Esileht Pereelu ja suhted Vanemad musitavad lapsi huultele

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Vanemad musitavad lapsi huultele

Postitas:

Tere, kõik lapsevanemad.

Olen Kroonika reporter Vahur ning avaldasin meie portaalis eile sellise loo –

https://kroonika.delfi.ee/91484530/jalgpallilegend-david-beckhami-suudlus-oma-9-aastase-tutrega-tekitas-diskussiooni-kas-lapsi-voib-huultele-suudelda

Nüüd ma tahaks teha sellele järge ja lisada sinna ka siinsete lapsevanemate mõtteid.

Kas teie arvates on okei, kui lapsevanemad teevad lapsele suule musi?

Kas sugu mängib rolli (isa tütrele, ema pojale)?

Mis vanuses see peaks lõppema?

Kas teie ka nii kiindumist laste vastu üles näitate?

Suur tänu kõigile, kes saavad aidata.

+8
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Jah, on okei.

Sugu ei mängi rolli.

Meie peres on see lõppenud kuidagi loomulikult laste puberteediikka jõudmisega.

Jah, nii oli see minu lapsepõlves ja samuti mul oma lastega.

+15
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.10 18:42; 28.10 20:24; 28.10 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie arvates on okei, kui lapsevanemad teevad lapsele suule musi? jah

Kas sugu mängib rolli (isa tütrele, ema pojale)? ei

Mis vanuses see peaks lõppema? 6-7

Kas teie ka nii kiindumist laste vastu üles näitate? lapsed on 12 ja 18 – vt. eelmist punkti.

 

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.10 19:23; 29.10 07:40; 31.10 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest on lapse või vanema suule musitamine rõve, aga paljudel on see kombeks. musi võid anda põsele, otsmikule, kuklale vms

+26
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen seda kuidagi sujuvalt hakanud noorima pojaga tegema, vist tema algatusel. Mitte mingeid tatiseid musisid, vaid kuivad kokkusurutud huuled korraks kokku. Poiss on praegu 6 ja ei tundu, et ta veel lõpetada plaanib???? Issiga neil seda kommet pole, musitavad harvem ja põsele, ja tüdrukuid ka pole, nii et muus osas ei oska kommenteerida.

+9
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.10 19:29; 28.10 20:54; 30.10 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole küll lapsevanem, aga minu meelest see pole normaalne. Kui sellist asja näen, siis see alati häirib mind ning tekitab vastikust. Natuke selline perversne. Minu vanemad eales mind suule ei suudelnud ja kui mul endal oleks lapsed, ei teeks seda ka ise, ükskõik mis soost on laps.

Minu meelest on suult suule musi tegemine eranditult romantilises suhtes inimestele.

Lapsi võib musitada põsele või otsmikule.

Isa oma 9a tütart suule musitamas on tõesti häirivalt perversne vaatepilt. See foto juba on natuke õõva tekitav.

+20
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.10 19:31; 28.10 20:46; 28.10 21:04; 28.10 21:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin veel täpsustada, kas te laste suudlemisel ka tavaliselt keelt kasutate vōi peaks sellega pigem tagasihoidlik olema?

+2
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole küll lapsevanem, aga minu meelest see pole normaalne. Kui sellist asja näen, siis see alati häirib mind ning tekitab vastikust. Natuke selline perversne. Minu vanemad eales mind suule ei suudelnud ja kui mul endal oleks lapsed, ei teeks seda ka ise, ükskõik mis soost on laps.

Minu meelest on suult suule musi tegemine eranditult romantilises suhtes inimestele.

Lapsi võib musitada põsele või otsmikule.

Isa oma 9a tütart suule musitamas on tõesti häirivalt perversne vaatepilt. See foto juba on natuke õõva tekitav.

Küsimus oli esitatud lapsevanematele ja siis tuleb üks perversse mõtlemisega inimene, kellel isegi ei ole lapsi ja esitab sellise kõne.  Jah, just, asi on sinu mõtlemise rikutuses, aga mitte selles, et lapse suule musitamisel oleks mingisugunegi selline varjund, nagu sina sinna oskad külge mõelda. Ma isegi ei oskaks tulla selle peale ausalt öeldes.

See, mida sa teeksid, kui sul oleksid lapsed, kuulub fantaasia valdkonda ja seda sa hetkel tegelikult ei tea. Miskipärast aga usud, et sul on õigus teistele sellekohaseid ettekirjutusi teha.

