Esileht Koolilaps Vanemad laste riietusruumis

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Vanemad laste riietusruumis

Postitas:

Mulle on absoluutselt mõistmatu, et vanematel lubatakse olla lastega riietusruumis kus kõik lapsed on alasti. Nimelt käib minu laps ujumistrennis ja pidevalt istub üks mees riietuvate poistega koos riietusruumis. Tegu on esimese- ja teise klassi poistega. Olen rääkinud nii spordikooli direktoriga kui ka ujula töötajatega kuid mind vaadatakse nagu inimest kes lihtsalt pröögata tahab. Tegelikult on ju nii, et mitte keegi ei tea kes need täiskasvanud seal riietusruumis on või mida nad seal teevad. Vabalt võivad nad võtta oma moblad välja ja pildistada/ filmida nii palju kui tahavad. Kuidas teie laste riietusruumides asjad on korraldatud?

+3
-27
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.10 23:54; 16.10 23:35; 17.10 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps käib sellises ujumistrennis, kus ongi garderoobis kõik samast soost inimesed, kes sinna ujuma on tulnud, mitte ainult trennis käivad lapsed. ega pole midagi teha, kui keegi neist on pervert ja pildistab, ma ei saa seda kuidagi kontrollida.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on absoluutselt mõistmatu, et vanematel lubatakse olla lastega riietusruumis kus kõik lapsed on alasti. Nimelt käib minu laps ujumistrennis ja pidevalt istub üks mees riietuvate poistega koos riietusruumis. Tegu on esimese- ja teise klassi poistega. Olen rääkinud nii spordikooli direktoriga kui ka ujula töötajatega kuid mind vaadatakse nagu inimest kes lihtsalt pröögata tahab. Tegelikult on ju nii, et mitte keegi ei tea kes need täiskasvanud seal riietusruumis on või mida nad seal teevad. Vabalt võivad nad võtta oma moblad välja ja pildistada/ filmida nii palju kui tahavad. Kuidas teie laste riietusruumides asjad on korraldatud?

Selle pedofiilipaanikaga on mõni ikka täitsa ära pööranud. Püüa ennast kuidagi ravida, psühhoteraapia või midagi. Pedofiile on väga väike protsent inimestest, eriti veel selliseid, kes väikseid poisse ihaldavad. Tõenäoliselt sa ei kohtu oma elus mitte kunagi kellegagi, kes seda teeks.

+22
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 00:03; 15.10 08:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen küll ujulas imelikke tegelasi näinud. Tartus ühes ujulas oli näiteks mingi jabur vanamutt, kes käis ringi koolivihik käes ja küsis inimestelt andmeid lapse nime, rinnapiimaga toitmise ning jumal teab, mille kohta veel. Väitis end olevat mingi uuringu läbiviija, et kui paljud emad toidavad rinnaga. No segane oli, keskendus just imikutele. Teavitasin administraatorit ning see mutt saadeti ujulast viisakalt ära.

Teavita administraatorit, kes selgitab välja, miks see mees seal ruumis viibib.

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.10 01:11; 15.10 09:31; 15.10 09:57; 15.10 13:30; 17.10 11:55; 17.10 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis kui on lastel trenn, siis täiskasvanud ujuma ei tohiks minna või siis peavad ootama kuni lapsed riidesse saavad? Kuna koolil ei ole eraldi ujulat – siis ei saa selliseid nõudmisi esitada.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 08:10; 17.10 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen küll ujulas imelikke tegelasi näinud. Tartus ühes ujulas oli näiteks mingi jabur vanamutt, kes käis ringi koolivihik käes ja küsis inimestelt andmeid lapse nime, rinnapiimaga toitmise ning jumal teab, mille kohta veel. Väitis end olevat mingi uuringu läbiviija, et kui paljud emad toidavad rinnaga. No segane oli, keskendus just imikutele. Teavitasin administraatorit ning see mutt saadeti ujulast viisakalt ära.

Teavita administraatorit, kes selgitab välja, miks see mees seal ruumis viibib.

Kuule, kui tahad küsida rinnaga toitmise kohta, siis ongi mõistlikum seda küsida imikute, mitte koolilaste emade käest. Minu tutvusringkonnas ei ole kombeks ka mitte lasteaiaealisi rinnaga toita, koolilastest rääkimata.

