult.

vastupidi!

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koroonat ju ravida ei saa, ei kodus ega haiglas.

Loomulikult ravitakse haiglas. Haiglasse mineku vajadust ei tundnud ju ise kevadel ära isegi see 50 a ringis vanusega surnud med. töötaja, järsku enam hingata ei saa ja ongi kõik. Seepärast hoiatataksegi, et koroonahaige ei tohiks üksi olla.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks inhalaatorile võiks kodus olla väike verehapniku mõõtja. Südameaspiriini soovitus on ka hea, mul endal polegi.

Muidugi ei saa teemaalgataja riskida ise haigeks jäämisega, kes ta vanemaid siis hooldaks?

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle vea su vanemad tegidki, et lasid end testima suunata. Vatitiku otsas on 5G kiip, mis testitavale ajju suunatakse. See ongi testi mõte. Kiibi kaudu saab valitsus inimesi juhtida. Juhtida ka mõtlemist, mis paneb inimesi väljamõeldisesse, koroonasse uskuma.

Täisopakas! Vaata et sul foooliumimüts maha ei kuku.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas läheb?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, kuidas vanematel läheb?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koroonat ravida ei saa – AGA SAAB ANDA HAPNIKKU. Kui hapnikupuuduses (mida koroona kaldub tekitama) inimese keha saab uuesti hapnikuga varustatud, suudab keha vastu pidada ja viiruse seljatada.

Loodetavasti on arstid suutnud TA vanemate hapnikuga varustatust õigesti hinnata – et neil hapnikuvarustusega probleeme pole ja võib koju põdema jätta. Loodetavasti tuleb nüüd pöördepunkt ja enesetunne hakkab paranema. Aga kui enesetunne peaks jääma halvaks (isegi, kui palavik enam kõrge pole) , tuleb hapnikuga varustatus kindlasti üle kontrollida ja kui vaja, saata haiglasse lisahapnikku saama. Ei maksa omada suhtumist: “Ah, ei mina haiglaravile taha, mis nad seal haiglas ikka teha saavad” – see võib saatuslikuks saada (nagu kevadel Saaremaa naisele).

Aga muidugi loodaks eelkõige, et enesetunne nüüd tõesti hakkab paremuse poole minema.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen teema-algataja.

Selle nädala alguse hakkas mu vanematel palavik langema. Kolmapäev oli mõlemal esimene palavikuvaba päev. Praegu tundub, et neil mõlemal läheb üha paremini, on ainult väsinud ja jõuetud.

Ema arvutas, et kokku tuli neil u 18 päeva palavikku, millest u 15 päeva oli üle 38C palavik.

Kokkuvõttes oli päris ärevaks tegev ja vastik kogemus. Rohkem seda läbi elada ei tahaks – ei tahaks ise haigeks jääda, ei tahaks, et keegi mu lähedastest selle läbi põeks.

Oleme omavahel arutanud, et ei tea, kas sellest ka mingit kasu oli – et kas nüüd on vähemalt mõnda aega immuunsus koroona vastu? Kas nüüd võib rahulikult vähemalt poodi minna ja bussiga sõitma? Mingit kindlat teadmist selle kohta praegu loomulikult pole, üksikuid uuringuid on tehtud, kuid need on erinevad tulemused saanud. Ma ise mõtlen, et kui ka koroona vastu peaks nüüd mõned kuud immuunsus olema, siis ega koroona ainuke nakkushaigus pole, mis meil talviti levib. Ja koroona läbipõdemise järgselt nõrk organism peaks olema eriti vastuvõtlik kõigile nakkushaigustele, millel varsti ka hooajad algavad.

Olen ka mõelnud, et peale seda kogemust tundub maskikandmine ja tihe kätepesu veel kergemad ja vähe vaeva nõudvad tegevused, kui need juba varem tundusid. Viimase 18 päeva jooksul juhtus korduvalt, et kõndisin ihuüksi tänaval, mask peas, sest olin selle lihtsalt peale poeskäiku pähe unustanud. Aga seda ei suutnud ma küll hetkekski unustada või peast saada, et mu kallid on raskelt haiged. See mure ei tahtnud ööselgi meelest minna ja ei lasknud uinuda.

+25
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks inhalaatorile võiks kodus olla väike verehapniku mõõtja. Südameaspiriini soovitus on ka hea, mul endal polegi.