+17
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.10 18:42; 28.10 20:24; 28.10 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie arvates on okei, kui lapsevanemad teevad lapsele suule musi? Ei ole okei, tekitab vastikust.

Kas sugu mängib rolli (isa tütrele, ema pojale)? Vahet pole, kõik variandid mõjuvad perversselt.

Mis vanuses see peaks lõppema? Parem oleks, kui ei algakski.

Kas teie ka nii kiindumist laste vastu üles näitate? Musitan kõiki enda lapsi, ja väga tihti, aga mitte kunagi suule, sest minu arvates ei ole see okei.

/pean suult-suule musitamist intiimseks tegevuseks, mida praktiseerin ainult enda abikaasaga.

+11
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ei pea seda normaalseks ega ka hügieeniliseks. Niimoodi antakse lapsele muuhulgas ka kaaries kingituseks. Kisub ebasündsaks igal juhul, ja tekibki küsimus, ja isegi kui päris pisikese lapse puhul ebasünnis ei ole, tekib küsimus, mis vanusest see piir siis läheb, millal see enam ei sobi.

+13
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus oli esitatud lapsevanematele ja siis tuleb üks perversse mõtlemisega inimene, kellel isegi ei ole lapsi ja esitab sellise kõne.  Jah, just, asi on sinu mõtlemise rikutuses, aga mitte selles, et lapse suule musitamisel oleks mingisugunegi selline varjund, nagu sina sinna oskad külge mõelda. Ma isegi ei oskaks tulla selle peale ausalt öeldes.

See, mida sa teeksid, kui sul oleksid lapsed, kuulub fantaasia valdkonda ja seda sa hetkel tegelikult ei tea. Miskipärast aga usud, et sul on õigus teistele sellekohaseid ettekirjutusi teha.

Pole oluline, kas mul on lapsi või ei. Küll aga on mul venna-ja õelapsed ja eluilmas ei suudleks ka neid suule, samuti ei tee seda nende vanemad.

Minu jaoks põhimõtteliselt on lapse suule musitamine vastuvõetamatu nagu ka paljude eesti inimeste jaoks ilmselt.

Ma ei dikteeri midagi. Võta ise see pilt lahti ja vaata kui ok tundub! Ütle, et absoluutselt ei näi perversne.

Põhjamaises kultuuriruumis vähemalt on suule musitamine siiski intiimne, erootilise alatooniga tegevus. Ja no tõesti ei iial suudleks ma oma last suule. See ei tuleks isegi pähe. Ja mitte minu mõtlemine pole rikutud, vaid klassikaliselt on suu erootiline piirkond. Samamoodi ei läheks ma lapse tagumikku või tüdrukute puhul rinnapiirkonda silitama.

Enamus inimesi musitavad suule ju ikkagi vaid oma romantilist kaaslast. Või sa tahad öelda, et inimesed musitavad suule ka oma vendi, õdesid, vanemaid, tädisid, onusid, sõpru?

Kui muidu tehakse musi suule ainult oma sekspartnerile, siis miks taeva päralt peaks lapsele seda tegema?

Mina ei ole rikutud mõtlemisega, vaid midagi on nihkes neil lapsevanematel, kes oma last suule musitavad. Eriti isad tütreid. Ja eriti veel nii suuri lapsi nagu 9a.

+13
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.10 19:31; 28.10 20:46; 28.10 21:04; 28.10 21:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus oli esitatud lapsevanematele ja siis tuleb üks perversse mõtlemisega inimene, kellel isegi ei ole lapsi ja esitab sellise kõne. Jah, just, asi on sinu mõtlemise rikutuses, aga mitte selles, et lapse suule musitamisel oleks mingisugunegi selline varjund, nagu sina sinna oskad külge mõelda. Ma isegi ei oskaks tulla selle peale ausalt öeldes.

See, mida sa teeksid, kui sul oleksid lapsed, kuulub fantaasia valdkonda ja seda sa hetkel tegelikult ei tea. Miskipärast aga usud, et sul on õigus teistele sellekohaseid ettekirjutusi teha.

Pole oluline, kas mul on lapsi või ei. Küll aga on mul venna-ja õelapsed ja eluilmas ei suudleks ka neid suule, samuti ei tee seda nende vanemad.

Minu jaoks põhimõtteliselt on lapse suule musitamine vastuvõetamatu nagu ka paljude eesti inimeste jaoks ilmselt.

