Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanemahüvitis ja dekreetrahad – laste vahe alla 2,5.a, vahepeal töötanud

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Vanemahüvitis ja dekreetrahad – laste vahe alla 2,5.a, vahepeal töötanud

Postitas:

Tere,
Küsimus siis targematele. Nimelt on meil sündimas suvel teine laps, suurem on selleks ajaks 2 aastat ja 3 kuud vana. Käisin eelmise vanemahüvitise saamise perioodil tema kõrvalt väikese koormusega tööl (sissetulek lubatult alla miinimumpalga) ning hetkel töötan poole kohaga (vanemahüvitise lõppemisest alates).

Nüüd on plaanis 30 p enne tähtaega uuesti dekreeti jääda. Seega küsimus – kas olen õigesti aru saanud, et kuna mu eelmise aasta sissetulek oli kuus alla miinimumpalga, saan dekreetrahad miinimumi järgi ja mul on õigus hiljem vahe hüvitamisele (nende päevade eest, mis jäävad siis pärast lapse sündi, eelmise vanemahüvitise ja juba makstud dekreetrahade vahe)? Samuti kuna hetkel töötan poole kohaga, siis mu sissetulek on väiksem kui eelmine vanemahüvitis ja laste vahe on alla 2,5 aasta, siis makstakse ka nüüd vanemahüvitist varasemas määras?

Kas peaksin veel millelegi tähelepanu juhtima, nt dekreetlehel vms, et kõik mulle majanduslikult kasulikult laabuks :)?

Tänud vastajatele!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 13:55; 27.03 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ÕIGUS saada eelmisega sama VH on juhul, kui laste vanusevahe jääb alla 2a6k.

Kas ema vahepeal töötab, õpib, on kodune, lhp-l või jääb töötuks, see pole oluline.

Juhul, kui uuestiarvutatud VH on suurem, saab uut. Kui ei ole, eelmisega sama.

Jah, kuna sünnitushüvitis on eelmise aasta keskmise töise tulu alusel st ilmselt väiksem kui VH, saad koos I uue VH-ga vahe kompensatsiooni sünnitusejärgsete rsp päevade eest (\”linnuke\” VH avaldusse!). See õigus on juhul, kui saad eelmisega sama VH.

Mis on oluline:
*rsp-le(dekreeti) jäädes põhipalga nr töölepingus mitte alla 320 (kindlustamaks, et isegi eelmise aasta 0 või väikese keskmise korral saab sünnitushüvitise miinimumpalga alusel)st jääda oma nn põhlepingu alusel, mitte osakoormusega (see ajutine üleviimine 0,5 koormusele võiks lõppeda enne rsp algust)
*rsp-le 30p enne TA st viimasel võimalusel

küsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suured tänud kiire vastuse eest, kohalik!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 13:55; 27.03 17:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanemahüvitis ja dekreetrahad – laste vahe alla 2,5.a, vahepeal töötanud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.