Muidugi ei saa teemaalgataja riskida ise haigeks jäämisega, kes ta vanemaid siis hooldaks?

Väikese verehapniku mõõtja näit sõltub patarei konditsioonist: kontrollitud enda poolt nii emo-s kui ka statsionaaris. Nn südameaspiriini tuleks võtta siiski perearstiga konsulteerides, verd vedeldav toime võib kaasa tuua muid probleeme. Mina südamehaigena ei tohi kasutada nn ibukat, mida siin südamerahus suvaliselt soovitatakse.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väikese verehapniku mõõtja näit sõltub patarei konditsioonist: kontrollitud enda poolt nii emo-s kui ka statsionaaris. Nn südameaspiriini tuleks võtta siiski perearstiga konsulteerides, verd vedeldav toime võib kaasa tuua muid probleeme. Mina südamehaigena ei tohi kasutada nn ibukat, mida siin südamerahus suvaliselt soovitatakse.

Osades riikides on öeldud, et koroonaga ei tohi ibukat kindlasti võtta, sest võib teha kasu asemel kahju.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

A

ma siiralt loodan et see pole mingi väljamõeldud jutt.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidagi väga piinlikult peenelt kõik kirja pandud küll, selline ideaalne propa.
Aga kui tõsilugu, siis loomulikult loodetavasti nüüd juba asjad paremuse poole läinud.

+4
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen teema-algataja.

Sa ikka saad aru, et haiglas on võimalik neil saada lisahapnikku, on võimalik jälgida kopsukahjustusi, kui tekib vedelikupuudus, tilguti panna jne. Rääkimata sellest, et koroona mõjutab ka teisi organeid, haiglas on võimalik õiget hetke veel tabada, kui tekib neerukahjustus või mõjub südamele ja veresoonkonnale ja midagigi teha. Eriti vanematel inimestel võib tekkida sepsis. Juba selle pärast on hospidaliseerimine vajalik. Teie pere otsus on praegu oodata ja vaadata, kas tulevad sellest välja või mitte. Aga isegi see haigusest välja tulemine võib olla erineva, kui on haiglas ikkagi on saanud toetavat ravi.

Tundub ikka täielik libateema. Seda ma ei usu eales, et mõni perearst selles situatsioonis ja nii pikalt palavikus haigete puhul vaid telefoni teel neid kontrollib. Juba see pikk heietamine sõbranna teemal, kui endal on vanemad raskelt haiged, näitab, et see on kirjanduslik katsetus ja mingi asja väljaelamine siin, mitte ei ole sul päriselt vanemad koroonas. Ma ei usu, et nii kiirabi kui ka perearst selle kirjelduse järgi, mis siin oma vanemate haiguse kulust kirjutanud oled, nad ikka koju oleks jätnud. Ilmselgelt oleks selles seisus inimeste puhul vaja olnud hinnata kopsukahjustust, mõõta vere hapnikusisaldust, põletikunäidud kontrollida jne.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ärge kujutage ette, et sinna haiglasse kõiki palavikuga inimesi võetakse ja kohe hapnikku antakse. Ega ikka ei võeta. Just perearstiga kontaktis olemine esmane.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teema algataja olen.

Aga mida sina teed, kui su lähedased koroonasse jäävad ja päevade kaupa palavikus on?

Mida sa teed, kui neil ei ole hingamisraskusi ega muid sümptomeid vaid lihtsalt kurnav palavik?

Kas sa ütleks, et see on libateema ja ei teeks midagi?

Või sunniks nad iga hinna eest haiglasse, mis sest et hingamisraskusi pole, mis sest et arstid ei käsi? Sest haiglas nad poleks enam sinu südametunnistusel; keegi teine vastutaks  nende elude eest.

Kus sa nutaksid, kui ahastus peale tuleb? Kas sul on koht, kus nutta? Kus sa leiaksid nurgakese, et omaette nutta?

Kui sa oled inimene, keda rasketes olukordades aitab rääkimine: kas sul oleks kellega rääkida? Kas sa oled kindel, et sa tead, kuidas ta reageeriks? Kas ta tõmbaks eemale, sest sa võid ju ise potentsiaalne nakatunu olla? Või oleks ükskõikne su ahastuse suhtes, sest koroonat pole ju tegelikult olemas?