Ma ei dikteeri midagi. Võta ise see pilt lahti ja vaata kui ok tundub! Ütle, et absoluutselt ei näi perversne.

Põhjamaises kultuuriruumis vähemalt on suule musitamine siiski intiimne, erootilise alatooniga tegevus. Ja no tõesti ei iial suudleks ma oma last suule. See ei tuleks isegi pähe. Ja mitte minu mõtlemine pole rikutud, vaid klassikaliselt on suu erootiline piirkond. Samamoodi ei läheks ma lapse tagumikku või tüdrukute puhul rinnapiirkonda silitama.

Enamus inimesi musitavad suule ju ikkagi vaid oma romantilist kaaslast. Või sa tahad öelda, et inimesed musitavad suule ka oma vendi, õdesid, vanemaid, tädisid, onusid, sõpru?

Kui muidu tehakse musi suule ainult oma sekspartnerile, siis miks taeva päralt peaks lapsele seda tegema?

Mina ei ole rikutud mõtlemisega, vaid midagi on nihkes neil lapsevanematel, kes oma last suule musitavad. Eriti isad tütreid. Ja eriti veel nii suuri lapsi nagu 9a.

Ma pean siiski ütlema, et see pilt häiris mind ka.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.10 19:29; 28.10 20:54; 30.10 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps veel väike oli, siis ikka sai musitatud. No kuidas sa keeldud, kui teine  tuleb niimoodi suu torru aetult ja nõuab musi ja kalli. Et sellises vanema ja lapse vahelises õrnuses midagi perversset näha, peab ikka ise väheke pervert olema. See suule musitamine lõppes, kui laps juba teismeikka jõudis. Nüüd tahab lihtsalt vahest kaisutada ja teeme põsele musi. Eks vanemate ja ka laste läheduse vajadus ongi erinev. Osa lapsi tahabki rohkem kallistada ja musitada ning mõni laps ei soovi süleski istuda.

Ma ei suuda ka muide  selles pildis midagi perversset näha. Ilmselt oli tegemist siiski väikese sekundilise musimopsiga , mis ajakirjanike poolt siis siva  jäädvustati ning mingi perversse aktina nüüd presenteeritakse.

+19
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 21:01; 28.10 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen seda kuidagi sujuvalt hakanud noorima pojaga tegema, vist tema algatusel. Mitte mingeid tatiseid musisid, vaid kuivad kokkusurutud huuled korraks kokku. Poiss on praegu 6 ja ei tundu, et ta veel lõpetada plaanib???? Issiga neil seda kommet pole, musitavad harvem ja põsele, ja tüdrukuid ka pole, nii et muus osas ei oska kommenteerida.

Tõenäoliselt su laps lihtsalt kopeerib seda, mida näeb vanemaid tegemas. Siis ongi vanema asi selgitada, et see on kahe täiskasvanu vaheline teema, kes on omavahel paar. Ema ja isa. Lastega musitatakse teistmoodi. Ega laps aru saa, et midagi selles valesti on.

+8
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.10 19:31; 28.10 20:46; 28.10 21:04; 28.10 21:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole ok ühegi lapse suule suudlemine, kaalukalt põhipõhjus on suuhügieeni pärast. Just igasugusest  musitamisest saab laps oma esimesed kaariest tekitavad bakterid (need ei ole kindlad “kaariesebakterid”, vaid terved bakterisugukonnad, kelle elutegevus on kaariest soodustav), luti või lusika oma suust läbi laskmisest, lapsele näkku puristamisest jms. Niikuinii saab laps need bakterid kunagi endale, aga mida hiljem, seda parem.

Lastele annan musi laubale, põsele, kaelale või kuklale, kuhuiganes, kasvõi pepule (titena) ja jalalabale. Ja olen ka neile seletanud, et suule musi teevad mehed ja naised.

Sellest pildist- kõik saavad ju aru, et see oli pildile saadud sekundiline musi (kindlasti head honorari väärt!)  ja pole mõtet ohkida. Aga mina ise seda püüan vältida.