See soovitus, et mine kaeba adiministraatorile, et üks meesterahvas on ujula riietusruumis, on järjekordne vesi psüühikahäiretega inimeste veskile, kes kõikjal pedofiile näevad.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 00:03; 15.10 08:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen küll ujulas imelikke tegelasi näinud. Tartus ühes ujulas oli näiteks mingi jabur vanamutt, kes käis ringi koolivihik käes ja küsis inimestelt andmeid lapse nime, rinnapiimaga toitmise ning jumal teab, mille kohta veel. Väitis end olevat mingi uuringu läbiviija, et kui paljud emad toidavad rinnaga. No segane oli, keskendus just imikutele. Teavitasin administraatorit ning see mutt saadeti ujulast viisakalt ära.

Teavita administraatorit, kes selgitab välja, miks see mees seal ruumis viibib.

Kuule, kui tahad küsida rinnaga toitmise kohta, siis ongi mõistlikum seda küsida imikute, mitte koolilaste emade käest. Minu tutvusringkonnas ei ole kombeks ka mitte lasteaiaealisi rinnaga toita, koolilastest rääkimata.

See soovitus, et mine kaeba adiministraatorile, et üks meesterahvas on ujula riietusruumis, on järjekordne vesi psüühikahäiretega inimeste veskile, kes kõikjal pedofiile näevad.

Kuule, kui mingi imelik võõras tädike tuleb minult imetamise kohta küsima siis minu arust see POLE normaalne.

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.10 01:11; 15.10 09:31; 15.10 09:57; 15.10 13:30; 17.10 11:55; 17.10 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on absoluutselt mõistmatu, et vanematel lubatakse olla lastega riietusruumis kus kõik lapsed on alasti. Nimelt käib minu laps ujumistrennis ja pidevalt istub üks mees riietuvate poistega koos riietusruumis. Tegu on esimese- ja teise klassi poistega. Olen rääkinud nii spordikooli direktoriga kui ka ujula töötajatega kuid mind vaadatakse nagu inimest kes lihtsalt pröögata tahab. Tegelikult on ju nii, et mitte keegi ei tea kes need täiskasvanud seal riietusruumis on või mida nad seal teevad. Vabalt võivad nad võtta oma moblad välja ja pildistada/ filmida nii palju kui tahavad. Kuidas teie laste riietusruumides asjad on korraldatud?

Võibolla on ta lapsel mingi eripära, mille tõttu isa abi on riietusruumis vajalik. Vaevalt ta seal niisama istub, tavaliselt vanemad ei pääsegi riietusruumi – enne on ju mingid väravad vms. Tavaliselt riietuvad lapsed samas riietusruumis kus täiskasvanudki, mõnel ujulal on lisariietusruumid lasterühmadele.

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 09:43; 15.10 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese-teise klassi poiss ei saa ise riidesse? Jutt ei olnud ju puudega lapsest ja KUI see olekski puudega abivajaja laps, ei usu, et tugiisik oleks meesterahvas. Võimalik, et peaks teema veebipolitseile kontrollimiseks saatma. Imelik tundub, et mingi mees väidetavalt askeldab lastega ühel ajal riietusruumis, kahtlused et filmib pildistab-see on väga suur süüdistus ja täielik huvipuudus personali poolt väidetavalt. See on väga imelik teema, ja kahjuks meist keegi pole hiromant ega oraakel ega korravalvur. Pöördu siis ometi politseisse kui sul juba sellised kahtlused on jumal hoia. Sa ei saa oodata, et 1-2 klassi laps seda ise teeks!

0
-26
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.10 01:11; 15.10 09:31; 15.10 09:57; 15.10 13:30; 17.10 11:55; 17.10 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese-teise klassi.poiss ei saa ise riidesse? Jutt ei olnud ju puudega lapsest ja KUI see olekski puudega abivajaja laps, ei usu, et tugiisik oleks meesterahvas.