+14
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teema algataja olen.

Aga mida sina teed, kui su lähedased koroonasse jäävad ja päevade kaupa palavikus on?

Mida sa teed, kui neil ei ole hingamisraskusi ega muid sümptomeid vaid lihtsalt kurnav palavik?

Kas sa ütleks, et see on libateema ja ei teeks midagi?

Või sunniks nad iga hinna eest haiglasse, mis sest et hingamisraskusi pole, mis sest et arstid ei käsi? Sest haiglas nad poleks enam sinu südametunnistusel; keegi teine vastutaks nende elude eest.

Kus sa nutaksid, kui ahastus peale tuleb? Kas sul on koht, kus nutta? Kus sa leiaksid nurgakese, et omaette nutta?

Kui sa oled inimene, keda rasketes olukordades aitab rääkimine: kas sul oleks kellega rääkida? Kas sa oled kindel, et sa tead, kuidas ta reageeriks? Kas ta tõmbaks eemale, sest sa võid ju ise potentsiaalne nakatunu olla? Või oleks ükskõikne su ahastuse suhtes, sest koroonat pole ju tegelikult olemas?

Kuidas see kõik puutub arstiabisse, mis su vanemad vajasid? („Kus sa nutaksid, kui ahastus peale tuleb? Kas sul on koht, kus nutta? Kus sa leiaksid nurgakese, et omaette nutta?“  – tõsiselt, mis asi see on? Kuidas see mõttekäik puutub sellesse, et pean õigeks, et pikalt palavikus inimene vajab haiglaravi?)

Ma ei ole üks nendest, kes arvab, et koroonat pole olemas. Vastupidi, olen sellega kokku puutunud ja ka teadlik, mismoodi sümptomeid leevandada, mis juhul tuleks haiglasse pöörduda jne (loe, mida kirjutasin sepsis ja hulgiorganpuudlikkuse jmt kohta, mis eriti vanemaealisi koroonaga võib tabada), nii et mina võitleks selle eest, et kiirabi tuleks ja viiks mu vanemad haiglasse. Mitte ei arvaks, et ravida niikuinii ei saa. Olen ka muude terviseprobleemidega ise oma isa haiglasse viinud, oleks koju ootama jäänud, oleks ta praegu surnud. Eks sa ise tead, kui sa arvad, et see on normaalne, et su vanemad nii pikalt kõrge palavikuga kodus nõrkevad ja ei usu, et sümptomite leevendamisega haiglas on võimalik ka tüsistusi vähendada, siis sinu asi. Arvad, et teised on koroonaeitajad, aga ise oled meditsiinieitaja.

Ahastada ja nutta võib ka hiljem, kui vanemad on haiged, tuleb sellega tegeleda ja neile abi otsida. Mida see “kus sa nutaksid, kui ahastus peale tuleb” sõnamulin, millega minu kommentaarile vastasid, praegu puutub sellesse, et su vanemad olid pikalt palavikus ja vajasid arsti? Saad sa üldse aru nende olukorra tõsidusest ja võimalikest tüsistustest, mida see kodus põdemine võib kaasa tuua?

Ja kui keegi siin kirjutas, et ega hapnikku ei anta ja niikuinii midagi ei tehta, siis see ei ole tõsi. Praeguseks on mul mitme peretuttava vanemat sugulast ja ka ühe sõbra vanemad haiglaravil koroona pärast viibinud. Nende seisundit õnnestus haiglas leevendada ja karta on, et koju ootama jäädes, oleks kõik palju halvemini lõppenud.

26.11 kirjutas teemaalgajaja, et vanematel on koroona ja nad on 12 päeva palavikus olnud. Järgmistes kommentaarides oli endiselt palavik, lõpuks, et kokku olid nad palavikus 15 päeva. Kas keegi tõesti arvab, et kaks nädalat ja rohkemgi palavikus ning väga raskes seisus ning nõrkemas vanainimesed ei vajanud haiglaravi? Nii pikalt püsiv palavik, ka koroonaga, vajab täpsemat uurimist, analüüse, tõenäoliselt on organismis tekkinud ka põletik. Ilmselgelt oleks pidanud vahepeal sekkuma ja vanematele kiirabi kutsuma. Jällegi, arvan, et teema on liba, või teemaalgataja psüühiliste probleemidega, sest see, mis ta kirjutab, lihtsalt ei klapi. Aga vaadates seda segast ja hüplevat juttu sõbranna teemal ning viimast pateetilist kommentaari saab juba mõndagi järeldada.