+12
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps veel väike oli, siis ikka sai musitatud. No kuidas sa keeldud, kui teine  tuleb niimoodi suu torru aetult ja nõuab musi ja kalli. Et sellises vanema ja lapse vahelises õrnuses midagi perversset näha, peab ikka ise väheke pervert olema. See suule musitamine lõppes, kui laps juba teismeikka jõudis. Nüüd tahab lihtsalt vahest kaisutada ja teeme põsele musi. Eks vanemate ja ka laste läheduse vajadus ongi erinev. Osa lapsi tahabki rohkem kallistada ja musitada ning mõni laps ei soovi süleski istuda.

Ärge võrdsustage lähedust ja musitamist SUULE musitamisega. Miks peaks musitama suu peale? Mis põhjusel? Selleks on olemas otsmik ja põsed, hea neutraalne piirkond.

Ei pea olema pervert, et sellist asja perverseks pidada. Miks? Sest suu on erootiline piirkond. Me ei näe ju kuskil sugulasi omavahel suule musitamas? No milline täiskasvanu musitab oma vanavanemaid, vanemaid, õdesid, vendi, onusid jne suu peale? Pole ma kedagi näinud. See ei ole ühiskonnas normatiivne tegevus lihtsalt.

Ei pea olema pervert selleks et seda perverssena näha, kuna suuga musitamine reeglina piirdub ainult sekspartnerite vahel. Lihtne.

Võtke ometi see lingitud artikkel lahti ja vaadake otse foto pealt, kui normaalne see kõrvaltvaatajatele tundub. Saate ehk ise ka lõpuks aru.

Peaasi.ee portaalis kaasa tegev psühholoog Eve Talvist, kelle ekspertiisi kuulub psühholoogiline nõustamine, kriisiabi, kasvatusnõuanded, sõnas, et Eesti kultuuriruumis ei ole see kombeks ja see siin probleeme ei tekita.
“Ma ei pea seda õigeks ka sel põhjusel, et huuled on erogeenne tsoon ja pole õige last sellisel viisil stimuleerida. Ei kummagi vanema poolt ega mingis vanuses. Küllap on see talurahvatarkus. Siililegi selge, eks?” ütles ta.
Talvist lisas: “Täiskasvanu, lapsevanema seksuaalset, erootillist huvi lapse vastu on vähemalt Lääne kultuuriruumis läbi aegade ikka taunitud.”

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.10 19:31; 28.10 20:46; 28.10 21:04; 28.10 21:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus oli esitatud lapsevanematele ja siis tuleb üks perversse mõtlemisega inimene, kellel isegi ei ole lapsi ja esitab sellise kõne. Jah, just, asi on sinu mõtlemise rikutuses, aga mitte selles, et lapse suule musitamisel oleks mingisugunegi selline varjund, nagu sina sinna oskad külge mõelda. Ma isegi ei oskaks tulla selle peale ausalt öeldes.

See, mida sa teeksid, kui sul oleksid lapsed, kuulub fantaasia valdkonda ja seda sa hetkel tegelikult ei tea. Miskipärast aga usud, et sul on õigus teistele sellekohaseid ettekirjutusi teha.

Pole oluline, kas mul on lapsi või ei. Küll aga on mul venna-ja õelapsed ja eluilmas ei suudleks ka neid suule, samuti ei tee seda nende vanemad.

Minu jaoks põhimõtteliselt on lapse suule musitamine vastuvõetamatu nagu ka paljude eesti inimeste jaoks ilmselt.

Ma ei dikteeri midagi. Võta ise see pilt lahti ja vaata kui ok tundub! Ütle, et absoluutselt ei näi perversne.

Põhjamaises kultuuriruumis vähemalt on suule musitamine siiski intiimne, erootilise alatooniga tegevus. Ja no tõesti ei iial suudleks ma oma last suule. See ei tuleks isegi pähe. Ja mitte minu mõtlemine pole rikutud, vaid klassikaliselt on suu erootiline piirkond. Samamoodi ei läheks ma lapse tagumikku või tüdrukute puhul rinnapiirkonda silitama.

Enamus inimesi musitavad suule ju ikkagi vaid oma romantilist kaaslast. Või sa tahad öelda, et inimesed musitavad suule ka oma vendi, õdesid, vanemaid, tädisid, onusid, sõpru?

Kui muidu tehakse musi suule ainult oma sekspartnerile, siis miks taeva päralt peaks lapsele seda tegema?

Mina ei ole rikutud mõtlemisega, vaid midagi on nihkes neil lapsevanematel, kes oma last suule musitavad. Eriti isad tütreid. Ja eriti veel nii suuri lapsi nagu 9a.