Kui tegu oleks tugiisikuga, siis ei kujutaks mina jälle ette, et koolipoiste riietusruumis istuks mingi näitsik. See teeks sama välja kui tüdrukute riietusruumis oleks meesterahvas, mis pole küll ok.

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 09:43; 15.10 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ju ei tea, kellega tegu. On see mees kellegi isa, õpetaja, treener, kes iganes. No kust meie teame seda kui me tegelikult mitte midagi ei tea antud loost? Kui teemaalgataja muretseb nii väga, siis otsigu abi sealt, kust abi saab, politseist või lastekaitse ametniku käest. Meie ju ei saa konkreetselt midagi teha.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.10 01:11; 15.10 09:31; 15.10 09:57; 15.10 13:30; 17.10 11:55; 17.10 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oot nüüd, kas tegu on kellegi isaga või lihtsalt suvalise mehega?
Ja kas mehe käest on üldse tema olemasolu kohta küsitud?

Ehk on tegu ka naisõpetaja poolt appi palutud lapsevanamaga või meesterahvaga, kes oleks laste jaoks riietusruumis olemas ja abistamas või lihtsalt jälgimas, et poisid omavahel sõbralikult läbi saaksid ja mürgeldama ei kipuks. Imelik oleks ju, kui seal seisaks alasti laste juures hoopis naisõpetaja…

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla ta poeg ei julge üksi riietuda, sest teda kiusatakse. Jah, ka selline võimalus on olemas.
Aga oodake, kuni tüdrukute riietusruumis hakkavad istuma mehed, kes tunnevad ennast naisena ja on ametlikult mõne tüdrukukese “ema”.
Siis on kõigil suud lukus.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmmm. Meie poistele suisa paluti isad valvama, kuna naisõpetaja ei või dušširuumi siseneda ja poisid teevad lollusi ning narrivad üksteist.
Vb on see mõni spordiklubi töötaja, külastaja, lapsevanem? Mis sulle siis vastati, et kes see on siis?

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 21:45; 20.10 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niipalju kui mina tean, siis spordikoolid lausa soovivad, et mõni täiskasvanud mees oleks riietusruumis olemas, kes kontrollib, mis seal juhtus.
Mul on küll tüdrukud, aga tean, et ka meie ujumisrühmas oli poistel probleeme riietusruumis toimuva kiusamisega. Treenerid olid muidugi naisterahvad, kes sinna siseneda ei võinud. Seega leiti mõni isa või keegi, kes poisse seal valvaks.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees riietusruumis mõtleb sama, et siin käib iga kord üks Kägu, kui lastel on ujumistrenn…
Miks ei või selle mehe enda käest uurida, miks ta alati siis seal on?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja.
Nagu ikka Eestis tavaks, reageeritakse asjale alles siis kui tegelikult midagi juhtub. Ehk siis peetakse nõmedaks olukorda, et last kaitsta enne kui sündmus aset leiab. Kui aga homme ilmuks lugu pedofiilist kes käiski laste riietusruumides filmimas ja pildistamas, siis oleks ahhetajaid palju. Mind absoluutselt ei huvita kui suur on tõenäosus, et need vanemad, kes laste riietusruumis viibivad on pedofiilid või muidu haiged inimesed. Kui see peaks juhtuma minu lapsega, siis sellest piisab.
Ei saa ju olla nii sinisilme ja öelda, et kõik isad ja vanaisad on toredad inimesed. Tänagi lugesin kohalikust lehest kuidas üks mees lakkus oma tuttava lapse pissut. See ema kah ju usaldas seda tuttavat. Mis siis veel võõrast rääkida. Minu arust on lihtsalt ebanormaalne, et üle seitsmeaastased lapsed ei saa ise riidesse kuigi kogu aeg väidetakse, et Eesti laps on iseseisev jne. UK-s lähevad 4-5 kooli ja keegi ei käi neid seal riietamas. Miks ma selle mehega pole rääkinud? Olen lootnud, et asutus ise tegeleb sellega aga vist tulebki mul seda ise teha.

0
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.10 23:54; 16.10 23:35; 17.10 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on kordades suurem tõenäosus, et lapsed ise filmivad üksteist (kiusamise eesmärgil). Või mõnitavad niisama üksteist. Kellegi isa juuresolekul on see tõenäosus oluliselt väiksem.