Tõesti soovitan, et kui ka oma arust nüüd koroona läbi põetud, aga enesetunne jätkuvalt halb, pöörduge uuesti arsti poole. Tüsistustest tekkiv kahju võib ka olla ränk.

+9
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tulin just maalt vanemaid vaatamast ja nii meeletu kurbus on hinges. Nad on mõlemad 12 päeva palavikus… mõlemal testitud koroona…

Mõlemad üle 70… Mõlemad kaasuvate haigustega…

Olen neile iga päev mitu korda helistanud ja neid ka õue peal vaatamas käinud. Siiani on nad olnud tublid ja püüdnud ikka head nägu teha. Palavikus ja väsinud, aga rahulikud ja positiivsed. Minu tugevad, elujõulised, tegusad, humoorikad vanemad – nii nagu ikka!

Aga kui täna hommikul emale helistasin, siis midagi ta hääles meenutas mulle mu tütreid, kui nad olid väiksed ja hädas. Selline väikese hädas oleva lapse hääl, kes on olukorras, millest tema jõud üle ei käi. Ja ma ei osanud teda kuidagi aidata. Ma olen valmis tegema mida iganes, et mu vanematel parem oleks – aga mida saaks koroonahaige jaoks teha, et tal päriselt parem hakkaks? Mida mina saaks teha? Mida keegi üldse saaks teha?

Ma jätsin lihtsalt kõik sinnapaika ja sõitsin neid vaatama, kuigi ma teadsin, et sellest ei ole mitte mingit kasu. Viisin neile toitu – kuigi neil ei ole isu ja mitte midagi ei maitse. Viisin ravimeid – millest ka pole mingit kasu, sest koroonat ei ravi miski.

Viisin armastust ja hoolimist – ise hoolega 2 meetrit vahet hoides, mask peas. Hoidudes kallistamast. Hoidudes oma armast isa kallistamast, kes oli näost nii ära vajunud ja hoidis ennast vaevaga ukse najal püsti.

Miks ma sellest Perekooli foorumisse kirjutan? Ma ei tea. Mure on nii suur, et sööb hinge seest. Tahaks seda kuidagi endast välja saada, välja rääkida. Aga kõik mu sõbrad ja tuttavad, kellele olen seda rääkinud, on nii ükskõiksed. Ah, kaks üle 70 aastast on koroonas? Jah, see haigus pidigi ju vanematel inimestel olema. Nooremad põevad nii kergelt läbi, et ei saa arugi. Esimene ja ainuke küsimus: kus kohast nad selle said. Ja siis – kui sa ise peaksid positiivse testi vastuse saama, siis palun ära mind “üles anna”. Olen parem ise vabatahtlikult 10 päeva eneseisolatsioonis, kui lasen end testima suunata.

oled ikka päris lillelaps vist.

12 päeva palavikku, mida ei õnnestu alandada, eeldab, ja kõik, mis sa teed on käia neid vaatamas ja ennast haletseda???

Koroona puhul toimub pööre halvemusele 7-10. päeval ja ka noored terved inimesed pöörduvad siis arsti poole abi saamiseks. Mida te seal täpsemalt ootate muidu? Kui juba hing üldse kinni, on lootusetult hilja ravi alustada, kopsukahjustused liiga suured, et terveneda.

Jäta oma nutt ja hala ja mõttetud sõidud, vaid kutsu vanematele kiirabi.

Arst.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eelmise postitajaga väga nõus.

Minu isa (56) võeti haiglasse sisse just nii, et oli olnud üle nädala kestev 39 palavik ja KERGE köha. Pandi lisahapnikku hingama ja mingi steroidravi peale (kuna ma pole meedik, siis ma ei tea, mis ja kuidas täpselt). Ühe päevaga saadi palavik alla ja enesetunne enamvähem normaalseks. Ja te istute ja ootate, et imeväel üle läheks, kui oleks võimalus kohe midagi ette võtta.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalataja, kuidas läheb vanematel?

+1
0
Please wait...

Näitan 27 postitust - vahemik 31 kuni 57 (kokku 57 )

Esileht Ilu ja tervis vanemad koroonas