Kusjuures vaatasin seda pilti ja tõesti ei näinud seal midagi kohatut. Võimalik, et meie pere on natuke eripärane selles osas, sest suur musitaja oli minu vanaema, kes kasvas üles Lõuna-Ameerikas ja seal suhtlevad inimesed teisiti. Musitas ta kõiki oma lapsi ja lapselapsi (sh mind) ja me saime kõik eluks kaasa harjumuse, et laste musitamine on loomulik ja tõesti keegi ei oska seda mitte kuskilt servastki millegi seksuaalsega seostada. Muidugi ei näe keegi meid kuskil tänaval musitamas, seda teeme ikkagi kodus ja lapse suule musitamine on ju selline kiire musimops kinnise suuga, mitte mingisugune märg suudlus, mida siin mõned püüavad väita.

Samas ei näe mu mees ka selles midagi imelikku, kuigi tema ise tõesti meie lapsi suule ei musita. Minu arvates võiks selles osas jääda igale perele tema harjumused ja ei ole vaja teisi halvustada sellepärast, kui nemad teisiti teevad. On ka minu arvates ok, kui keegi musitabki lapsi ainult põsele, aga pole vaja siis ka meie teistsuguseid kombeid rõvedaks nimetada või öelda, et meil midagi nihkes on.

+10
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.10 18:42; 28.10 20:24; 28.10 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul veel last ei olnud, siis arvasin ka, et see on imelik, minu vanemad mind ei musitanud. Nüüd ei arva enam nii, teeme musi suu peale, tihti lapse algatusel, aga ta on veel väike ka, poolteist. Issi teeb ka musi. Usun, et see lõppeb loomulikul ajal.

Artiklis toodud piltide puhul on tabatud hetk kui huuled on koos, see ei tähenda, et nad suudlevad oma lapsega pikalt.

Ka osad sõbrad-tuttavad musitavad lapsi suule, aga ainult väikeseid lapsi.

+8
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps veel väike oli, siis ikka sai musitatud. No kuidas sa keeldud, kui teine tuleb niimoodi suu torru aetult ja nõuab musi ja kalli. Et sellises vanema ja lapse vahelises õrnuses midagi perversset näha, peab ikka ise väheke pervert olema. See suule musitamine lõppes, kui laps juba teismeikka jõudis. Nüüd tahab lihtsalt vahest kaisutada ja teeme põsele musi. Eks vanemate ja ka laste läheduse vajadus ongi erinev. Osa lapsi tahabki rohkem kallistada ja musitada ning mõni laps ei soovi süleski istuda.

Ärge võrdsustage lähedust ja musitamist SUULE musitamisega. Miks peaks musitama suu peale? Mis põhjusel? Selleks on olemas otsmik ja põsed, hea neutraalne piirkond.

Ei pea olema pervert, et sellist asja perverseks pidada. Miks? Sest suu on erootiline piirkond. Me ei näe ju kuskil sugulasi omavahel suule musitamas? No milline täiskasvanu musitab oma vanavanemaid, vanemaid, õdesid, vendi, onusid jne suu peale? Pole ma kedagi näinud. See ei ole ühiskonnas normatiivne tegevus lihtsalt.

Ei pea olema pervert selleks et seda perverssena näha, kuna suuga musitamine reeglina piirdub ainult sekspartnerite vahel. Lihtne.

Võtke ometi see lingitud artikkel lahti ja vaadake otse foto pealt, kui normaalne see kõrvaltvaatajatele tundub. Saate ehk ise ka lõpuks aru.

Peaasi.ee portaalis kaasa tegev psühholoog Eve Talvist, kelle ekspertiisi kuulub psühholoogiline nõustamine, kriisiabi, kasvatusnõuanded, sõnas, et Eesti kultuuriruumis ei ole see kombeks ja see siin probleeme ei tekita.

“Ma ei pea seda õigeks ka sel põhjusel, et huuled on erogeenne tsoon ja pole õige last sellisel viisil stimuleerida. Ei kummagi vanema poolt ega mingis vanuses. Küllap on see talurahvatarkus. Siililegi selge, eks?” ütles ta.

Talvist lisas: “Täiskasvanu, lapsevanema seksuaalset, erootillist huvi lapse vastu on vähemalt Lääne kultuuriruumis läbi aegade ikka taunitud.”