Su foobia peale küsiks aga kas sa nt ise lapsega avalikus ujulas või spaas ei käi üldse?

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et teemaalgataja pole vist kunagi ujula riietusruumis käinud?
Mina käin samal ajal tütre ujumistrenniga ujumas, viibin ka riietusruumis 🙂 Vahel seal ikka mitu ema askeldab.
Jumal tänatud, et meist pole politseile teatatud.

Ülimalt jabur teemaalgatus.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja.

Nagu ikka Eestis tavaks, reageeritakse asjale alles siis kui tegelikult midagi juhtub. Ehk siis peetakse nõmedaks olukorda, et last kaitsta enne kui sündmus aset leiab. Kui aga homme ilmuks lugu pedofiilist kes käiski laste riietusruumides filmimas ja pildistamas, siis oleks ahhetajaid palju. Mind absoluutselt ei huvita kui suur on tõenäosus, et need vanemad, kes laste riietusruumis viibivad on pedofiilid või muidu haiged inimesed. Kui see peaks juhtuma minu lapsega, siis sellest piisab.

Ei saa ju olla nii sinisilme ja öelda, et kõik isad ja vanaisad on toredad inimesed. Tänagi lugesin kohalikust lehest kuidas üks mees lakkus oma tuttava lapse pissut. See ema kah ju usaldas seda tuttavat. Mis siis veel võõrast rääkida. Minu arust on lihtsalt ebanormaalne, et üle seitsmeaastased lapsed ei saa ise riidesse kuigi kogu aeg väidetakse, et Eesti laps on iseseisev jne. UK-s lähevad 4-5 kooli ja keegi ei käi neid seal riietamas. Miks ma selle mehega pole rääkinud? Olen lootnud, et asutus ise tegeleb sellega aga vist tulebki mul seda ise teha.

Selle sinu viidatud loo vägistaja ning peksja oli ju 2 korda varem sama teo eest kinni istunud. Mis siin imestada? Sellised ei muutu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.10 01:11; 15.10 09:31; 15.10 09:57; 15.10 13:30; 17.10 11:55; 17.10 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on kordades suurem tõenäosus, et lapsed ise filmivad üksteist (kiusamise eesmärgil). Või mõnitavad niisama üksteist. Kellegi isa juuresolekul on see tõenäosus oluliselt väiksem.

Su foobia peale küsiks aga kas sa nt ise lapsega avalikus ujulas või spaas ei käi üldse?

Samas, kuidas siis ei suuda see koht selgitada huvitundjale, kes või mis eesmärgil see mees seal riietusruumis on? On ta palgatud valvama lapsi, et kord püsiks?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.10 01:11; 15.10 09:31; 15.10 09:57; 15.10 13:30; 17.10 11:55; 17.10 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et kui tõesti käiks üks pervert ja veedaks päeva lapsi riietusruumis vahtides – siis oleks see ka juhtkonnale selge, et midagi on valesti. Aga teemaalgataja tahaks keelata kõikidel täiskasvanutel ujulas käimise ajaks, millal on lastel trenn.
Kui juhtkond probleemi ei näe – siis on asi ju kontrolli all. Pissu lakkumiseni on siit ikka pikk maa.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 08:10; 17.10 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja.

Tegu on mega väikese riietusruumiga kus pole riituskabiine ning majas on päeval vaid trennid lastele. Seega pole täiskasvanutel riietusruumi üldse asja. Mitte keegi töötajatest ei teadnud, kes see mees seal riietusruumis on.
OK, sain teada, et praktiliselt kõik emad siin arvavad, et lastele võõrad täiskasvanud riietusruumis on absoluutselt OK ja mitte mingit ohtu lastele pole.
Kahjuks jään mina enda seisukoha juurde, et iga normaalne 7+ laps saab ennast ise lahti riietatud. Eestis on juba koole kuhu saab sisse vaid kiipkaardiga- veel 10 aasat tagasi oli selline asi ulme.
Kahju, et selleks, et midagi muutuks peab midagi kohutavat juhtuma.