Hmm, nüüd peab siis hakkama ka lastele ette dikteerima, milline musi on ok ja milline ei ole või? Kui sulle tundub vale või ebamugav, siis nii ongi ja ära tee, aga saa aru, et inimesed ongi erinevad. Mõne jaoks on suu erootiline kehaosa, mõne jaoks on musi tegemine lihtsalt läheduse vajaduse rahuldamine. Kõik sõltub kontekstist, kultuuri- ja peresuhete taustast. Ja täiskasvanud inimeste omavahelisest musitamisest kõnealune teema ei rääkinud ju.

+8
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 21:01; 28.10 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustuseks – pole lugu lugenud ja kui see on mingi konkreetne isik või lugu, siis sellest ma ei tea midagi ja minu arvamus käib ainult minu kohta. Ei puuduta misiganes inimesi , kes võivad selle teema algpõhjuseks olla. Neende kohta mul arvamus puudub täiesiti, kuna ma ei tea, millest täpselt jutt.

Suule musitamine ei ole minu jaoks isiklikult okei. Ei ole lapse suu mu jaoks kaugeltki midagi sellist, mis oleks tema puhul kõige armsam. Soe põsk, ninakene, juustepiir… minu jaoks sada korda pigem need.

Hästi ei kujuta ette, miks ma peaksin näiteks lapse kaela või suud musitama. Otseselt ma seda enda jaoks eales nii läbi mõelnud ei ole, aga laste suud, rinnanibusid ega midagi, mis jääb allapoole naba, pole huvitatud olnud musitama. Einoh, väänleva sülelapse puhul on ilmselt mõni musi põsest mööda ka läinud, aga oluliselt suuremad nagu ei vingerda. Või kui vingerdavb, siis on juba pahasti selle musitama tikkumisega üldse, sest vingerdab ilmselt eest ära. See pole mul mingi põhimte, ei tõmba, pole pähegi tulnud. Muid kohti musitamiseks lapse küljes piisavalt, palju armsamaid ja nunnumaid.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee siis juba pigem hariv ja raputav  lugu.  Küsimus ei ole ju selles, kas on okei või mitte, vaid millised tagajärged suumusil olla võivad. Päris šokeeriv teadmine.  Väikelapse-teemas mitu teemat, kus laste hambaravi peab narkoosis teostama, põhjuseks lapse suu kehv olukord.  Välismaal saab lapsevanem trahvi, kui ei suuda lapse suuhügeeni eest vastutada.  Lapse hambaid hakatakse pesema siis kui esimene hammas hakkab tekkima ja laps võib iseseisvalt hambaid pesta alates 10- eluaastast.  Alla 10-aastase lapse suu on vanema vastutada.

Kas teie ka nii kiindumist laste vastu üles näitate? Noo Ei näita ju!  On olemas ju lastevanematele lausa uhked suured nimekirjad sellest ,mida lapsel peab olema. Musisid selles nimekirjas küll ei ole. Nii et saab ilma musuta hakkama küll.

Kas sugu mängib rolli? Üldiselt on kõikide asjadega nii, et see mis on lubatud emale ei ole sobilik isale.

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öeldes mina isegi ei pane tähele, kuhu ma lapsi musitan. See musi ei ole ju selline pehmete lahtiste huultega nagu suudlus. Kui lapsed saavad vanemaks kaob see musitamiskomme iseenesest. Ma pole märganudki varem, aga oma teismelist ma enam ei musita vaid kallistan. Väikelapsi musitasin kuhu juhtus, isegi pepu peale, sedt nad olid lihtsalt nii pehmed ja nunnud nagu kutsikad.

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 07:36; 30.10 06:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun väga – siin loetakse väikelapse suule musitamine valeks, samas koolilapse teema all peetakse õigeks, et 9-10-aastane laps magaks iga öö oma ema juures.

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.10 19:23; 29.10 07:40; 31.10 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks tuleb vahet teha musil ja suudlusel.
Musi on kiire ja kuiv huulte kokkupuutumine, suure läheduse (mitte kitsendada seksuaalseks läheduseks) märk.
Suudlus on hoopis midagi muud ja see jääb romantilisele partnerile.
Kes siin ütles, et laps matkib eeskuju – noh, musi pole patt ja kui laps on näinud vanemate vahelist läheduse näitamist musi vormis ning tahab sellest osa saada on kõik ok. Suudlemine, intiimne tegevus, seda ju tehakse kahekesi, ehk siis laps ei ole näinud ega üritagi matkida avalikku ruumi mittesobivat tegevust.
Laubale musi tegemist ei ole elus ette tulnud. Kael on nii tundlik piirkond, et seda ei saa isegi abikaasa alati puutuda – seega minu jaoks on kaela peale musi tegemine väga palju erootilisema alatooniga kui võrdluses suht tundetu huulte musimops ja lastele ei tee(ks).
Põsemusi ja musi huultele on mõlemad täiesti kohased lähedaste inimeste ringis ja ei oma seksuaalset alatooni kui seda just muu käitumisega sinna ise juurde ei topi.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alguse oli see ka minu jaoks normaalne. Nüüd on poeg peagi seitse ja ma ise emana tunnen, et kuidagi vale/ebamugav on musi suule anda. Pigem otsaesine, põsk, kogu ülejäänud nägu(mitu musi korraga).

Aga me teeme ka nö eskimo musi. Hõõrume ninasid kokku.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks arusaamatu, et musi ja suudlus ühte patta pannakse. Lapse musitamine ja kallistamine on täiesti aseksuaalne. Ilmselt need, kes füüsilist lähedust vaid seksiga seostavad, on üles kasvanud väga jahedas ning distantseeritud peresuhetes. Ega neil vist ka täisealisana pole oma vanematega lähedasi suhteid.

Ja mismoodi musiga kaariest edasi antakse? Ega siis lapsele suhu ilastata. Kaaries kandub, kui lakkamatult ema lutti oma suust läbi tõmbab või oma suust toitu annab.

 

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin mõtlema, et mu tütar, kes on 9-aastane pole kunagi musisid armastanud. Temaga muutuvad isegi kallistused pigem müramiseks ja üksteise kinni hoidmiseks. Sülle ja külje alla meeldib talle ka pugeda.

Aga poeg, kes on 7, temale on küll musid olulised ja mul on tunne, et ta põse musi ei peagi ta mingiks musiks. Just suule on vaja õhtul enne magama jäämist. Kallistada meeldib talle ka rohkem ja müramine ning kallistamine on erinevad asjad (võrreldes õega).

Lapsed on erinevad ja neil on lähedusevajadus erinev. Ka erinevad meetodid, kuidas seda näidata. Ma arvan ka, et iga lapsevanem peaks ära tunnetama, missugune “meetod” rikub lapse privaatsust ja mis on talle oluline, et tunda lähedust ja hoitust. Kurb ka, kui ema-isa last eemale tõukavad, kui laps oma süütuses lihtsalt lähedust otsib.

Kuigi muidugi oma privaatsuse vajadust tuleb ka arvestada ja lapsele õpetada mis on okej ja mis mitte. Ehk siis – igaüks teadku enda piire. Pilt oleks õõvastav, kui laps või lapsevanem seda musi tegelikult selgelt teha ei tahaks.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 09:12; 30.10 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin ka kirjutada, et mitte musi ei anna kaariest edasi. Ma ei näri pidevalt oma huuli, et need väljastpoolt kaariesebakteritega kaetud oleks. Ikka sama lusika kasutamine ja luti enda suust läbi tõmbamine on need kurja juured.

Oma kaheksast poega musitan pigem küll põsele, ta ise ei ole eriline musitaja. Aga kui oleks, siis ma ei peaks imelikuks ka suumusi, see ei ole minu jaoks võrdne suudlusega ega kuidagi seksuaalse alatooniga.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suu on nii erootiline piirkond, et sinna võib musi teha ainult väga iniimsel põhjusel, siis on ju väga hea, et tänapäeval avalikus kohas maski peab kandma ????

Mina olen lapsena ema-isa suule musitanud küll. Arvan, et seda u kuni 9.-10.eluaastani. Oma lapsi olen ka suule musitanud ega ole osanud seda imelikuks pidada. Suurema lapse puhul on see olnud head-ööd-musi. Kui ma oma mehele teen kinniste kuivade huultega suule kerge musimopsu, siis ka see pole kindlasti erootilise alatooniga. See käib minu jaoks samasse kategooriasse pai ja kalliga.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise peab paras pervert olema, et lapse suule musi tegemist seksuaalsena näha.

Mul puksib kass ka oma suuga minu suu pihta, ei teagi, kuidas suhtuda enda ja kassi vahelisse parafiiliasse.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )


Esileht Pereelu ja suhted Vanemad musitavad lapsi huultele