+1
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.10 23:54; 16.10 23:35; 17.10 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna tead, et keegi on pidevalt riietusruumus, siis võib järeldada, et sina oled ka seal sageli? Kas sina pole lastele ohtlik? Kas seda kardadki, et jääd oma tegevusega teisele täiskasvanule vahele?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misasja, päevad otsa istub riietusruumis mingi võõras mees, kellel pole nende lastega mingit pistmist? Kuidas see küll normaalne peaks olema? Ja kuidas sina tead, et see võõras mees seal kogu aeg istub? Kes ta siis sinna laseb üldse, kui toimuvad vaid laste trennid, mitte täiskasvanud ei käi samal ajal ujumas? Oled ikka kindel, et asi on päris nii, nagu sa räägid? Mu laps käib ka ujumistrennis, ongi esimese klassi poiss. Aga meil on lastel isad ka mõnel kaasas, isad võivad trenni tasuta kaasa teha ja see on igati soositud. Vaatavad oma laste järele ja eks hoiavad seal riietusruumis siis ka korda. Meil küll keegi ei narri, aga lobisevad ja lollitavad seal nii kaua, et pool trenni on juba läbi, kui nemad valmis saavad.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ema ja minu 1. klassi tüdruk käib kooli juures ujumistrennis. Trennid algasid oktoobri alguses. Olen samuti seni peale esimest korda iga kord ise kohal olnud, sest meil on meestreener ja esimest korda ei julgenud laps ise trenni minna ning veetis terve trenni aja seega garderoobis. Et sellist olukorda edaspidi vältida, olen nüüd kaasa läinud kuni olen kindel, et laps ennast mugavalt tunneb ja kõigega ise hakkama saab. Üldse vajavad tüdrukud abi ujumismütside pähe saamisega, pärast juuste kuivatamisega ning kuna garderoobi ehitus on jabur ning oma asju pole kuhugi pesemisruumi lähedale riputada, siis on üsna mitu last palunud, et võtaksin peale trenni kapist nende rätiku ja tooksin duširuumi. Ehk siis olengi olnud nagu selline teenindav personal seal juhtumisi. Kui nüüd selle peale mõni närvihaige lapsevanem hakkaks kahtlustama, et mida ma seal teen ja kas ma ehk filmin, siis oleks ikka solvav küll…

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Olen rääkinud nii spordikooli direktoriga kui ka ujula töötajatega kuid mind vaadatakse nagu inimest kes lihtsalt pröögata tahab.”

No kas nad siis teavad või ei tea, kes see mees on? Külastaja, isa või kes? Küsi siis kehalise õpetajalt või klassijuhatajalt. Äkki nemad on kellegi valvesse pannud.

Jah, kohati on poiste riietusruumid õuduste kohad- ka need napid 10 min, mis nad seal veedavad. Ja siis ilmuvad artiklid, kuidas lapsed haisevad ja ei pese ennast peale kehalist. Seda on ülimalt alandav teha, kui kiusatakse, narritakse, kisutakse ja peidetakse isiklikke asju.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 21:45; 20.10 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 1.klassi laps käib karates. Peale trenni oleme siiani koos olnud poiste riietusruumis. Ma ise olen ema.
Praegu keegi imelikult ei ole vaadanud, aga hakkasin mõtlema, kas mul endal on ikka viisakas seal poiste omas niimoodi olla….
Nad ju päris alasti ei võta, aga ikkagi suht paljad…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Kust sa tead,et üks ja sama mees istub seal? Käisid ise vaatamas?
2. Kus ta istuma/olema siis peaks,kui ta ujumast tuleb?
See,et lapsed trennist tulevad,ei tähenda,et kõik teised ära minema peavad. Spas ja ujulates käies, kamandate kõik välja kuna sinu laps hakkab riietuma? Tegu ju avaliku ujulaga,kus võivad teisedki ujuda,riietuda. Või ei?
3. Sa pole kunagi viibinud riietumisruumis koos teiste inimestega?
4. Täiesti eeldatav,et lastega läheb kaasa üks isadest,kes ka dushi ja riietusruumis asju kontrollib/jälgib. Mul oleks selle üle vaid hea meel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega see mees juhuslikult treeener pole?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Koolilaps Vanemad laste riietusruumis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.